Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς με το δεν το χρειάζεσαι ?

H Wind το αναφέρει ξεκάθαρα στην ανακοίνωση που έβγαλε , τμήμα της οποίας παραθέτω.

 

4G SIM Κάρτα

 

Πελάτες Καρτοκινητής / Mobile Broadband με κάρτα: Για ΟΛΟΥΣ τους πελάτες καρτοκινητής ή Mobile Broadband με κάρτα, θα πρέπει να γίνει αντικατάσταση SIM κάρτας η οποία θα γίνεται χωρίς χρέωση.

Είπε ο φίλος από πάνω ότι τα καταστήματα πρέπει να ελέγχουν αν ο πελάτης καρτοκινητής, που θέλει να αλλάξει SIM, έχει όντως 4G κινητό, για να μην πάνε όλοι (και όσοι δεν έχουν συσκευή 4G) να πάρουν καινούρια κάρτα.

Και ρωτάω εγώ: γιατί κάποιος να πάει να αλλάξει την κάρτα του και πιθανόν να ταλαιπωρηθεί αν δεν έχει συσκευή που υποστηρίζει 4G;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το δεν το χρειάζεσαι ?

H Wind το αναφέρει ξεκάθαρα στην ανακοίνωση που έβγαλε , τμήμα της οποίας παραθέτω.

 

4G SIM Κάρτα

 

Πελάτες Καρτοκινητής / Mobile Broadband με κάρτα: Για ΟΛΟΥΣ τους πελάτες καρτοκινητής ή Mobile Broadband με κάρτα, θα πρέπει να γίνει αντικατάσταση SIM κάρτας η οποία θα γίνεται χωρίς χρέωση.

 

Αν δεν έχεις 4G κινητό γιατί να την αλλάξεις;Αλλωστε και στο τίτλο για 4G μιλάει.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Απο την άλλη βέβαια δεν ξέρουμε πως σκέφτεται και ο καθένας και πως θα πράξει ........;)
LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Μην τρέχετε να αλλάξετε sim όσοι έχετε καρτοκινητό.Μετά απο την προσφορά(30 Απριλίου) για απεριοριστη χρήση θα έχουμε πρόσβαση όλοι στο 4G και με απλές sim.Τα συμβόλαια ήδη έχουν με απλες sim προσβαση.Επίσης η προσφορά θέλει λίγο προσοχή διότι τα 4G κινητά δεν κλειδώνουν στο 4G.Δηλαδή μπορει να ξεκινήσει με 4G το κατέβασμα ενός αρχείου και να σε ρίξει στο 3G/H που χρεώνει κανονικά. Edited by zteblade85
Link to comment
Share on other sites

Μην τρέχετε να αλλάξετε sim όσοι έχετε καρτοκινητό.Μετά απο την προσφορά(30 Απριλίου) για απεριοριστη χρήση θα έχουμε πρόσβαση όλοι στο 4G και με απλές sim.Τα συμβόλαια ήδη έχουν με απλες sim προσβαση.Επίσης η προσφορά θέλει λίγο προσοχή διότι τα 4G κινητά δεν κλειδώνουν στο 4G.Δηλαδή μπορει να ξεκινήσει με 4G το κατέβασμα ενός αρχείου και να σε ρίξει στο 3G/H που χρεώνει κανονικά.

 

ετσι και εγω εχθες πηρα τηλεφωνο στη wind στο MALL και του ειπα να ερθω να αλλαξω απο το καρτοκινητο μου την καρτα και μου ειπε δεν χρειαζεται σιγα σιγα θα δινει η wind στα νουμερα το 4g και επειδη το δικο μου ειναι καρτοκινητο f2go φοιτιτικο τα ενεργοποιησα πριν 1 μηνα ειναι αυτο που εδινε promotion η εταιρια δεν χρειαζεται αλλαγη γιατι ειναι καινουργια η καρτα. και αυτο το παλικαρη στο δικο του κινητο που εχει μου ειπε δεν του εχει ακομα ενεργοποιηθη το 4g θα γινει σταδιακα οποτε να περιμενουμε βρε παιδια σιγα δεν εχουμε να χασουμε και κατι τη ειχαμε τη χασαμεεεεεεε χαχαχααχαχ:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άλλαξα σήμερα sim, αλλά ακόμα 4g δεν είδα

 

Σε ποιο κατάστημα ;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Και γω από χθες φοράω την 4,g κάρτα αλλά 4g δεν έχω δει.. Αγια παρασκευή στην πλατεία υποτίθεται ότι έχει lte αλλά εγω δεν.....
Link to comment
Share on other sites

@fotisk

 

Στης Γλυφάδας.

Ένας υπάλληλος που ήταν εκεί με oneplus one είχε ένδειξη lte, εγώ από την άλλη πάλι όχι.

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

@fotisk

 

Στης Γλυφάδας.

Ένας υπάλληλος που ήταν εκεί με oneplus one είχε ένδειξη lte, εγώ από την άλλη πάλι όχι.

 

Ευχαριστω

 

Από ότι κατάλαβα ενεργοποιούν το 4G στους συνδρομητές σιγά σιγά..., γιατί εμένα σήμερα μου ήρθε μήνυμα από wind ότι ήρθε το 4G της wind..κλπ ενώ σε άλλα παιδιά ήρθε από την πρώτη μέρα...

Εσένα σου έχει έρθει τέτοιο μήνυμα;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε, να πω ότι εγώ είμαι με f2g από το Σεπτέμβριο, έχω κόψει τη σύνδεση.

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε, να πω ότι εγώ είμαι με f2g από το Σεπτέμβριο, έχω κόψει τη σύνδεση.

 

Και έμενα σήμερα μου ήρθε και εγώ F2G έχω εδώ και 3 χρόνια .

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η προσφορά θέλει λίγο προσοχή διότι τα 4G κινητά δεν κλειδώνουν στο 4G.Δηλαδή μπορει να ξεκινήσει με 4G το κατέβασμα ενός αρχείου και να σε ρίξει στο 3G/H που χρεώνει κανονικά.

 

Το λέω και εγώ από χτες αυτό, είναι τελείως ανεγκέφαλο αυτό που κάνει η wind αφού ο συνδρομητής δεν έχει κανένα τρόπο να κλειδώσει σε 4G μόνο.... να δω τι θα κάνουν όταν θα αρχίσουν οι αμφισβητήσεις χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κι εγώ στην Αγ. Παρασκευή (multi-sim 64k), αλλά LTE δεν είδα ακόμη. Μήνυμα δεν έχω πάρει. Αλλά και το σήμα στην περιοχή μου δεν είναι το καλύτερο.

Για όποιον ενδιαφέρεται στο κατάστημα του Χολαργού θα φέρουν κάρτες 4G αύριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λέω και εγώ από χτες αυτό, είναι τελείως ανεγκέφαλο αυτό που κάνει η wind αφού ο συνδρομητής δεν έχει κανένα τρόπο να κλειδώσει σε 4G μόνο.... να δω τι θα κάνουν όταν θα αρχίσουν οι αμφισβητήσεις χρέωσης.

 

Με το app 4G LTE Switcher κλειδώνεις μόνο σε 4G αν θες.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Με το app 4G LTE Switcher κλειδώνεις μόνο σε 4G αν θες.

 

δηλαδή αν χάσεις το 4G τι κάνει, σε γυρίζει σε 2G ή σου κόβει τελείως το data; Γιατί από τη στιγμή που το λειτουργικό της συσκευής δεν έχει τέτοιο commitment δεν φαντάζομαι πως το καταφέρνει μια εφαρμογή που δεν θέλει ούτε καν να έχει ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν χάσεις το 4G τι κάνει, σε γυρίζει σε 2G ή σου κόβει τελείως το data; Γιατί από τη στιγμή που το λειτουργικό της συσκευής δεν έχει τέτοιο commitment δεν φαντάζομαι πως το καταφέρνει μια εφαρμογή που δεν θέλει ούτε καν να έχει ρουτ...

 

Σου κόβει τα data. Ουσιαστικά δεν είναι εφαρμογή, απλά σου εμφανίζει ένα μενού που βγαίνει και με ένα περίεργο συνδυασμό πλήκτρων.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Το λέω και εγώ από χτες αυτό, είναι τελείως ανεγκέφαλο αυτό που κάνει η wind αφού ο συνδρομητής δεν έχει κανένα τρόπο να κλειδώσει σε 4G μόνο.... να δω τι θα κάνουν όταν θα αρχίσουν οι αμφισβητήσεις χρέωσης.

 

Σορρυ, αλλά σε αυτή (τόνίζω, το αυτή) την περίπτωση θα είναι :X:X:X όσοι προβούν σε αμφισβητήσεις χρέωσης. Και την πιττα ολοκλήρη και το σκύλο χορτάτο δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρ παιδιά, άλλαξα κι εγώ κάρτα σήμερα, ούτε ταυτότητα δε μου ζήτησαν, μόνο τον αριθμό και μάλιστα δωρεάν. Βέβαια είχε κόσμο εκεί το μαγαζί, ίσως ήθελε να ξεμπρδέψει γρήγορα ο υπάλληλος. Σε κάποια τεστ που έκανα στην πανεπιστημίου-σταδίου, είχε 4g αλλά όχι τρομερό download. Το κυριότερο πάντως είναι ότι ήρθε το 4g τη στιγμή εντελώς ξαφνικά, και φαίνεται υποσχόμενο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρ παιδιά, άλλαξα κι εγώ κάρτα σήμερα, ούτε ταυτότητα δε μου ζήτησαν, μόνο τον αριθμό και μάλιστα δωρεάν. Βέβαια είχε κόσμο εκεί το μαγαζί, ίσως ήθελε να ξεμπρδέψει γρήγορα ο υπάλληλος. Σε κάποια τεστ που έκανα στην πανεπιστημίου-σταδίου, είχε 4g αλλά όχι τρομερό download. Το κυριότερο πάντως είναι ότι ήρθε το 4g τη στιγμή εντελώς ξαφνικά, και φαίνεται υποσχόμενο!!!

 

Σε ποιο κατάστημα;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρ παιδιά, άλλαξα κι εγώ κάρτα σήμερα, ούτε ταυτότητα δε μου ζήτησαν, μόνο τον αριθμό και μάλιστα δωρεάν. Βέβαια είχε κόσμο εκεί το μαγαζί, ίσως ήθελε να ξεμπρδέψει γρήγορα ο υπάλληλος. Σε κάποια τεστ που έκανα στην πανεπιστημίου-σταδίου, είχε 4g αλλά όχι τρομερό download. Το κυριότερο πάντως είναι ότι ήρθε το 4g τη στιγμή εντελώς ξαφνικά, και φαίνεται υποσχόμενο!!!

σε ποια καταστημα φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφουν στην ανακοίνωση:

 

Εάν έχεις 4G Smartphone και δεν υπάρχει ένδειξη 4G, ίσως χρειαστεί να κάνεις:

Αναβάθμιση λογισμικού (ειδικά σε συσκευές LG και Samsung)

 

ξέρει κανείς τι σημαίνει ; Ποιο λογισμικό θέλει αναβάθμιση και πως γίνεται ;

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει τις ρυθμισεις του παροχου; Γιατι η Wind ειχε στειλει ρυθμισεις για 4G κυριως στα Iphone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους έχουν ρυθμίσεις για internet γενικά, δεν έχω δει κάτι αποκλειστικά για 4g

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...