Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε κ εμένα αυτόματα μ ήρθε.αλλά δοκίμασε μια στο κέντρο ενημερώσεων,μήπως τ κάνεις από εκεί!!διαφορετικά δοκίμασε , πατά *#*#4636#*#* Κ πάτα την επιλογή lte

 

Αυτά που λες να πατήσω , που να τα πατήσω ; να τα γράψω σαν να παίρνω τηλέφωνο και να πατήσω κλήση , τι εννοείς ακριβώς ;

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε εκεί π καλείς.πάτα αυτά τ κουμπιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις σ ανοίξει νέα οθόνη πάτα Πληροφορίες τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο φίλε τελικά , το αρχειάκι υπήρχε στο κέντρο ενημερώσεων. Άνοιξα το WiFi και το έκανα εγκατάσταση . Το τηλέφωνο εκανε επανεκκίνηση και μετά στην προτίμηση δικτύων υπήρχε και η επιλογή lte. Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά .

Να φανταστείς σε ερώτηση που έκανα σήμερα σε ένα κατάστημα της wind στην Καλαμαριά ο υπάλληλος μου είπε ότι πρώτη φορά ακούει για κάτι τέτοιο......:hypno:

Τι λέτε , καλύτερα είναι η ενημέρωση των εφαρμογών να το τσεκάρω να γίνεται αυτόματα ή να το κάνω όποτε θέλω εγώ?

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμένο στα μαγαζιά οι υπάλληλοι να μην ξέρουν πολλά.ενημερώσεις για τ σύστημα αστο αυτόματο!τώρα για τις εφαρμογές κ παιχνίδια όπως θες.βάλτο να σε ενημερώνει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση,κ όταν δίνεις εσύ τ οκ να τ κατεβάζει.
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο φίλε τελικά , το αρχειάκι υπήρχε στο κέντρο ενημερώσεων. Άνοιξα το WiFi και το έκανα εγκατάσταση . Το τηλέφωνο εκανε επανεκκίνηση και μετά στην προτίμηση δικτύων υπήρχε και η επιλογή lte. Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά .

Να φανταστείς σε ερώτηση που έκανα σήμερα σε ένα κατάστημα της wind στην Καλαμαριά ο υπάλληλος μου είπε ότι πρώτη φορά ακούει για κάτι τέτοιο......:hypno:

Τι λέτε , καλύτερα είναι η ενημέρωση των εφαρμογών να το τσεκάρω να γίνεται αυτόματα ή να το κάνω όποτε θέλω εγώ?

 

η επιλογη lte ειναι μονο lte ; ή προτιμωμενο lte ; που σημαινει οτι αμα δεν εχει σημα lte θα δικτυωθει στο αμεσως επομενο ισχυρο σημα; πχ σε 3g+ ή 3g και τελος στο 2g

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι gsm/wcdma/lte. Όταν δεν υπάρχει το 4g (lte) πιάνει τ αμέσως πιο δυνατό σήμα Π υπάρχει στην περιοχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ , και πάλι ευχαριστώ φίλε μου! :)

 

Τπτ φίλε,να'σαι Καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε εκεί π καλείς.πάτα αυτά τ κουμπιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις σ ανοίξει νέα οθόνη πάτα Πληροφορίες τηλεφώνου.

 

Αυτά που λες να πατήσω , που να τα πατήσω ; να τα γράψω σαν να παίρνω τηλέφωνο και να πατήσω κλήση , τι εννοείς ακριβώς ;

 

Δοίμασα κι εγώ να το κάνω στο τάμπλετ Samsung 8.4 Tab S , όπου έχω βάλει κάρτα Wind mobile broadband

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-me-sumvolaio/foititiki-on-line-prosfora/

αλλά δεν κάνει τίποτα ("κλείνει" η κλήση, όπως μου κάνει όμως και σε κάθε άλλη τηλεφ. κλήση που έχω επιχειρήσει. Αναρωτιέμαι σε τι αντιστοιχεί / τι νόημα έχει ο αριθμός που μου έδωσανμε τη sim κάρτα, αφού δεν είναικαρτοκινητό, απλώςmobile-broadband )

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η κλήση π έδωσα είναι για το LG g2.Τώρα για τ δικό σ δεν ξερω,πρέπει να ψάξω,άλλα η wind Δεν έχει ακόμα σήμα 4g.Εκτός αν έχει κανένας κάποιο νέο.

Τώρα για Τ δικό σ πρέπει να πας στα δίκτυα κ απο εκεί να δεις τι επιλογές έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που ξέρει τι παίζει με την wind και πότε θα ξεκινήσει το 4G;

 

Για τελος Δεκεμβρη ειχε προαναγγειλει ο Δ.Συμβουλος οτι θα αρχιζε η εκπομπη 4G στην Αθηνα αλλα τελικα δεν εκατσε.Λογικα καπου μεσα στο ετος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σίγουρα θα ξέρει. Είμαστε στην ανανέωση συμβολαίου και ετοιμαζόμαστε να την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια. Έχουν μένει πολύ πίσω σε όλα. Έστειλαν carrier settings στα τηλέφωνα μάλλον για να προκαλέσουν ντόρο και τελικά τίποτα. Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά , η Wind , στις αρχές της το 1993 ως Telestet και το 2004 ως ΤIM , ήταν σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς της , σε ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ βαθμό καλύτερη από το σήμερα . Έχω πολύ καλές αναμνήσεις πριν ονομαστεί Wind , ειλικρινά . KΡΙΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ που "έπεσε" ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ .......... ΚΡΙΜΑ ...............
Link to comment
Share on other sites

Ε περιμένετε ντε κάνα μήνα...για επαρχία τουλάχιστον...είναι κι αυτή η αναλογική γ@μωτο ακόμη:p
Link to comment
Share on other sites

Ε περιμένετε ντε κάνα μήνα...για επαρχία τουλάχιστον...είναι κι αυτή η αναλογική γ@μωτο ακόμη:p

Τι δεν θα γίνει με 1 click? :P

Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά , η Wind , στις αρχές της το 1993 ως Telestet και το 2004 ως ΤIM , ήταν σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς της , σε ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ βαθμό καλύτερη από το σήμερα . Έχω πολύ καλές αναμνήσεις πριν ονομαστεί Wind , ειλικρινά . KΡΙΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ που "έπεσε" ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ .......... ΚΡΙΜΑ ...............

 

Νομίζω υπερβάλλεις λιγάκι. Από τιμές και προσφορές τα πάει σούπερ (ειδικά στα καρτοκινητά), το 3G της είναι αρκετά ΟΚ (από δική μου εκτίμηση, μην πέσετε να με φάτε :p) και δεν μπορεί, οσονούπω θα βάλει και 4G

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι από τιμές και προσφορές είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ . Επίσης ξέρω γενικά , αλλά και από προσωπική μου εμπειρία , ότι το 3G της Wind , δεν είναι απλά καλό , αλλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ όπου υπάρχει , με την ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ότι υπάρχει ΜΟΝΟ στα μεγάλα αστικά κέντρα ή σε μικρότερες πόλεις . Για παράδειγμα βάσει κάποιων φίλων εδώ , αλλά και από προσωπική εμπειρία , στις Εθνικές Οδούς πιάνει ΜΟΝΟ ΕDGE . Όπως βλέπεις προσπαθώ να είμαι τουλάχιστον αντικειμενικός . Αλλά πιστεύω ότι η Wind θα είναι ΠΑΝΤΑ 3η , παρά τις καλές προσπάθειες που κάνει με την αναβάθμιση του δικτύου της ή τις ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ προσφορές που έχει .
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι από τιμές και προσφορές είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ . Επίσης ξέρω γενικά , αλλά και από προσωπική μου εμπειρία , ότι το 3G της Wind , δεν είναι απλά καλό , αλλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ όπου υπάρχει , με την ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ότι υπάρχει ΜΟΝΟ στα μεγάλα αστικά κέντρα ή σε μικρότερες πόλεις . Για παράδειγμα βάσει κάποιων φίλων εδώ , αλλά και από προσωπική εμπειρία , στις Εθνικές Οδούς πιάνει ΜΟΝΟ ΕDGE . Όπως βλέπεις προσπαθώ να είμαι τουλάχιστον αντικειμενικός . Αλλά πιστεύω ότι η Wind θα είναι ΠΑΝΤΑ 3η , παρά τις καλές προσπάθειες που κάνει με την αναβάθμιση του δικτύου της ή τις ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ προσφορές που έχει .

 

Το ότι θα είναι πάντα 3η δεν πρέπει να σε (μας) απασχολεί. Δικό τους πρόβλημα. Όσο όμως παραμένει 3η τόσο θα τα δίνει όλα στον τιμοκατάλογο....;)

Επίσης συμφωνώ με την ποιότητα 3g. Πατάω εύκολα σε ταχυτητα τον κολλητό μου που έχει cosmote. Όμως ισχύει αυτό που είπες. Όπου έχει 3g. Εκεί πάσχει πραγματικά. Εγω πχ έχω άψογο 3g στη δουλειά μου αλλά μόνο 2g στο σπίτι. Εδω θα παρατηρήσω ότι το 2g είναι αρκετά καλό και κανεις κσπως την δουλειά σου (μέχρι και βιντεοκληση Skype έκανα) ΑΛΛΑ αυτό δεν είναι αρκετό. Πρέπει να βελτιώσει την κάλυψη και να φέρει και 4g.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν θα γίνει με 1 click? :P

 

Είναι πιο πολλοί οι διακόπτες φαίνεται και θέλουν περισσότερα κλικ:p:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτήν την εφαρμογή απο το playstore για να παρακολουθώ τον σήμα απο το δίκτυο πότε θα είναι 3g και πότε 2G. Εκείνο που έχω διαπιστώσει είναι οτι όσο είμαι στην εργασία μου (κέντρο Θεσ/νίκης) το σήμα είναι σταθερά 3G . Στο σπίτι μου στην Καλαμαριά σταθερά στο 2G . Το παράξενο είναι όμως οτι οταν ανοίγω τα δεδομένα στο τηλέφωνο (LG G2 D 802) μου εμφανίζει τις περισσότερες φορές το 4G (HSPAP) , και λιγότερες φορές το 3G (HSPA) , μιλάμε για κέντρο Θεσ/νίκης . Βέβαια οταν φαίνεται η ένδειξη 4G (HSPAP) οταν έχω τα δεδομένα ανοιχτά δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με οταν υπάρχει το 3G (HSPA) . Γνωρίζω βέβαια οτι η WIND βρίσκεται στο στάδιο των δοκιμών για το 4G αλλά το τι ακριβώς συμβαίνει δεν γνωρίζω......:what:
LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...