Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά

Παλιοτερα που ειχα το Galaxy S οταν ηθελα να δω τα αρχεια μου στην tv

Απλα εβαζα το κινητο με υsb στην tv και αναγνωριζε ολα τα αρχεια σαν να εβαζα στικακι,

Επισης με την επιλογη tv out που ειχε οτι εβλεπες στο κινητο τα εβλεπες και στην tv.

Tωρα στο note 3 το βαζω με usb αλλα δεν το βλεπει η tv σαν στικακι και επισης δεν εχει την επιλογη tv out αλλα το mirroring.

Πως ακριβως να το συνδεσω τωρα?

Σορυ αν κουρασα απλα προσπαθησα να εξηγησω το θεμα που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

Παλιοτερα που ειχα το Galaxy S οταν ηθελα να δω τα αρχεια μου στην tv

Απλα εβαζα το κινητο με υsb στην tv και αναγνωριζε ολα τα αρχεια σαν να εβαζα στικακι,

Επισης με την επιλογη tv out που ειχε οτι εβλεπες στο κινητο τα εβλεπες και στην tv.

Tωρα στο note 3 το βαζω με usb αλλα δεν το βλεπει η tv σαν στικακι και επισης δεν εχει την επιλογη tv out αλλα το mirroring.

Πως ακριβως να το συνδεσω τωρα?

Σορυ αν κουρασα απλα προσπαθησα να εξηγησω το θεμα που εχω.

 

Ειναι smart η tv;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ναι

Αλλα δεν θελω μεσω dlna

Θελω κανονικα οπως βαζω τον σκληρο μου και οπως εβαζα το παλιο μου galaxy

Υπαρχει καποιος τροπος

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ναι

Αλλα δεν θελω μεσω dlna

Θελω κανονικα οπως βαζω τον σκληρο μου και οπως εβαζα το παλιο μου galaxy

Υπαρχει καποιος τροπος

Ευχαριστω

 

Σε samsung smart tv, πατας το smart hub, μπαίνεις στο περιεχομενο σου και επιλεγεις να σου εμφανίσει το περιεχομενο της usb. Λογικα το ιδιο γινεται σε ολες τις smart.

Link to comment
Share on other sites

...δεν εχει την επιλογη tv out αλλα το mirroring.

Πως ακριβως να το συνδεσω τωρα?..

 

Το mirroring αυτό που θες κάνει... Ότι βλέπεις στο κινητό να εμφανίζεται στην tv... Δεν το δοκίμασες?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάφερα την αναβάθμιση μόνο μέσω odin. Σε OTA ξεκίνησε αλλά κόλλαγε στο 27%

 

Την πέρασα και εγώ. (Ελβετικό AUT). Ψάχνω και εγώ να δω διαφορά...

Απ' ότι διάβασα σε μια σελίδα, είναι bug-fix update. Αντιμετωπίζει μια μικρή υπερθέρμανση στην περιοχή της κάμερας (συγκεκριμένα με την χρήση του νέου capture mode Eικ. περιήγ.) και βελτιώνει την αυτονομία της μπαταρίας μετά την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση.(προσωπικά δεν έτυχε να παρατηρήσω πόσες ώρες διαρκούσε η μπαταρία πριν το μικρό αυτό update και μετά, αλλά για να πήρανε feedback και να μπήκαν στο κόπο να το διορθώσουν κάτι πήγαινε στραβά).

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εκει στην καμερα ειναι πραγματι αρκετα αυξημενη η θερμοκρασια στο κινητο. Μακαρι να το φτιαξουν. Δεν ειναι ευχαριστο.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα σε μια σελίδα, είναι bug-fix update. Αντιμετωπίζει μια μικρή υπερθέρμανση στην περιοχή της κάμερας (συγκεκριμένα με την χρήση του νέου capture mode Eικ. περιήγ.) και βελτιώνει την αυτονομία της μπαταρίας μετά την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση.(προσωπικά δεν έτυχε να παρατηρήσω πόσες ώρες διαρκούσε η μπαταρία πριν το μικρό αυτό update και μετά, αλλά για να πήρανε feedback και να μπήκαν στο κόπο να το διορθώσουν κάτι πήγαινε στραβά).

 

Δεν ξερω τι εχουν κανει οι κορεατες σε αυτά τα τελευταια updates αλλα απο προχθες που περασα την αγγλικη NG1 εχω κουφαθει κυριολεκτικα με την μπαταρια!!!! Κοιταξτε τα screenshots παρακατω να παθετε πλακα.Εδω να πω οτι του εχω αλλαξει τα φωτα και με φωτεινοτητα οπως συνηθιζω,+2-αυτοματο την ημερα και 30% -χειροκινητα το βραδυ.Το αναφερω εδω και όχι στο νήμα της μπαταρίας για να πω και δύο πραγματάκια που εχω παρατηρησει σχετικά με τα τελευταία updates μια και γι αυτα γινεται λογος : 1) εχει ανεβει πλεον η ελευθερη μνημη.Πριν κατα μεσο ορο εβλεπα 1 - 1,1gb ελευθερα μετα απο εντατικη χρηση και τωρα δουλευει στα 1,2 - 1,3.

2) η θερμανση εχει πεσει σε χαμηλοτερα επιπεδα (ακομη και στα παιχνιδια που ζοριζει ο γιος μου το δικο του, ηταν το πρωτο που ειχε παρατηρησει).

3) το κινητο δουλευει σαφως πιο σπιρτόζικα (ηταν κι ενας απο τους λογους που με εκαναν να φλασαρω μια και το παρατηρουσα στο note του μικρου).

4) εχει δεχθει βελτιωση το bt,εγινε πολυ πιο αμεσα ανταποκρισιμο στις εντολες (δοκιμασμενο και στα δυο note με 2 bt της sony, sbh20 - sbh50)

5) για την μπαταρια τα ειπα πριν.

 

[ATTACH]48573[/ATTACH][ATTACH]48573[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα πριν καιρο η αναβαθμηση αλλα δεν μπορω να την κανω...σταματαει στο 25%.Να σημειωσω πως ειμαι ρουτ με τουελρουτ και εχω περασμενο xposed και αλλες εφαρμογες ρουτ.Τι πρεπει να κανω;Να ξερουταρω κσι να διαγραψω ολες τις εφαρμογες που θελουν ρουτ για μπορεσω να περασω την αναβαθμηση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η σωστή διαδικασία, μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις με unroot πρώτα μέσα από su και αν δεν γίνει το update προχωράς σε ξήλωμα όλον των εφαρμογών που απαιτούν root.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η σωστή διαδικασία, μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις με unroot πρώτα μέσα από su και αν δεν γίνει το update προχωράς σε ξήλωμα όλον των εφαρμογών που απαιτούν root.

Ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

...μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις με unroot πρώτα μέσα από su ....

 

Επειδή έχω μπερδευτεί... με το unroot αυτό, μέσα από su, γράφει ο knox? Ή στην επαναφορά της συσκευής μόνο?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ρουταρισμένος με towelroot knox 0x0, πέρασα μια αναβάθμιση 188mb και τωρα δεν είμαι ρουτ λέει! Knox μένει 0x0.

FNG2 έκδοση! (μόνο ιταλική έκδοση είναι?)

Και το περίεργο είναι ότι οι ρυθμίσεις που είχα κάνει με το wanam έχουν μείνει!

Πατάω να δω αν έχει άλλες ενημερώσεις και λέει ότι είναι τροποποιημένη συσκευή. Πατάω μετά να μπω SU να δω μήπως κάνω unroot και δεν μπαινει! Ούτε towelroot δουλεύει (your device is not supported) ! Την πάτησα?

 

Edit2378:

βρηκα αυτό, το εχει δοκιμάσει κανείς?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150

 

Δεν ξερω τι εχουν κανει οι κορεατες σε αυτά τα τελευταια updates αλλα απο προχθες που περασα την αγγλικη NG1 εχω κουφαθει κυριολεκτικα με την μπαταρια!!!!

....

 

Μαμά η συσκευή?? Έχεις τίποτα πειραγμένο?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μαμά η συσκευή?? Έχεις τίποτα πειραγμένο?

Πιο μαμα δεν γίνεται.Εχω κανει δευτερη φορτιση και βλεπω οτι παει ακομη πιο καλα...Το note 3 οπως επρεπε να ειναι απ αρχης της κυκλοφοριας του!!!

Κοιτα, θα παρεις αλλη μια μικρη αναβαθμιση και θα γυρισει σε NG1.

Γι αυτα που περιγραφεις μάλλον δεν εχεις κανει hard reset και έχει χάσει την μπάλα το νοτελι σου,do it ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ρουταρισμένος με towelroot knox 0x0, πέρασα μια αναβάθμιση 188mb και τωρα δεν είμαι ρουτ λέει! Knox μένει 0x0.

FNG2 έκδοση! (μόνο ιταλική έκδοση είναι?)

Και το περίεργο είναι ότι οι ρυθμίσεις που είχα κάνει με το wanam έχουν μείνει!

Πατάω να δω αν έχει άλλες ενημερώσεις και λέει ότι είναι τροποποιημένη συσκευή. Πατάω μετά να μπω SU να δω μήπως κάνω unroot και δεν μπαινει! Ούτε towelroot δουλεύει (your device is not supported) ! Την πάτησα?

 

Edit2378:

βρηκα αυτό, το εχει δοκιμάσει κανείς?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150

 

 

 

Μαμά η συσκευή?? Έχεις τίποτα πειραγμένο?

Καντο άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω

 

Μπορείς να την περάσεις και με Odin, χωρίς άλλη διαδικασία (αν ξέρεις πως)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις και με Odin, χωρίς άλλη διαδικασία (αν ξέρεις πως)

 

Οχι φιλε δεν εχω ξαναδοκιμασει με οντιν και φοβαμαι μην κανω κανα λαθος

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48624[/ATTACH][ATTACH]48625[/ATTACH][ATTACH]48626[/ATTACH]παίδες πάντως εγώ νομίζω ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με την μπαταρία και δεν βρίσκω πια εφαρμογή μου την γονατίζει τόσο. Έχω δυο μπαταρίες αυθεντικές και οι δυο κρατάνε τόσο. Να σημειώσω ότι μόνο μια φορά έχω δει 5 ώρες οθόνη
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.το note 3 που εχω καποιες φορες πριν κατεβασω εφαρμογη μου βγαζει error 941 απο το play store.το εψαξα αλλα οι λυσεις με διαγραφη ενημερωσεων του store δεν επιασαν.επισης το εκανα και wipe data αλλα παλι τιποτα.χρειαζεται απλα να ξαναπατησω την εφαρμογη για να κατεβει αλλα οσο να ειναι ειναι ενοχλητικο το μηνυμα.καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.το note 3 που εχω καποιες φορες πριν κατεβασω εφαρμογη μου βγαζει error 941 απο το play store.το εψαξα αλλα οι λυσεις με διαγραφη ενημερωσεων του store δεν επιασαν.επισης το εκανα και wipe data αλλα παλι τιποτα.χρειαζεται απλα να ξαναπατησω την εφαρμογη για να κατεβει αλλα οσο να ειναι ειναι ενοχλητικο το μηνυμα.καποια λυση?

 

Μου το βγάζει κι εμένα τελευταία... Ή γίνεται όταν έχει θέμα με τη σύνδεση... ή είναι bug της αναβάθμισης του playstore.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μου το βγάζει κι εμένα τελευταία... Ή γίνεται όταν έχει θέμα με τη σύνδεση... ή είναι bug της αναβάθμισης του playstore.

 

Πρέπει να ναι bug. Μου το βγάζει κι εμένα σε όλες τις συσκευές μου. Εν τω μεταξύ, κολλάει πολυ μετα την αναβάθμιση το playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]48624[/ATTACH][ATTACH]48625[/ATTACH][ATTACH]48626[/ATTACH]παίδες πάντως εγώ νομίζω ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με την μπαταρία και δεν βρίσκω πια εφαρμογή μου την γονατίζει τόσο. Έχω δυο μπαταρίες αυθεντικές και οι δυο κρατάνε τόσο. Να σημειώσω ότι μόνο μια φορά έχω δει 5 ώρες οθόνη

 

Με ποση φωτεινότητα εισαι;;;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48624[/ATTACH][ATTACH]48625[/ATTACH][ATTACH]48626[/ATTACH]παίδες πάντως εγώ νομίζω ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με την μπαταρία και δεν βρίσκω πια εφαρμογή μου την γονατίζει τόσο. Έχω δυο μπαταρίες αυθεντικές και οι δυο κρατάνε τόσο. Να σημειώσω ότι μόνο μια φορά έχω δει 5 ώρες οθόνη

Οτι σου ρουφαει τη μπαταρια κατι ειναι ολοφανερο. Σε ολη αυτη τη διαρκεια η συσκευη σου εχει μεινει "ξυπνια". Κατι δεν την αφηνει να κοιμηθει....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να τρέξω το towelroot v3, και μου λέει:"this phone isn't currently supported" δηλ. "αυτό το τηλέφωνο δεν υποστηρίζεται" τι συμβαίνει?...

Είμαι με stock 4.4.2

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...