Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Cosmote διαθέτει τουλάχιστον έναν υποτυπώδη χάρτη κάλυψης και ταχυτήτων. Η Vodafone δεν έχει καν χάρτη ταχυτήτων και ο χάρτης κάλυψης έχει να ενημερωθεί 3-4 χρόνια.

 

Συνεχίζω την κουβέντα εδώ στο αρμόδιο θέμα συγκρίσεων

 

http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=8195192

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote διαθέτει τουλάχιστον έναν υποτυπώδη χάρτη κάλυψης και ταχυτήτων. Η Vodafone δεν έχει καν χάρτη ταχυτήτων και ο χάρτης κάλυψης έχει να ενημερωθεί 3-4 χρόνια.

 

 

https://www.vodafone.gr/mobilespeedsmap/

Link to comment
Share on other sites

 

έμενα στο pc δεν μου δουλευει αυτος

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καστοριά... μια από τα ίδια!

 

signal-2021-07-29-181337.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Στο site πάντως της Vodafone, όσο και να έψαξα, δεν μπορούσα να τον βρω με τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μανία έχει αυτή η εταιρία να θάβει ή να μην ενημερώνει (βλ. χάρτη κάλυψης) χρήσιμες -κατά τη γνώμη μου- πληροφορίες. Αλήθεια, πώς τον ανακάλυψες; Προσωπικά, ψάχνοντας με το link που μου έδωσες, μόνο εδώ (σελ. 16) κατάφερα να τον βρω.

έμενα στο pc δεν μου δουλευει αυτος
Βάζοντας συγκεκριμένη διεύθυνση δουλεύει κανονικά, σε μένα τουλάχιστον. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό μου δεν ανοίγει το λινκ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καστοριά... μια από τα ίδια!

 

signal-2021-07-29-181337.png

 

Λειτουργικό για WhatsApp, sms και κανένα volte. Άλλη μια επιτυχία σε θέμα χωρητικότητας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και αν πήγα στην Καστοριά και πάω συχνά, τέτοια νούμερα δεν είδα σε καμία περίπτωση.

Θα βρεθώ εκεί τον Σεπτέμβριο και θα δω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και αν πήγα στην Καστοριά και πάω συχνά, τέτοια νούμερα δεν είδα σε καμία περίπτωση.

Θα βρεθώ εκεί τον Σεπτέμβριο και θα δω.

 

Όταν έρθεις το Σεπτέμβριο... να συναντηθούμε και να κάνουμε συγκρίσεις! :p

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που είμαι, (βόρειο Αιγαίο), η Q - wind, καλά πιστεύω πάει. 18d193bb2ac4900842eadc88744a7d4a.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που είμαι, (βόρειο Αιγαίο), η Q - wind, καλά πιστεύω πάει. 18d193bb2ac4900842eadc88744a7d4a.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωπα. Ωραίο νούμερο. Λογικά κοντά σε κεραία θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εξόρμηση το ΣΚ προς εξοχικό και διαπιστώνω και πάλι πως τα χωριά του Αργολικού Κόλπου που βλέπουν κεραίες του Ναυπλίου πραγματικά υποφέρουν. Γυρίζεις σε 3G και παει καλύτερα το πράμα. Με 4G κάποιες φορές μη λειτουργικό τώρα με τον κόσμο αλλά μετά το μεσημέρι με πολύ χαμηλές ταχύτητες (λογικά πίτα). Ίσως άμα ανοίξουν b1 σύντομα να αλλάξει αυτό και να δούμε χωρητικότητα απέναντι. Μπόνους το full EDGE στα διόδια της Κορίνθου. Δεν ψηνόταν να βρει 4G ούτε με αίτηση στο ρεύμα προς Κόρινθο... Προς Αθήνα κάτι γινόταν (μάλλον βλέπει από θάλασσα μεριά κάποια, δεν το έψαξα)
Link to comment
Share on other sites

Εξόρμηση το ΣΚ προς εξοχικό και διαπιστώνω και πάλι πως τα χωριά του Αργολικού Κόλπου που βλέπουν κεραίες του Ναυπλίου πραγματικά υποφέρουν. Γυρίζεις σε 3G και παει καλύτερα το πράμα. Με 4G κάποιες φορές μη λειτουργικό τώρα με τον κόσμο αλλά μετά το μεσημέρι με πολύ χαμηλές ταχύτητες (λογικά πίτα). Ίσως άμα ανοίξουν b1 σύντομα να αλλάξει αυτό και να δούμε χωρητικότητα απέναντι. Μπόνους το full EDGE στα διόδια της Κορίνθου. Δεν ψηνόταν να βρει 4G ούτε με αίτηση στο ρεύμα προς Κόρινθο... Προς Αθήνα κάτι γινόταν (μάλλον βλέπει από θάλασσα μεριά κάποια, δεν το έψαξα)

 

Δεν θυμάμαι στα διόδια του Ισθμου να έχει EDGE. Έχω περάσει πολλές φορές από το σημείο. Νομίζω έχει κεραία στα ΚΤΕΛ από κάτω. Γενικά πάντα βλέπω 4G, από διάφορες κεραίες της Κορινθίας εκεί. Ίσως να έφαγε στιγμιαίο "κόλλημα" η συσκευή σου.

 

Στον αυτοκινητοδρομο της Πελοποννήσου (προς Τρίπολη-Σπάρτη-Καλαματα) έχει σχεδόν παντού 4G, με εξαίρεση σίγουρα τα τούνελ (3G) και κάποια δύσκολα σημεία.

 

Υ.Γ. Στην παλιά εθνική οδό, στα όρια της Ελευσίνας και Ασπροπύργου, η WIND θυμάμαι ότι έχει μόνο μέχρι 3G.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι στα διόδια του Ισθμου να έχει EDGE. Έχω περάσει πολλές φορές από το σημείο. Νομίζω έχει κεραία στα ΚΤΕΛ από κάτω. Γενικά πάντα βλέπω 4G, από διάφορες κεραίες της Κορινθίας εκεί. Ίσως να έφαγε στιγμιαίο "κόλλημα" η συσκευή σου.

 

Στον αυτοκινητοδρομο της Πελοποννήσου (προς Τρίπολη-Σπάρτη-Καλαματα) έχει σχεδόν παντού 4G, με εξαίρεση σίγουρα τα τούνελ (3G) και κάποια δύσκολα σημεία.

 

Υ.Γ. Στην παλιά εθνική οδό, στα όρια της Ελευσίνας και Ασπροπύργου, η WIND θυμάμαι ότι έχει μόνο μέχρι 3G.

 

Όντως μάλλον είχε κολλήσει το κινητό μου αλλά νομίζω το χω ξαναπετυχει με EDGE πάλι φέτος. Μακάρι να συνέβηκε πάλι το ίδιο. Στο δρόμο μέχρι τη Στέρνα που ξέρω όντως είναι υπόδειγμα σε κάλυψη και τίμιες ταχύτητες. Για την παλιά εθνική δεν το χω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που είμαι, (βόρειο Αιγαίο), η Q - wind, καλά πιστεύω πάει. 18d193bb2ac4900842eadc88744a7d4a.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άψογα, όχι απλά καλά. Σε ποια περιοχή; έχεις σίγουρα Β3 Β20 Β7.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νωρίτερα στην παραλία Αγ. Μαμα Χαλκιδικής η Wind με 3G. Στην επιστροφή για Θεσσαλονίκη GPRS.....

Προφανώς θα πρόκειται για βλάβη ή κάτι άλλο.

Την περιοχή τη γνωρίζω πάρα πολύ καλά

Έχει παντού 4g κάλυψη.

Εύχομαι να επανέρθει γρήγορα μια και βρισκόμαστε σε τουριστική περίοδο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως μάλλον είχε κολλήσει το κινητό μου αλλά νομίζω το χω ξαναπετυχει με EDGE πάλι φέτος. Μακάρι να συνέβηκε πάλι το ίδιο. Στο δρόμο μέχρι τη Στέρνα που ξέρω όντως είναι υπόδειγμα σε κάλυψη και τίμιες ταχύτητες. Για την παλιά εθνική δεν το χω παρατηρήσει.

 

Όταν χρησιμοποιείς (ή είχες νωρίτερα ανοιχτό) το Cellmapper, καμιά φορά το κινητό τρώει κόλλημα. Το έχω παρατηρήσει στο δικό μου (μένει σε παλιότερη τεχνολογία ή βγαίνει εκτός δικτύου και κάνει ρεστάρτ και τις 2 SIM).

 

Αλλά αν πιάνει οριακά 4G, δεν αποκλείεται η συσκευή να προτιμά το 2G μερικές φορές.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Την περιοχή κι εγώ τη γνωρίζω πολύ καλά, παιδιόθεν μπορώ να πω, γι αυτό και παρανεξευτηκα τόσο πολύ αφού μέχρι τώρα οι ταχύτητες ήταν σούπερ!
Link to comment
Share on other sites

Άψογα, όχι απλά καλά. Σε ποια περιοχή; έχεις σίγουρα Β3 Β20 Β7.
Δεν ξέρω μπάντες και τα συναφή. Μια κεραία έχει στο χωριό. Άγιος Ευστράτιος. Βόρειο Αιγαίο.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μπάντες και τα συναφή. Μια κεραία έχει στο χωριό. Άγιος Ευστράτιος. Βόρειο Αιγαίο.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, υπάρχει και σχετικό βίντεο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για μια ακόμη φορά /περιοχή ενεργοποιώ την 2η σιμ που είναι κοσμοτε. 10 χρόνια λίγο έξω από την Ερέτρια δεν είχαμε σήμα στις διακοπές. τώρα ήρθαμε καντια λίγο πιο πέρα από Ναύπλιο τα ίδια και χειρότερα! έχε χάρη που βαριέμαι να αλλάζω οοοολα τα νούμερα της οικογένειας σταθερά /κινητά που είναι όλα στην wind αλλιώς θα είχα φύγει για κοσμοτε! απαράδεκτο

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην ίδια περιοχή Αγ. Μαμα - Ποτίδαια παραλία 5G η Wind.... Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7596849107
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην ίδια περιοχή Αγ. Μαμα - Ποτίδαια παραλία 5G η Wind.... Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7596849107

Πολύ σημαντική είδηση φίλε μου!

Άρα γι αυτό είχε κλείσει προχθές το 4g.

Έγινε αναβάθμιση.

Λογικά θα αναβαθμιστεί και όλος ο οδικός άξονας Θεσσαλονίκης - Ν. Μουδανιών, οπότε προχωράει η πέμπτη γενιά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...