Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούγεται ότι πολύ σύντομα ίσως και αυτή την εβδομάδα μπορεί να πάρουμε την 4.4

Πηγή Android central

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι πολύ σύντομα ίσως και αυτή την εβδομάδα μπορεί να πάρουμε την 4.4

Πηγή Android central

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF-android-44-kitkat-%CF%83%CF%84%CE%B1-galaxy-r5601

:)
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι πολύ σύντομα ίσως και αυτή την εβδομάδα μπορεί να πάρουμε την 4.4

Πηγή Android central

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378807

Να υποστηρίζουμε την δουλειά που κάνουν οι moderator στο δικό μας φόρουμ,.;)

Link to comment
Share on other sites

Με τον κλασικό τρόπο. Home + on/off button μαζί.

 

 

 

Μου έκανε το ίδιο. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο. Του έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά.

 

το πηγα στη smartec και το αφησα για ελεγχο ππριν 3 ωρεσ

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι πολύ σύντομα ίσως και αυτή την εβδομάδα μπορεί να πάρουμε την 4.4

Πηγή Android central

 

Πολύ αισιόδοξη προοπτική μου ακούγεται :-)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω ποια έκδοση λογισμικού τρέχει η συσκευή μου ?

πάτα στις κλείσεις *#1234#

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το led για τις αναπαντητες, μυνηματα κτλ, αναβει και σε εσας τόσο χαμηλά;

Δοκίμασα το led blinker και το light flow και δεν δουλεύει κανένα με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το led για τις αναπαντητες, μυνηματα κτλ, αναβει και σε εσας τόσο χαμηλά;

Δοκίμασα το led blinker και το light flow και δεν δουλεύει κανένα με το τηλέφωνο.

 

Δουλευει αψογα https://play.google.com/store/apps/details?id=se.johanhil.clipboard

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω οι παιδικές ασθένειες με θερμοκρασίες και τζογαρισμα κουμπιού όπως και θέματα με την κάμερα 'έχουν ξεπεραστεί? αναφέρομαι κυρίως στα παιδιά που το έχουν αγοράσει πρόσφατα.

Εγώ το έχω 10 ημέρες τώραβκαι ούτε θερμοκρασία ουτε τσόγος στο κουμπί. Γενικά απροβλημάτηστο κ πραγματικά φανταστικό εργαλείο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 10 ημέρες τώραβκαι ούτε θερμοκρασία ουτε τσόγος στο κουμπί. Γενικά απροβλημάτηστο κ πραγματικά φανταστικό εργαλείο!!!

 

Αυτό ξανά πες το φανταστικό εργαλείο.που να ξέρα πότε δεν είχα πάρει Samsung.ουτε και γω έχω πρόβλημα με θερμοκρασία ούτε στο κουμπί τίποτα.κιτ κατ ακούω θα την παρουμε?πήρα σήμερα και την θήκη με την οθόνη κουμπώνει τέλεια και βλέπω και χωρίς να την ανοίξω αλλά το καλύτερο είναι ότι ξεκλειδώνει όταν την ανοιγω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 10 ημέρες τώραβκαι ούτε θερμοκρασία ουτε τσόγος στο κουμπί. Γενικά απροβλημάτηστο κ πραγματικά φανταστικό εργαλείο!!!

 

Ποθεν εσχες;

(Για να το εχουμε υπ'οψιν μας).:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να Χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή.

Εγώ χρησιμοποιώ την G - Notes.

Δημιουργώ φακέλους με το κάθε project ξεχωριστά και ρίχνω μέσα πολύ εύκολα τα mail, επισυνάπτω αρχεία, φωτογραφίες, σχεδιαγράμματα που έχω φτιάξει στο S-Note, ηχογραφήσεις κλπ.

Συγχρονίζει με τίς Gmail Notes και μπορείς να δεις τις εργασίες σου στον υπολογιστή.

Το S-Note το χρησιμοποιώ μόνο για να δημιουργήσω κάποια σημείωση με γραφικά η φωτογραφίες και κατόπιν εξάγω σαν φωτογραφία η σαν PDF το οποίο επισυνάπτω στήυ αντίστοιχη σημείωση -εργασία στο G-Notes.

Μπορείς να ορίσεις υπενθύμιση για κάθε εργασία χωριστά.

 

To κυριότερο είναι ότι συγχρονίζει και με άλλες συσκευές. πχ κάποιο tablet η Smartphone. Υπάρχει η ίδια εφαρμογή και για ios αν κάποιος έχει iPad.

Ευχαριστω πολυ σημαντικες πληροφοριες. Αλλα μου κανει εντυπωση γιατι πουλησα το s4 για το s-pen και τελικα μαλλον δεν μου πολυκανει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ σημαντικες πληροφοριες. Αλλα μου κανει εντυπωση γιατι πουλησα το s4 για το s-pen και τελικα μαλλον δεν μου πολυκανει.

 

Τι περισσότερο περίμενες;;

Και κάτι που δεν κάνει σίγουρα θα το κάνει κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τι περισσότερο περίμενες;;

Και κάτι που δεν κάνει σίγουρα θα το κάνει κάποια εφαρμογή.

 

Εγω περιμενα να δημιουργουνται μηνιαια βιβλια εργασιων με υπενθυμισεις,για τις εργασιες του μηνα. Κατεβασα το G Notes αμα χρειαστω βοηθεια θα σου πω. THANKS

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημαντικη ερωτηση. Μπορω με καποιο τροπο να σημειωνω πανω σε οτιδηποτε κειμενο διαβαζω στο note? Ας πουμε ειτε διαβαζω μια σελιδα στον chrome, ειτε ενα αρθρο στο flipboard πολλες φορες θελω να υπογραμμισω η να μαρκαρω κατι. Μονο με screenshot Μπορω να το κανω αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πατάς κουμπί στο πενάκι και διαλέγεις βιβλίο αποκομμάτων, σημαδεύεις την περιοχή που θες και μετά σε πάει και γράφεις ότι άλλο θελεις

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Πατάς κουμπί στο πενάκι και διαλέγεις βιβλίο αποκομμάτων, σημαδεύεις την περιοχή που θες και μετά σε πάει και γράφεις ότι άλλο θελεις

 

Θενξ αλλα αυτο εχει να κανει με συγκριμενο τμημα επιφανειας, με μεγαλυτερο δυνατο αυτο που βλεπει η οθονη. Εγω θελω τουλαχιστον αν κανει capture να το κανει ολοκληρο. ΠΧ ολο το αρθρο του flipboard, ή ολη τη σελιδα που διαβαζω στον chrome, και οχι μονο το μεγιστο τμημα που βλεπω τωρα. Σε αυτο τι παιζει?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ σημαντικες πληροφοριες. Αλλα μου κανει εντυπωση γιατι πουλησα το s4 για το s-pen και τελικα μαλλον δεν μου πολυκανει.

 

Το s-pen δεν ειναι μονο για να γράφεις, κάνει πολλές άλλες δουλειές και μάλιστα με ακρίβεια και πολύ γρήγορα.

Επίσης το S-Note κάνει κάποια πράγματα που δεν τα βρίσκεις σε άλλες εφαρμογές.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το GNotes για αποθήκευση και δημιουργία σημειωσων πχ λαμβάνω ένα mail και θέλω να το κάνω εργασία με προκαθορισμενη ημερομηνία εκτέλεσης.

Πατάω σε οποιοδήποτε σημείο του mail και μετά επιλογή όλων, κοινόχρηστο. Επιλέγω από τον πίνακα την εφαρμογή GNotes και τον φάκελο που θέλω. Αυτομάτως το mail μου έχει γίνει σημείωση εργασία.

Προσθέτω και δικές μου παρατηρήσεις αν χρειάζεται και είμαι έτοιμος.

 

Αν όμως θέλω να κάνω annotation και να προσθέσω χειρόγραφες παρατηρήσεις, υπογραμμίσεις, εισαγωγή γραφημάτων κλπ, τότε εισάγω το mail μου στο S-Note, τα κάνω όλα εκεί και μετά το εξαγω στο GNotes σαν pdf η φωτο, ώστε να βρίσκονται όλα σε μια εφαρμογή. Κάτι αντίστοιχο μπορείς να κάνεις και με το Evernote που στο Note3 έχεις δωρεάν χώρο και συγχρονισμό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θενξ αλλα αυτο εχει να κανει με συγκριμενο τμημα επιφανειας, με μεγαλυτερο δυνατο αυτο που βλεπει η οθονη. Εγω θελω τουλαχιστον αν κανει capture να το κανει ολοκληρο. ΠΧ ολο το αρθρο του flipboard, ή ολη τη σελιδα που διαβαζω στον chrome, και οχι μονο το μεγιστο τμημα που βλεπω τωρα. Σε αυτο τι παιζει?

 

Δοκίμασα κάποιων μπροουσερ που αποθηκεύει σελίδες για οφλινε

Δοκίμασε και αυτα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evernote

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.gnotes

Δεν μπορεί κάποιο θα σου κάνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Το s-pen δεν ειναι μονο για να γράφεις, κάνει πολλές άλλες δουλειές και μάλιστα με ακρίβεια και πολύ γρήγορα.

Επίσης το S-Note κάνει κάποια πράγματα που δεν τα βρίσκεις σε άλλες εφαρμογές.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το GNotes για αποθήκευση και δημιουργία σημειωσων πχ λαμβάνω ένα mail και θέλω να το κάνω εργασία με προκαθορισμενη ημερομηνία εκτέλεσης.

Πατάω σε οποιοδήποτε σημείο του mail και μετά επιλογή όλων, κοινόχρηστο. Επιλέγω από τον πίνακα την εφαρμογή GNotes και τον φάκελο που θέλω. Αυτομάτως το mail μου έχει γίνει σημείωση εργασία.

Προσθέτω και δικές μου παρατηρήσεις αν χρειάζεται και είμαι έτοιμος.

 

Αν όμως θέλω να κάνω annotation και να προσθέσω χειρόγραφες παρατηρήσεις, υπογραμμίσεις, εισαγωγή γραφημάτων κλπ, τότε εισάγω το mail μου στο S-Note, τα κάνω όλα εκεί και μετά το εξαγω στο GNotes σαν pdf η φωτο, ώστε να βρίσκονται όλα σε μια εφαρμογή. Κάτι αντίστοιχο μπορείς να κάνεις και με το Evernote που στο Note3 έχεις δωρεάν χώρο και συγχρονισμό.

 

Καλησπέρα μπορεις τις εργασιες του gnote να τις εμφανιζεις το samung calendar . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πάτα στις κλείσεις *#1234#

 

Λέει ότι έχω την mj 6 .έχω Ελληνιη συσκευή.Δεν έχει βγει update για mj 7 σ εμάς ?

 

Αυτό ξανά πες το φανταστικό εργαλείο.που να ξέρα πότε δεν είχα πάρει Samsung.ουτε και γω έχω πρόβλημα με θερμοκρασία ούτε στο κουμπί τίποτα.κιτ κατ ακούω θα την παρουμε?πήρα σήμερα και την θήκη με την οθόνη κουμπώνει τέλεια και βλέπω και χωρίς να την ανοίξω αλλά το καλύτερο είναι ότι ξεκλειδώνει όταν την ανοιγω

 

Ποια και από πού?

 

Όταν πρώτο μπήκα στο evernote με έκανε premium user σαν χρηστη samsung εκανα όμως φόρμα και Όταν ξαναμπήκε στην εφαρμογή μου δίνει μόνο τα 60 mb και όχι premium ξέρει κανείς τι εγινε?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεις τις εργασιες του gnote να τις εμφανιζεις το samung calendar . Ευχαριστώ

 

Όχι δυστυχώς το Samsung calendar είναι μια ακόμα εφαρμογή της samsung που δεν συνεργάζεται με τίποτα άλλο ούτε καν με το pc. Άχρηστη παντελώς αφού συγχρονίζει μόνο με άλλες συσκευές Samsung που τρέχουν την ίδια εφαρμογή.

Με λίγα λόγια η Samsung κάνει ότι και η Apple. Σε φορτώνει με εφαρμογές που σε αναγκάζουν να έχεις μόνο δικές της συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς το Samsung calendar είναι μια ακόμα εφαρμογή της samsung που δεν συνεργάζεται με τίποτα άλλο ούτε καν με το pc. Άχρηστη παντελώς αφού συγχρονίζει μόνο με άλλες συσκευές Samsung που τρέχουν την ίδια εφαρμογή.

Με λίγα λόγια η Samsung κάνει ότι και η Apple. Σε φορτώνει με εφαρμογές που σε αναγκάζουν να έχεις μόνο δικές της συσκευές.

 

Μπορείς να προσθέσεις το google calendar μέσα στο Samsung calendar και μετά συγχρονίζεις με ότι θες ;)

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...