Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

 

μόλις το πήρα από kaizerstore (πρέπει να είναι γαλλικό) και έχω την εξής ερώτηση

στο s finder όταν κάνω μια αναζήτηση και πατάω περισσότερα αποτελέσματα από το google μου βγάζει αποτελέσματα από το google.fr (το γαλλικό)

 

πώς μπορώ να αλλάξω αυτή τη ρύθμιση και να μου βγάζει αποτελέσματα από το google.gr ή έστω από το google.com ???????

 

παρακαλώ για τη βοήθειά σας

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούργιος Opera απλά τα σπάει!!!

 

Κατέβασα δοκίμασα και κατέληξα ότι θέλει πάρα μα πάρα πολύ για να πιάσει τον boat browser. Βασικά δεν έχει φλας δεν κάνει σωστά αναδίπλωση κειμένου και δεν έχει ούτε αρχική σελίδα να ορίσεις.

Που ακριβός είδες ότι τα σπάει;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ υπάρχει ειδικό θέμα για browsers.

Συνεχίστε εκεί αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο εξτρσ app για dialer και contacts; καπιια apps που βρισκουν ποιιος σε καλει ακομα κι αν δεν εχεις τον αριθμο οπως call up τι λενε;
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές υπάρχει η ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατεβάζω ΜJ7 Πορτογαλλία (TPH)!

Μόλις τώρα και ο υπογράφων! [Ουγγρικό :) ]

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, έχω να παρατηρήσω οτι η οθόνη του Νότη 3 είναι πολύ πιο ενεργοβόρα από του Νότη 2 που είχα παλιότερα.

 

Και μετά την αναβάθμιση που πήρε πριν μερικές μέρες (Ολανδική συσκευή), νομίζω οτι τρώει ακόμα περισσότερη μπαταρία η οθόνη.

(πλέον το έχω σε αυτόματη φωτεινότητα και πάει περίπου 5 με 5μιση ώρες, γιατί με πλήρη φωτεινότητα με το ζόρι να βγάλει κάτι παραπάνω από 3 ώρες.)

 

Έχω να παρατηρήσω όμως οτι σε κατάσταση αναμονής έχουν βελτιωθεί ακόμα περισσότερο τα πράγματα.

 

Μέσα σε μια ολόκληρη νύχτα, με ανοιχτά τα δεδομένα για ανανέωση καιρού και συγχρονισμό επαφών μου κατανάλωσε μόνο 1%.

 

Και γενικότερα αν δεν ανάψει η οθόνη, η συσκευή είναι σαν να είναι κλειστή σε ότι αφορά την κατανάλωση μπαταρίας.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, έχω να παρατηρήσω οτι η οθόνη του Νότη 3 είναι πολύ πιο ενεργοβόρα από του Νότη 2 που είχα παλιότερα.

 

Και μετά την αναβάθμιση που πήρε πριν μερικές μέρες (Ολανδική συσκευή), νομίζω οτι τρώει ακόμα περισσότερη μπαταρία η οθόνη.

(πλέον το έχω σε αυτόματη φωτεινότητα και πάει περίπου 5 με 5μιση ώρες, γιατί με πλήρη φωτεινότητα με το ζόρι να βγάλει κάτι παραπάνω από 3 ώρες.)

 

Έχω να παρατηρήσω όμως οτι σε κατάσταση αναμονής έχουν βελτιωθεί ακόμα περισσότερο τα πράγματα.

 

Μέσα σε μια ολόκληρη νύχτα, με ανοιχτά τα δεδομένα για ανανέωση καιρού και συγχρονισμό επαφών μου κατανάλωσε μόνο 1%.

 

Και γενικότερα αν δεν ανάψει η οθόνη, η συσκευή είναι σαν να είναι κλειστή σε ότι αφορά την κατανάλωση μπαταρίας.

 

Εμένα ολλανδικό με j 7 στην αρχή με τα την αναβάθμιση μου καταναλώνει πολύ ενέργεια σε σχέση με πριν.εκανα κάνα 2 ρεσταρτ γαιπ κασε και έστρωσε. Με όλα ανοικτά όλα όμως και πάντα φουλ οθόνη όχι αυτόματο με νετ πολλές ώρες παιχνίδι κάνα 30 λεπτό με 45 λεπτό κρατάει η οθόνη περίπου 4_4.5 ώρες. Σε αναμονή βράδυ καταναλώνει 2 τς εκατό πάντα όλα ον

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ολλανδικό με j 7 στην αρχή με τα την αναβάθμιση μου καταναλώνει πολύ ενέργεια σε σχέση με πριν.εκανα κάνα 2 ρεσταρτ γαιπ κασε και έστρωσε. Με όλα ανοικτά όλα όμως και πάντα φουλ οθόνη όχι αυτόματο με νετ πολλές ώρες παιχνίδι κάνα 30 λεπτό με 45 λεπτό κρατάει η οθόνη περίπου 4_4.5 ώρες. Σε αναμονή βράδυ καταναλώνει 2 τς εκατό πάντα όλα ον

 

Φίλε μου πιστεύεις οτι αν κάνω κι εγώ καμία επαναφορά, θα στρώσει το πράγμα;

Ξέρω από όλα τα παιδιά εδώ μέσα οτι είναι καλό να κάνουμε μια επαναφορά μετά από αναβάθμιση, αλλά δεν χρειάστηκε, γιατί πέρα από την μπαταρία, όλα δουλεύουν ρολόι.

(δεν το έχω κάνει ποτέ, αν χρειαστεί πως να πάρω ολοκληρωτικό backup για να μην χάσω τίποτα και να μην κάθομαι να ξαναστήνω το κινητό)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πιστεύεις οτι αν κάνω κι εγώ καμία επαναφορά, θα στρώσει το πράγμα;

Ξέρω από όλα τα παιδιά εδώ μέσα οτι είναι καλό να κάνουμε μια επαναφορά μετά από αναβάθμιση, αλλά δεν χρειάστηκε, γιατί πέρα από την μπαταρία, όλα δουλεύουν ρολόι.

(δεν το έχω κάνει ποτέ, αν χρειαστεί πως να πάρω ολοκληρωτικό backup για να μην χάσω τίποτα και να μην κάθομαι να ξαναστήνω το κινητό)

 

Κοίτα επειδή δεν είμαι ο κατάλληλος να σου πω και πολλά. .Εγώ έκανα μπακ απ με το κιες. Μετά έκανα wipe cache όχι κάτι φοβερό .δεν έκανα factory reset. Μπακαπ όμως πάρε στο πς σου

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το αυτόματο άνοιγμα του hands free mode όταν ανοίγω το wifi συνεχίζεται. Επίσης τώρα μου ξεσυνγχρονιστικε το ημερολόγιο με το fb και δε μπορώ να το συγχρονισω με τίποτα .Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα.Μολις έγινα σήμερα κάτοχος ενός note 3 από πλαίσιο αγορασμένο μετά από μια σύντομη περιήγηση σε windows phone,το κινητό είναι φοβερό οθόνη απόκριση όλα είναι τελεια αλλα εχω ενα θεματακι λόγω υπολογιστή mac όταν το συνδέω δεν το βλεπει καθολου το κινητό είναι σαν μην το εχω σύνδεση, εντωμεταξύ πέρασα στο mac την εφαρμογή android file transfer για να μπορεί να συνδέεται με το κινητό αλλά τίποτα για πείτε μου πως μπορώ να βλεπει ο mac το κινητό έτσι ώστε να μπορώ να περνάω διαφορα αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα.Μολις έγινα σήμερα κάτοχος ενός note 3 από πλαίσιο αγορασμένο μετά από μια σύντομη περιήγηση σε windows phone,το κινητό είναι φοβερό οθόνη απόκριση όλα είναι τελεια αλλα εχω ενα θεματακι λόγω υπολογιστή mac όταν το συνδέω δεν το βλεπει καθολου το κινητό είναι σαν μην το εχω σύνδεση, εντωμεταξύ πέρασα στο mac την εφαρμογή android file transfer για να μπορεί να συνδέεται με το κινητό αλλά τίποτα για πείτε μου πως μπορώ να βλεπει ο mac το κινητό έτσι ώστε να μπορώ να περνάω διαφορα αρχεία.

 

Εγκατέστησε το kies. Με αυτό συνδεω το mac/note

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το kies. Με αυτό συνδεω το mac/note
Με το kies αν δεν κάνω λάθος μπορείς να περάσεις στο κινητό μόνο φωτογραφίες βίντεο pdf και όχι αρχεία η εφαρμογές που θέλω εγω ας πούμε ένα παιχνίδι που το εχω κατεβάσει στον υπολογιστή και θέλω να το περάσω στο κινητό που είναι μεγάλο σε μέγεθος.
Link to comment
Share on other sites

Με το kies αν δεν κάνω λάθος μπορείς να περάσεις στο κινητό μόνο φωτογραφίες βίντεο pdf και όχι αρχεία η εφαρμογές που θέλω εγω ας πούμε ένα παιχνίδι που το εχω κατεβάσει στον υπολογιστή και θέλω να το περάσω στο κινητό που είναι μεγάλο σε μέγεθος.

 

Λογικα πρεπει να περασεις το KIES για να περασει τους drivers για να μπορει να βλεπει το κινητο το Mac!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Με το kies αν δεν κάνω λάθος μπορείς να περάσεις στο κινητό μόνο φωτογραφίες βίντεο pdf και όχι αρχεία η εφαρμογές που θέλω εγω ας πούμε ένα παιχνίδι που το εχω κατεβάσει στον υπολογιστή και θέλω να το περάσω στο κινητό που είναι μεγάλο σε μέγεθος.

 

Με το android file transfer δεν στο κάνει αυτο;;;;

Εαν θυμάμαι καλα - γιατι κ εγω σε Mac το συνδεω- πρέπει να γίνεται!!! Απλα το πας στο φάκελο που πρέπει κ μετα κανεις την εγκατάσταση απο το κινητο!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι όταν το σήμα δείχνει Η το ίντερνετ σέρνεται αλλά όταν δείχνει Η+ πάει κανονικά είναι λογική αυτή η μεγάλη διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι όταν το σήμα δείχνει Η το ίντερνετ σέρνεται αλλά όταν δείχνει Η+ πάει κανονικά είναι λογική αυτή η μεγάλη διαφορά?

 

Ναι γιατί το H+ είναι το μέγιστο.

 

H σειρά πάει:

G (το παλιότερο 2G - το πιο αργό)

E (Edge)

3G (3rd Generation)

H (HSDPA - High-Speed Downlink Packet Access)

Η+ (HSPA+) - το πιο γρήγορο.

 

;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι 4G φαίνεται κάτι άλλο;

 

Ναι. Φαινεται 4G ή LTE

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έριχνα μια ματιά στο Play Store /Εφαρμογές μου/Όλες και είδα την Mobeam Beaming Services που δεν έχω εγκαταστήσει εγώ.

Με μια πρόχειρη ματιά είδα ότι αυτή η εταιρεία συνεργάζεται με την Samsung και είναι κάτι σαν barcode scanner

Την έχετε και εσείς? ξέρετε κάτι παραπάνω?

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έριχνα μια ματιά στο Play Store /Εφαρμογές μου/Όλες και είδα την Mobeam Beaming Services που δεν έχω εγκαταστήσει εγώ.

Με μια πρόχειρη ματιά είδα ότι αυτή η εταιρεία συνεργάζεται με την Samsung και είναι κάτι σαν barcode scanner

Την έχετε και εσείς? ξέρετε κάτι παραπάνω?

 

Ναι,ανηκει στο γνωστο bloatware.Προεγκατεστημενο και χωρις δυνατοτητα αφαιρεσης αν δεν εισαι root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...