Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ήχο Τελικά είχα απενεργοποίσει τα notification τα ενεργοποιησα και είναι οκ

Δηλαδή.... τι έκανες?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Στην υπενθύμιση έχει μία επιλογή που λέει "Εγκαιρα". Αν επιλέξεις αυτό, θα σε ειδοποιήσει ακριβώς την ώρα που θες. Στην ουσία σε αυτό το πεδίο συμπληρώνεις πόσο πριν θες να βγάλει ειδοποίηση.

 

Τελικα αυτο ειναι!!Σευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει μα επιλογή στο γκεαρ μάνατζερ νοτιφικαισιονς το είχα απενεργοποιήσει. Μόλις το ενεργοποίησα χτυπούσε κανονικα το ρολόι...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο gear δε μου περναει ολες τις επαφες!

Εσας σας τις περναει ολες?

Eπισης δεν υπαρχει τροπος επενεργοποιησης του ηχου της καμερας οταν τραβαει φωτογραφιες! Σκοπιμα για να μη γινουμε κατασκοποι?!

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα ήρθε χθες Μετς από πολύ πρήξιμο και πίεση

 

Τα στέλνουν λίγα λιγα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα... Θέλω απο το Ζ1 που εχω ( το πουλαω ) να έρθω στο Note 3... Αξίζει η αλλαγή ? βγάζει καλες φωτο το Note ? Απο μπαταρία ? 7 ωρες βγάζω με το Z1... Εδώ τι παίζει ? Ας μου πει καποιος σιγουρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα... Θέλω απο το Ζ1 που εχω ( το πουλαω ) να έρθω στο Note 3... Αξίζει η αλλαγή ? βγάζει καλες φωτο το Note ? Απο μπαταρία ? 7 ωρες βγάζω με το Z1... Εδώ τι παίζει ? Ας μου πει καποιος σιγουρα!

 

φωτο βγαζει πολυ καλες. δες εδω που ανεβασα στο σαιτ του s4 post 962

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364821&page=65

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το S-planner.

Στο Νοτε 8 όταν πατήσω παρατεταμένα πάνω σε μια ημερομηνία μου βγάζει να γράψω ένα χειρόγραφο σημείωμα ,ενώ στο Νοτε 3 μου βγάζει μια κανονική εργασία.Γίνεται να μου βγάζει και στο 3 ότι βγάζει και στο Νοτε 8.Δηλαδή όταν επιλέγω μια ημερομηνία να μου βγάζει χειρόγραφη σημείωση;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογράφοςιε που βγάζω με το νότε 3 είναι λίγο σκοτεινές. Παρόλο που εστιάζω στο θέμα δεν αλλαζει η έκθεση.Υπάρχει καποια ρύθμιση του φακού που δεν έχω βρει?

 

Επίσης Υπάρχει κάποια συντόμευση Η κάτι τέτοιο ώστε να εμφανίζεται η σελίδα Όταν κάνουμε από πάνω προς τα κάτω σκρολ και βγαίνουν τα settings?

 

3-4εφαρμογές που κάνουν εκκαθάριση την μνήμης όμως Όταν κάνω με την μια εκκαθάριση ή άλλες δεν δείχνουν τα ίδια διαθέσιμα mb γιατί συμβαίνει αυτό ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας το τροπο η καποιο app για να εχω χειρογραφες καταχωρησεις στο Splanner?

 

Δεν εννοω να γραφεις χειρογραφο και να γινεται αυτοματα ψηφιακο κειμενο αλλα να μπορεις στο πεδιο "περιγραφη" η με καποιο link να συνδεεσε με το χειρογραφο που μπορει να περιεχει κειμενο η οτιδηποτε αλλο (σκιτσο, φωτογραφια, ηχο). Σαν μια συνδεση του Splanner με το Snote ας πουμε.

 

Τνχ.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το S-planner.

Στο Νοτε 8 όταν πατήσω παρατεταμένα πάνω σε μια ημερομηνία μου βγάζει να γράψω ένα χειρόγραφο σημείωμα ,ενώ στο Νοτε 3 μου βγάζει μια κανονική εργασία.Γίνεται να μου βγάζει και στο 3 ότι βγάζει και στο Νοτε 8.Δηλαδή όταν επιλέγω μια ημερομηνία να μου βγάζει χειρόγραφη σημείωση;

 

Στο S4 βγάζει χειρόγραφη σημείωση αλλά το θέμα είναι ότι δεν συγχρονιζονται με το note 8 και αντιστρόφως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το S-planner.

Στο Νοτε 8 όταν πατήσω παρατεταμένα πάνω σε μια ημερομηνία μου βγάζει να γράψω ένα χειρόγραφο σημείωμα ,ενώ στο Νοτε 3 μου βγάζει μια κανονική εργασία.Γίνεται να μου βγάζει και στο 3 ότι βγάζει και στο Νοτε 8.Δηλαδή όταν επιλέγω μια ημερομηνία να μου βγάζει χειρόγραφη σημείωση;

 

Γνωριζει κανενας το τροπο η καποιο app για να εχω χειρογραφες καταχωρησεις στο Splanner?

 

Δεν εννοω να γραφεις χειρογραφο και να γινεται αυτοματα ψηφιακο κειμενο αλλα να μπορεις στο πεδιο "περιγραφη" η με καποιο link να συνδεεσε με το χειρογραφο που μπορει να περιεχει κειμενο η οτιδηποτε αλλο (σκιτσο, φωτογραφια, ηχο). Σαν μια συνδεση του Splanner με το Snote ας πουμε.

 

Τνχ.

 

Το ίδιο ρώτησα και εγώ φίλε μου όπως είδες. Στο Νοτε 8 γίνεται πολύ εύκολα με παρατεταμένη πίεση πάνω στην ημέρα, στο 3 δεν το κατάφερα.

Θα βόλευε βεβαια και ένα app ημερολογίου που να μπορούσες να σημειώσεις χειρόγραφα, αν γνωρίζει κάποιος.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι κατά την διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο έχεις την δυνατότητα να ζουμάρεις όπου θες πολύ καλή επιλογή.

Βασικά δεν το βρήκα εγώ ο γιος μου που είναι 12 μηνών το βρήκε χαχχα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι κατά την διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο έχεις την δυνατότητα να ζουμάρεις όπου θες πολύ καλή επιλογή.

Βασικά δεν το βρήκα εγώ ο γιος μου που είναι 12 μηνών το βρήκε χαχχα

 

Να σου ζήσει φίλε. Η κόρη μου ειναι έντεκα μηνών. Τρέλα. Μετά απο μια γυρα σε όλα τα hi end smartphones μα όλα όμως (τελευταίο ήταν το lg g2 ) έχω να πω ότι το note 3 ειναι για όσους δεν εχουν προβλημα με το μέγεθος μονόδρομος. Μόνο αυτό τα κάνει όλα μα όλα και τόσο καλά και τόσο γρήγορα. Επίσης να πω για τον Νίκο στο extreme mobile μια που πήγα απο εκεί σήμερα και πήρα το extra battery kit ότι το παιδί δεν παίζεται σε εξυπηρέτηση και ευγενια...μπράβο του.

Link to comment
Share on other sites

 

Βγάζουν που βγάζουν και άλλα χρώματα,δεν μπορούν να βγάλουν και ένα γαλάζιο μια φορά;;

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει φίλε. Η κόρη μου ειναι έντεκα μηνών. Τρέλα. Μετά απο μια γυρα σε όλα τα hi end smartphones μα όλα όμως (τελευταίο ήταν το lg g2 ) έχω να πω ότι το note 3 ειναι για όσους δεν εχουν προβλημα με το μέγεθος μονόδρομος. Μόνο αυτό τα κάνει όλα μα όλα και τόσο καλά και τόσο γρήγορα. Επίσης να πω για τον Νίκο στο extreme mobile μια που πήγα απο εκεί σήμερα και πήρα το extra battery kit ότι το παιδί δεν παίζεται σε εξυπηρέτηση και ευγενια...μπράβο του.

 

Έτσι όπως ακριβώς τα λες είναι αδερφέ!!!

Ο βασιλιάς παραμένει στον θρόνο του και φέτος και σε συνδυασμό με το gear κάνει την χρήση μοναδική, αλλά πλεον με το lg g2 αλλά και το εκπληκτικό nexus 5 φαίνεται πως στο μέλλον θα έχουμε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα !!!

Άντε καλοριζικο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σημερα συναντηθηκα με δυο παιδια (το ενα ειναι απ το myphone κιολας) και ασχοληθηκαμε λιγο με το note 3. Για πλακα καναμε μια συγκριση της οθονης του με την οθονη του g2 και του ip5. Δεν θα μιλησω για τη συγκριση τοσο οσο για ενα θεμα που ειχε η οθονη του note.

Kατεβασαμε αυτη την εφαρμογη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.screentestpatterns

 

Kαι ελεγξαμε την grayscale οπου σε ολα τα ''κλικ'' πλην του δευτερου τα αποτελεσματα ηταν καλα.

Στο δευτερο κλικ (στην αποχρωση δηλαδη μετα το πισσα μαυρο ας πουμε) ειδαμε αυτο:

 

http://i43.tinypic.com/2lk4715.jpg

 

Σορρυ για τη φωτο αλλα ειναι απο κινητο. Το φαινομενο δεν ηταν τοσο εντονο. Ο φακος της καμερας το παρακανει ειναι η αληθεια .

Τελος παντων, ομως, καταλαβαινετε το point.

Για καντε μια αν θελετε το τεστ και πειτε μου αν το βλεπετε και εσεις.

 

ΥΓ. Στις ρυθμισεις της εφαρμογης μη πειραξετε τον αριθμο διαβαθμισης της γκρι κλιμακας. Γιατι τοτε το δευτερο pattern που εμφανιζεται αλλαζει και μπορει το προβλημα να μην φανει.

Δουλεψτε με τις ρυθμισεις οπως ειναι οταν κατεβαζετε την εφαρμογη και φωτεινοτητα στο 25-50%.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Σημερα συναντηθηκα με δυο παιδια (το ενα ειναι απ το myphone κιολας) και ασχοληθηκαμε λιγο με το note 3. Για πλακα καναμε μια συγκριση της οθονης του με την οθονη του g2 και του ip5. Δεν θα μιλησω για τη συγκριση τοσο οσο για ενα θεμα που ειχε η οθονη του note.

Kατεβασαμε αυτη την εφαρμογη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.screentestpatterns

 

 

Εγώ το είχα παρατηρήσει μόνος μου σε γκρί φόντα και πολλές φορές σε ασπρα φόντα να κάνει μια σκιά που φαίνεται ελάχιστα σε αυτό το επίπεδο φωτεινότητας απο την μια άκρη στην άλλη αλλα εμένα δεν είναι τόσο μεγάλο βαθμο. Είναι μια λωρίδα 1.5 πόντου περιπου πάχος που περίπου βρίσκεται στο ύψος του εικονιδιου του wi fi οταν κρατας το κινητο οριζόντια. Δεν είναι ενοχλητικό αλλα άμα είσαι ψίρας σε ενοχλεί οταν το παρατηρεις και σκεφτομαι σοβαρά να το πάω στο σερβις. Το σίγουρο είναι πως δεν το εχουν όλα. Σήμερα κιολας το συγκρινα με note 3 συναδέλφου. Με με την εφαρμογή σιγουρευτηκα καθώς το διακρινεις πιο εντονα. Σε φουλ φωτεινότητα δεν έχει κανένα θέμα η τουλάχιστον δεν διακρίνεται απο ανθρώπινο ματι.

Edited by ktm_21
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όλα φαίνονται καμπάνα χωρίς το παραμικρό ίχνος διαφοράς. Μάλλον πρόκειται για κάποιο πρόβλημα στην συγκεκριμένη συσκευή και δεν είναι γενικό.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το κάνει αυτό αλλά πολλοί στο xda τα αλλάξανε, τους ήταν έντονο βέβαια παντού

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Θέλω Βοήθεια από όποιον γνωρίζει. Μου μασάει την μπαταρία σαν τρελό. Μετά από πλήρη φόρτιση σε 30 λεπτά Η μπαταρία πήγε στο 91% χωρίς να κάνω τπτ μόνο σε δύο τηλ απαντησα .Μπορείτε να μου πείτε τι γινεται? Με wifi ανοικτό μόνο.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ορίζεις ποιες εφαρμογές θα ξεκινάνε και ποιες όχι πέρα από τις βασικές για τις βασικές λειτουργίες? Επίσης Όταν κλείνουμε τις εφαρμογές κρατώντας πατημένο το home button κλείνουν εντελώς η τρέχουν από κάτω?
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το παλιό S-Health γιατί μου δημιουργεί συνέχεια φάκελο στη Gallery; Πως το διορθώνουμε αυτό;

 

Θέλω Βοήθεια από όποιον γνωρίζει. Μου μασάει την μπαταρία σαν τρελό. Μετά από πλήρη φόρτιση σε 30 λεπτά Η μπαταρία πήγε στο 91% χωρίς να κάνω τπτ μόνο σε δύο τηλ απαντησα .Μπορείτε να μου πείτε τι γινεται? Με wifi ανοικτό μόνο.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ορίζεις ποιες εφαρμογές θα ξεκινάνε και ποιες όχι πέρα από τις βασικές για τις βασικές λειτουργίες? Επίσης Όταν κλείνουμε τις εφαρμογές κρατώντας πατημένο το home button κλείνουν εντελώς η τρέχουν από κάτω?

Το έχω πάθει αρκετές φορές. Κλείνω όλες τις εφαρμογές και κάνω restart στη συσκευή. Κατά 90% θα στρώσει μετά. Κάποιο service τρέχει από πίσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θέλω Βοήθεια από όποιον γνωρίζει. Μου μασάει την μπαταρία σαν τρελό. Μετά από πλήρη φόρτιση σε 30 λεπτά Η μπαταρία πήγε στο 91% χωρίς να κάνω τπτ μόνο σε δύο τηλ απαντησα .Μπορείτε να μου πείτε τι γινεται? Με wifi ανοικτό μόνο.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ορίζεις ποιες εφαρμογές θα ξεκινάνε και ποιες όχι πέρα από τις βασικές για τις βασικές λειτουργίες? Επίσης Όταν κλείνουμε τις εφαρμογές κρατώντας πατημένο το home button κλείνουν εντελώς η τρέχουν από κάτω?

 

Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378679

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...