Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Γνωριζει κανεις την προελευση τους?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι, το εβαλα. αλλα και παλι, δε μου δειχνει κανεναν online και δε μου στελνει κανενα μηνυμα, ενω στο pc και στο nexus ερχονται

 

Εσύ μπορείς να στείλεις???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορείς να στείλεις???

 

δοκιμασα και δε μπορουσα να στειλω. τελικα ομως, εσβησα το λογαριασμο απ το κινητο, εκανα ενα reboot το ξαναπερασα και πλεον δουλευει! δε ξερω τι μπορει να εφταιγε πριν :wacko: αλλα τωρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και δε μπορουσα να στειλω. τελικα ομως, εσβησα το λογαριασμο απ το κινητο, εκανα ενα reboot το ξαναπερασα και πλεον δουλευει! δε ξερω τι μπορει να εφταιγε πριν :wacko: αλλα τωρα δουλευει

 

τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα..επιτελους το πηρα..

μια ερωτηση..μπορω να κατεβασω φωτογραφιες απο το ιντερνετ και το fb?

και αν ναι,πως?

 

ευχαριστω,,,

Link to comment
Share on other sites

τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.....;)

 

περιμενα να σιγουρευτω οτι δουλευε πριν γραψω κατι. αργει λιγο βεβαια, και το φβ και το σκυπε αλλα τουλαχιστον στο σκυπε δε μου τρωει τη μπαταρια οπως στο αντροιντ. ωραιο λειτουργικο ομως, το 800 που ειχα και το εδωσα στον αδερφο μου, ακομα σφαιρα παει

Link to comment
Share on other sites

εκει που βλεπεις την φωτογραφία και μονο αυτή, θα σου εμφανισει 3 τελειες.

τις πατας και εχει επιλογες "save and share" και "save photo"

(αν καταλαβα καλα)

 

γεια χαρα..επιτελους το πηρα..

μια ερωτηση..μπορω να κατεβασω φωτογραφιες απο το ιντερνετ και το fb?

και αν ναι,πως?

 

ευχαριστω,,,

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε προβλημα που ειχα με το integration στο facebook επεγκατεστησα το skype και τα προβληματα λυθηκαν

απλα το αναφερω γιατι στο ιντερνετ εμφανιζεται πολλες φορε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ποτέ δεν είδα 4G στο 925 μου (vodafone)...

 

Το έχεις ενεργοποιήσει το 4g από τον πάροχό σου; Είναι το 32άρι της Vodafone;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου σχετικά με την αυτονομία.

δεν ειμαι ευχαριστημένος δεν το κρύβω. Απλα να έχω ανοιχτα τα δεδομενα η το WiFi φτάνει να γόνατισουν την μπαταρία. Χωρίς τηλέφωνα και μηνυμάτα.

αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι το παρακάτω. Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν Γερμανία και είχα το WiFi ανοιχτο σχεδόν όλη μέρα. Ε λοιπόν η μπαταρία καμια σχέση, ανετα μια μέρα και παίζαμε για δεύτερη...

απορω...ειλικρινα....

μήπως να βαλουμε φιξ φορέα δίκτυου και να μην το έχουμε αυτοματο?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εκει που βλεπεις την φωτογραφία και μονο αυτή, θα σου εμφανισει 3 τελειες.

τις πατας και εχει επιλογες "save and share" και "save photo"

(αν καταλαβα καλα)

 

δε μου βγαζει πουθενα τις τελειες που λες....χρησιμοποιω την απλη εφαρμογη Facebook...δεν εβγαλα ακρη...:/

Link to comment
Share on other sites

Η απλη εφαρμογή Facebook νομίζω δεν έχει επιλογές για κατέβασμα και ανέβασμα φωτογραφιων.Καλυτερα κατέβασε το Facebook beta που έχει αυτες τις επιλογές και παίρνει συνεχώς ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

δε μου βγαζει πουθενα τις τελειες που λες....χρησιμοποιω την απλη εφαρμογη Facebook...δεν εβγαλα ακρη...:/

 

Μπες από facebook beta ή από ΙΕ που έχει ωραία εμφάνηση για το fb και εκεί θα βρεις όλες τις επιλογες που έχεις και στο pc..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου σχετικά με την αυτονομία.

δεν ειμαι ευχαριστημένος δεν το κρύβω. Απλα να έχω ανοιχτα τα δεδομενα η το WiFi φτάνει να γόνατισουν την μπαταρία. Χωρίς τηλέφωνα και μηνυμάτα.

αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι το παρακάτω. Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν Γερμανία και είχα το WiFi ανοιχτο σχεδόν όλη μέρα. Ε λοιπόν η μπαταρία καμια σχέση, ανετα μια μέρα και παίζαμε για δεύτερη...

απορω...ειλικρινα....

μήπως να βαλουμε φιξ φορέα δίκτυου και να μην το έχουμε αυτοματο?

 

ευχαριστώ

 

κανε μια δοκιμη. Βαλε το να συνδεεται μονο μεσω 2g. Εαν η μπαταρια με κανονικη χρηση σου φτανει τοτε σημαινει λογικα οτι το 3g στην περιοχη σου ειναι οριακο και χαλαει συνεχεια ενεργεια για να το διατηρει. Εμενα βγαζει 27 ωρες με κανονικη προς πολυ χρηση

Link to comment
Share on other sites

κανε μια δοκιμη. Βαλε το να συνδεεται μονο μεσω 2g. Εαν η μπαταρια με κανονικη χρηση σου φτανει τοτε σημαινει λογικα οτι το 3g στην περιοχη σου ειναι οριακο και χαλαει συνεχεια ενεργεια για να το διατηρει. Εμενα βγαζει 27 ωρες με κανονικη προς πολυ χρηση

 

Με ανοιχτό wi-fi, 2G, ίντερνετ και αρκετή έως πολύ χρήση μια μέρα μου τη βγάζει και μένει και 20-30%..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

παιζουν πολλα ρολο. Για παραδειγμα εγω εχω double tap ανοιχτο και επισης glance always on

 

Ακριβώς! Πάντως η μέρα βγαίνει άνετα για τον μέσο - ψιλοαπαιτητικό χρήστη

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ασχοληθηκα λιγο με το smart camera μιας και δεν το ειχα χρησιμοποιησει καν λογω χρονου.

Με μεγαλη μου εκπληξη δισπιστωσα οτι λειτουργει ΑΨΟΓΑ!!!

Και λεω αψογα γιατι στα 2 προηγουμενα κινητα μου δεν δουλεψε ποτε σωστα (s4 & one).

Μιλαω για το drama shot του s4 στο οποιο το κινουμενο αντικειμενο εμφανιζεται εν σειρα στην οθονη.

Φυσικα και το s4 και το 920 κανουν resize την εικονα και πεφτουν τα mp αλλα εχω την εντυπωση οτι τουλαχιστον στο ματι η εικονα του 920 εχει ψηλοτερη αναλυση. Οταν θα παω σπιτι θα το τσεκαρω.

Μου εκανε εντυπωση το ποσο καλα και ευκολα δουλεψαν ολα τα mode (action-erase κτλ).

Ενα δειγμα οι οποιες ειναι τραβηγμενες στο πολυ χυμα χωρις στησιματα κτλ.

 

http://imageshack.us/a/img94/535/4nt8.jpg

http://imageshack.us/a/img580/7875/jaz4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε φοβερό. Ασχολήθηκα ελάχιστα με την εφαρμογή και τωρα μου άναψες φωτιές.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε φοβερό. Ασχολήθηκα ελάχιστα με την εφαρμογή και τωρα μου άναψες φωτιές.......

 

Αναμένουμε δείγματα στο άλλο θέμα με τις φωτογραφίες από συσκευές Lumia! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειναι αδυνατο να συνδεθει στο wifi του σπιτιου οπως και στο access point του φορητου. τα'χω κανει ολα reset, κινητο, router κλπ..με την καμια. σε wifi που ειναι ανοιχτο συνδεεται κανονικα.οπου θελει κωδικο με τιποτα..τι σκαλωμα ειναι αυτο??

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα:Το skype του κινητού με του υπολογιστή δεν συγχρονίζει πλέον!Δεν μου στέλνει καν ειδοποιήσεις τίποτα!Είναι σαν να μην λειτουργεί καθόλου!Ξέρει κανείς τίποτα γιαυτό το πρόβλημα;Πως μπορώ να τα ξανασυχρονίσω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...