Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, εδω και καμποσο καιρο σκεφτομαι την αγορα του N3, το μόνο πράγμα που με προβληματίζει είναι λίγο το μέγεθος και η προσαρμογή στην καθημερινή χρήση. Αυτη τη στιγμη με το S4 ειμαι μια χαρα με το μεγεθος, αλλα όταν είδα την μεγαλη οθόνη του Ν3 και το πενακι, δακρυσα... Πιστευω οτι όσο μεγαλο κι αν μου φανει, θα το συνηθισω. Θα εκτιμούσα καποιες παρατηρησεις πανω σε αυτο το θεμα, ειδικα απο καποιους που εκαναν την συγκεκριμένη μετάβαση. Θενκς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εδω και καμποσο καιρο σκεφτομαι την αγορα του N3, το μόνο πράγμα που με προβληματίζει είναι λίγο το μέγεθος και η προσαρμογή στην καθημερινή χρήση. Αυτη τη στιγμη με το S4 ειμαι μια χαρα με το μεγεθος, αλλα όταν είδα την μεγαλη οθόνη του Ν3 και το πενακι, δακρυσα... Πιστευω οτι όσο μεγαλο κι αν μου φανει, θα το συνηθισω. Θα εκτιμούσα καποιες παρατηρησεις πανω σε αυτο το θεμα, ειδικα απο καποιους που εκαναν την συγκεκριμένη μετάβαση. Θενκς

 

Εγώ που όπως έχω ξαναπεί έκανα μετάβαση πριν 2 βδομάδες απο S3 σε Νοte 3 το συνήθισα αμέσως! Πλέον είναι σαν να είχα πάντα τέτοιο μέγεθος σε τηλέφωνο!!! Μην το σκέφτεσαι καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ότι άλλο κινητό πιάνω νομίζω ότι εχω πιάσει πλέον κανα παιχνίδι κινητό που πατάς τα κουμπάκια και κανουν ήχους για μωρά. Όχι απλά θα το συνηθίσεις αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ πλέον όλα τα κάνω με αυτό και σπανίως να ακουμπήσω υπολογιστή ποια

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που όπως έχω ξαναπεί έκανα μετάβαση πριν 2 βδομάδες απο S3 σε Νοte 3 το συνήθισα αμέσως! Πλέον είναι σαν να είχα πάντα τέτοιο μέγεθος σε τηλέφωνο!!! Μην το σκέφτεσαι καθόλου!

 

+1 αξίζει η μεταβαση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εδω και καμποσο καιρο σκεφτομαι την αγορα του N3, το μόνο πράγμα που με προβληματίζει είναι λίγο το μέγεθος και η προσαρμογή στην καθημερινή χρήση. Αυτη τη στιγμη με το S4 ειμαι μια χαρα με το μεγεθος, αλλα όταν είδα την μεγαλη οθόνη του Ν3 και το πενακι, δακρυσα... Πιστευω οτι όσο μεγαλο κι αν μου φανει, θα το συνηθισω. Θα εκτιμούσα καποιες παρατηρησεις πανω σε αυτο το θεμα, ειδικα απο καποιους που εκαναν την συγκεκριμένη μετάβαση. Θενκς

 

απο s3 πηγα και εγω σε note3. τωρα που τοχει η γυναικα μου το s3 μου φαινεται μικρο. ανετα πας εκει θα δεις αλλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ,οι ενεργές σημειώσεις ( action memo ) που αποθηκεύονται ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ,οι ενεργές σημειώσεις ( action memo ) που αποθηκεύονται ;

 

Έκανες μαγική ερώτηση, αν το βρεις με ενδιαφέρει και εμένα, είναι το μόνο που δεν μπορώ να επαναφέρω από το κατεστραμενο

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στο sdcard/ .actionmemo αλλα μαλλον παραείναι προφανες και ψαχνετε κατι αλλο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στο sdcard/ .actionmemo αλλα μαλλον παραείναι προφανες και ψαχνετε κατι αλλο :)

 

Σωστός... ευχαριστώ... τώρα πρέπει να ψάξω να τα βρω στο παλιό backup...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Σήμερα στην περιοχή μου είχαμε ένα θέμα με το ρεύμα (το κλασσικό κλέψιμο μετασχηματιστών). Οταν το ρεύμα επέστρεψε το κινητό δεν φόρτιζε απο την πρίζα. Το έχω στο PC και φορτίζει κανονικά (αν και αργά γιατί το PC είναι USB 2). Λογικά έχει καεί το εξάρτημα που πάει στην πρίζα. Που το βρίσκω και πόσο περίπου κοστίζει γιατί με ενα γρήγορο search μου βγάζει μόνο ασύρματους φορτιστές και ταξιδιού!
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πώς απενεργοποιώ το hands free mode. Μόλις συνδεθώ στο ίντερνετ ενεργοποιείτε απο μόνο του και αρχίζει να μιλάει help
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στο sdcard/ .actionmemo αλλα μαλλον παραείναι προφανες και ψαχνετε κατι αλλο :)

 

Κι όμως αυτό ήταν. Το παλιό default πρόγραμμα αρχείων δεν το έδειχνε γιατί έχει τελεία μπροστά άρα είναι κρυφό από το σύστημα. Έβαλα esfile και φάνηκε. Thanks.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Σήμερα στην περιοχή μου είχαμε ένα θέμα με το ρεύμα (το κλασσικό κλέψιμο μετασχηματιστών). Οταν το ρεύμα επέστρεψε το κινητό δεν φόρτιζε απο την πρίζα. Το έχω στο PC και φορτίζει κανονικά (αν και αργά γιατί το PC είναι USB 2). Λογικά έχει καεί το εξάρτημα που πάει στην πρίζα. Που το βρίσκω και πόσο περίπου κοστίζει γιατί με ενα γρήγορο search μου βγάζει μόνο ασύρματους φορτιστές και ταξιδιού!

 

Πήγαινε τον φορτιστή για αντικατάσταση σε ένα service της Samsung έχει εγγύηση 1 χρόνο και στο αλλάζουν επιτόπου (τουλάχιστον έτσι έγινε με 2 φορτιστές από Note 2 που άλλαξα).

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε τον φορτιστή για αντικατάσταση σε ένα service της Samsung έχει εγγύηση 1 χρόνο και στο αλλάζουν επιτόπου (τουλάχιστον έτσι έγινε με 2 φορτιστές από Note 2 που άλλαξα).

 

A νόμιζα πως δενν το καλύπτει. Ευχαριστώ φίλε.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

A νόμιζα πως δενν το καλύπτει. Ευχαριστώ φίλε.

 

Και αν δεν στο καλύψουν κάνα 5 ευρώ κοστίζει αν το καλώδιο σου είναι οκ. Εγώ πήρα ένα γιατί είχα αγγλικό φορτιστή και ήθελα ελληνικό. ..

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πώς απενεργοποιώ το hands free mode. Μόλις συνδεθώ στο ίντερνετ ενεργοποιείτε απο μόνο του και αρχίζει να μιλάει help

 

Συρε απο πανω με τα 2 δαχτυλα. Καπου μεσα σε ολα τα εικονιδια εχει και Hands Free Mode.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε η εταιρια που στελνει το γκεαρ με τι κουριετ το στελνει; εχει κσποιος τηλ απο αυτη την εταιρια; Σε ποσεσ μερεσ ηρθε σ εσασ;
Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα που μίλησα δεν τα είχαν παραλάβει ακόμα. Αν θες να τους τηλεφωνήσεις κι εσύ πάρε στο 2106840922 και πες μας τι σου είπαν.
Link to comment
Share on other sites

Συρε απο πανω με τα 2 δαχτυλα. Καπου μεσα σε ολα τα εικονιδια εχει και Hands Free Mode.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου στο πρόβλημα μου. Έκανα αυτό που μου είπες αλλά είδα ότι από εκεί είναι απενεργοποιμενο ούτως ή άλλως. Το Hands Free ενεργοποιητε αυτόματα οταν ανοιγω το WIFI κάθε φορά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω φωνητικη κληση στις επαφες μου που εχω μεσα στο κινητο κατεχωρημενες στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ?Εχει την δυνατοτητα το κινητο η θελει καποια αλλη εφαρμογη να το κανω?Αν ναι πειτε μου ποια κουμπια παταω ετσι ωστε να λεω π.χ κληση κινητο Παπαδοπουλος.

 

Ευχαριστω

 

Θανασης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε όλοι την MJ7? Γιατί εμένα δε μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση.

 

Ιταλικο εγω ακομα τιποτα. Δεν αξιζει καν να μιλησεις για το συστημα αναβαθμισεων της sammy. Μεχρι και το gear εχει updates ανα χωρα. Και εχω ενα ενοχλητικο bug αλλιως δεν με καιει και τοσο. Θεμα ημερων ειναι πιστευω. Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω φωνητικη κληση στις επαφες μου που εχω μεσα στο κινητο κατεχωρημενες στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ?Εχει την δυνατοτητα το κινητο η θελει καποια αλλη εφαρμογη να το κανω?Αν ναι πειτε μου ποια κουμπια παταω ετσι ωστε να λεω π.χ κληση κινητο Παπαδοπουλος.

 

Ευχαριστω

 

Θανασης

 

Voice speed dial.Αυτό κατέβασε

To χρησιμοποιώ το VSD

Πρέπει να ηχογραφήσεις την κάθε επαφή ξεχωριστά.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...