Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο

Ναι φίλε μου αν σου είναι εύκολο θα ήθελα να πειραματιστω λίγο....

 

Κάνε εγκατάσταση το flashfire https://www.dropbox.com/s/x7dyxxdhrj45al7/FlashFire021%20.apk?dl=0 μετά με το flashfire κάνε εγκατάσταση την rom από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347778561 στην επιλογή everroot άστο disable γιατί η rom είναι είδη ρουταρισμενει και στην επιλογή reboot επέλεξε download mode οπότε όταν τελειώσει η εγκατάσταση θα μπει το κινητό σε download Mode και με το odin από τον υπολογιστή φλασαρεις bootloader https://www.dropbox.com/s/gahh8yaq60kgjbv/BL_N9005XXUGPOF3.tar.md5?dl=0 και modem https://www.dropbox.com/s/petpdiy3tglgxbm/CP_N9005XXUGPOF3.tar.md5?dl=0 μετά από αυτό θα έχεις lollipop root με knox 0/0 και μάλιστα είναι η nordic που είναι πολύ σταθερή

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα βοήθεια! Εχω Γαλλική συσκευή (xef) προχτές πέρασα την αναβάθμιση που μου έδωσε την 5.0 απο τότε έχω τρομερό battery drain και υπερθέρμανση ακομα και οταν η συσκευή δεν χρησιμοποιειται! Όλα δειχνουν οτι πρέπει να κάνω hard reset έτσι; δεν γνωριζω ομως πως γίνεται αυτό διότι οταν πηρα την kitkat δεν εκανα ουτε πριν reset ουτε μετα που συνηστουν και ειχε κατσει μια χαρά! Επισης αν κανω ρεσετ θα χασω φωτο βιντεο κλπ που ειναι αποθηκευμένα στη συσκευή; τα φώτα σας!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την τελευταία lollipop nordic pof3 και το κινητό πετάει σε όλους τους τομείς και κυρίως στο θέμα μπαταρία. Η μοναδική ίσως παραφωνία είναι ότι στον stock internet browser (που είναι και ο αγαπημένος μου) δεν μπορώ να συγχρονίσω τα bookmarks μου μέσω firefox account. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα βοήθεια! Εχω Γαλλική συσκευή (xef) προχτές πέρασα την αναβάθμιση που μου έδωσε την 5.0 απο τότε έχω τρομερό battery drain και υπερθέρμανση ακομα και οταν η συσκευή δεν χρησιμοποιειται! Όλα δειχνουν οτι πρέπει να κάνω hard reset έτσι; δεν γνωριζω ομως πως γίνεται αυτό διότι οταν πηρα την kitkat δεν εκανα ουτε πριν reset ουτε μετα που συνηστουν και ειχε κατσει μια χαρά! Επισης αν κανω ρεσετ θα χασω φωτο βιντεο κλπ που ειναι αποθηκευμένα στη συσκευή; τα φώτα σας!

Θα πας μέσα από το μενού ρυθμίσεων της συσκευής και θα βρεις την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Να πάρεις αντίγραφα από ότι θέλεις γιατί θα διαγραφούν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την γαλλική και εγώ μιας και ήταν γαλλική και το τα στο csc μου βγάζει see πλέον αντί για xef που ήταν. Το έχετε δει εσείς που βάλατε τη γαλλικη;
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Έχω την aryqmod 6.0 με lean kernel. Όλα καλά αλλά έχω 2 θεματακι.

 

Κατ αρχάς στην κατάσταση μπαταρίας δεν δείχνει πόση ώρα έχει περάσει από η τελευταία φόρτιση. Σε εσάς έτσι είναι;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63141&stc=1&d=1437580813

 

Επισης ένα ασύρματο bluetooth μίνι πληκτρολόγιο με ποντίκι touch απάνω δεν δουλεύει. Το βρίσκει και κάνει σύζευξη αλλά στις ρυθμίσεις του που πατάω συσκευή εισόδου ότι είναι δεν το δέχεται. Με kitkat δεν είχα θέμα.

Κάποια βοήθεια κάποιος;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 5.0 σε γαλλικό unbranded πριν λίγο. Όλα καλά so far. Εκεί που κάνει αναβάθμιση τις εφαρμογές μετά την εγκατάσταση του λογισμικού και πριν ανοίξει το κινητό, έλεγε ότι έχω 440 εφαρμογές! :w00t: Δεν το περίμενα ούτε εγώ ότι έχω τόσες! Θα ενημερώσω για τυχόν bug ή άλλα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα βοήθεια! Εχω Γαλλική συσκευή (xef) προχτές πέρασα την αναβάθμιση που μου έδωσε την 5.0 απο τότε έχω τρομερό battery drain και υπερθέρμανση ακομα και οταν η συσκευή δεν χρησιμοποιειται! Όλα δειχνουν οτι πρέπει να κάνω hard reset έτσι; δεν γνωριζω ομως πως γίνεται αυτό διότι οταν πηρα την kitkat δεν εκανα ουτε πριν reset ουτε μετα που συνηστουν και ειχε κατσει μια χαρά! Επισης αν κανω ρεσετ θα χασω φωτο βιντεο κλπ που ειναι αποθηκευμένα στη συσκευή; τα φώτα σας!

 

Για το battery drain πήγαινε στην Διαχείριση εφαρμογών και στο tab ΟΛΑ ψάξε να απενεργοποιήσεις την εφαρμογή Unified Daemon.Ίσως διορθώσει και την υπερθέρμανση. Επίσης απενεργοποίησε τις εφαρμογές της Google που δεν χρησιμοποιεις (Play movies, play music, google now, περίπτερο κ.α). Επίσης για Ελλάδα είναι άχρηστη και η εφαρμογή S-voice που δεν καταλαβαίνει γρι από αυτά που λες (εκτός αν έχεις κορεάτικη προφορά αγγλικών :) )

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 5.0 σε γαλλικό unbranded πριν λίγο. Όλα καλά so far. Εκεί που κάνει αναβάθμιση τις εφαρμογές μετά την εγκατάσταση του λογισμικού και πριν ανοίξει το κινητό, έλεγε ότι έχω 440 εφαρμογές! :w00t: Δεν το περίμενα ούτε εγώ ότι έχω τόσες! Θα ενημερώσω για τυχόν bug ή άλλα προβλήματα.

 

Μετράει και αυτές του συστήματος βρε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετράει και αυτές του συστήματος βρε.

 

Είναι καμιά 40αριά αυτές; Και πάλι πιστεύω είναι αρκετά φορτωμένο! Δεν έκανα hard reset πάντως. Ελπίζω να μην έχω προβλήματα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση 5.0 lollipop σε γαλλικο note και ολα καλα οσον αφορα την μπαταρια ή την αποκριση. Αντιμετωπιζω αλλο προβλημα, δεν μου βγαζει την ενδειξη 100% φορτισμενο στο notification bar, οταν φορτησει οπως εκανε παλιοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γαλλικό unbranded δεν μου έχει έρθει ακόμη αν και θα κάνω και εγώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά για καλύτερα. Μήπως γνωρίζετε πως παίρνουμε backup τα ενεργά σημειώματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γαλλικό unbranded δεν μου έχει έρθει ακόμη αν και θα κάνω και εγώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά για καλύτερα. Μήπως γνωρίζετε πως παίρνουμε backup τα ενεργά σημειώματα?

 

Επίσης πως παίρνω back up από τις σημειώσεις του S Note;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως παίρνω back up από τις σημειώσεις του S Note;

 

Υπάρχουν δύο τρόποι: είτε δημιουργώντας samsung account λογαριασμό και τις συγχρονίζεις από εκεί (δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω samsung λογαριασμό), είτε αντιγράφοντας το αρχείο "s note data" από την εσωτερική σου κάρτα στην εξωτερική ή στον υπολογιστή και μετά το μεταφέρεις ξανά στην εσωτερική. :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσους μήνες αναμονής (είμαι με πορτογαλλικό τηλέφωνο TPH), τελικά δε θα περιμένω άλλο και θα βάλω κι εγώ τη nordic.

Μία ερώτηση μόνο.

Αν περάσω τη nordic μέσω odin, μετά αν έρθει κι άλλη αναβάθμιση θα μου τη βγάλει κανονικά αυτόματα?

Επίσης αν περάσω τη nordic θα είμαι σα να έχω nordic CSC ή θα παραμείνει PTH οπότε αν ερθει η αναβάθμιση η πορτογαλλική θα μου την εμφανίσει?

 

Ευχαριστώ

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσους μήνες αναμονής (είμαι με πορτογαλλικό τηλέφωνο TPH), τελικά δε θα περιμένω άλλο και θα βάλω κι εγώ τη nordic.

Μία ερώτηση μόνο.

Αν περάσω τη nordic μέσω odin, μετά αν έρθει κι άλλη αναβάθμιση θα μου τη βγάλει κανονικά αυτόματα?

Επίσης αν περάσω τη nordic θα είμαι σα να έχω nordic CSC ή θα παραμείνει PTH οπότε αν ερθει η αναβάθμιση η πορτογαλλική θα μου την εμφανίσει?

 

Ευχαριστώ

 

Βάλε τη Nordic. Το csc θα γίνει Nordic και θα συνεχίσεις τις αναβαθμίσεις σαν Nordic. Αν ποτέ θελήσεις να αλλάξεις, ξαναφλασαρεις rom άλλης χώρας.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει την γαλλική έκδοση είδατε να αλλάζει το csc; γιατί εμένα από xef έγινε see...

 

Όχι, εμένα XEF έμεινε. Το είδα μέσω της εφαρμογής Phone Info

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο.

Σήμερα το πρωί αποφάσισα, μετά από τόσους μήνες αναμονής να περάσω τη nordic και αφού την κατέβασα και ήμουν έτοιμος να την περάσω, ήρθε και στο κινητό μου η αναβάθμιση (TPH - Πορτογαλία).

Πόσες οι πιθανότητες...?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Ψαχνω προγραμματακι που να κλειδωνει το κινητο απο "περιεργους"...διαβαζω ομως στο google play καποιες εφαρμογες μετα ΔΕΝ βγαινουν ευκολα..εγω απλα θελω να κλειδωνει με ενα κωδικο..υπαρχει κατι?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Aκου να γελασεις.θυμηθηκα το κλειδωμα που μου λες.το εβαλα και μου βγαζει συνεχεια λαθος κωδικος..τα τελευταια 10 λεπτα το παλευω και μου βγαζει λαθος ...τωρα ειμαι με κλειδωμενο κινητο..τι κανω? Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...