Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι!!!! Σε ευχαριστώ πολύ, όλους ευχαριστώ. Έχουν αλλάξει το μενου.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει εγκαταστήσει κανείς τα windows 10 στο 920; Τα έβαλα πρόσφατα αλλά η εφαρμογή της Nokia για την κάμερα δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς αν θα είναι διαθέσιμη μελλοντικά;
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς τα windows 10 στο 920; Τα έβαλα πρόσφατα αλλά η εφαρμογή της Nokia για την κάμερα δεν υπάρχει. Ξέρει κανείς αν θα είναι διαθέσιμη μελλοντικά;

 

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τέτοιου είδους απορίες. :)

 

Windows 10 technical preview (Insider Program)

Link to comment
Share on other sites

παίδες το κινητό το Δεκέμβρη κλείνει 2 χρόνια και η μπαταριά έχει αρχίσει να πέφτει πολύ σε διάρκεια.

Αξίζει να αλλάξω μπαταρία, το χει κανει κανενας;

Υπαρχει περιπτωση να το καλυψει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

παίδες το κινητό το Δεκέμβρη κλείνει 2 χρόνια και η μπαταριά έχει αρχίσει να πέφτει πολύ σε διάρκεια.

Αξίζει να αλλάξω μπαταρία, το χει κανει κανενας;

Υπαρχει περιπτωση να το καλυψει η εγγύηση;

 

Η εγγύηση δεν το καλύπτει σίγουρα. Συγκεκριμένα ο κατασκευαστής για φορτιστή και μπαταρία καλύπτει τους 6 πρώτους μήνες.

http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/guides/WC_B9229465_EL_1_online.pdf

 

Στο θέμα του 925 (που είναι σχεδόν ίδιο με το 920), όπως ανέφερε ένας φίλος που άλλαξε μπαταρία δεν είδε τρελή βελτίωση. 2 με 3 ώρες περισσότερη διάρκεια.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του 925 (που είναι σχεδόν ίδιο με το 920), όπως ανέφερε ένας φίλος που άλλαξε μπαταρία δεν είδε τρελή βελτίωση. 2 με 3 ώρες περισσότερη διάρκεια.

 

Ναι αλλά αυτό μπορεί να σημαίνει ότι δεν είχε θέμα η μπαταρία...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το κινητο το έχω 2,5 χρονια και εχω και γω ενα θεματακι με την μπαταρία,εχει πέσει...!!Αλλα κρατάει ακόμα.Και ειδικά με οσα εχει πάθει.Την χειρότερη ταλαιπωρία την πέρασε στον στρατό αλλα άντεξε άνετα με ένα ράγισμα πάνω δεξιά που γραφει ΝΟΚΙΑ.Κατα τα αλλα το έχω λιώσει και αν μπορέσω θα αγοράσω ενα 2ο φθηνό κινητο να ηρεμήσει λιγο αυτο :p
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να κρατήσεις τη συσκευή νομίζω ότι η αλλαγή μπαταρίας δεν πάει πάνω από 20-30 ευρώ...

 

 

off topic

Ρε είσαι αυτός που ήμασταν στο ίδιο στρατόπεδο? 239 / 164 στη Σάμο? :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να κρατήσεις τη συσκευή νομίζω ότι η αλλαγή μπαταρίας δεν πάει πάνω από 20-30 ευρώ...

 

 

off topic

Ρε είσαι αυτός που ήμασταν στο ίδιο στρατόπεδο? 239 / 164 στη Σάμο? :p

 

Εχει ραγίσει λιγο πάνω δεξιά και αριστερά εχει σπάσει λιγο αλλα αντέχει...20-30 ευρώ να πάω να το δωσω κάπου μαζί με την μπαταρία;;Γιατι δεν ειναι αποσπώμενη και δεν ξέρω αν εχει και κόστος να το αφήσω κάπου να μου περάσουν.Και για να καταλάβεις εχει περάσει πολλα στην 164 ΤΕ αυτο το κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο Nokia Care για να είσαι σίγουρος...

 

Ναι ξέρω, έχω κάνει πολλές περίπολους στο μαμημένο αυτό τάγμα παρόλο που έβγαζα τις υπηρεσίες :lol:

Και το 1020 πέρασε πολλά και αποκόμισε πολλά σημάδια :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο Nokia Care για να είσαι σίγουρος...

 

Ναι ξέρω, έχω κάνει πολλές περίπολους στο μαμημένο αυτό τάγμα παρόλο που έβγαζα τις υπηρεσίες :lol:

Και το 1020 πέρασε πολλά και αποκόμισε πολλά σημάδια :p

 

Και συ υπηρεσίες έβγαζες;;Σίγουρα θα σε ξερω... ;) κακο στρατόπεδο για κινητά :p Τέλος το off topic δεν τα ξέρουν όλοι αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενδιαφέρον ε;

και εδώ οι οδηγίες http://techcat.ca/threads/how-to-install-android-apk-apps-on-windows-phone-10-preview-video-guide.164/

Επίσης δοκίμασε side by side messenger android με messenger wm10!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για το κινητό έχει ξεκινήσει το rollout των win10 ή όχι; Ψάχνω στης συζύγου και δεν βρίσκω τπτ.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό έχει ξεκινήσει το rollout των win10 ή όχι; Ψάχνω στης συζύγου και δεν βρίσκω τπτ.

 

Ο μόνος τρόπος για να εγκαταστήσεις τα Windows 10 Mobile είναι μέσω της εφαρμογής Windows Insider, αλλά η αναβάθμιση αυτή θα είναι χωρίς firmware update κάτι που σημαίνει ότι τα Windows δεν θα είναι βελτιστοποιημένα για τη συσκευή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος για να εγκαταστήσεις τα Windows 10 Mobile είναι μέσω της εφαρμογής Windows Insider, αλλά η αναβάθμιση αυτή θα είναι χωρίς firmware update κάτι που σημαίνει ότι τα Windows δεν θα είναι βελτιστοποιημένα για τη συσκευή.

 

Δεν υπάρχουν firmware updates για το 920 και ούτε πρόκειται. Όλα είναι στο OS.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν υποτίθεται ότι θα πάρει τα win10? Ή κάνω λάθος;

 

Δεν ήταν στο πρώτο κύμα αναβάθμισης (όπως και τα 925,1020,720,520 κλπ κλπ) και σύμφωνα με την MS δεν θα υπάρξει δεύτερο κύμα αναβαθμίσεων. Οπότε, ο μόνος τρόπος να έχει η συσκευή W10M είναι με την Technical Preview έκδοση του λειτουργικού (η οποία είναι η ίδια που δόθηκε και στην επίσημη διάθεση).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρει το 920 τα 10αρια ;;!!

 

Αφού είχαν ανακοινώσει οτι όλες η Lumia συσκευές θα πάρουν την αναβάθμιση.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρει το 920 τα 10αρια ;;!!

 

Αφού είχαν ανακοινώσει οτι όλες η Lumia συσκευές θα πάρουν την αναβάθμιση.

 

To feedback που έπαιρναν από την Technical Preview έκδοση ήταν ελλειπέστατο και όχι και το καλύτερο (όπως ανέφεραν σχετικά) οπότε θεώρησαν σωστότερο να μην δώσουν λειτουργικό που θα κάνει τις συσκευές όχι και τόσο "λειτουργικές".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

To feedback που έπαιρναν από την Technical Preview έκδοση ήταν ελλειπέστατο και όχι και το καλύτερο (όπως ανέφεραν σχετικά) οπότε θεώρησαν σωστότερο να μην δώσουν λειτουργικό που θα κάνει τις συσκευές όχι και τόσο "λειτουργικές".

 

Προσωπικά, αυτό μας "δίνουν" σαν δικαιολογία. Να μας δείξουν ότι αυτοί από τη μεριά τους, έκαναν ό,τι μπορούσαν, αλλά οι κάτοχοι των συγκεκριμένων συσκευών "φταίνε"/"έφταιγαν", που δεν έδωσαν αρκετό feedback.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας λένε ότι πάλιωσαν συσκευές μας και πρέπει να πάρουμε καινούργιες!

Το δικό μου μετά την 164, δουλεύει τέλεια. Δεν είδα ακόμα κάποιο κόλλημα. Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε 8.1! Επειδή έχω και iPhone και Samsung galaxy, βλέπω ότι τα 10αρια ειναι πιο λειτουργικά, εκτος από το store που ειναι ακόμα φτωχό και την εφαρμογή του facebook που θέλει αρκετή δουλειά ακόμα.

Edited by pangaman
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απογοητευμένος κάτοχος 920. δεν εχω περάσει ακόμα insider και δεν ξέρω αν θα το κάνω σύντομα... αλλά εχω αρχίσει να κρυφοκοιτάζω για άλλη συσκευή. ειμαι ανάμεσα σε 640 lte - 640xl lte - 650. άραγε θα βγει 650xl? το 650 ειναι φρέσκο ελαφρύ και όμορφο και ψήνομαι.

παιχνίδια δεν παίζω εξαλλου εχω πάντα μαζί μου το miix 3-10

τι λέτε?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και "παλιό" το 920 μου

 

Δουλεύει και με καλύπτει τέλεια!!

 

Το πρόβλημα με το keyboard το έλυσα με τα 10 άρια που έχει swipe ,τα έβαλα με την εφαρμογή insider της Microsoft χωρίς να κάνω πουθενά login άπλα εγκατέστησα την εφαρμογή και έκανα έλεγχο για αναβάθμιση έκανε κανένα 10 λεπτό έκανα και μια επανεκκίνηση και ένα soft reset και όλα οκ μέχρι στιγμής

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι απαραίτητο όσοι έχετε εγκαταστήσει τα 10αρια να μας πείτε πως βλέπετε τα πράγματα. Μπαταρία, smoothness, σφάλματα, κολλήματα, διαγραφή δεδομένων.

Δεν σκοπεύω να εγκαταλείψω το 920 μου όσο δουλεύει άψογα αλλά ούτε θα περιμένω με τα 8αρια να αργοπεθαίνουν. Το επόμενο κιν δεν το βλέπω για windows επομένως σκέφτομαι σοβαρά να περάσω preview.

Επίσης επειδή δεν το έχω καταλάβει ακόμα, στο preview θα συνεχίσουν να βγαίνουν builds? Οι μέχρι την 164 θα πάρει το 920 και μετά πάπαλα?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...