Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H εντυπώσεις μου από τη μπαταρία είναι άριστες μέχρι στιγμής. Παραθέτω photo με διάρκεια αναμονής και χρήσης με 4g συνεχώς ενεργοποιημένο, αρκετές κλήσεις και μηνύματα+whatsapp, 2 push email accounts ενεργά, φωτεινότητα στη μέση και airplane mode για 7 ώρες το βράδυ. Είναι μετά τη 2η φόρτιση.

 

http://img62.imageshack.us/img62/7526/xdpg.png

 

3 μέρες;;; Πλάκα μας κανεις εγώ ψάχνω συσκευή να περάσω και 2η μέρα γιατί συνήθως 1 μέρα βγάζω με το 4s.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 μέρες;;; Πλάκα μας κανεις εγώ ψάχνω συσκευή να περάσω και 2η μέρα γιατί συνήθως 1 μέρα βγάζω με το 4s.

 

Αποκλείεται να είναι με ανοιχτά data συνεχώς. Ούτε το νοτε2 και τo G2 μαζί δεν βγάζουν τόσο :X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είναι με ανοιχτά data συνεχώς. Ούτε το νοτε2 και τo G2 μαζί δεν βγάζουν τόσο :X

 

Ειδικα με 4G On... :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Από ότι βλέπω δεν έχει και καλό σήμα. 1 μέρα ευχαρίστως αν έβγαλε. Μάλλον έχει ξανά φορτιστει η συσκευή αλλα όχι μέχρι το 100% γι αυτό αυτό το αποτέλεσμα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4g και data always on. Γύρω στις 7 ώρες κάθε βράδυ με airplane mode και φυσικά καμία φόρτιση στο ενδιάμεσο όπως γράφτηκε. Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φαίνεται κάπως υπερβολικό να αντέχει τόσο πολύ η μπαταρία... Το δικό μου το έχω μια βδομάδα και βγάζει 1 μέρα με συνηθισμένη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

4g και data always on. Γύρω στις 7 ώρες κάθε βράδυ με airplane mode και φυσικά καμία φόρτιση στο ενδιάμεσο όπως γράφτηκε. Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα.

 

3*7=21 περίπου μια μέρα μείον.

Άρα 2 μέρες αν βγάλουμε την περίοδο πτήσης.

Καλά είναι αλλα και πάλι πολύ θα το έλεγα.

Ανάλογα βέβαια την χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα αυτο το screenshot εγω απλα αρνουμε να το πιστεψω, δεν υπονοω οτι μας κοροιδευει ο φιλος απλα αρνουμε :P
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ το έχω εδώ και δυο μέρες.

Σε wifi είναι όντως πολύ δυνατό.

Σε 4g αν και είμαι ακόμα στην πρώτη φόρτιση έχω την εντύπωση ότι την καταπίνει την μπαταρία.

Θέλω βέβαια λίγο χρόνο για να το τσεκαρω καλύτερα αλλά για λίγο που το δούλεψα αυτό είδα.

Ίσως να φταίει το γεγονός ότι το σήμα της κοσμοτε εδώ έχει θέμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χρήση σχεδόν μόνο με wifi...

Συνεχές σκάλισμα κατέβασμα εφαρμογών αρκετό fb browsing tapatalk κ. α

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μου αναβει συνεχεια το σημαδακι του GPS. (το βελακι). Απενεργοποιησα την εφαρμογη Nike+ Move που το ζηταει συνεχεια, αλλα παλι τα ιδια ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου αναβει συνεχεια το σημαδακι του GPS. (το βελακι). Απενεργοποιησα την εφαρμογη Nike+ Move που το ζηταει συνεχεια, αλλα παλι τα ιδια ...

 

 

Θα πας στις ρυθμίσεις, απόρρητο, υπηρεσίες τοποθεσίας και εκεί θα δεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί ή χρησιμοποίησε την υπηρεσία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,εχετε παρατηρησει σχετικα με το home button εχει μια περιεργη αισθηση οταν το πατας;σαν να κανει κριτς;

Ναι, το κάνει σε όλα όσα έχω πιάσει στα χέρια μου.

Σταμάτα να άγχεσαι για τα πάντα και απόλαυσε τη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Ναι, το κάνει σε όλα όσα έχω πιάσει στα χέρια μου.

Σταμάτα να άγχεσαι για τα πάντα και απόλαυσε τη συσκευή σου.

 

Καλα σορυ φιλε μου που ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις, απόρρητο, υπηρεσίες τοποθεσίας και εκεί θα δεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί ή χρησιμοποίησε την υπηρεσία.

 

Το εκανα ηδη. Δεν βγαζω ακρη. Με μοβ χρωμα δεν ειναι καμια (που να εκανε χρηση του gps) και το σημα το εμφανιζει συνεχεια :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ηδη. Δεν βγαζω ακρη. Με μοβ χρωμα δεν ειναι καμια (που να εκανε χρηση του gps) και το σημα το εμφανιζει συνεχεια :)

 

Σε αυτο το μενου πηγαινε και στο "Υπηρεσιες συστηματος" και δες μηπως κατι εκει χρησιμοποιει το gps. Προσωπικα εγω εκει τα εχω απενεργοποιησει ολα εκτος απο το "Βαθμονομηση πυξιδας" γιατι ειναι αχρηστα. Βαλε και το "Συχνες τοποθεσιας" σε "Οχι". Κανε κι ενα restart μηπως εκει κολλησει :P

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ανεβάζω κι εγω δυο screenshots από τη χρήση του 5S μου, είναι οι τελευταίες δυο full φορτίσεις που του εχω κάνει.

 

Κανονική προς εντατική χρήση θα έλεγα, με 3G και wifi ανοιχτό, κλήσεις, μηνύματα, viber - whatsapp, emails, safari browsing κλπ.

 

Εχω την εντύπωση ότι είναι ελαφρώς καλύτερη η μπαταρία από το iPhone 5, όχι κάτι τρελό όμως επι της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σβήσω το τηλέφωνο και αφου το απενεργοποιώ φυσιολογικά(παρατεταμένο πάτημα του sleep button και μετά κύλιση του ''κόκκινου'') σβήνει το κινητό, και μετά ανάβει ξανά μόνο του. Γιατί συμβαίνει αυτό; Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον;
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να σβήσω το τηλέφωνο και αφου το απενεργοποιώ φυσιολογικά(παρατεταμένο πάτημα του sleep button και μετά κύλιση του ''κόκκινου'') σβήνει το κινητό, και μετά ανάβει ξανά μόνο του. Γιατί συμβαίνει αυτό; Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον;

 

Το έχεις στη φόρτιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όχι :confused:

Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων, δεν χάνεις κάτι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων, δεν χάνεις κάτι

Και κανένα εξορκισμό... :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...