Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λυσσιάξατε με το πόκοφον :lol

 

 

Όταν με το καλό ξεκουνήσουν οι εδώ πάροχοι και δίνουν 60gb με 10 ευρώ, τότε να το δεχτώ ότι τα 50mbps στο 4g είναι περιορισμός. Τα άλλα είναι κουβέντα να γίνεται :)

 

Αμα έχει μπουκωσει από χρήστες η b20 να δούμε πως θα φας ακομα και τα 500mb

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Θα το πω ξανα,η Wind ανεκαθεν δεν εχει σουπερ ταχυτητες.Εγω παλευω με 3G+ στα 8-10Mbps με SimpleFi 30GB/μηνα.

4G στο σημειο που το χρησιμοποιω δεν εχω,ελαχιστα πιανει κι ολας αν πιασει.

Με ταχυτητες 10-20Mbps με μια γραμμη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω ξανα,η Wind ανεκαθεν δεν εχει σουπερ ταχυτητες.Εγω παλευω με 3G+ στα 8-10Mbps με SimpleFi 30GB/μηνα.

4G στο σημειο που το χρησιμοποιω δεν εχω,ελαχιστα πιανει κι ολας αν πιασει.

Με ταχυτητες 10-20Mbps με μια γραμμη.

Έφτιαξε πάντως εδώ στην Χερσόνησο,φεύγουν και τα χελιδόνια....

https://imgur.com/a/ATqhzkn

Μόνο με 800αρα

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχει μπουκωσει από χρήστες η b20 να δούμε πως θα φας ακομα και τα 500mb

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Εδώ στα κατσάβραχα που είμαι, b20 και βλέπουμε. Εδώ δεν μπουκώνει το καλοκάιρι, τους υπόλοιπους 9 μήνες θα χαλάσει;

 

Πάντως ούτε τον ύπνο μου θα χάσω μήπως μπουκώσει η b20, ούτε θα πληρώνω 5 ευρώ τα 500mb.

 

Όντας λίγο μεγαλύτερος, πρόλαβα τις εποχές που για να μπεις στο ίντερνετ πλήρωνες με την ώρα, και μια ικανοποιητική ταχύτητα ήταν 5 kb/s. Όσοι τα πρόλαβαν αυτά, έχουν υπομονή :lol:

 

Τώρα, άμα βάλω στο αμάξι κανένα playlist στο youtube και αντί για 1080 το παίζει στα 720 ε, δε βαριέσαι, αυτά είναι first world problems.

 

Το ζητούμενο είναι να γίνει καλή η κάλυψη, με καλές χωρητικότητες και φτηνές τιμές! Σε αυτό και οι 3 είναι πίσω σε σχέση με τις γειτονικές χώρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν αλλάζεις δίκτυο και να πας σε κάτι καλύτερο για την περιοχή αλλά και για την τσέπη σου;;; Ε;

Και σίγουρα υπάρχει πάροχος που μπορεί να σου δώσει αρκετό bandwidth (ταχύτητες) για να το καταναλώσεις σε ελάχιστο χρόνο.

Αν έχεις GB...

 

Δεν έπιασες τον σαρκασμό φίλτατε :)

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στα κατσάβραχα που είμαι, b20 και βλέπουμε. Εδώ δεν μπουκώνει το καλοκάιρι, τους υπόλοιπους 9 μήνες θα χαλάσει;

 

Πάντως ούτε τον ύπνο μου θα χάσω μήπως μπουκώσει η b20, ούτε θα πληρώνω 5 ευρώ τα 500mb.

 

Όντας λίγο μεγαλύτερος, πρόλαβα τις εποχές που για να μπεις στο ίντερνετ πλήρωνες με την ώρα, και μια ικανοποιητική ταχύτητα ήταν 5 kb/s. Όσοι τα πρόλαβαν αυτά, έχουν υπομονή :lol:

 

Τώρα, άμα βάλω στο αμάξι κανένα playlist στο youtube και αντί για 1080 το παίζει στα 720 ε, δε βαριέσαι, αυτά είναι first world problems.

 

Το ζητούμενο είναι να γίνει καλή η κάλυψη, με καλές χωρητικότητες και φτηνές τιμές! Σε αυτό και οι 3 είναι πίσω σε σχέση με τις γειτονικές χώρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έπιασες τον σαρκασμό φίλτατε :)

 

Εγω θα πω το εξης.

Υπαρχουν πολλα μερη εν ετει 2018 που ακομα εχουν Edge.

Τα τουνελ στη Εγνατια μετα τη Βεροια,εντος καραβιων στο αιγαιο.

Μεσα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη επισης.

Θεσσαλονικη η Ανω Πολη,στη Μποτσαρη και Δελφων εχει τρυπες.

Για Αλεξανδρουπολη,ακομα και εκει σε εσωτερικους χωρους εχω δει E.

Αμυνταιο και Νυμφαιο επισης που εχει παλιο δικτυο ακομα εκει.

Στο εξωτερικο ακομα και στα Βαλκανια εχουν καλυτερες τιμες απο εμας.

Εδω η Ιταλικη Wind δινει με 10€ 20GB και σε Roaming,οταν η Wind δινει 17,5 τα 10GB με οριο 2,6GB για roaming.

Και το SimpleFi on the Go 30GB με 20€ που εχω επισης δεν εχει δυνατοτητα Roaming.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εδω η Ιταλικη Wind δινει με 10€ 20GB και σε Roaming,οταν η Wind δινει 17,5 τα 10GB με οριο 2,6GB για roaming.

 

Τα δεδομένα που μπορείς να καταναλώσεις σε roaming από την Wind (τη δικιά μας), είναι 5GB.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ χθες στα Γιαννιτσά όλα στη πένα δε βρήκα ούτε μια τρύπα όπως και σε όλο το κομμάτι... Κρίμα για αύριο που ήταν να πάω Θεσσαλονίκη και αναβάλλεται για μια βδομάδα...

Υπομονή να ανοίξουν τώρα οι υπόλοιπες κεραίες να δούμε καμπάνα 4G αν και τις τελευταίες μέρες εδώ είναι πια stable η κατάσταση άσχετα με την απόσταση... Τέλος αναμένεται με το καλό το νέο πρόγραμμα γιατί από αύριο και μετά δε ξέρουμε που θα είναι!!! σήμερα είναι η ημέρα της Κοζάνης... Αυτά για την ώρα από εδώ... Το μόνο απλά που ξέχασαν είναι 3 κεραίες... Βέροια Δημαρχείο και Νάουσα City 1 & 2 τίποτα άλλο... Το Νάουσα City 1 ειδικά πονάει... Το μοναδικό με το παλιό Η όπως και το Βέροια Δημαρχείο αλλά εκεί με το ζόρι να καλύψει πια 300 μέτρα παντού έχει Η+...

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

δεν εξηγείται αλλιως..

 

Δεν πιστεύω να έβαλες κάρτα που έλεγες.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αλλά βρήκα τρόπο να το ελέγξω και δεν.. και είμαι κέντρο πόλης.. πιο κέντρο μπαίνεις μέσα στην κεραία... και επίσης ψηλά απέναντι το βουνό ο μεταξάς φαίνεται και που η ενημέρωση έλεγε για σήμερα ότι θα έμπαινε και εκει H+..
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο λόγος για Κοζάνη, ένα πανέμορφο G κοσμούσε πριν λίγο την οθόνη του κινητού μου στην 11ης Οκτωβρίου, στο ύψος της τράπεζας Πειραιώς. :worry:

xpG90uW.png

Edited by nasosto
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό με το παλιό Η όπως και το Βέροια Δημαρχείο αλλά εκεί με το ζόρι να καλύψει πια 300 μέτρα παντού έχει Η+...

 

Αντώνη να σου υπενθυμίσω για άλλη μία φορά ότι στη Βέροια το Η+ που λες ότι πάει σφαίρα (δεν αναφερόμαστε στη κεραία του δημαρχείου), σέρνεται...

Ιδού και πολύ μακριά από το δημαρχείο.

Screenshot_20181009_140738.png

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη να σου υπενθυμίσω για άλλη μία φορά ότι στη Βέροια το Η+ που λες ότι πάει σφαίρα (δεν αναφερόμαστε στη κεραία του δημαρχείου), σέρνεται...

Ιδού και πολύ μακριά από το δημαρχείο.

Screenshot_20181009_140738.png

 

Στην εναλλαγη πάνω είσαι... Εγώ γιατί πιάνω πάντα 7-8mbps???

Link to comment
Share on other sites

Στην εναλλαγη πάνω είσαι... Εγώ γιατί πιάνω πάντα 7-8mbps???

 

Ποια "εναλλαγή" ρε συ;

Μέρες τώρα που βγαίνω μέσα στη πόλη και μετράω, σου το λέω ότι δεν έχει bandwidth να δώσει.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη να σου υπενθυμίσω για άλλη μία φορά ότι στη Βέροια το Η+ που λες ότι πάει σφαίρα (δεν αναφερόμαστε στη κεραία του δημαρχείου), σέρνεται...

Ιδού και πολύ μακριά από το δημαρχείο.

Screenshot_20181009_140738.png

 

H+ ήταν αυτό ή σκέτο H; Γιατί αν ήταν σκέτο, οι ταχύτητες είναι λογικές...

 

Αν ήταν H+ (και σου έδειξε στιγμιαία H), μάλλον αργότερα η WIND θα το ενισχύσει με περισσότερο backbone.

Link to comment
Share on other sites

H+ ήταν αυτό ή σκέτο H; Γιατί αν ήταν σκέτο, οι ταχύτητες είναι λογικές...

 

Αν ήταν H+ (και σου έδειξε στιγμιαία H), μάλλον αργότερα η WIND θα το ενισχύσει με περισσότερο backbone.

 

Καλησπέρα.

 

Το δίκτυο και να είναι/υποστηρίζει Η+, με τέτοιες ταχύτητες μένει (δείχνει) μόνο Η, γιατί δεν χρειάζεται το dual carrier.

Εξάλλου δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση επίσημα σ' αυτές τις περιοχές, οπότε λογικό είναι να βλέπουμε τέτοια αποτελέσματα για την ώρα.

Edited by XP130TD

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εχτές το απόγευμα (από το κατάστρωμα του πλοίου έξω) στο "ύψος" των Κουκουναριών, Σκιάθου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181009/00a1a04870a9f434f85b74062ee703c6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181009/2874bcc0ecc619ced3d0b5bf1cad00ec.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι η Σκιάθος στο LTE εκτός απο B20 και B7 που είδα προς έκπληξη μού έχει και B3.

Παραθέτω εικόνα απο εσωτερικό χώρο σπιτιού στο κέντρο της Σκιάθου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181009/6d0ea77206911e99cea6fa0e7d92cf7c.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
τεράστιες εικόνες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3CC :) Αρχισαν τα καλά. Δηλαδή με άλλα λόγια αναβαθμιστηκε για τα καλά η Σκιάθος. Edited by XP130TD

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι!! Ηρθε ο πρόεδρος και επι ενα 2ωρο είχε φτάσει το μποτιλιάρισμα απο το γήπεδο μέχρι τα κοίλα και την οινόη!!! :lol::lol::lol: Απο 4g κάπου χαμένο μέσα στο μποτιλιάρισμα θα ήταν και αυτό :rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Θα τους απολύσω όλους στο γραφείο! Μούφα πρόγραμμα μας έδωσαν πάλι... Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό!! Επειδή και εγώ είδα το πρόγραμμα, οντως έλεγε για χθες στην περιοχή μου. Παρακαλώ να βάλεις μια τάξη :lol: Δεν ειναι κατάσταση αυτή που επικρατεί :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό!! Επειδή και εγώ είδα το πρόγραμμα, οντως έλεγε για χθες στην περιοχή μου. Παρακαλώ να βάλεις μια τάξη :lol: Δεν ειναι κατάσταση αυτή που επικρατεί :lol:

 

Εντάξει λίγοι νομοί έμειναν που περιμένουν να ολοκληρωθεί και εκεί η αναβάθμιση.

Λίγη υπομονή και όταν δούμε τον χάρτη μπλε και εκεί, τότε θα έχουμε πολλά να πούμε.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μήπως ξες από που είναι αυτή η 2600? Την πιάνω στο Κορδελιό (4ο όροφο και πάνω μόνο) και δίνει down 35-40mbps. Αν τη χάσει συνδέεται στου Κορδελιού (1800 -70 με -80 σήμα) και με το ζόρι φτάνει τα 7-8mbps.e52781274719838412835485fa55038d.jpg

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μήπως ξες από που είναι αυτή η 2600? Την πιάνω στο Κορδελιό (4ο όροφο και πάνω μόνο) και δίνει down 35-40mbps. Αν τη χάσει συνδέεται στου Κορδελιού (1800 -70 με -80 σήμα) και με το ζόρι φτάνει τα 7-8mbps.e52781274719838412835485fa55038d.jpg

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

10409 με Β7!!! Βλέπω σιγά σιγά τα αναβαθμίζουν ολα... Μόνο 800 θυμάμαι να ήταν... Μια από τις κεραίες κοντά στη Περιφερειακή έξω από τον Εύοσμο αλλά δε θυμάμαι ακριβώς που...

 

Εν τω μεταξύ αύριο τελικά Θεσσαλονίκη μέσω Κλωβού Φαραντέι θα γίνει η μέτρηση στο κομμάτι αυτό... Από πριν 3 μήνες μέχρι και αύριο όλο και κάτι άλλαξε... Ενδιαφέρον για αύριο... Όσο αφορά το πρόγραμμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση ούτε δε ξέρουμε τι γίνεται... Χάσαμε επαφή...over

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...