Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι. Εδώ στην πόλη της Ξάνθης, πέρα από αυτό που ανέφερα, δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά.
Για το 4G πάντα. Δεν έχω 5G κινητό 🥲
Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, georgeavl3 said:

Μακάρι. Εδώ στην πόλη της Ξάνθης, πέρα από αυτό που ανέφερα, δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά.
Για το 4G πάντα. Δεν έχω 5G κινητό 🥲
Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Θα είμαι εντός των ήμερων σε όλη την περιοχή θα τα μετρήσω ο ίδιος με  συσκευή 5g 🙂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hercoulis said:

Παραλία Βόλου, πανεπιστήμιο. 

92C368B4-0C83-4295-A7A9-4FC855D4E74F.jpeg

Με τι συσκευη αν επιτρέπεται;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, hercoulis said:

iPhone 11. 
Δεν έχει 5G αυτό. 

Μια χαρά,λογικά B20 είναι μόνο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 7:31 ΜΜ, Nikolas14 said:

Μια χαρά,λογικά B20 είναι μόνο.

Οχι δεν είναι Β20. 2100/2600/1800/800 έχει από Σωρό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αισθητά βελτιωμένη γ κατάσταση στην Ν. Ζερβα μετά την αναβάθμιση σε Ν78. Σε εξωτερικό χώρο:
53ee7c91db3b5827544a816e2f4e398b.jpg


Εσωτερικα σε σημείο (σκάλες κτιρίου) που ήταν με EDGE πριν 3 βδομάδες
ad15414f4deeeb5eb4f346f2ac8806f5.jpg

Να πω πως εκκρεμεί και μια τοποθέτηση σταθμού στην οδό. Ξέρουμε κάτι για αυτό;

Edit: Να πω πως λόγω επεισοδίων στο κέντρο σήμερα επικρατούσε ένα χάος και στον κόμβο στο δικαστικό Μέγαρο που συνήθως πιάνει άνω των 180 σήμερα ήταν στα 60 με 4G 4ca

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

655fa9bc247982e0102864540434f564.jpg
Συνεχίζει να με εκπλήσσει η wind. 4G σε ασανσέρ. Εκτός Ιωαννίνων προς πεδινή. Β20 μόνο εννοείται.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Κάνει καλή δουλειά η WIND τώρα τελευταία. Μέχρι τα τέλη του 2023 θα έχουν αλλάξει πολλά 

Link to comment
Share on other sites

Κάνει καλή δουλειά η WIND τώρα τελευταία. Μέχρι τα τέλη του 2023 θα έχουν αλλάξει πολλά 

Εγώ παρατηρώ πως έχουν τις καλύτερες 800αρες στην Ελλάδα. Για παράδειγμα Πηγα στα Ζαγοροχώρια και σε σημεία δυσκολα του οδικού δικτύου ήταν η μόνη που παρέμενε σε 4G, και δεν έβγαινε εκτός δικτου, έστω και με μονοψήφια. Άρα έχει πολυ μεγάλο αβαντάζ σε αυτό το θέμα. Πιστεύω να το αξιοποιήσουν στο έπακρο

Στα Τρίκαλα έχει κάποιος εικόνα για το δίκτυο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.kar said:


Εγώ παρατηρώ πως έχουν τις καλύτερες 800αρες στην Ελλάδα. Για παράδειγμα Πηγα στα Ζαγοροχώρια και σε σημεία δυσκολα του οδικού δικτύου ήταν η μόνη που παρέμενε σε 4G, και δεν έβγαινε εκτός δικτου, έστω και με μονοψήφια. Άρα έχει πολυ μεγάλο αβαντάζ σε αυτό το θέμα. Πιστεύω να το αξιοποιήσουν στο έπακρο

Στα Τρίκαλα έχει κάποιος εικόνα για το δίκτυο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τρικαλα πάντως θυμάμαι από μετρήσεις εντός πόλης έπαιζε καλά σχετικά. Το καλοκαίρι είχα πάει μια μέρα μέσα στο κέντρο αλλά δεν εκανα μετρήσεις, διότι η μητέρα μου έχει Wind. 
Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες, δεν έχεις άδικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ώρα 16:52 δεν πιάνω καθόλου την 11675 της Ξάνθης. Σε λίγες ώρες θα ενημερώσω πάλι.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάση ανακοινώσεων του χρονοδιαγράμματος σε Κοζάνη Πτολεμαΐδα στις 7 Δεκεμβρίου η wind θα είχε κλείσει το 3G αλλά σήμερα 15 Δεκεμβρίου ακόμη είναι ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Αυτή την ώρα 16:52 δεν πιάνω καθόλου την 11675 της Ξάνθης. Σε λίγες ώρες θα ενημερώσω πάλι.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Μήπως φτιάχνουν κάτι ; Δυστυχώς δεν είμαι κοντά να περάσω.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κατά τις 6 ξαναπέρασα από τη Νομαρχία, κοίταξα να δω αν είναι κανείς πάνω στην ταράτσα με την κεραία αλλά δεν φαινόταν τίποτα. Ήταν και σκοτάδια εκεί πάνω.
Edit κατέβηκα στην Ανδρέα Δημητρίου για να τσεκάρω. Τίποτα δεν άλλαξε (εννοώ η 11675 είναι ξανά ανοιχτή με τις γνωστές παραμέτρους)
Screenshot_2022-12-15-21-05-39-659_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.3380a8253e3e95192cc25471ff9b30b2.jpg



8d7b989b70be0d6299059415ad7ad09e.jpg

Edited by georgeavl3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, soulis said:

Βάση ανακοινώσεων του χρονοδιαγράμματος σε Κοζάνη Πτολεμαΐδα στις 7 Δεκεμβρίου η wind θα είχε κλείσει το 3G αλλά σήμερα 15 Δεκεμβρίου ακόμη είναι ανοιχτό

Μάλλον πήγε πίσω ο σχεδιασμός, αν και προσωπικα όσο υπάρχει μια χαρά λειτουργεί το 3G. τουλάχιστον ακόμα και στη Κεφαλονια πέρυσι είχα αξιοπρεπείς ταχύτητες και δεν είναι όπως το 3G της συνεργάτιδας που σέρνεται και παραμένει εκεί διότι κάνει εναλλαγή κατά τη διάρκεια κλήσης χωρίς λόγο. Η Wind τουλάχιστον σε ρίχνει σε 3G και έχεις δεδομένα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. 

6 ώρες πριν, bbbb said:

H Telestet ηξερε να διαλεγει μερη..

Και ήξερε εδώ και χρόνια το δίκτυο να βγάζει κλήσεις με την 1η και χωρίς drop call. Στα 10 χρόνια που έχω κινητό και χρησιμοποιώ και τις τρεις εταιρίες κατά διαστήματα, συνήθως με δίκαρτη συσκευή έχω να πω το εξής. Αν σε ενδιαφέρει να κανείς κλήση με την 1η φορά,η ποιότητα ήχου και να μην έρχονται οι κλήσεις με μήνυμα η Wind κερδίζει με διαφορά. Όπου έχει σήμα το κινητό χτυπάει κανονικά και δεν έχω χάσει καμία σχεδόν κλήση. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και ήξερε εδώ και χρόνια το δίκτυο να βγάζει κλήσεις με την 1η και χωρίς drop call. Στα 10 χρόνια που έχω κινητό και χρησιμοποιώ και τις τρεις εταιρίες κατά διαστήματα, συνήθως με δίκαρτη συσκευή έχω να πω το εξής. Αν σε ενδιαφέρει να κανείς κλήση με την 1η φορά,η ποιότητα ήχου και να μην έρχονται οι κλήσεις με μήνυμα η Wind κερδίζει με διαφορά. Όπου έχει σήμα το κινητό χτυπάει κανονικά και δεν έχω χάσει καμία σχεδόν κλήση. 

Επιτρέψτε μου να πω πως στις κλήσεις είναι καλύτερη και ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ανώτερη απ όλους. Για μένα που κινούμαι σε εργοστάσιο με χοντρούς τοίχους μονώσεις και τα σχετικά το να κάνω κληση με 2 μπάρες edge στο υπόγειο είναι θαύμα. Για αυτό άλλωστε επέλεξα μαζί με το συνέταιρο την wind για τα εταιρικά. Για να έχουμε όλοι σημα για κλήσεις. Στις κλήσεις είναι απίστευτη πραγματικά. Και με roaming από Βραζιλία θυμάμαι έβγαινε πολυ γρήγορα η κληση με GPRS από Ελλάδα σε Βραζιλία και ήταν η μόνη που ποτέ δεν έριχνε κλήσεις, γιατί είναι σύνηθες φαινόμενο σε τόσο μακρινές αποστάσεις να πέφτουν οι κλήσεις.


Όσο για τον χρόνο εγκατάστασης των κλήσεων σε VoLTE (όσο και αν άργησε να το βάλει) και Vo3G δεν υπάρχουν λόγια…


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, panos.kar said:


Εγώ παρατηρώ πως έχουν τις καλύτερες 800αρες στην Ελλάδα. Για παράδειγμα Πηγα στα Ζαγοροχώρια και σε σημεία δυσκολα του οδικού δικτύου ήταν η μόνη που παρέμενε σε 4G, και δεν έβγαινε εκτός δικτου, έστω και με μονοψήφια. Άρα έχει πολυ μεγάλο αβαντάζ σε αυτό το θέμα. Πιστεύω να το αξιοποιήσουν στο έπακρο

Στα Τρίκαλα έχει κάποιος εικόνα για το δίκτυο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν έχει μόνο Β20 όλο το EIRP πάει σε 10mhz. Είναι πολύ περιοριστικό από χωρρητικοτητα αλλά σε κάλυψη είναι πολύ καλό. 

11 ώρες πριν, panos.kar said:


Επιτρέψτε μου να πω πως στις κλήσεις είναι καλύτερη και ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ανώτερη απ όλους. Για μένα που κινούμαι σε εργοστάσιο με χοντρούς τοίχους μονώσεις και τα σχετικά το να κάνω κληση με 2 μπάρες edge στο υπόγειο είναι θαύμα. Για αυτό άλλωστε επέλεξα μαζί με το συνέταιρο την wind για τα εταιρικά. Για να έχουμε όλοι σημα για κλήσεις. Στις κλήσεις είναι απίστευτη πραγματικά. Και με roaming από Βραζιλία θυμάμαι έβγαινε πολυ γρήγορα η κληση με GPRS από Ελλάδα σε Βραζιλία και ήταν η μόνη που ποτέ δεν έριχνε κλήσεις, γιατί είναι σύνηθες φαινόμενο σε τόσο μακρινές αποστάσεις να πέφτουν οι κλήσεις.


Όσο για τον χρόνο εγκατάστασης των κλήσεων σε VoLTE (όσο και αν άργησε να το βάλει) και Vo3G δεν υπάρχουν λόγια…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο Πηλιο πάντως έχει υπερβολικά πολλά drop calls και κενά στον ήχο. Το ίδιο και στις Σποραδες. Άρα έχει να κανει με την περιοχή.

17 ώρες πριν, bbbb said:

H Telestet ηξερε να διαλεγει μερη..

Πάντα τα καλύτερα μέρη. Της έφεξε της vantage. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mixtri said:

Όταν έχει μόνο Β20 όλο το EIRP πάει σε 10mhz. Είναι πολύ περιοριστικό από χωρρητικοτητα αλλά σε κάλυψη είναι πολύ καλό. 

Στο Πηλιο πάντως έχει υπερβολικά πολλά drop calls και κενά στον ήχο. Το ίδιο και στις Σποραδες. Άρα έχει να κανει με την περιοχή.

Πάντα τα καλύτερα μέρη. Της έφεξε της vantage. 

Θεσσαλονίκη πάντως δεν έχει,σε αντίθεση με την συνεργάτιδα. Επισης Κεφαλονια όπου είχα σήμα κανένα θέμα. Αντίθετα με την συνεργάτιδα ενώ έχω καλύτερο σημα δεν είναι λίγες οι φορές που έρχονται κλήσεις σε μήνυμα ή drop calls.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nikolas14 said:

Θεσσαλονίκη πάντως δεν έχει,σε αντίθεση με την συνεργάτιδα. Επισης Κεφαλονια όπου είχα σήμα κανένα θέμα. Αντίθετα με την συνεργάτιδα ενώ έχω καλύτερο σημα δεν είναι λίγες οι φορές που έρχονται κλήσεις σε μήνυμα ή drop calls.

 

Στο Πήλιο όταν πας προς Χάνια επειδή έχει πολλές αλληλοκαλυπτόμενες κυψέλες υπάρχει μεγάλο επίπεδο παρεμβολής με αποτέλεσμα να πέφτουν οι κλήσεις. Το ίδιο συμβαίνει και στο νότιο Πήλιο Όπου υπάρχουν κενά κάλυψης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...