Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτιστικά Μαγνησίας, από την πλευρά του Αιγαίου, 4G από 20 μπάντα, μετρήσεις δεν έκανα αλλά για χρήση παραλίας η ταχύτητα ήταν μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει και 3g πάλι καλά. Edge νόμιζα μόνο
Τι edge? Χαχα. Για πέρσι που ήμουν μία εβδομάδα το umts μη λειτουργικό ούτε μεσσεντζερ χωρίς υπερβολή. Με g κάτι έκανες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτιστικά Μαγνησίας, από την πλευρά του Αιγαίου, 4G από 20 μπάντα, μετρήσεις δεν έκανα αλλά για χρήση παραλίας η ταχύτητα ήταν μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7281636#post7281636

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

σε επιβεβαιωσα λοιπόν :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει και 3g πάλι καλά. Edge νόμιζα μόνο
Λίγο καλύτερα από EDGE αλλά πάλι απογοήτευση. Ταχύτητες πλάκας.

Και η φάση είναι ότι ο σταθμός είναι ακριβώς από επάνω και ενταση 75-90dB

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε επιβεβαιωσα λοιπόν :)

 

Ποτιστικά, Μελανή, Ξινόβρυση κλπ η μόνη με άψογη κάλυψη είναι η Wind. Λίγο λιγότερο ή Vodafone και η Cosmote απλά υπάρχει σαν ιδέα.:p

Link to comment
Share on other sites

Το κομμάτι Κορομηλια - Ιεραπηγη - Κρυσταλλοπηγη (Τελωνείο) στα τούνελ έχει 4G και 3G+ σήμερα έγινε μέτρηση Στο κομμάτι εκείνο...
Link to comment
Share on other sites

Ποτιστικά, Μελανή, Ξινόβρυση κλπ η μόνη με άψογη κάλυψη είναι η Wind. Λίγο λιγότερο ή Vodafone και η Cosmote απλά υπάρχει σαν ιδέα.:p

 

Χαχα,για το Πηλιο θελεις Cosmote/Wind δικαρτο οπως ελεγα.

Συμφωνα και με τα ποστ του Μιχαλη,αποδεικνυεται οτι η Wind οταν κανει σωστη δουλεια στο δικτυο ειναι απιστευτη.Σκεψου το σοβαρα και κανε 2ο νουμερο στη wind αν σε βολευει.Εδω στη Πιερια παιζει με Wind ο πατερας μου και vodafone η μανα μου.Η Wind κατ εμε στο 3G(το 4G το ψαχνει με το κυαλι γιατι δεν εχει την B20) ειναι μια χαρα.Και βιντεο 480p στο Youtube εβαλα χθες το βραδυ.Σταθερα H+ παντου,σπανια εβλεπα Edge.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαχα,για το Πηλιο θελεις Cosmote/Wind δικαρτο οπως ελεγα.

Συμφωνα και με τα ποστ του Μιχαλη,αποδεικνυεται οτι η Wind οταν κανει σωστη δουλεια στο δικτυο ειναι απιστευτη.Σκεψου το σοβαρα και κανε 2ο νουμερο στη wind αν σε βολευει.Εδω στη Πιερια παιζει με Wind ο πατερας μου και vodafone η μανα μου.Η Wind κατ εμε στο 3G(το 4G το ψαχνει με το κυαλι γιατι δεν εχει την B20) ειναι μια χαρα.Και βιντεο 480p στο Youtube εβαλα χθες το βραδυ.Σταθερα H+ παντου,σπανια εβλεπα Edge.

 

Δεν είναι θέμα σωστής δουλειάς. Απλά έχει σταθμό σε καλύτερο σημείο από την Cosmote. Όταν αξιωθεί και η Cosmote να βάλει LTE σε αυτόν τον σταθμό μια χαρά θα πιάνει κι αυτή. Δεν κάνει κάτι μαγικό η Wind. Τον ίδιο εξοπλισμό με Vodafone έχει και τις ίδιες συχνότητες με τις άλλες,, δεν χρειάζεται να ενθουσιάζεσαι τόσο..Επίσης, όχι, δεν θέλω δεύτερο αριθμό, δεν παίζω με το κινητό πλέον... ένας αριθμός αρκεί..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα σωστής δουλειάς. Απλά έχει σταθμό σε καλύτερο σημείο από την Cosmote. Όταν αξιωθεί και η Cosmote να βάλει LTE σε αυτόν τον σταθμό μια χαρά θα πιάνει κι αυτή. Δεν κάνει κάτι μαγικό η Wind. Τον ίδιο εξοπλισμό με Vodafone έχει και τις ίδιες συχνότητες με τις άλλες,, δεν χρειάζεται να ενθουσιάζεσαι τόσο..Επίσης, όχι, δεν θέλω δεύτερο αριθμό, δεν παίζω με το κινητό πλέον... ένας αριθμός αρκεί..

 

Μαζι σου,αλλα ξερεις κατι.Με την κοσμοτε εχω θεμα στο εξωχικο.3G μονο εξω και 4G.Με τη Wind εχω θεμα στο χωριο και γενικα δεν δινει πανελλαδικη αξιοπιστια.Στο ιντερνετ ακομα ειναι αναξιοπιστη ειδικα επαρχια.Αν γινει αναβαθμιση ολικη στη βορεια ελλαδα και βαφτει μπλε ο χαρτης του 4G στο επιπεδο της κοσμοτε,δηλαδη να φτασει να εχει παντου σημα τοτε θα ερθει ο κοσμος και ειδικα επαγγελματιες.Τα εταιρικα ειναι κοσμοτε κυριως ή vodafone.Οι στρατιωτικοι εχουν Wind και γενικα οι ενοπλες δυναμεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου,αλλα ξερεις κατι.Με την κοσμοτε εχω θεμα στο εξωχικο.3G μονο εξω και 4G.Με τη Wind εχω θεμα στο χωριο και γενικα δεν δινει πανελλαδικη αξιοπιστια.Στο ιντερνετ ακομα ειναι αναξιοπιστη ειδικα επαρχια.Αν γινει αναβαθμιση ολικη στη βορεια ελλαδα και βαφτει μπλε ο χαρτης του 4G στο επιπεδο της κοσμοτε,δηλαδη να φτασει να εχει παντου σημα τοτε θα ερθει ο κοσμος και ειδικα επαγγελματιες.Τα εταιρικα ειναι κοσμοτε κυριως ή vodafone.Οι στρατιωτικοι εχουν Wind και γενικα οι ενοπλες δυναμεις.

Στον χαρτη ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα φτασει το επιπεδο και της κοσμοτε και της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Στον χαρτη ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα φτασει το επιπεδο και της κοσμοτε και της Vodafone.

 

Και εγω,αλλα το 25 μερες φοιτητικο

και το κοψιμο του 1GB με την ανανεωση στο f2g ειναι λογος που ριχνω ακυρο.Θα εβαζα τα 30GB με 20€ και θα εκανα μια καρτα whats up/cu.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να φτάσει την T-Mobile θέλει πολλά ψωμιά ακόμαααααα....όσο και να βάφει χάρτες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι 2 τι κάνουν?
Vodafone δεν γνωρίζω.

Cosmote 4G καλές ταχύτητες. Δεν θυμάμαι όμως πρέπει γύρω στα 15 mbps αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Πάντος κάνεις την δουλειά σου πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω, στο χαρτη ισως και τους ξεπερασει σε καλυψη.
συμφωνώ!!!! έχει πάρει φόρα ο μπογιατζής

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν και ποιος εχει παρει φορα αυτο που ξερω επειδη το ζω live πολυ τακτικα ειναι οτι σε πολλες περιοχες του 4g χαρτη στη ανατολικη πελοποννησο (κυριως σε μη αστικες περιοχες) εχει ναι μεν 4g οπως δειχνει αλλα τα dBm ξεκινουν απο ~118dbm σε εξωτερικο χωρο...οποτε σε εσωτερικο δεν φτανει τιποτα μεσα. Για ταχυτητες και ποσο εχουν κατρακυλησει δεν αναφερομαι καν. Οπου υπαρχει b1 ειναι πλεον γρηγοροτερο. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

βαψτο μπλε και πέτα το ...που λένε

μακάρι πάντως να φτάσει την cosmote έστω και κοντά,να χούμε και επιλογή

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μονο παραπονο δεν εχω απο το δικτυο πλεον.Πιερια οπου ειμαι,εδω και 10 μερες εχει ο πατερας μου Wind.Εχει 15GB με το GigaFull και 2GB απο τις 2 καρτες των 10€.Το 1GB ειναι απο το Free2surf bonus(300' προς ολους ή 500MB με 10€ καρτα).Απο τα 17GB ειναι με 11 τωρα.Τα 4GB ειναι με tethering.Με ταχυτητες H+ και 3Mbps down.Παρολο τον κοσμο μια χαρα ειναι.Με 3G δεν φορτωνε τιποτα σε μενα με Vodafone και καμια φορα με 4G B20 με 1/5 σημα και 4Mbps Download.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παραλίες Λάρισας έχει κανείς εικόνα?

 

Τραγωδία φίλε μου. Και μιλάμε για περιοχή με πααααρα πολύ κόσμο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τραγωδία φίλε μου. Και μιλάμε για περιοχή με πααααρα πολύ κόσμο.

 

Επιβεβαιώνω.. Σε μερικές δεν έχει καν σήμα (Κόκκινο Νερό)...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω προς Έδεσσα Βέροια να μην αργήσει πολύ ακόμα. Έφυγε και το καλοκαίρι. 9ce94c6e358dac51f2ceab63144d7955.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά να πω την ταπεινή μου γνώμη από Αθήνα για Αλεξανδρούπολη που πήγα οδικώς εννοείται πριν δύο εβδομάδες δεν κατάφερα να ακούσω ίντερνετικο ραδιόφωνο. Με τα 30GB που είχα της Wind. Έβαλα Cosmote τα δεδομένα μου και στο κατέβα από Αλεξανδρούπολη για Αθήνα για 5 λεπτά ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ. Όλες τις άλλες ώρες καμπάνα. Και εννοείται έκανα τα 20 γιγα με 15€ της πράσινης. Έφαγε διακοπή η Wind. Δυστυχώς γιατί την είχα συμπαθήσει
Πες τα γιατί στο τέλος θα μας πουν ότι η wind έγινε 1ο δίκτυο στην Ελλάδα!!
Link to comment
Share on other sites

Στην Μαγνησία είναι το πρώτο..και μόνο εκεί

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...