Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία τα android αλλά η επιστροφή στο iPhone ήταν αναπόφευκτη, έστω και με αιμορραγία τσέπης, να ησυχάσει και το κεφάλι μου για τρία χρόνια τουλάχιστον, από τις custom rom και τα αν και πότε θα πάρω kit Kat ή Lila pause...από μπαταρία χρήση έχει κανείς screenshot να δούμε πως παει ; Επίσης πώς γίνεται η φωτεινοτητα να μην κατεβαίνει μέχρι το 0% αλλά μέχρι 20% ας πουμε

 

Για την μπαταρια εχω να σου πω οτι βγαζει 5 ωριτσες χρησης και καμια μερα αναμονη..με την 7.1 τα παει ακομα καλυτερα και σε χρηση και σε αναμονη(6 ωρες χρηση και ενα λεπτο και 1 ημερα με μια ωρα αναμονη και μπαταρια στο 2% αυτη την στιγμη που σου γραφω)!σε γενικες γραμμες με την 7.1 το κινητο ειναι πιο γρηγορο,με ελαχιςτα lugs που πιςτευω θα διορθωθουν.για το δευτερο που λες ξετικαρεις την αυτοματη φωτεινοτητα(κανεις και καλο στην μπαταρια)και το ρυθμιζεις εκει που θες.εγω το εχω κατω απο 50%.αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, καμία σχέση με το Optimus g η μπαταρία πολύ καλύτερη και ας είναι αστρωτη, η φωτεινοτητα τελικά την πας απλά όπως είναι στο αυτόματο, στο σημειο που θες και γίνεται αυτόματα εκεί το ελάχιστο επίπεδο
Link to comment
Share on other sites

Άρα και μόνος σου λες ότι δεν ειναι θεμα προβλήματος αλλά χαρακτηριστικού της συσκευής.

Επίσης demo που είδα σήμερα είχε διαφορά η οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Έρχομαι από Note3 σε 16άρι χρυσό και πραγματικά απορώ τι περίμενα τόσο καιρό...Ούτε ένα μήνα δεν το κράτησα το Νοτε το οποίο είναι μόνο για κανένα τραπεζακι καφέ και να κάθεσαι όπως δείχνουν και οι διαφημίσεις της Sammy. :) "Μισή" ώρα για να κάνεις μια κλήση, ενοχλητικά bugs, καμερα μονο για ημέρα και απο απόδοση σιγά πολύς ντόρος για το τίποτα..Άσε που όταν έχεις το πενάκι έξω, το σκρόλινγκ δεξιά-αριστερά είναι για κλάματα (από λαγκ εννοώ). Και γενικά έπρεπε συνέχεια να ασχολείσαι μαζί του (με την κακή έννοια). Το One πιο πολύ σβέλτο το "ένιωθα". Στο θέμα μας τώρα :) Επιτέλους έχεις την αίσθηση ότι το κινητό είναι πιο μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφορεί σε απόδοση, λειτουργικότητα, πρακτικότητα! Και ναι, αυτονομία (με 4g on)! Το ανοίγεις και όλα δουλεύουν άψογα! Η απόδοση του στον browser είναι απίστευτη. Χαίρεσαι να σερφάρεις!! Αυτά προς το παρών. Όσο για τα παραπάνω των άλλων συσκευών που έγραψα, είναι προσωπική άποψη. Κάποιος μπορεί να συμφωνεί κάποιος όχι. Γούστα είναι αυτά. Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Έρχομαι από Note3 σε 16άρι χρυσό και πραγματικά απορώ τι περίμενα τόσο καιρό...Ούτε ένα μήνα δεν το κράτησα το Νοτε το οποίο είναι μόνο για κανένα τραπεζακι καφέ και να κάθεσαι όπως δείχνουν και οι διαφημίσεις της Sammy. :) "Μισή" ώρα για να κάνεις μια κλήση, ενοχλητικά bugs, καμερα μονο για ημέρα και απο απόδοση σιγά πολύς ντόρος για το τίποτα..Άσε που όταν έχεις το πενάκι έξω, το σκρόλινγκ δεξιά-αριστερά είναι για κλάματα (από λαγκ εννοώ). Και γενικά έπρεπε συνέχεια να ασχολείσαι μαζί του (με την κακή έννοια). Το One πιο πολύ σβέλτο το "ένιωθα". Στο θέμα μας τώρα :) Επιτέλους έχεις την αίσθηση ότι το κινητό είναι πιο μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφορεί σε απόδοση, λειτουργικότητα, πρακτικότητα! Και ναι, αυτονομία (με 4g on)! Το ανοίγεις και όλα δουλεύουν άψογα! Η απόδοση του στον browser είναι απίστευτη. Χαίρεσαι να σερφάρεις!! Αυτά προς το παρών. Όσο για τα παραπάνω των άλλων συσκευών που έγραψα, είναι προσωπική άποψη. Κάποιος μπορεί να συμφωνεί κάποιος όχι. Γούστα είναι αυτά.

Εμείς εδώ συμφωνούμε.

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!! :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω εν μέρη με τον φίλο ampalalea...

Εντάξει το note σίγουρα είναι πολύ πιο δύσκολο στην χρήση του ειδικά σε σχέση με το iPhone...

Εξάλλου μιλάμε για άλλη κατηγορία με αρκετά + αλλά και -...

Υπάρχουν όμως κινητά στην αγορά αυτή την στιγμή που πραγματικά κάνουν θαύματα σε όλους τους βασικούς τομείς...

Nexus 5- lg g2-htc one που πραγματικά πετάνε και προσφέρουν απίστευτη αίσθηση χρήσης...

Τούτη την στιγμή παρέα μου κάνουν 3 κορυφαία τηλέφωνα...

Note 3 nexus 5 iPhone 5s...

Πριν πέρασαν από τα χέρια μου και το one αλλά και το lg g2...

Πιστέψτε με η εμπειρία χρήσης που έχω με το nexus 5 η ταχύτητα και γενικά όλο το στήσιμο του τηλεφώνου είναι για μένα μακράν από τις καλύτερες επιλογές...

Τώρα αν θα μου λέγατε πιο από όλα να κρατήσω αν βολευόμουν με ένα τηλ πραγματικά δεν ξέρω...

Ξεφύγαμε αλλά καλό είναι να ακούγονται όλα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Έρχομαι από Note3 σε 16άρι χρυσό και πραγματικά απορώ τι περίμενα τόσο καιρό...Ούτε ένα μήνα δεν το κράτησα το Νοτε το οποίο είναι μόνο για κανένα τραπεζακι καφέ και να κάθεσαι όπως δείχνουν και οι διαφημίσεις της Sammy. :) "Μισή" ώρα για να κάνεις μια κλήση, ενοχλητικά bugs, καμερα μονο για ημέρα και απο απόδοση σιγά πολύς ντόρος για το τίποτα..Άσε που όταν έχεις το πενάκι έξω, το σκρόλινγκ δεξιά-αριστερά είναι για κλάματα (από λαγκ εννοώ). Και γενικά έπρεπε συνέχεια να ασχολείσαι μαζί του (με την κακή έννοια). Το One πιο πολύ σβέλτο το "ένιωθα". Στο θέμα μας τώρα :) Επιτέλους έχεις την αίσθηση ότι το κινητό είναι πιο μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφορεί σε απόδοση, λειτουργικότητα, πρακτικότητα! Και ναι, αυτονομία (με 4g on)! Το ανοίγεις και όλα δουλεύουν άψογα! Η απόδοση του στον browser είναι απίστευτη. Χαίρεσαι να σερφάρεις!! Αυτά προς το παρών. Όσο για τα παραπάνω των άλλων συσκευών που έγραψα, είναι προσωπική άποψη. Κάποιος μπορεί να συμφωνεί κάποιος όχι. Γούστα είναι αυτά.

 

και βολευεσαι με τοσο μικρη οθονη;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

και βολευεσαι με τοσο μικρη οθονη;;

Εντάξει, δεν είναι και 1,8 ίντσες η οθόνη!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και βολευεσαι με τοσο μικρη οθονη;;

 

Στον browser είναι τόσο εύκολο και τόσο smooth να κάνεις zoom in - out οπως και scroll που δεν θα έχεις κανενα προβλημα. Μπορει πχ στο Νοτε3 να φαίνεται καλύτερα μια φορτωμένη σελίδα, όμως θα χρειαστει κι εκει να κάνεις κανένα ζοομ ιν σε κάποιο σημείο έτσι δεν είναι; Στις υπόλοιπες λειτουργίες/εφαρμογές, το οικοσύστημα του 5s είναι γραμμένο έτσι ώστε να ωφελείσαι στο μάξιμουμ. Πίστευα ότι δεν υπήρχε γυρισμός σε μικρότερη οθόνη, όμως πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης, ο οποιοσδήποτε μπορεί να διακρίνει ότι η οθόνη του είναι ποιοτική και φωτεινότατη!

Link to comment
Share on other sites

Και γω από Optimus g γύρισα και δεν είχα κανέναν να κανέναν ενδοιασμό για την οθόνη!! Και φοβερή μπαταρία, βγάζω τη μέρα με 4G ανοιχτό
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι και 1,8 ίντσες η οθόνη!!!

 

οκ αλλα αν συνηθισεις με μεγαλυτερη οθονη συνηθως δυσκολα πας σε μικροτερη εγω απο 2,8 πηγα στις 4,5 του Τ και παρακατω δεν μπορω να παω. αντιθετα θελω μεγαλυτερο κινητο γιατι πλεον δεν ειναι μονο για τηλεφωνα-μηνυματα

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,εχει ακουστει κατι στο μαυρο χρωμα?δλδ να ξεφλουδιζει οπως το 5αρι?

 

οχι απο οσο ξερω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σας,εχει ακουστει κατι στο μαυρο χρωμα?δλδ να ξεφλουδιζει οπως το 5αρι?

 

Ναι, λίγο πολύ έχουν την ίδια ευαισθησία. Έχω δει space grey 5s με τα κλασικά σημάδια (όχι χτυπήματα από πτώσεις) περιμετρικά της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λίγο πολύ έχουν την ίδια ευαισθησία. Έχω δει space grey 5s με τα κλασικά σημάδια (όχι χτυπήματα από πτώσεις) περιμετρικά της συσκευής.

Γιάννη, μήπως ξέρεις, το περιμετρικό ασημί που έχει το space grey, αν γρατζουνιστεί, από κάτω έχεi μαύρο, όπως ήταν στα 4/4s ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη, μήπως ξέρεις, το περιμετρικό ασημί που έχει το space grey, αν γρατζουνιστεί, από κάτω έχεi μαύρο, όπως ήταν στα 4/4s ?

 

Δεν μπορώ να πω με σιγουριά, δεν ασπρίζει τόσο εύκολα όπως όταν ξεβάφει το μαύρο και φαίνεται τόσο άσχημο. Μπορεί να σημαδευτεί εξίσου εύκολα απλά δεν φαίνονται το ίδιο τα σημάδια. Εσωτερικά έχει πιο σκούρα απόχρωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 5αρι που ειχα σε μαυρο το χρωμα στις γωνιες αρχισε να φευγει λογω της θηκης που ειχε το αυτοκινητο μπροστα απ το λεβιε στην οποια χωρουσε ισα ισα το κινητο και αποκαλυπτοταν το ασημι απο κατω. Συμβαινει πιστευω σε ολα τα 5αρια καο 5s. Μια θηκη ειναι απαραιτητη!!
Link to comment
Share on other sites

Το 5αρι που ειχα σε μαυρο το χρωμα στις γωνιες αρχισε να φευγει λογω της θηκης που ειχε το αυτοκινητο μπροστα απ το λεβιε στην οποια χωρουσε ισα ισα το κινητο και αποκαλυπτοταν το ασημι απο κατω. Συμβαινει πιστευω σε ολα τα 5αρια καο 5s. Μια θηκη ειναι απαραιτητη!!

 

Το μαυρο 5αρι, οταν εφευγε το χρωμα, απο κατω ηταν ασημι.

Το μαυρο 5s ειναι ηδη ασημι. Αν φυγει το χρωμα , θα ειναι παλι μαυρο απο κατω? γιατι δεν το αφησαν αβαφτο??

.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πιο ευάλωτο το 5S space gray σε σχέση με το 5 black slate, δεν το ξέρω. Αυτό που γνωρίζω είναι πως εν τέλει, αν το space gray ξεβάψει με κάποιο χτύπημα/γρατζουνιά κτλ. -απολύτως φυσικό- θα φανεί το πραγματικό χρώμα του αλουμινίου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πιο ευάλωτο το 5S space gray σε σχέση με το 5 black slate, δεν το ξέρω. Αυτό που γνωρίζω είναι πως εν τέλει, αν το space gray ξεβάψει με κάποιο χτύπημα/γρατζουνιά κτλ. -απολύτως φυσικό- θα φανεί το πραγματικό χρώμα του αλουμινίου.

Δηλαδή , το ασημί γύρω γύρω δεν είναι το φυσικό χρώμα του αλουμινίου???

Αυτό ρωτώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το γύρο-γύρο στο space gray δεν είναι ασημί. Έχει το ίδιο χρώμα με το υπόλοιπο αλουμίνιο. Απλά το γκρι φαίνεται πιο ανοικτό διότι η επιφάνεια του αλουμινίου είναι λεία. Αν ξεβάψει θα φανεί το κανονικό χρώμα του αλουμινίου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To εχω απ τις 26 Οκτωβρη το space grey. Aπ την πρωτη μερα με bumper βαλε-βγαλε. Το 4 που ειχα απ τις πρωτες μερες ειχε κανει σημαδακια στα πλαινα απο το bumper. To 5s δεν εχει το παραμικρο ψεγαδι. φτου φτου.
Link to comment
Share on other sites

Το γύρο-γύρο στο space gray δεν είναι ασημί. Έχει το ίδιο χρώμα με το υπόλοιπο αλουμίνιο. Απλά το γκρι φαίνεται πιο ανοικτό διότι η επιφάνεια του αλουμινίου είναι λεία. Αν ξεβάψει θα φανεί το κανονικό χρώμα του αλουμινίου.

 

Α, μάλιστα. Νόμιζα ότι ήταν ασημί, όπως είναι στο λευκό μοντέλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...