Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν χρησιμοποιείτε καιρό την 8.2, για πείτε εντυπώσεις-κριτικές σχετικά με μπαταρία και επιδόσεις. Αξίζει η αναβάθμιση? (είμαι στην 8.1.3)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,ενας φιλος μου εχει προβλημα με το 5s του.. Κατα την χρηση του,καποιες φορες βγαζει αυτο το προβλημα που ειχε αναφερθει απο πολλους χρηστες της μπλε οθονης και της επανεκκινησης. Μηπως ξερετε πως μπορω να το αντιμετωπισω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενας φιλος μου εχει προβλημα με το 5s του.. Κατα την χρηση του,καποιες φορες βγαζει αυτο το προβλημα που ειχε αναφερθει απο πολλους χρηστες της μπλε οθονης και της επανεκκινησης. Μηπως ξερετε πως μπορω να το αντιμετωπισω?

 

Ναι φίλε. Αν έχει ακόμα εγγύηση ας το παει για αντικατάσταση συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παρατήρηση-απορία.

Έχω στην συσκευή 1700 φωτογραφίες.

Βάζω την συσκευή στον υπολογιστή και τις περνάει με το iPhoto στον υπολογιστή.

Όλες αυτές δηλαδή οι φωτογραφίες ειναι από iPhone άλλες συσκευές η την συγκεκριμένη και έχουν περαστεί στο iPhoto.

Μετά συγχρονίζει η συσκευή με το iTunes και επιλέγω συγχρονισμό όλης της βιβλιοθήκης του iPhoto.

Αυτό που έχω απορία.

Οι φωτογραφίες πιάνουν πολυ περισσότερο χώρο. Δηλαδή αν βγάλω τωρα 1000 φωτογραφίες με την κάμερα θα πιάνουν λεω πχ 2gb.

Τις συγχρονίζει στο iPhoto.

Αύριο πχ κάνω επαναφορά το τηλέφωνο.

Μετά βάζω πάλι να συγχρονίζει όλη της βιβλιοθήκη από το iPhoto δηλαδή όλες αυτές τις 1000 φωτογραφίες.

Πως γίνεται να πιάνουν πολυ πιο λίγο χώρο;

Το iPhoto τις κάνει μήπως resize η συμπίεση η κάτι τέτοιο πριν τις περάσει στην συσκευή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παρατήρηση-απορία.

Έχω στην συσκευή 1700 φωτογραφίες.

Βάζω την συσκευή στον υπολογιστή και τις περνάει με το iPhoto στον υπολογιστή.

Όλες αυτές δηλαδή οι φωτογραφίες ειναι από iPhone άλλες συσκευές η την συγκεκριμένη και έχουν περαστεί στο iPhoto.

Μετά συγχρονίζει η συσκευή με το iTunes και επιλέγω συγχρονισμό όλης της βιβλιοθήκης του iPhoto.

Αυτό που έχω απορία.

Οι φωτογραφίες πιάνουν πολυ περισσότερο χώρο. Δηλαδή αν βγάλω τωρα 1000 φωτογραφίες με την κάμερα θα πιάνουν λεω πχ 2gb.

Τις συγχρονίζει στο iPhoto.

Αύριο πχ κάνω επαναφορά το τηλέφωνο.

Μετά βάζω πάλι να συγχρονίζει όλη της βιβλιοθήκη από το iPhoto δηλαδή όλες αυτές τις 1000 φωτογραφίες.

Πως γίνεται να πιάνουν πολυ πιο λίγο χώρο;

Το iPhoto τις κάνει μήπως resize η συμπίεση η κάτι τέτοιο πριν τις περάσει στην συσκευή;

Είναι γνωστό αυτό. Οι φωτογραφίες που συγχρονίζεις είναι μικρότερες σε ανάλυση γιατί δεν χρειάζονται κάτι περισσότερο για προβολή στην οθόνη του κινητού. Αν θες να τις κάνεις share σε πραγματική ανάλυση σου λέει κάντο από τον υπολογιστή σου.

Αντιθετως σε άλλες πλατφόρμες οι φωτογραφίες αποθηκεύονται όπως είναι στο ορίτζιναλ αρχείο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό αυτό. Οι φωτογραφίες που συγχρονίζεις είναι μικρότερες σε ανάλυση γιατί δεν χρειάζονται κάτι περισσότερο για προβολή στην οθόνη του κινητού. Αν θες να τις κάνεις share σε πραγματική ανάλυση σου λέει κάντο από τον υπολογιστή σου.

Αντιθετως σε άλλες πλατφόρμες οι φωτογραφίες αποθηκεύονται όπως είναι στο ορίτζιναλ αρχείο.

 

Καλο αυτο θα έλεγα δεν το ήξερα. Γλυτώνεις πάρα πολύ χώρο έτσι. Τι την χρειαζομαι την πραγματική ανάλυση στο κινητό? Μια χαρά μου φαίνονται οι φωτογραφίες. Λέω κι εγώ μονο 1. κατι 1700 φωτογραφίες?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν μια φωτο που εχεις συγχρονισει , τη στειλεις με email σε καποιον, ο αλλος δεν λαμβανει το κανονικο αρχειο, που εχεις εσυ στον υπολογιστη σου;;; Νομιζω ναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν μια φωτο που εχεις συγχρονισει , τη στειλεις με email σε καποιον, ο αλλος δεν λαμβανει το κανονικο αρχειο, που εχεις εσυ στον υπολογιστη σου;;; Νομιζω ναι.

Μόνο αν μπορεί να την αποσυμπιέσει την στιγμή που την επιλέγεις για αποστολή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν μπορεί να την αποσυμπιέσει την στιγμή που την επιλέγεις για αποστολή.

 

Άρα, στο iPhone έχει περαστεί το κανονικό αρχείο από τον υπολογιστή, αλλά συμπιεσμένο για λόγους εξοικονόμησης χώρου.

Σωστά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άρα, στο iPhone έχει περαστεί το κανονικό αρχείο από τον υπολογιστή, αλλά συμπιεσμένο για λόγους εξοικονόμησης χώρου.

Σωστά?

Κάνε μια δοκιμή βρε Γιάννη. Στο ipad δεν έχω συγχρονισμενες φωτο. Νομίζω ότι ότι δεν τις κάνει αποσυμπίεση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό πως με την "ενημέρωση επαφών" δεν ανανεώνονται οι εικόνες των επαφών (από το Facebook). Τι μπορεί να φταίει; Επίσης κάποιες επαφές ενώ ειναι συνδεδεμένες με το Facebook δεν ανανεώνονται εξαρχής οι εικόνες. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό πως με την "ενημέρωση επαφών" δεν ανανεώνονται οι εικόνες των επαφών (από το Facebook). Τι μπορεί να φταίει; Επίσης κάποιες επαφές ενώ ειναι συνδεδεμένες με το Facebook δεν ανανεώνονται εξαρχής οι εικόνες. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Kαλημέρα φίλε μου, δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις πάλι την εναλλαγή των επαφών στην εφαρμογή Facebook. Ρυθμίσεις > facebook > επαφές >off/on

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν εννοώ αυτή την ρύθμιση! Με αυτή την ρύθμιση δημιουργούνται νέες επαφές. Παλιότερα πήγαινα Ρυθμίσεις>Facebook, πατούσα "ενημέρωση όλων των επαφών" και μου ανανέωνε τις εικόνες στις ήδη υπάρχουσες επαφές!
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η 8.3 με πολλές διορθώσεις.

Αν κάποιος την περάσει μπορεί να δει μέσα στα δεδομένα αν έχει διακόπτη 2g 3G 4g σε δίκτυο Cosmote και να ενημερώσει;

Με ενδιαφέρει πολυ το θέμα αυτό

 

Εντάξει βρήκα την πληροφορία.

Μπήκαν επιτέλους διακόπτες 2G 3G 4G

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η 8.3 με πολλές διορθώσεις.

Εντάξει βρήκα την πληροφορία.

Μπήκαν επιτέλους διακόπτες 2G 3G 4G

 

Σώπα! Μας έκαναν την τιμή; Να δούμε και η vodafone...

 

Έκανες την αναβάθμιση; Εγώ μόλις την περασμένη βδομάδα αποφάσισα να βάλω την 8.2 και μου πέφτει νωρίς νέα αναβάθμιση.. :p

Link to comment
Share on other sites

Σώπα! Μας έκαναν την τιμή; Να δούμε και η vodafone...

 

Έκανες την αναβάθμιση; Εγώ μόλις την περασμένη βδομάδα αποφάσισα να βάλω την 8.2 και μου πέφτει νωρίς νέα αναβάθμιση.. :p

 

Και η Vodafone κανονικά.

Προσπαθώ να την κατεβάσω αλλά έχουν ίσως πρόβλημα οι server γιατί κάνει πολλές ώρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω επειγοντος βοηθεια!!!εχω ενα iphone 5s 16gb και μου εχει κλισει απο μπαταρια.Το βαζω για φορτιση με τον original φορτιστη και το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει η οθονη με το μηλαρακι!Ξερετε τι μπορει να συμβαινει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω επειγοντος βοηθεια!!!εχω ενα iphone 5s 16gb και μου εχει κλισει απο μπαταρια.Το βαζω για φορτιση με τον original φορτιστη και το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει η οθονη με το μηλαρακι!Ξερετε τι μπορει να συμβαινει???

 

Χρόνια πολλά!

 

Κάνε ένα restart πατώντας παρατεταμένα home και power buttons. Εάν δεν επανέλθει θα πρέπει να το δει τεχικος στη συνέχεια για αλλαγή πιθανόν, μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τα 4g ανοιχτα εχετε δει μεγαλη καταναλωση mb; Εκει που διχνει τις καταναλωσεις υπαρχει μεγαλη καταναλωση mb απο την εφαρμογη του facebook. Απο browser εχει λιγοτερη φανταζομαι. Οπως και να χει σε σχεση με το note3 τα mb καταναλωνονται πολυ πιο γρηγορα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά ! Ένας φίλος έχει το εξης θεμα! Έχει το κινητό γύρω στους 5 μηνες και είχε την εφαρμογή escore για livescore στοίχημα! Ξαφνικα άρχισε να μην δουλεύει η εφαρμογή δηλαδή με το που μπαίνει κολλάει κρασαρει και κλείνει! Δοκίμασε πολλές φορες απ εγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα! Reboot πόσες έκανε επίσης τίποτα παλι! Έχει μήπως να προτείνετε κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τα 4g ανοιχτα εχετε δει μεγαλη καταναλωση mb; Εκει που διχνει τις καταναλωσεις υπαρχει μεγαλη καταναλωση mb απο την εφαρμογη του facebook. Απο browser εχει λιγοτερη φανταζομαι. Οπως και να χει σε σχεση με το note3 τα mb καταναλωνονται πολυ πιο γρηγορα..

 

Για την εφαρμογη του fb δε ξερω μιας και δεν την εχω, γενικοτερα ομως μια ιδεα παραπανω καταναλωσης υπαρχει αν και δεν στεκει!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τα 4g ανοιχτα εχετε δει μεγαλη καταναλωση mb; Εκει που διχνει τις καταναλωσεις υπαρχει μεγαλη καταναλωση mb απο την εφαρμογη του facebook. Απο browser εχει λιγοτερη φανταζομαι. Οπως και να χει σε σχεση με το note3 τα mb καταναλωνονται πολυ πιο γρηγορα..

To fb το χρησιμοποιώ συνέχεια με 3g όμως. Δεν έχω δει τεράστια κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναγκάστηκα να κάνω restart γιατι σε τηλεφωνική κλίση ούτε εγώ άκουγα ούτε με άκουγαν . Με το restart έφτιαξε . Είναι σύνηθες ή να το θεωρήσω τυχαίο ;

Υπ' όψιν η συσκευή είναι μαμα . Δεν έχει κανένα παιχνίδι μόνο 4-5 εφαρμογές που δεν τις πολυχρησιμοποιώ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναγκάστηκα να κάνω restart γιατι σε τηλεφωνική κλίση ούτε εγώ άκουγα ούτε με άκουγαν . Με το restart έφτιαξε . Είναι σύνηθες ή να το θεωρήσω τυχαίο ;

Υπ' όψιν η συσκευή είναι μαμα . Δεν έχει κανένα παιχνίδι μόνο 4-5 εφαρμογές που δεν τις πολυχρησιμοποιώ...

 

Οφείλεται στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας δεν έχει σχέση με την συσκευή. Μπορεί ο συνομιλητής κιόλας να είχε θέμα ούτε καν εσύ.

Αυτά είναι συνηθισμένα σε όλες τις συσκευές. Ειδικά σε ορισμένες περιοχές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...