Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στον ορυμαγδό αρνητικών απόψεων, εγώ θα πω αντίθετη γνώμη.

Είχα όλα τα Νοτε μέχρι στιγμής. Νομίζω ότι το Νοτε 3 βγάζει τις καλύτερες βραδυνές από τα τρία. Και σε χαμηλό φωτισμό κάνει τη νύχτα μέρα.

Την εστίαση την πετυχαίνω σχετικά γρήγορα χτυπώντας με το δάκτυλο μου στην οθόνη το αντικείμενο που θέλω να εστιάσει, και το κάνει αρκετά γρήγορα.

Στο τέλος τέλος κινητό τηλέφωνο πήραμε, όχι φωτογραφική μηχανή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή shortcut ώστε να πηγαίνουμε στο πεις εφαρμογές τρέχουν χωρίς να κρατάμε πατημένο το κουμπί?

 

Αυτή εδω θελεις https://play.google.com/store/apps/details?id=factory.widgets.recentapps

Χρησιμη ειναι και αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wq.dropdownstatusbar μια και τα κινητα μας εχουν καποιες δυσκολιες στο χειρισμο με το ενα χερι λογω μεγεθους

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κάνει πολλά και είναι απίστευτο!! Είναι αυτό που με έκανε να φύγω από iPhone (απο τοτε που ειχα το note2 ειχε αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση) & να μην μου λείπει:cool:

Ότι κάνει το κάνει πολύ καλά και για μένα είναι κ πολύ όμορφο :D

Φωτογραφίες βγάζει καλύτερες από το iPhone 5 k ειδικά οι φώτο με φλας δεν υπάρχουν :happy: Αλλά στις φώτο σε χαμηλό φωτισμό έχει ένα θέμα (σημείωση το note2 δεν είχε κανένα πρόβλημα!!!) Όχι ότι το 5 έβγαζε καλύτερες απλά θα ήθελα να είναι λίγο καλύτερες!! Εαν υπάρχει φως έστω ένα λαμπατέρ τις βγάζει τελειες κάτι που το 5 δεν το έκανε ούτε με φως δωματίου:mad:

Το συγκρίνω με το 5 γιατί τα είχα και τα δύο για κάποιο διάστημα ,τώρα έχω μόνο το τερατακι:p

Πιστεύω ότι με κάποιο update θα διορθωθεί!!!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή shortcut ώστε να πηγαίνουμε στο πεις εφαρμογές τρέχουν χωρίς να κρατάμε πατημένο το κουμπί?

 

Έχει το τηλέφωνο τέτοιο widget:

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει το τηλέφωνο τέτοιο widget:

 

Δεν είναι η ίδια ο φίλος ζητάει να ανοίγει το παράθυρο με τις τελευταίες εφαρμογές που είχε χρησιμοποιησει(που γίνετε πατώντας συνεχόμενη το κεντρικό κουμπι) και σωστά του έδωσε το λινκ πιο πάνω, αυτό είναι για να δεις ποιες και πόσες τρέχουν την δεδομένη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η ίδια ο φίλος ζητάει να ανοίγει το παράθυρο με τις τελευταίες εφαρμογές που είχε χρησιμοποιησει(που γίνετε πατώντας συνεχόμενη το κεντρικό κουμπι) και σωστά του έδωσε το λινκ πιο πάνω, αυτό είναι για να δεις ποιες και πόσες τρέχουν την δεδομένη στιγμή.

Οκ μπορεί να κάνω λαθος.Ειχα την εντύπωση ότι και αυτό το widget έκανε το ιδιο

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η ίδια ο φίλος ζητάει να ανοίγει το παράθυρο με τις τελευταίες εφαρμογές που είχε χρησιμοποιησει(που γίνετε πατώντας συνεχόμενη το κεντρικό κουμπι) και σωστά του έδωσε το λινκ πιο πάνω, αυτό είναι για να δεις ποιες και πόσες τρέχουν την δεδομένη στιγμή.

 

Που το είδες αυτό;

Ο φίλος ζήτησε αυτές που τρέχουν, οπότε σωστά του απάντησε ο kapapa

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου την παρέα. Είμαι ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και 2 μέρες. Ομολογουμένως τα σπάει! Είχα ένα θεματάκι αλλά το βρήκα γι αυτό και η τροποποίηση. Θα τα λέμε απο δω και πέρα! Edited by NickosD
λύθηκε το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή shortcut ώστε να πηγαίνουμε στο πεις εφαρμογές τρέχουν χωρίς να κρατάμε πατημένο το κουμπί?

 

Που το είδες αυτό;

Ο φίλος ζήτησε αυτές που τρέχουν, οπότε σωστά του απάντησε ο kapapa

 

Το λέει ξεκάθαρα

πεις εφαρμογές τρέχουν χωρίς να κρατάμε πατημένο το κουμπί?

Οπότε εκεί το είδα αυτό.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις έκανα ενα συγκριτικό μεταξύ Note3 Octa και S4 Octa.

Για μια φορά ακόμα με εντυπωσίασε ο Octa. Η νεα έκδοση που φορά το Note3 ειναι τρομερά βελτιωμένη.

 

Το Note3 octa είναι σαφώς πιο γρήγορο απο το Qualcomm το οποίο είχα δοκιμάσει όταν πρωτοκυκλοφορησε .

Πραγματικά μ εντυπωσίασε σε ταχύτητα και απόκριση. Το LG G2 σε καμία περίπτωση δεν με ειχε εντυπωσιάσει τοσο.

Δεν ξέρω τι λένε τα reviews και τα benchmarks, δεν τα εχω διαβάσει. Στην πράξη πάντως ειναι τρομερό.

Δυστυχώς ο φωτισμός ήταν δυνατός στον χώρο που ήμουν και δεν μπορώ να εχω άποψη για το θέμα που γραφουν εδω κάποιοι κάτοχοι.

Στις συνθήκες που το δοκίμασα ήταν άψογο και η κάμερα άνοιγε στον μισό χρόνο σε σχέση με το S4 μου.

(Η συσκευή που δοκίμασα ήταν foul απο εφαρμογές και στημένη κανονικά. Ειχε γινει χρήση αφού διεθεται call log και πολλές επαφές. Η δοκιμή έγινε σε stand της samsung Egypt οι άνθρωποι της οποία μου παραχώρησαν το γραφειακι του stand για να κάνω τις δοκιμές μου άνετα. Η τιμή της επίσημης αντιπροσωπιας ειναι τσουχτερή και εδω. Στα καταστήματα όμως μπορείς να το βρεις στα 570E.)

 

Αυτό μάλιστα είναι πρόοδος σε σχέση με τς προγενέστερα μοντέλα. Παρόλο την FHD η διαφορά είναι εμφανής σε ταχύτητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το λέει ξεκάθαρα

πεις εφαρμογές τρέχουν χωρίς να κρατάμε πατημένο το κουμπί?

Οπότε εκεί το είδα αυτό. :thumbdown:

 

Επειδή ακριβώς το λέει ξεκάθαρα, άλλο αυτό που είπες να δει ποιες είχε χρησιμοποιήσει τελευταία, οι οποίες όμως είναι κλειστές πλέον κι άλλο αυτές που είναι ενεργές και τρέχουν από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακριβώς το λέει ξεκάθαρα, άλλο αυτό που είπες να δει ποιες είχε χρησιμοποιήσει τελευταία, οι οποίες όμως είναι κλειστές πλέον κι άλλο αυτές που είναι ενεργές και τρέχουν από πίσω.

 

Όπως και να έχει Γιατί το συνεχίζουμε δεν βλέπω το νόημα... Οκ έχεις δίκιο ας μας πει ο φίλος που ψάχνει αν έχει καλύψει την απορία του αυτό έχει σημασία νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ξερει καποιος πως μπορω να γραφω sms με μικρα γραμματα γιατι δεν με αφηνει να γυρισω σε μικρά. Το τηλεφωνο ειναι γαλλικό αν αυτό παιζει καποιο ρόλο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ξερει καποιος πως μπορω να γραφω sms με μικρα γραμματα γιατι δεν με αφηνει να γυρισω σε μικρά. Το τηλεφωνο ειναι γαλλικό αν αυτό παιζει καποιο ρόλο.

Αν θέλεις να γράφεις με μικρά τότε θα μπορείς να στέλνεις μηνύματα 70 χαρακτήρων. Δεν παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης :) Για μένα είναι πιο βολικό να γράφονται αυτόματα σε κεφαλαία. Αν θέλεις βέβαια πήγαινε μηνύματα, αριστερό κάτω κουμπί - ρυθμίσεις και άλλαξε την εισαγωγή λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

καποιον καλο πλοιγο ρε παιδια δωρεαν?

καποιο παιχνιδι που να παιζετε με 2 ατομα με ξεχωριστες συσκευες αδροιντ?

καποιο αππ που γενικος τεριαζει στο ν3?

Link to comment
Share on other sites

καποιον καλο πλοιγο ρε παιδια δωρεαν?

καποιο παιχνιδι που να παιζετε με 2 ατομα με ξεχωριστες συσκευες αδροιντ?

καποιο αππ που γενικος τεριαζει στο ν3?

 

Εδώ θα βρεις τις απαντήσεις

Για πλοήγο υπάρχει και ξεχωριστή ενότητα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα γρήγορη (αν ξέρει κανείς):

 

Πως μπορώ συνδέοντας το note με το λαπτοπ με usb, να χρησιμοποιώ το κινητό σαν modem και να σερφάρω από το λαπτοπ χρησιμοποιώντας τα δεδομένα κινητής..?? (τι ενέργειες ακολουθώ, γιατί δεν το καταφέρνω.. :( )

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα γρήγορη (αν ξέρει κανείς):

 

Πως μπορώ συνδέοντας το note με το λαπτοπ με usb, να χρησιμοποιώ το κινητό σαν modem και να σερφάρω από το λαπτοπ χρησιμοποιώντας τα δεδομένα κινητής..?? (τι ενέργειες ακολουθώ, γιατί δεν το καταφέρνω.. :( )

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Γιατί το κάνεις με καλώδιο και δεν το κάνεις με wifi (tethering)?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις στο android να συνδεθεις μεσω ad-hoc? Εχω ενα κινητο symbian και φτιαχνω ενα wifi access point μεσω Joikuspot για να μοιρασω ιντερνετ στο note το οποιο το χω χωρις sim μεσα, αλλα δεν βλεπει το δικτυο του επειδη υποτιθεται πως ειναι ad-hoc, τι μπορουμε να κανουμε για αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να τραβάς μόνο μέρα με καλό φωτισμό και πολυ σταθερό χέρι και με κλειστό wifi για να μην κάνει γραμμές. Τουλάχιστον στο δικό μου αυτά ισχύουν.

 

Στο δικο μου δεν υπαρχει θεμα με την καμερα και το wifi κανενα ,απο τις φωτο σε ολες τι περιπτωσεις ειμαι πιο ευχαριστημενος απο το S4 που ειχα , μηπως εχει καποια παρτιδα προβλημα κι οχι ολα?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου δεν υπαρχει θεμα με την καμερα και το wifi κανενα ,απο τις φωτο σε ολες τι περιπτωσεις ειμαι πιο ευχαριστημενος απο το S4 που ειχα , μηπως εχει καποια παρτιδα προβλημα κι οχι ολα?

 

Το εχω πει και εγώ αυτό και μάλλον έτσι είναι. Το δικό μου είναι οκ και είναι από τα πρώτα.

Οκ λέγοντας ότι είναι φυσιολογικό να μην βγάζει πολύ καθαρές σε χαμηλό φωτισμό το τονίζω για να μην παρεξηγηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχω ενα θέμα με τη μπαταρία. Το φορτίζω το βράδυ και το πρωί με κλειστά data και wifi είμαι στο 86%. Καμιά ιδέα; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι στραβο αν έχεις ανοιχτούς συγχρονισμούς και κάνα fb

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...