Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα !!

Εχω ένα θεματάκι ενώ εχω το τηλέφωνο στο αθόρυβο χτυπάει οταν με καλούν συμβαίνει σε κάποιον κάτι παρόμοιο ;;

 

Το έχεις βάλει στο αθόρυβο μέσω του διακόπτη πάνω από τα button αυξομείωσης της έντασης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ... :O

 

Οταν αλαζεις το διακοπτακι σου βγαζει στην οθονη το καμπανακι?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Οταν αλαζεις το διακοπτακι σου βγαζει στην οθονη το καμπανακι?

 

Ναι ... Δεν το κάνει συνέχεια αλλά απο χτες μου το έχει κάνει τρεις φορές ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ... Δεν το κάνει συνέχεια αλλά απο χτες μου το έχει κάνει τρεις φορές ..

 

Κανε μια επαναφορα ολες τις ρυθμισεις. Δεν χανεται τιποτα εκτος απο τους κωδικους wi-fi.

Δεν δουλεψες καθολου το Assistive touch?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορα ολες τις ρυθμισεις. Δεν χανεται τιποτα εκτος απο τους κωδικους wi-fi.

Δεν δουλεψες καθολου το Assistive touch?

 

Το δουλεύω πάντα ..

Το έκανα .. Χάθηκαν όλες οι ρυθμίσεις πρέπει να τις κάνω ξανά απο την αρχή .. :(((

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω πάντα ..

Το έκανα .. Χάθηκαν όλες οι ρυθμίσεις πρέπει να τις κάνω ξανά απο την αρχή .. :(((

 

Ε ναι σιγα 5 λεπτα ειναι να κανεις τις ρυθμισεις :p

Εεεε αν δουλευεις το Assistive touch μπορει απο αυτο να απενεργοποιησεις την σιγαση κατα λαθος και να μην το καταλαβες.

Κοιτα με την επαναφορα ρυθμισεων καμια φορα λειτουργει και η συσκευη μας ποιο γρηγορα. Ειδικα με το 5s γλυτωνεις μια καθυστερηση πατωντας το home button

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι σιγα 5 λεπτα ειναι να κανεις τις ρυθμισεις :p

Εεεε αν δουλευεις το Assistive touch μπορει απο αυτο να απενεργοποιησεις την σιγαση κατα λαθος και να μην το καταλαβες.

Κοιτα με την επαναφορα ρυθμισεων καμια φορα λειτουργει και η συσκευη μας ποιο γρηγορα. Ειδικα με το 5s γλυτωνεις μια καθυστερηση πατωντας το home button

 

Εντάξει έκανα δέκα αλλά εντάξει δεν πειράζει !! :p

Στο δεύτερο θα συμφωνήσω ίσως όντως το πάτησα καταλαθος..

Το τρίτο δεν το κατάλαβα .. :O

Τι εννοείς ότι γλιτώνω καθυστέρηση πατώντας το home button ??

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έκανα δέκα αλλά εντάξει δεν πειράζει !! :p

Στο δεύτερο θα συμφωνήσω ίσως όντως το πάτησα καταλαθος..

Το τρίτο δεν το κατάλαβα .. :O

Τι εννοείς ότι γλιτώνω καθυστέρηση πατώντας το home button ??

 

Ειχε παρουσιασιαστει σε μερικες συσκευες μια καθυστερηση πατωντας το home button στον χρονο αποκρισης, δηλαδη ησουν πχ στις ρυθμισεις παταγες το home button και καθυστερουσε να σε παει στην αρχικη οθονη, αυτο διορθωνεται με την επαναφορα.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ειχε παρουσιασιαστει σε μερικες συσκευες μια καθυστερηση πατωντας το home button στον χρονο αποκρισης, δηλαδη ησουν πχ στις ρυθμισεις παταγες το home button και καθυστερουσε να σε παει στην αρχικη οθονη, αυτο διορθωνεται με την επαναφορα.

 

ααα!!!εγω δουλευω το assistive touch παντα και δεν το εχω παρατηρησει..:rolleyes:

Καλημερα!!!

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

ααα!!!εγω δουλευω το assistive touch παντα και δεν το εχω παρατηρησει..:rolleyes:

Καλημερα!!!

Δεν συμβαινει σε ολες τις συσκευες αλλα σε ελάχιστες. Όπως και να εχει τέλος καλο όλα καλά :)

Να προσεχεις με το assistive touch γιατί είναι η μονη αιτία που μπορει να σου απενεργοποιήσει την σιγαση εφόσον το διακοπτακι σου λειτουργεί

Καλημέρα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι βρηκα ενα bug. Οταν το κινητο συνδεεται με roaming σε ξενο δικτυο και μετα συνδεεται παλι στο οικιο δικτυο, δεν συνδεεται αυτοματα στο wifi που ειχε στην μνημη και πρεπει να βαλεις ξανα κωδικους...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μπορείτε να μου πείτε μερικούς χρόνους αυτονομίας και ποσοστά μπαταριών; Ό,τι πληροφορία ευπρόσδεκτη :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω μια ευκαιρία να αγοράσω iphone 5s από την αμερική. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από το forum το έχει δοκιμάσει και αν λειτουργεί σωστά στα lte δίκτυα της Ελλάδας. Αν λάβω υπόψιν αυτό http://www.apple.com/iphone/LTE/ τότε το αμερικάνικο μοντέλο υποστηρίζει όλες τις ευρωπαικές μπάντες εκτός απο την 7 η οποία και δέν χρησιμοποιείται στην Ελλάδα. Βάση αυτού http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks στην Ελλάδα χρησιμοποιούμε την 3. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Edited by mikegee
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πελαγώσει και θέλω την βοήθεια σας!!

Θα αγοράσω επιτέλους το πρώτο μου iphone τα Χριστούγεννα αλλά έχω απορία το απο πού να το αγοράσω.

Στα φόρουμς που διαβάζω οι μισοί λένε αγορά ξένου μοντέλου απο τα μαγαζιά του skroutz αλλά με καλύτερο service από infoquest και οι άλλοι μισοί λένε κανονικά από ελληνικά επίσημα μαγαζιά Mediamarkt,iStorm,Γερμανός κτλ κτλ αλλά με χειρότερο service μετά...

Πραγματικά έχω πελαγώσει και έχω αγχωθεί γιατί και τα 850 ευρώ είναι πάρα πολλά για να τα "πετάξω" έτσι και ελπίζω στην γνώμη και την βοήθεια σας...

Τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πελαγώσει και θέλω την βοήθεια σας!!

Θα αγοράσω επιτέλους το πρώτο μου iphone τα Χριστούγεννα αλλά έχω απορία το απο πού να το αγοράσω.

Στα φόρουμς που διαβάζω οι μισοί λένε αγορά ξένου μοντέλου απο τα μαγαζιά του skroutz αλλά με καλύτερο service από infoquest και οι άλλοι μισοί λένε κανονικά από ελληνικά επίσημα μαγαζιά Mediamarkt,iStorm,Γερμανός κτλ κτλ αλλά με χειρότερο service μετά...

Πραγματικά έχω πελαγώσει και έχω αγχωθεί γιατί και τα 850 ευρώ είναι πάρα πολλά για να τα "πετάξω" έτσι και ελπίζω στην γνώμη και την βοήθεια σας...

Τι μου προτείνετε?

 

Όπου το βρεις πιο φθηνά πάρτο... αυτό μετράει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πελαγώσει και θέλω την βοήθεια σας!!

Θα αγοράσω επιτέλους το πρώτο μου iphone τα Χριστούγεννα αλλά έχω απορία το απο πού να το αγοράσω.

Στα φόρουμς που διαβάζω οι μισοί λένε αγορά ξένου μοντέλου απο τα μαγαζιά του skroutz αλλά με καλύτερο service από infoquest και οι άλλοι μισοί λένε κανονικά από ελληνικά επίσημα μαγαζιά Mediamarkt,iStorm,Γερμανός κτλ κτλ αλλά με χειρότερο service μετά...

Πραγματικά έχω πελαγώσει και έχω αγχωθεί γιατί και τα 850 ευρώ είναι πάρα πολλά για να τα "πετάξω" έτσι και ελπίζω στην γνώμη και την βοήθεια σας...

Τι μου προτείνετε?

 

Όλα ελληνικά είναι αγόρασε το απο όπου νομίζεις καλύτερα για την τσέπη σου και ίσως να σε βολεύει να πας πίσω αν υπάρξει προβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πελαγώσει και θέλω την βοήθεια σας!!

Θα αγοράσω επιτέλους το πρώτο μου iphone τα Χριστούγεννα αλλά έχω απορία το απο πού να το αγοράσω.

Στα φόρουμς που διαβάζω οι μισοί λένε αγορά ξένου μοντέλου απο τα μαγαζιά του skroutz αλλά με καλύτερο service από infoquest και οι άλλοι μισοί λένε κανονικά από ελληνικά επίσημα μαγαζιά Mediamarkt,iStorm,Γερμανός κτλ κτλ αλλά με χειρότερο service μετά...

Πραγματικά έχω πελαγώσει και έχω αγχωθεί γιατί και τα 850 ευρώ είναι πάρα πολλά για να τα "πετάξω" έτσι και ελπίζω στην γνώμη και την βοήθεια σας...

Τι μου προτείνετε?

 

 

 

Κάποια καταστήματα προσφέρουν 12 ή και περισσότερες άτοκες δόσεις με πιστωτική κάρτα. Ενδεικτικά αναφέρω το ηλεκτρονικό κατάστημα της κοσμοτέ (μέχρι 12 άτοκες) και το you.gr (μέχρι 24 άτοκες). Το service πλην του DOA δεν έχει διαφορά απ'όπου και να το πάρεις... Refurbished δίνουν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καταστήματα προσφέρουν 12 ή και περισσότερες άτοκες δόσεις με πιστωτική κάρτα. Ενδεικτικά αναφέρω το ηλεκτρονικό κατάστημα της κοσμοτέ (μέχρι 12 άτοκες) και το you.gr (μέχρι 24 άτοκες). Το service πλην του DOA δεν έχει διαφορά απ'όπου και να το πάρεις... Refurbished δίνουν...

 

Ναι, αλλα αλλο ειναι να εξυπηρετηθεις σε 3 μερες και αλλο σε 3 βδομαδες, οπως συμβαινει με τα ελληνικης εισαγωγης συνηθως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω μια ευκαιρία να αγοράσω iphone 5s από την αμερική. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από το forum το έχει δοκιμάσει και αν λειτουργεί σωστά στα lte δίκτυα της Ελλάδας. Αν λάβω υπόψιν αυτό http://www.apple.com/iphone/LTE/ τότε το αμερικάνικο μοντέλο υποστηρίζει όλες τις ευρωπαικές μπάντες εκτός απο την 7 η οποία και δέν χρησιμοποιείται στην Ελλάδα. Βάση αυτού http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks στην Ελλάδα χρησιμοποιούμε την 3. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Ας βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά...

 

Το A1533 είναι το μοντέλο το οποίο διατίθεται από:

  • AT&T
  • Verizon
  • T-Mobile
  • Apple Store Unlocked Device
  • Υποστηρίζει τις μπάντες: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25

 

 

Το A1457 διατίθεται σε :

  • Ελλάς (+ άλλα ευρωπαϊκά κράτη)
  • Υποστηρίζει τις μπάντες: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20

 

Αν θεωρήσουμε ως σωστό πως η Cosmote και Vodafone δουλεύουν στη μπάντα 3 (1800 MHz) [σύμφωνα με αυτό και αυτό], δε βλέπω το λόγο να μη λειτουργεί το LTE του αμερικανικού μοντέλου και στην Ελλάδα.

 

 

 

:!:EDIT::!:

Πληροφοριακά ενημερώνω πως σε iphone 5s μοντέλο A1533 αγορασμένο από αμερική λειτουργεί κανονικά το LTE της cosmote! :) Αν έχετε κάποιο γνωστό να σας το φέρει λοιπόν προχωρήστε άφοβα!
Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αλλο ειναι να εξυπηρετηθεις σε 3 μερες και αλλο σε 3 βδομαδες, οπως συμβαινει με τα ελληνικης εισαγωγης συνηθως.

 

Άρα να προτιμήσω καταστημα skroutz?

Δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με την συσκευη και τις λειτουργίες της στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα να προτιμήσω καταστημα skroutz?

Δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με την συσκευη και τις λειτουργίες της στην Ελλάδα?

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να το δουλέψεις εδώ, οι συσκευές που θα βρεις στο skroutz ειναι ευρωπαϊκές και πλήρως συμβατές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...