Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και καλο Πασχα σε ολους!!!Λοιπον,ευτυχης κατοχος του θηριου no3 κι εγω!!!! :) Αφου εδωσα πρωτα ενα s4 που ειχα!!!Ωραιο το s4 δε λεω,αλλα σαν κατοχος(πρωην)και του νοτε 1&2,καμια σχεση!!!Η οθοναρα-γι αυτους που εμαθαν με το 1 και το 2 οπως εγω-δε παιζεται!!!Η ταχυτητα του επισης(γενικα,δε κανω συγκριση εδω)!!!Φωτο οκ.πανω κατω ιδιες...Δεν ειμαστε και φωτογραφοι!!!!Η λειτουργιες του στιλου(s pen κλπ.)ολα τα λεφτα!!!Η μπαταρια του,σε σχεση με το s4,αρκετα ικανοποιητικη!!Τελος,αυτο που χανει τα wifi passwords.δεν ειναι και τοσο τρομερο!!!Απλα,οταν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα,πρεπει να χεις ανοιχτο και το wifi...!!!Οταν θελεις να στειλεις ενα mms πχ.ανοιγεις το wifi και μετα τα δεδομενα και στελνεις!!!ΠΟΤΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΟΙΧΤΟ WIFI!!!!MONO ETΣΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ PASSWORDS!!!Μετα τα κλεινεις παλι αν θελεις,για εξοικονομηση μπαταριας και ουτο καθεξης...!!!!!!! ;) Ειναι Ουγγρικο με 4.4.2 μαμα!!!Δε παιζουμε με την εγγυηση λογο ΚΝΟΧ κλπ....!!!!

 

Δεν ισχύει αυτό, στο δικό μου είναι πάντα όλα ανοιχτά, δεν κλείνω ποτέ τίποτα. Και τα pass χάθηκαν

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανοιγοκλείνω wifi και data συνέχεια και δεν μου έχει συμβεί να χαθούν μέχρι τώρα. Πληροφοριακά πέρασα την 4.4 OTA χωρίς hard reset.

Μάλλον σε μερικούς κάθονται καλά...σε άλλους όχι.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, στο δικό μου είναι πάντα όλα ανοιχτά, δεν κλείνω ποτέ τίποτα. Και τα pass χάθηκαν

Tι να πω...Ομως για πες μου,γιατι εχω μπερδευτει λιγο!!Οταν κλεισεις και ξανανοιξεις το wifi χανονται???Χωρις να εχεις ανοιχτα δεδομενα...

Εγώ ανοιγοκλείνω wifi και data συνέχεια και δεν μου έχει συμβεί να χαθούν μέχρι τώρα. Πληροφοριακά πέρασα την 4.4 OTA χωρίς hard reset.

Μάλλον σε μερικούς κάθονται καλά...σε άλλους όχι.

 

Μαλλον ετσι ειναι...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω...Ομως για πες μου,γιατι εχω μπερδευτει λιγο!!Οταν κλεισεις και ξανανοιξεις το wifi χανονται???Χωρις να εχεις ανοιχτα δεδομενα...

 

 

Μαλλον ετσι ειναι...

 

 

Εμενα χανει τα passwords οταν εχω να μπω για λιγες μερες στα δίκτυα. Του σπιτιου μου δεν το χανει ποτε.σε καποια αλλα αν δε νμπω συντομα lost

Link to comment
Share on other sites

Wait για να ξεκαθαρισει η κατασταση στο θεμα καμερας.

Σε εξωτερικους χωρους με μπολικο ηλιο η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη.

Εκει που προσωπικα εντοπιζω την αδυναμια του ειναι σε φωτο σε εσωτερικους ακομα και με καλο φωτισμο. Μιλαω παντα χωρις φλας.

Επισης με το s3 (μιας και παιζει στην κουβεντα μας) εχω τραβηξει απειρες φωτο τον 18μηνων γιο μου. Να παιζει, να τρεχει, να χωροπηδαει, να κανει κουνια να να να να.... ενα κλικ και η φωτο ηξερα οτι ειναι καλη και οχι κουνημενη. Μιλαω για αυτοματο mode ειτε σε εξωτερικους ειτε σε εσωτερικους χωρους.

Ε αυτο με το νοτε δεν το εχω καταφερει κ εκει ειναι το ξενερωμα μου. Βγαινουν κουνημενες ακομα και στο mode αθλητικα που θα επρεπε να ειναι τελειως σταθερες.

Εχω παιξει με ολα τα modes αλλα τπτ.

Δλδ για να τον βγαλω φωτο πλεον παταω συνεχεια να βγαλει φωτος σε burst mode ωστε απο τις 10 πχ που θα τραβηξω να κρατησω την καλυτερη κ πιο σταθερη.....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Και το note 2 σε χαμηλό φωτισμο εβγαζε πολυ καλύτερες..

 

Δεν ισχυει αυτο, τα εχω και τα δυο και βλεπω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή τα έχω και εγώ και τα δύο αλλά και το s3 θα σας πω τι γίνεται. Το note 2 σε χαμηλό φωτισμό τις βγάζει πιο φωτεινές αλλά όχι τόσο sharp. Επίσης τα χρώματα το note 3 είναι χειρότερα σε χαμηλό φωτισμό. Με λίγα λόγια βγάζω μόνο μέρα και με καλό φωτισμό με note 3. Σε χαμηλό φωτισμό θέλει οπωσδήποτε flash. Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χανει τα passwords οταν εχω να μπω για λιγες μερες στα δίκτυα. Του σπιτιου μου δεν το χανει ποτε.σε καποια αλλα αν δε νμπω συντομα lost

 

Παιδιά είχα το s3 και το πούλησα. Πήγα κατευθείαν σε note 2 χωρίς κανένα πρόβλημα με τα password apo ta wifi. Πουλάω το note 2 και παίρνω iPhone 5 και μετά από δύο μήνες η εταιρεία μου δίνει το note 3. Πάλι κανένα πρόβλημα με κωδικούς. Βάζω την 4.4.2........bye bye passwords. Δε νομίζω ότι έχει να κάνει να το Πόσο καιρό έχεις να μπεις στο ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Αν παω να ανοιξω τα βιντεο του Dropbox απο το γενικο φακελο με τις φωτογραφιες, οπου και μου εμφανιζει τα περιεχομενα του dropbox ολα, δεν παιζουν τα βιντεο.

 

Αν ανοιξω το app dropbox παλι δεν παιζουν.

 

Αν κανω στο app dropbox Open With, τοτε κανει stream το βιντεο αλλα πρεπει να το κανω σε καθε κλιπ ξεχωριστα και μονο μεσα απο το dropbox. Αν πατησω play χωρις να κανω Open With με το προγραμμα video του Note 3 δεν streamrei τιποτα.

 

Υπαρχει καποιο fix?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τη συσκευή αγορασμένη από σκρουτζομαγαζο εδώ και πέντε μέρες. Όλα καλά αλλά σήμερα κατά λάθος έσβησα το εικονίδιο του Internet. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω? Το βλέπω στη λίστα με τις εφαρμογές αλλά δεν μπορώ να το συρω.
Link to comment
Share on other sites

το πηγα δευτερα14/04/2014 στο σερβις το αφησα για την καμερα και το πηρα σημερα με αντικατασταση της καμερας.

ευτυχως ηταν στην εγγυηση.

καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το πηγα δευτερα14/04/2014 στο σερβις το αφησα για την καμερα και το πηρα σημερα με αντικατασταση της καμερας.

ευτυχως ηταν στην εγγυηση.

καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα:

ευχαριστω

 

Ποιο ακριβώς πρόβλημα παρουσίαζε η κάμερα σου φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω τη συσκευή αγορασμένη από σκρουτζομαγαζο εδώ και πέντε μέρες. Όλα καλά αλλά σήμερα κατά λάθος έσβησα το εικονίδιο του Internet. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω? Το βλέπω στη λίστα με τις εφαρμογές αλλά δεν μπορώ να το συρω.

 

Mαλλον δε το τα κανεις σωστα!!!Σε ολα τα android της Sumsung αλλα νομιζω και ολως,πατας παρατεταμενα στο εικονιδιο και το πας εκει που θελεις!!!Εννοειται να υπαρχει θεση κενη!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και δε βρηκα αντιστοιχο θεμα θελω να ρωτησω για το note 3 neo.Θα ερθει Ελλαδα επισημα και αν ναι σε ποια εκδοση?Στο skroutz βλεπω υπαρχει παντως.Καποια επιπλεον πληροφορια ή thread υπαρχει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μια καφετερια που ο φακος γεμίζει φως απο διαφορα σημεια δν ειναι αντικειμενικο. Ασ πουμε φωτογραφια ενδεικτικη ειναι απο ενα δωματιο με χαμηλο φωτισμο. Χωρις φλας και με φλας μετα. Εκει βλεπεις κατα ποσο εχει θορυβο.. Παιδια φιλικα παντα ετσι. Απλα εχει γινε και στο xda μεγαλος ντορος..

 

Για μενα που τις εβγαλα είναι αντικειμενικοτστεςοι φωτο και με το παραπανω γιατι ξερω τις συνθηκες που τις τραβηξα.Αν ανεβασω κι άλλες κατι θα βρεις να σχολιασεις και παλι και δεν τιθεται θεμα να μπω σε αυτη την διαδικασία. Για μενα, το δικο μου note οπως και του γιου μου τραβανε πολυ καλες φωτο, ειμαι πολυ ευχαριστημενος κι αυτο μου αρκει.Οσο για το xda η φασαρια ξεκίνησε απο την αρχη κυκλοφορίας του note που τοτε οντως επαιξαν πολλες συσκευες με προβληματα στην κάμερα αλλα ως συνηθες φαινόμενο στο xda η τριχια εγινε τριχια και το φαινομενο θα συνεχιζεται απο τον καθε ακυρο που ποσταρει εκει μεσα (δεν μιλαω για τους dev φυσικα).

Link to comment
Share on other sites

Θα τοπαω μετα το Πασχα στο σερβις και θα σας ενημερωσω επισημα για τη λειτουργια της δικης μου καμερας.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχετε κάποιοι θέμα με την κάμερα δεν σημαίνει ότι έχουμε και όλοι ;)

 

Θεωρω οτι ειναι το πιο σωστο κ πιο λογικο.

Φιλε koklas αν το πας για σερβις που λες ενοιμερωσε μας να ξερουμε κ εμεις.

Φυσικα θα εχει ενδιαφερον η απαντηση του επισημου service εαν οντως καποιες συσκευες εχουν θεμα....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα παρατήρησα στην κάμερα οτι σε μέρη με πολύ χαμηλό φωτισμό κάνει κάτι γραμμές και αν τραβήξω χωρίς φλας αποτυπώνονται και στις φωτογραφίες οι γραμμές. Δεν μου δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα καθώς δεν τραβάω χωρίς φλας, αλλά υπάρχουν σ ολους οι συγκεκριμένες γραμμές;;;

 

Έχεις ενεργοποιημένο το wi-fi; Είχα διαβάσει ότι το παρουσίαζε αυτό το πρόβλημα, όταν είναι ανοιχτό το wi-fi.

 

οταν ενεργοποιουσα την καμερα δεν την ανοιγε και εβγαζε μηνυμα camera fult .

 

Στο S2 που είχα πριν, είχα πάει στο service και έγινε αντικατάσταση της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Σημερα το πρωι μου ηρθε ενημερωση λογισμικου,η νεα εκδοση τωρα ειναι η NC2.Γνωριζει κανεις κατι περισσοτερο για την συγκεκριμενη εκδοση? Το κινητο ειναι Ολλανδικο.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και μια παρατήρηση.

 

Καταρχην για την καμερα. Δεν εχω καταλαβει πως δουλευει το metering ρε παιδια. Εισαι ας πουμε μπροστα απο κατι που σε ενα τμημα ειναι καπως σκοτεινό και πιο διπλα φωτεινο. Πχ φωτογραφιζει το παραθυρο που εχει ηλιο εξω και λιγο δωματιο που ειναι πιο σκοτεινο.

 

Εγω παντα ηξερα στα κινητα οτι μπορεις να εστιασεις με πατημα στο σκοτεινό κομματι και να βγει το φωτεινο υπερβολικα εκτεθειμενο η με πατημα (φοκους) στο φωτεινο και να βγει καλο το φωτεινο και σκοτεινο το δωματιο.

 

Ε στο note ειτε κανω ταπ για να κανει φοκους το ενα σημειο ειτε το αλλο δεν αλλάζει τιποτα. Σε οποιο metering mode και να επιλεξω. Πολυ περίεργο.... Ακομα και πολυ χειρότερα κινητα το κανουν σωστα.

 

Η μια παρατηρηση ειναι το reading mode στον Chrome. Ως γνωστον δεν εχει(απαραδεκτο). Ευτυχώς εφτιαξα το bookmarklet της readability και δουλευει παρα πολυ ωραια. Οχι με την ταχύτητα ενος σωστού reading mode αλλα τουλαχιστον με την ποιοτητα.

 

Α και τελευτα παρατηρηση. Τα λευκα της amoled βελτιώνονται ΠΟΛY στο dynamic screen mode. Movie mode και professional photography η κατι τετοιο εχουν τρελλη κιτρινίλα.

Που υπαρχει η ρυθμιση για την οθονη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα! Το νοτε 3 που εχει το φιλαρακι μου μετα την αναβαθμιση σε 4.4 εδω και 1μιση μηνα περιπου χανει συνεχως τους κωδικους απο το wifi και ειναι πολυ σπαστικο αυτο που συμβαινει. υπαρχει καποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα! Το νοτε 3 που εχει το φιλαρακι μου μετα την αναβαθμιση σε 4.4 εδω και 1μιση μηνα περιπου χανει συνεχως τους κωδικους απο το wifi και ειναι πολυ σπαστικο αυτο που συμβαινει. υπαρχει καποια λύση?

 

Ψαξε λιγο 2-3 σελιδες πισω...Υπαρχει αρκετη αναφορα σ αυτο!!!Και απο μενα...!!! ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Σημερα το πρωι μου ηρθε ενημερωση λογισμικου,η νεα εκδοση τωρα ειναι η NC2.Γνωριζει κανεις κατι περισσοτερο για την συγκεκριμενη εκδοση? Το κινητο ειναι Ολλανδικο.

 

Ηταν μεγάλη ή μικρή αναβάθμιση;;; Κυκλοφόρησε για ολλανδία και μεξικό προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...