Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !!

Οταν στέλνω iMessage δεν έχει επιλογή να δείχνει τον τηλεφωνικό μου αριθμό στον αποστολέα αλλά μόνο το email κ ενώ στις ρυθμίσεις μου δείχνει τον αριθμό δεν μπορώ να τον επιλέξω .. Τι φταίει ;;

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει κ στο face time ..

 

και εγώ αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα !!!!! μυρίζομαι bug !!! τέλεια

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά και ΔΕΝ μπορει να λειτουργησει με Hard reset. Ψαξτο και θα δεις. Ακομα και σε περιπτωση που θελεις να πουλησεις την συσκευη σου πρωτα κανεις disable το find my iphone γιατι αλλιως και hard reset να το κανεις θα σου ζητησει κωδικο παλι. Οποτε δεν γινεται τιποτα.. ;) Ετσι με αυτον τον τροπο, ενα κλεμενο iphone πλεον ειναι μια συσκευη χωρις να μπορει να παρει τηλεφωνο

 

Δηλαδη ειναι θεμα της apple η προστασια των δεδομενων σου απο την δική σου πλευρα που θα επρεπε να σαι πιο προσεκτικος (να μην δει κανεις πχ τον κωδικο σου)... μαλιστα...

 

Εμενα μου αρκει στο οτι δεν πρεπει να βαζω καθε τρεις και λιγο τον κωδικο για να κατεβασω κατι στην συσκευη. Με ενα απλο αγγιγμα και ολα τελειωνουν.

 

Δεν γινετε αυτο που λες... μετα απο hard reset δεν σου ζηταει κανενα κωδικο, πατας set up as new και τελειωσες.

Δες και εδω http://osxdaily.com/2011/01/16/forgot-iphone-passcode-how-to-reset/

 

Σου ειπα για την ευκολια ναι, ειναι οντως ευκολια...αλλα ασφαλεια το fingerprint δεν προσφερει.

Λες για τον κωδικο συνεχως οτι βοηθαει (που αυτος υπαρχει και στα προηγουμενα μοντελα) αλλα δεν λες πως βοηθαει στην ασφαλεια το fingerprint. Ακομη και αν κανω τοσο λαθος για το πρωτο, που απο τα google search που εκανα επρεπε να βγαινει πρωτο αυτο που λες αφου ειναι τοσο σημαντικο, αυτο που σε ᾽ἐσωσε᾽᾽ δεν ειναι το fingerprint αλλα ο κωδικος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε αυτο που λες... μετα απο hard reset δεν σου ζηταει κανενα κωδικο, πατας set up as new και τελειωσες.

Δες και εδω http://osxdaily.com/2011/01/16/forgot-iphone-passcode-how-to-reset/

 

Σου ειπα για την ευκολια ναι, ειναι οντως ευκολια...αλλα ασφαλεια το fingerprint δεν προσφερει.

Λες για τον κωδικο συνεχως οτι βοηθαει (που αυτος υπαρχει και στα προηγουμενα μοντελα) αλλα δεν λες πως βοηθαει στην ασφαλεια το fingerprint. Ακομη και αν κανω τοσο λαθος για το πρωτο, που απο τα google search που εκανα επρεπε να βγαινει πρωτο αυτο που λες αφου ειναι τοσο σημαντικο, αυτο που σε ᾽ἐσωσε᾽᾽ δεν ειναι το fingerprint αλλα ο κωδικος...

 

Στο ios 6 ισως να δουλευε αυτο που λες. Στο ios 7 δεν γινεται. O fingerprint σε σωνει απο το βαζεις τον κωδικο και να τον βλεπουν οι γυρω σου, για αγορες απο appstore, itunes κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε αυτο που λες... μετα απο hard reset δεν σου ζηταει κανενα κωδικο, πατας set up as new και τελειωσες.

Δες και εδω http://osxdaily.com/2011/01/16/forgot-iphone-passcode-how-to-reset/

 

Σου ειπα για την ευκολια ναι, ειναι οντως ευκολια...αλλα ασφαλεια το fingerprint δεν προσφερει.

Λες για τον κωδικο συνεχως οτι βοηθαει (που αυτος υπαρχει και στα προηγουμενα μοντελα) αλλα δεν λες πως βοηθαει στην ασφαλεια το fingerprint. Ακομη και αν κανω τοσο λαθος για το πρωτο, που απο τα google search που εκανα επρεπε να βγαινει πρωτο αυτο που λες αφου ειναι τοσο σημαντικο, αυτο που σε ᾽ἐσωσε᾽᾽ δεν ειναι το fingerprint αλλα ο κωδικος...

Ο αισθητήρας δαχτυλικών αποτυπωμάτων είναι για λόγους ευκολίας και όχι για πρόσθετη ασφάλεια. Δεν νομίζω να έχει αναφερθεί πουθενά από την Apple πως ο αισθητήρας αυτός ήρθε για να αντικαταστήσει τον κωδικό κλειδώματος.

Τώρα πέρα απ' αυτό, με το iOS 7, εάν και εφόσον έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία του iCloud, Find My iPhone, δεν γίνεται να επαναφέρεις (restore) τη συσκευή χωρίς πρώτα να απενεργοποιήσεις την εν λόγω υπηρεσία – δηλαδή χωρίς ο άλλος να ξέρει το Apple ID σου. Αλλά και τελικά αν με κάποιο τρόπο καταφέρει και κάνει restore, κατά την ενεργοποίηση της συσκευής θα ζητηθεί εκ νέου το Apple ID σου για την απενεργοποίηση του Find My iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα ότι το fingerprint είναι μονο για την ευκολια. Και αυτό το κανει παρα πολύ καλα, αφηνω την συσκευη μου πλεον χυμα και δεν φοβάμαι μηπως δουνε τι εχω μεσα και το καλυτερο απ όλα ότι την ανοιγω σε 1 δευτερολεπτο. Εμενα που εγραφα κωδικο οποτε ανοιγα την συσκευη μου την εχω καταβρει με το fp :)
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

@IRONMAIDEN κοίταξες πιστεύω την ημερομηνία έκδοσης του άρθρου που επισύναψες? 2011. Το 2013 με την έλευση του ios 7 όλα αυτά άλλαξαν. Πλέον στον κλέφτη το κινητό δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα πολύ αστραφτερό κομμάτι γυαλιού και αλουμινίου. Τίποτα άλλο!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Iron Maiden επιμένεις χωρίς να ξέρεις.

Σε iOS 7 σε οποιαδήποτε συσκευή αν ενεργοποιηθεί το find my iPhone μετά στην διαδικασία ενεργοποίησης της συσκευής οτι και να κάνεις μόλις επικοινωνήσει η συσκευή με τους servers της apple θα ζητήσει να βάλεις τα στοιχεία που είχαν ενεργοποιήσει τελευταία το find my iPhone.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τρόπος να προσπελαστεί το activation lock δεν ξέρουμε με το jailbreak όταν βγει.

Κανε όπως θέλεις το restore με dfu με οτι θέλεις. Μόλις ανοίξει θα ζητάει Apple ID password με αυτά που ήταν κλειδωμένος πριν το restore.

Ο μόνος τρόπος για να χρησιμοποιήσεις την συσκευή είναι για στολίδι στην τσέπη σου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το activation lock δεν πρόκειται να ξεπεραστεί ποτέ. Απο εποχές 3GS εχει να γίνει hacktivate. Ούτε καν το 4αρι που γίνεται JB (έστω tethered) σε όλες τις εκδόσεις, δεν εχει βρεθεί τρόπος να παρακαμφθεί το activation με τους servers της apple.
:)
Link to comment
Share on other sites

Το activation lock δεν πρόκειται να ξεπεραστεί ποτέ. Απο εποχές 3GS εχει να γίνει hacktivate. Ούτε καν το 4αρι που γίνεται JB (έστω tethered) σε όλες τις εκδόσεις, δεν εχει βρεθεί τρόπος να παρακαμφθεί το activation με τους servers της apple.

 

Έχω την εντύπωση οτι κανεις λάθος.

Δεν υπήρχε activation Apple ID αλλα μια επικοινωνία για το κλείδωμα της συσκευής με κάποιον πάροχο το οποίο με jailbreak γινόταν παράκαμψη.

Ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει ακριβώς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι κανεις λάθος.

Δεν υπήρχε activation Apple ID αλλα μια επικοινωνία για το κλείδωμα της συσκευής με κάποιον πάροχο το οποίο με jailbreak γινόταν παράκαμψη.

Ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει ακριβώς.

Εσυ ενοεις το software unlock. Αυτο γινοταν αφου γινει activate το κινητο και χρειαζοταν jailbreak.

Με το hacktivate παρεκαμπτες το αρχικο activation του κινητου (εκει που το συνδεεις με το iTunes). Το χρησιμοποιουσες οταν η συσκευη ηταν κλειδωμενη σε καποιο παροχο και χρειαζοταν η καρτα SIM του παροχου για την αρχικη ενεργοποιηση. Μετα το hacktivation επρεπε να κανεις και software unlock αν ηθελες να δουλευει και η SIM. Φυσικα εφοσον δεν το ενεργοποιουσε η apple δεν δουλευαν τα imessage, ουτε καν τα push notification! (ειχε βρεθει προς το τελος ενας τροπος να δουλεψουν) Εχει εγκαταλειφθει και το hacktivation και το software unlock εδω και χρονια επειδη δεν υπαρχουν bootrom exploits στα καινουργια κινητα.

:)
Link to comment
Share on other sites

Καινουρια έκδοση ήρθε στο Μήλο.

7.0.4

Την φοράω από το πρωί αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς διορθώνει!!!

Οποίος ξέρει η την πέρασε ας μας πει δυο λόγια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καινουρια έκδοση ήρθε στο Μήλο.

7.0.4

Την φοράω από το πρωί αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς διορθώνει!!!

Οποίος ξέρει η την πέρασε ας μας πει δυο λόγια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378165

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένας που να ξέρει τι παίζει με το iMessage που όταν στέλνουμε μήνυμα αντί να εμφανίζεται το όνομα όπως μας έχει καταχωρημένους ο άλλος φαίνεται το mail !!!!
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανένας που να ξέρει τι παίζει με το iMessage που όταν στέλνουμε μήνυμα αντί να εμφανίζεται το όνομα όπως μας έχει καταχωρημένους ο άλλος φαίνεται το mail !!!!

Πήγαινε settings > messages > send & receive και εκεί επέλεξε τον αριθμό σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings > messages > send & receive και εκεί επέλεξε τον αριθμό σου.

 

δεν με αφήνει να το επιλέξω ! είναι τσεκαρισμένο το mail ενώ το τηλέφωνο είναι γκρίζα τα νούμερα και δεν με αφήνει να το τσεκάρω !!!

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και ξανά άνοιξε το διακόπτη του iMessage
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δεν με αφήνει να το επιλέξω ! είναι τσεκαρισμένο το mail ενώ το τηλέφωνο είναι γκρίζα τα νούμερα και δεν με αφήνει να το τσεκάρω !!!

Αυτό το κάνει όταν δεν έχεις σήμα ή δεν έχεις ίντερνετ. Όταν πας να το επιλέξεις έχεις ενεργοποιημένο το wifi ή τα data στην συσκευή σου?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οντως ήθελε κλείσιμο και άνοιγμα τελικά για να μπορέσω να επιλέξω το τηλ !!! Τώρα γιατί έγινε αυτό ιδέα δεν έχω ! ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα !! πιθανόν από το αντίγραφο ασφαλείας από το ένα τηλ στο άλλο μάλλον κάτι έγινε !! Πάντως εγώ ξετσεκάρισα το mail για να μην φαίνεται όταν στέλνω μήνυμα και άφησα μόνο το τηλ ! Ευχαριστώ παιδιά !
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει όταν δεν έχεις σήμα ή δεν έχεις ίντερνετ. Όταν πας να το επιλέξεις έχεις ενεργοποιημένο το wifi ή τα data στην συσκευή σου?

 

όλα ήταν ανοιχτά ναι ! πάντως ok λύθηκε το θέμα όπως έγραψα και ποιο πάνω ! ευχαριστω :)

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Να κάνω μια ερώτηση? Το έχει παραλλάβει κανείς απο Ελληνικό μαγαζί(Ελληνικής αντιπροσωπείας)? Απο τις 25 Οκτ. που υποτίθεται ξεκίνησε η διάθεση του, είμαι στο περίμενε απο το κατάστημα ΟΤΕ-Αιγάλεω και μου λένε δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα παρα μόνο το 5C.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι περι του θέματος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχαν ερθει καποια κοματια αλλα ελαχιστα και απο cosmote. Εγω πηρα απο you.gr το οποιο ειναι και αυτο Ελληνικο
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει εαν το κινητο εχει 1 pixel καμμενο, εαν το δικαιολογει η εγγυηση;

 

Γνωρίζω περίπτωση που έγινε αντικατάσταση συσκευής με ένα καμένο pixel από System graph.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...