Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, μάλιστα. Νόμιζα ότι ήταν ασημί, όπως είναι στο λευκό μοντέλο.

 

αν σου γρατζουνιστει αμεσως θα φανει οπως στο 5...

επισης και το 5 σε ασπρο γρατζουνιεται αλλα δεν φαινονται γιατι ειναι ιδιο χρωμα με το νικελ μια και δεν ειναι βαμμενο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν σου γρατζουνιστει αμεσως θα φανει οπως στο 5...

επισης και το 5 σε ασπρο γρατζουνιεται αλλα δεν φαινονται γιατι ειναι ιδιο χρωμα με το νικελ μια και δεν ειναι βαμμενο.

Κατανοητο Δημητρη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ την άποψη μου ..διότι στο σπίτι αυτή την στιγμή υπάρχει ένα 5s ένα lg g2 και 2 blackberry z10

το 5s μετά από λίγο χρήση ζεσταίνετε υπερβολικά , η κάμερα πολύ καλή , ποιότητα κατασκευής άριστη , πολύ όμορφο , οθόνη πολύ καλή , άλλα συγνώμη ρε παιδιά ...που το βλέπετε ότι είναι το ποιο γρήγορο ? καταρχήν για να περάσεις από την μια εργασία στην άλλη υπάρχει αισθητή καθυστέρηση !! με λίγα λόγια περιμένεις !! μπαταριά από το πρωί έως το βράδυ με όλα ανοιχτά !! το z10 είναι τελείως διαφορετικό ..πολύ όμορφο καλή ποιότητα κατασκευής ..πολύ καλή οθόνη , όχι σαν του 5s , πολύ καλή κάμερα ...και κάνει ότι θέλεις απλά και ωραία , σε καθημερινή χρήση δεν εντοπίζεις διαφορά σε ταχύτητα από το 5s , το g2 είναι από άλλο πλανήτη !! κάνει τα πάντα με την σκέψη και μόνο !! είναι πολύ ποιο γρήγορο από τα 2 προηγούμενα και γενικά απλά ακουμπάς την οθόνη και κάνει τα πάντα αστραπιαία !!! η οθόνη , η κάμερα , και η μπαταρία του είναι τουλάχιστον 2 χρόνια μπροστά από τα άλλα !!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που στο g2 στους 6 μήνες θα ψάχνεις custom rom κλπ και δε πάρει android 4.5 bake rolls, και θα σε τρώει που βγήκε το νέο μοντέλο και θα ζει triple tap και 8 πυρήνες, ειναι θέμα ψυχολογίας το ρήμαδι το android
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να πω και εγώ την άποψη μου ..διότι στο σπίτι αυτή την στιγμή υπάρχει ένα 5s ένα lg g2 και 2 blackberry z10

το 5s μετά από λίγο χρήση ζεσταίνετε υπερβολικά , η κάμερα πολύ καλή , ποιότητα κατασκευής άριστη , πολύ όμορφο , οθόνη πολύ καλή , άλλα συγνώμη ρε παιδιά ...που το βλέπετε ότι είναι το ποιο γρήγορο ? καταρχήν για να περάσεις από την μια εργασία στην άλλη υπάρχει αισθητή καθυστέρηση !! με λίγα λόγια περιμένεις !! μπαταριά από το πρωί έως το βράδυ με όλα ανοιχτά !! το z10 είναι τελείως διαφορετικό ..πολύ όμορφο καλή ποιότητα κατασκευής ..πολύ καλή οθόνη , όχι σαν του 5s , πολύ καλή κάμερα ...και κάνει ότι θέλεις απλά και ωραία , σε καθημερινή χρήση δεν εντοπίζεις διαφορά σε ταχύτητα από το 5s , το g2 είναι από άλλο πλανήτη !! κάνει τα πάντα με την σκέψη και μόνο !! είναι πολύ ποιο γρήγορο από τα 2 προηγούμενα και γενικά απλά ακουμπάς την οθόνη και κάνει τα πάντα αστραπιαία !!! η οθόνη , η κάμερα , και η μπαταρία του είναι τουλάχιστον 2 χρόνια μπροστά από τα άλλα !!

Αν θέλετε να συγκρίνετε συσκευές υπάρχουν αλλά θέματα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Εδώ συζητάμε για το 5s και μόνο. Οποιαδήποτε συνέχεια συγκριτικου θα μεταφέρεται απροειδοποίητα στον κάδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να αγοράσω το IPhone 5s από το επίσημο online κατάστημα της apple; Και αν ναι πως;
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο θέλω να γράψω κάνεις αλλά στο t9 μου βγάζει μόνο το κανείς, υπάρχει κανά κόλπο που εμφανίζει περισσότερες λέξεις; Η άμα το γράψεις πολλές φορές μετά το θυμάται απο μόνο του; Η τίποτα απο όλα αυτά; :)
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο θέλω να γράψω κάνεις αλλά στο t9 μου βγάζει μόνο το κανείς, υπάρχει κανά κόλπο που εμφανίζει περισσότερες λέξεις; Η άμα το γράψεις πολλές φορές μετά το θυμάται απο μόνο του; Η τίποτα απο όλα αυτά; :)

Αν κάνεις 2-3 φορές την διόρθωση θα το μάθει και θα στο βγάζει αυτόματα όταν το γράφεις. Μέχρι να το μάθει όμως μπορείς απλά να γράφεις την λέξη "κάνει" να αφήνεις κενό και μετά να σβήνεις το κενό και να προσθέτεις το "ς".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σήμερα αγόρασα ένα iPhone 5s. Και θέλω να σας ρωτήσω όταν πάω στης 1) Ρυθμίσεις 2) Δεδομένα λέει στην επιλογή "Ενεργοποίηση 3G", αντί για "LTE" τι μπορεί να φταίει για αυτό ; Μήπως ξέρει κανείς; Η μήπως έχει σχέση με τον πάροχο π έχω τώρα η με την κάρτα Sim;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά. Σήμερα αγόρασα ένα iPhone 5s. Και θέλω να σας ρωτήσω όταν πάω στης 1) Ρυθμίσεις 2) Δεδομένα λέει στην επιλογή "Ενεργοποίηση 3G", αντί για "LTE" τι μπορεί να φταίει για αυτό ; Μήπως ξέρει κανείς; Η μήπως έχει σχέση με τον πάροχο π έχω τώρα η με την κάρτα Sim;

 

Έχει να κάνει με το γεγονός ότι ο πάροχός σου δεν παρέχει 4G. Προφανώς έχεις Wind.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι σ αυτήν την στιγμή έχω την κάρτα της wind. Μάλλον όπως λες κ εσύ θα φταίει ο πάροχος. Θα δοκιμάσω μια φορά και με την κάρτα της κοσμότε. Σ ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει και την υπηρεσία του 4G από τη Cosmote για να δουλέψει. Δεν αρκεί μόνο η εισαγωγή της κάρτας SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά ενημερώνω πως σε iphone 5s μοντέλο A1533 αγορασμένο από αμερική λειτουργεί κανονικά το LTE της cosmote! :) Αν έχετε κάποιο γνωστό να σας το φέρει λοιπόν προχωρήστε άφοβα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χρόνια πολλά!Είμαι νέα στο forum και γράφτηκα γιατί εδώ και 3 μέρες πήρα ενα Iphone 5s για πρώτη φορά παίρνω Iphone και έχω πολλές απορίες :O

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά,το προβλήματα όμως αρχίζουν όταν το συνδέω με τον υπολογιστή και στο Itunes και Icloud και δεν καταλαβαίνω τίποτα. :( :(

Ας πούμε,έχω περάσει τα γενέθλια στις επαφές μου και δε φαίνονται πουθενά στο ημερολόγιο που βλέπω στο https://www.icloud.com/‎

Φαίνεται μόνο συμβάν εργασίας.

Στο Itunes επίσης,κρατιούνται όλες οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει;Μπορώ να τις κατεβάζω για να υπάρχουν,να είναι στο Itunes και να τις σβήνω από το κινητό λόγο χώρου;Γιατί ας πούμε οι εφαρμογές που δίνει στην αρχή η Apple πιάνουν περίπου 3GB.

Γενικά,υπάρχει κάποιο tutorial για αυτές τις υπηρεσίες ή κάποιο καλό παιδί να μου λύσει τις απορίες; :happy: :happy: :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Εχω το iphone 5s εδω και 2 μηνες και σημερα μου γλιστρησε και επεσε και γδαρθηκε η μια γωνια (γδαρθηκε τελειως το ασημι). Μπορειτε να μου πειτε καποιο καταστημα για αλλαγη του περιβληματος και ποσο περιπου θα κοστισει;

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χρόνια πολλά!Είμαι νέα στο forum και γράφτηκα γιατί εδώ και 3 μέρες πήρα ενα Iphone 5s για πρώτη φορά παίρνω Iphone και έχω πολλές απορίες :O

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά,το προβλήματα όμως αρχίζουν όταν το συνδέω με τον υπολογιστή και στο Itunes και Icloud και δεν καταλαβαίνω τίποτα. :( :(

Ας πούμε,έχω περάσει τα γενέθλια στις επαφές μου και δε φαίνονται πουθενά στο ημερολόγιο που βλέπω στο https://www.icloud.com/‎

Φαίνεται μόνο συμβάν εργασίας.

Στο Itunes επίσης,κρατιούνται όλες οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει;Μπορώ να τις κατεβάζω για να υπάρχουν,να είναι στο Itunes και να τις σβήνω από το κινητό λόγο χώρου;Γιατί ας πούμε οι εφαρμογές που δίνει στην αρχή η Apple πιάνουν περίπου 3GB.

Γενικά,υπάρχει κάποιο tutorial για αυτές τις υπηρεσίες ή κάποιο καλό παιδί να μου λύσει τις απορίες; :happy: :happy: :O

 

Καλησπερα και χρονια πολλα! Αυτο που λες με τις εφαρμογες γινεται, μενουν στο app store και τις κατεβαζεις οποτε θες. Για το ημερολογιο που ρωτας δεν ξερω.

Εχεις κατεβασει το manual; Θα το βρεις με λιγο ψαξιμο στο google και νομιζω υπαρχει δωρεαν και στο itunes

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια

 

Εχω το iphone 5s εδω και 2 μηνες και σημερα μου γλιστρησε και επεσε και γδαρθηκε η μια γωνια (γδαρθηκε τελειως το ασημι). Μπορειτε να μου πειτε καποιο καταστημα για αλλαγη του περιβληματος και ποσο περιπου θα κοστισει;

 

Δε νομίζω ότι σε συμφέρει οικονομικά αυτή η επισκευή. Αν το κανεις μέσω του επίσημου service θα πληρώσεις πολλά ενώ απο την άλλη αν το κανεις σε κάποιον τεχνικό έξω θα πληρώσεις λιγότερα αλλά θα βγάλεις τη συσκευή σου εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια άκυρη ερώτηση Επειδή διάβαζα πιο πριν για την DOA , στα ελληνικά πως λέγεται για να ρωτήσω σένα σκρουτζομαγαζο πόσες μέρες εχει;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μια άκυρη ερώτηση Επειδή διάβαζα πιο πριν για την DOA , στα ελληνικά πως λέγεται για να ρωτήσω σένα σκρουτζομαγαζο πόσες μέρες εχει;

DOA πες το, θα το καταλάβουν.

Λίγα μαγαζιά δίνουν doa σε άιφον.

Ψάξου καλά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

DOA πες το, θα το καταλάβουν.

Λίγα μαγαζιά δίνουν doa σε άιφον.

Ψάξου καλά.

 

Στην ουσία δηλαδη είναι άμεση αντικατάσταση αλλιώς το πας κανονικα για σέρβις;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δηλαδη είναι άμεση αντικατάσταση αλλιώς το πας κανονικα για σέρβις;

Ακριβώς.

Αλλά όταν παίρνεις μια καινούρια συσκευή και έχει κάποιο πρόβλημα, το θέμα είναι να μην μπλέκεις με σέρβις.

Το ρίσκο για την καινούρια σου συσκευή, να το έχει το κατάστημα, όχι εσύ.

Οι έμποροι έχουν ρίσκο, όχι οι καταναλωτές.. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Αλλά όταν παίρνεις μια καινούρια συσκευή και έχει κάποιο πρόβλημα, το θέμα είναι να μην μπλέκεις με σέρβις.

Το ρίσκο για την καινούρια σου συσκευή, να το έχει το κατάστημα, όχι εσύ.

Οι έμποροι έχουν ρίσκο, όχι οι καταναλωτές.. ;)

 

Μάλιστα . Ευχαριστώ ! Και μια άλλη ερώτηση.. Στην πίσω όψη χρειάζεται ζελετίνα - θηκη όπως το 4 η θάναι μια χαρά και μένα bumper ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ξέρει κανείς πως βγάζουμε τους εξερχόμενους ήχους;

Ειδικά στα μηνύματα και στο WhatsApp.Να στέλνω δηλαδή μήνυμα και να μην ακούγεται τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...