Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάλια σήμα έχεις! Δοκίμασες να το γυρίσεις σε 2g μήπως γίνει καλύτερο;

Από αυτονομία μια χαρά βλέπω. Όπως και σε μένα καλύτερα από 4 με 4:30 ώρες οθόνη δεν έχω βγάλει.

Το ΒΤ auto connect πάντως κάνει drain την μπαταρία. Θα βάλω φωτο όταν πάω στο PC.

 

Σίγουρα θα γίνει καλύτερο και θα βοηθήσει και στην αυτονομία αλλά δεν είμαι από αυτούς που θυσιάζουν λειτουργίες και ειδικά το 4g! Άλλωστε μια χαρά με καλύπτει κι αυτή η διάρκεια μπαταρίας.

 

@baxy Έκανες hard reset;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Επισης για το θεμα με το ir που δεν παιζει πλεον σε αλλα remote control εκτος απο το watchon υπαρχει τπτ νεωτερο?

 

Τνχ

 

baxy

Εβαλα το Suremote γιατι ειχα θεμα και σωθηκα.....

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Suremote γιατι ειχα θεμα και σωθηκα.....

 

Ευχαριστω optostyle. Το εβαλα και δουλευει. Αρα μαλλον δε φταιει η sammy σε αυτο αλλα οι developers που ακομα δεν εχουν υποστήριξη lollipop στις εφαρμογες τους.

 

Για το θεμα της εγκαταστασης Ελληνικου firmware σε Πολωνικο ΝΟΤΕ 3 για να στρωσει η μπαταρια εχει κανεις άποψη?

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω optostyle. Το εβαλα και δουλευει. Αρα μαλλον δε φταιει η sammy σε αυτο αλλα οι developers που ακομα δεν εχουν υποστήριξη lollipop στις εφαρμογες τους.

 

Για το θεμα της εγκαταστασης Ελληνικου firmware σε Πολωνικο ΝΟΤΕ 3 για να στρωσει η μπαταρια εχει κανεις άποψη?

 

ΤΝΧ

Αν τυχόν έχεις ενεργοποιημενες τις πληροφορίες καιρού στην οθόνη κλειδώματος δοκίμασε να τις απενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω optostyle. Το εβαλα και δουλευει. Αρα μαλλον δε φταιει η sammy σε αυτο αλλα οι developers που ακομα δεν εχουν υποστήριξη lollipop στις εφαρμογες τους.

 

Για το θεμα της εγκαταστασης Ελληνικου firmware σε Πολωνικο ΝΟΤΕ 3 για να στρωσει η μπαταρια εχει κανεις άποψη?

 

ΤΝΧ

Οι ρομ αυτές είναι ακριβώς ίδιες, το μόνο που αλλάζει είναι το csc λόγω region, οπότε μην περιμένεις να δείς πουθενά κάποια διαφορά.Η αυτονομία (κατά τη δική μου διαπίστωση αλλά και των περισσοτέρων) στη lollipop είναι καλύτερη. Απαραίτητη προυπόθεση είναι το hard reset (μέσω επαναφοράς ώστε να γίνει φορμάτ και στην εσωτερική sd) και μεγάλη προσοχή στις εφαρμογές που θα βάλουμε, γιατί πολλές ακόμη δεν είναι πλήρως συμβατές με την lolli με αποτέλεσμα διάφορα παρατράγουδα...
Link to comment
Share on other sites

Σε γνήσια sview θηκη παω να γράψω σημείωμα μου βγαίνει ενα παράθυρο τικαρο να μην εμφανιστεί ξανά αλλα τΟ βγάζει κάθε φορά κ δεν μπορω να γράψω σημείωμα.τι κάνω λάθος?:mad:
Link to comment
Share on other sites

Σε γνήσια sview θηκη παω να γράψω σημείωμα μου βγαίνει ενα παράθυρο τικαρο να μην εμφανιστεί ξανά αλλα τΟ βγάζει κάθε φορά κ δεν μπορω να γράψω σημείωμα.τι κάνω λάθος?:mad:
Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά κάνε τικ και μετά βάλε ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχει βγαίνει ένα ορθογωνιο σχήμα πάνω αριστερά με ένα βελάκι στο κάτω μέρος, στην κουρτίνα. Κατεβάζω την κουρτίνα και λέει ενημέρωση λογισμικού λήψη πακέτου ενημέρωσης. Το πατώ, κλείνει η κουρτίνα και δεν κάνει τίποτα άλλο! Τι είναι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά κατεβαίνει η 5 από Αυστρία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν έχεις ενεργοποιημενες τις πληροφορίες καιρού στην οθόνη κλειδώματος δοκίμασε να τις απενεργοποιησεις.

 

Ευχαριστω αλλα δε το ειχα ενεργοποιημενο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι ρομ αυτές είναι ακριβώς ίδιες, το μόνο που αλλάζει είναι το csc λόγω region, οπότε μην περιμένεις να δείς πουθενά κάποια διαφορά.Η αυτονομία (κατά τη δική μου διαπίστωση αλλά και των περισσοτέρων) στη lollipop είναι καλύτερη. Απαραίτητη προυπόθεση είναι το hard reset (μέσω επαναφοράς ώστε να γίνει φορμάτ και στην εσωτερική sd) και μεγάλη προσοχή στις εφαρμογές που θα βάλουμε, γιατί πολλές ακόμη δεν είναι πλήρως συμβατές με την lolli με αποτέλεσμα διάφορα παρατράγουδα...

 

Ευχαριστω truckman. Τελικα μαλλον αυτο ειναι. Κανω reset πριν και μετα αλλα μετα δε ξαναστηνω το κινητο αλλα επαναφερω απο backup μεσω του kies οποτε οσες εφαρμογες ειχα στο kitkat τις φορτωσα στο lollipop και για ισως για αυτο δεν αποδιδει η μπαταρια .

 

Δε πειραζει, αναμονη μεχρι την 5.1

 

 

Μι αλλη ερωτηση. Οταν λεμε "γραφει ο KNOX" που το βλεπουμε?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρώ ότι είμαστε κάτι σαν beta testers? Από ότι βλέπω στο sammobile καμία από τις μεγάλες Δυτικοευρωπαϊκές χώρες δεν έχει πάρει lollipop: ούτε Γερμανία, ούτε Γαλλία, Αγγλία, Ολλανδία, Ισπανία κτλ. Μήπως γιατί αυτές οι αγορές είναι "ευαίσθητες" και δε θέλουν να χαλάσουν την εμπειρία χρήσης με "ημιτελείς" rom?
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρώ ότι είμαστε κάτι σαν beta testers? Από ότι βλέπω στο sammobile καμία από τις μεγάλες Δυτικοευρωπαϊκές χώρες δεν έχει πάρει lollipop: ούτε Γερμανία, ούτε Γαλλία, Αγγλία, Ολλανδία, Ισπανία κτλ. Μήπως γιατί αυτές οι αγορές είναι "ευαίσθητες" και δε θέλουν να χαλάσουν την εμπειρία χρήσης με "ημιτελείς" rom?

 

μπορει να περιμενουν για την 5.1

εγώ με το γαλλικο μου μια χαρα ειμαι στην κιτκατ. οτι προγραμματα θελω δουλεουν αψογα, με τον nova launcher, και δεν κολλαει πουθενα.ουτε ζεσταινεται. σκεφτομαι να παρω και το battery pack με την εξτρα μπαταρια να μη το φορτιζω 2 φορες τη μερα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω και το battery pack με την εξτρα μπαταρια να μη το φορτιζω 2 φορες τη μερα
Εσύ χρειάζεσαι την ZeroLemon 10000mah για να είσαι άνετος με την χρήση που το κάνεις χα χα.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ χρειάζεσαι την ZeroLemon 10000mah για να είσαι άνετος με την χρήση που το κάνεις χα χα.

Πέρα από την πλάκα, η Zerolemon είναι κουραστική μπαταρία. Είναι πολύ βαριά και πολύ μεγάλη. Η καλύτερη λύση για μένα, είναι η Anker 6400mah.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα δε το ειχα ενεργοποιημενο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω truckman. Τελικα μαλλον αυτο ειναι. Κανω reset πριν και μετα αλλα μετα δε ξαναστηνω το κινητο αλλα επαναφερω απο backup μεσω του kies οποτε οσες εφαρμογες ειχα στο kitkat τις φορτωσα στο lollipop και για ισως για αυτο δεν αποδιδει η μπαταρια .

 

Δε πειραζει, αναμονη μεχρι την 5.1

 

 

Μι αλλη ερωτηση. Οταν λεμε "γραφει ο KNOX" που το βλεπουμε?

Αυτό το βλέπουμε με δύο τρόπους : είτε μπαίνοντας σε download mode, είτε μέσω της εφαρμογής phone info από το play store
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δυστυχώς είχα ένα ατύχημα χθες με το τηλέφωνο και έσπασα οθόνη και το πλαίσιο στην πάνω μεριά. Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κοστίσει η λυπητερή στο service που του έχει τύχει κάτι ανάλογο πριν το στειλω στο service αύριο;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει την 5 lollipop, έχετε παρατηρησει πως από τον Chrome έχει εξαφανιστεί το νούμερο πάνω που δείχνει πόσες καρτέλες έχουμε ανοικτές? Μπορώ να το εμφανισω πάλι? Είναι κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει την 5 lollipop, έχετε παρατηρησει πως από τον Chrome έχει εξαφανιστεί το νούμερο πάνω που δείχνει πόσες καρτέλες έχουμε ανοικτές? Μπορώ να το εμφανισω πάλι? Είναι κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω?

Αν απενεργοποιησεις την συγχώνευση καρτελών από τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σας εχω ενα note 3 n9005 και προχθες εκανα την αναβαθμιση σε λολιποπ... Στην προηγουμενη εκδοση που βρισκοταν το κινητο μου το χα κλειδωμενο με μοτιβο επισης οταν ειχα στο φαισμπουκ μηνυμα.αναβε το πρασινο λαμπακι στις κλήσεις και μηνυματα το μπλε και στο βαιμπερ κατι σαν ποιο ανοιχτο μπλε ( πρασινομπλε θα το λεγα ). Στην λολιποπ τωρα 2χω τα εξης θεματα οταν εχω κλειδωμενο το τηλ πλεον δεν μπορω να δω ποιος με καλεσε η ποιος εστειλε μηνυμα χωρις να το ξεκλειδωσω παλαιοτερα παταγα το power button η το homw button και μου βγαζε στην αρχικη πθονη κλησεις η μηνυματα και αν ηταν κατι να απαντησω αμεσα κοιταγα και απαντουσα ...πλεον δεν εχω αυτη την πολυτελεια γνωριζετε εαν υπαρχει τροπος να ξανα εχω αυτη την δυνατοτητα?? Επισης δεν μπορω να απενεργοππιησω το μοτιβο και να γυρισω σε κλειδωμα με κυλιση .... και κατι ακομα οταν ηταν κλειδωμενο και ανοιγα την οθονη χωρις να το ξεκλειδωσω και ειχα μηνυμα στο φαις μ βγαζε πανω στην κορυφη στην γραμμη ενημερωσεων το σηματακι του μηνυματος πλεον δεν το βγαζει... πραγματικα εχω ψαξει ολο το κιν και δεν μπορω να επαναφερω αυτα που μου καναν ευκολη την ζωη μου αν καποιος ξερει ας με ενημερωσει Edited by pa_la_vos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά κάνε τικ και μετά βάλε ελληνικά.

 

Έγινε. στα αγγλικά φαινόταν το οκ του παραθύρου ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σας εχω ενα note 3 n9005 και προχθες εκανα την αναβαθμιση σε λολιποπ... Στην προηγουμενη εκδοση που βρισκοταν το κινητο μου το χα κλειδωμενο με μοτιβο επισης οταν ειχα στο φαισμπουκ μηνυμα.αναβε το πρασινο λαμπακι στις κλήσεις και μηνυματα το μπλε και στο βαιμπερ κατι σαν ποιο ανοιχτο μπλε ( πρασινομπλε θα το λεγα ). Στην λολιποπ τωρα 2χω τα εξης θεματα οταν εχω κλειδωμενο το τηλ πλεον δεν μπορω να δω ποιος με καλεσε η ποιος εστειλε μηνυμα χωρις να το ξεκλειδωσω παλαιοτερα παταγα το power button η το homw button και μου βγαζε στην αρχικη πθονη κλησεις η μηνυματα και αν ηταν κατι να απαντησω αμεσα κοιταγα και απαντουσα ...πλεον δεν εχω αυτη την πολυτελεια γνωριζετε εαν υπαρχει τροπος να ξανα εχω αυτη την δυνατοτητα?? Επισης δεν μπορω να απενεργοππιησω το μοτιβο και να γυρισω σε κλειδωμα με κυλιση .... και κατι ακομα οταν ηταν κλειδωμενο και ανοιγα την οθονη χωρις να το ξεκλειδωσω και ειχα μηνυμα στο φαις μ βγαζε πανω στην κορυφη στην γραμμη ενημερωσεων το σηματακι του μηνυματος πλεον δεν το βγαζει... πραγματικα εχω ψαξει ολο το κιν και δεν μπορω να επαναφερω αυτα που μου καναν ευκολη την ζωη μου αν καποιος ξερει ας με ενημερωσει

 

Για το πιο βασικό, τις ειδοποιήσεις... :

 

Ρυθμίσεις > Ήχοι & ειδοποιήσεις > Ειδοποίηση > όταν είναι κλειδωμένη > εμφάνιση ολου του περιεχομένου.

 

Για το led θα δω και θα σου κάνω ένα edit αν βρω κάτι. (κάπου έχει πάρει το μάτι μου αλλα δε θυμάμαι αν είναι μονο της rom)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για το πιο βασικό, τις ειδοποιήσεις... :

 

Ρυθμίσεις > Ήχοι & ειδοποιήσεις > Ειδοποίηση > όταν είναι κλειδωμένη > εμφάνιση ολου του περιεχομένου.

 

Για το led θα δω και θα σου κάνω ένα edit αν βρω κάτι. (κάπου έχει πάρει το μάτι μου αλλα δε θυμάμαι αν είναι μονο της rom)

Εκανα αυτο που μου πες φιλε μου αλλα βγαζει ειδοποιησεις για ολα πχ για καιρο για ενα προγραμμα μπαταριας που χω με ενδιαφερει να βγαζει κλησεις και μηνυματα και με καποιο τροπο να βγαινουν και στην γραμμη ειδοποιησεων..... γτ τωρα οταν ειναι κλειδωμενο δεν πα να χω μην κλησεις φαις δεν δειχνει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... μού ήρθε και εμένα η Λολιποπ ... :happy:

 

Για κάντε μία σούμα όσοι βάλατε Αρνητικά και Θετικά :

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... μού ήρθε και εμένα η Λολιποπ ... :happy:

 

Για κάντε μία σούμα όσοι βάλατε Αρνητικά και Θετικά :

Καλύτερη διαχείριση της RAM και πολύ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6058159

 

Αρνητικά δεν έχω βρει μέχρι στιγμής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δυστυχώς είχα ένα ατύχημα χθες με το τηλέφωνο και έσπασα οθόνη και το πλαίσιο στην πάνω μεριά. Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κοστίσει η λυπητερή στο service που του έχει τύχει κάτι ανάλογο πριν το στειλω στο service αύριο;

 

Σε κάποιον εδώ στο forum που του είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο, είχε γράψει οτι στοίχισε 180€.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...