Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο οντως ειχε μαζεψει σκονη,το πηγα σε ενα καταστημα Nokia Care και τελικα πληρωσα 15 ευρω ενω ειναι στην εγγυηση.(:confused:)

τωρα ειναι ενταξει,περιμενουμε τα wp10

 

Θα πάρουμε & μεις τα 10;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πάρουμε & μεις τα 10;

 

Η τελευταία ενημέρωση που υπάρχει είναι ότι όλες οι WP8 συσκευές θα αναβαθμιστούν σε Windows 10 for Phones. Περισσότερα θα μάθουμε σε λίγες μέρες.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι WP συσκευές με 8 θα πάρουν την αναβάθμιση αλλά εν θα είναι η ιδια για όλες.

Δηλ άλλη θα πάρει το 1520 και άλλη το 520 π.χ

Τα βασικά θα τα πάρουν όλες απλά οι εκδόσεις κάθε μιας θα εξαρτηθουν από το hardware της κάθε συσκευής..

Πράγμα λογικό.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω να αναπαραγαγω περιεχομενο απο το 920 στην tv μου. Γνωριζετε λοιπόν αν το 920 υποστηριζει το προτυπο mhl ? Ωστε με ενα καλωδιο micro usb to hdmi τύπου Mhl να κανω την δουλεια μου. Ας απαντησουν μονο οσοι ειναι απολυτα σιγουροι γιατι το εψαξα αρκετα και βρηκα διφορουμενες αποψεις.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αναπαραγαγω περιεχομενο απο το 920 στην tv μου. Γνωριζετε λοιπόν αν το 920 υποστηριζει το προτυπο mhl ? Ωστε με ενα καλωδιο micro usb to hdmi τύπου Mhl να κανω την δουλεια μου. Ας απαντησουν μονο οσοι ειναι απολυτα σιγουροι γιατι το εψαξα αρκετα και βρηκα διφορουμενες αποψεις.

 

Δυστυχώς το 920 δεν υποστηρίζει αυτή την τεχνολογία και κανένα lumia απ'οτι γνωρίζω. Για να δείξεις περιεχόμενο από το κινητό σου (μουσική, βίντεο, φωτογραφίες) χρειάζεται να κατεβάσεις την εφαρμογή Lumia Play to και να έχεις μια τηλεόραση με dlna ή ακόμη και κάποια συσκευή που να υποστηρίζει dlna και να συνδέεται με την τηλεόραση όπως ένα xbox 360, ps3 κλπ

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/microsoft-clarifies-lumia-denim-update-name-only

 

Εδω λεει οτι το lumia 920 δεν θα παρει το denim δηλαδη τα nokia exclusives παρα μονο το wp8.1.1:(

και ηθελα να ανοιγει η καμερα πιο γρηγορα

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/microsoft-clarifies-lumia-denim-update-name-only

 

Εδω λεει οτι το lumia 920 δεν θα παρει το denim δηλαδη τα nokia exclusives παρα μονο το wp8.1.1:(

και ηθελα να ανοιγει η καμερα πιο γρηγορα

Έλεος δηλαδή και όλα αυτά για να σε κάνουν να πας να πάρεις το καινούριο μοντέλο με ξενέρωσες πρωί πρωί φιλε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/microsoft-clarifies-lumia-denim-update-name-only

 

Εδω λεει οτι το lumia 920 δεν θα παρει το denim δηλαδη τα nokia exclusives παρα μονο το wp8.1.1:(

και ηθελα να ανοιγει η καμερα πιο γρηγορα

 

Αν ισχύσει αυτό, δε θέλω να σκεφτώ τι θα πάρουν οι πιο φθηνές συσκευές..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 920 δεν υποστηρίζει αυτή την τεχνολογία και κανένα lumia απ'οτι γνωρίζω. Για να δείξεις περιεχόμενο από το κινητό σου (μουσική, βίντεο, φωτογραφίες) χρειάζεται να κατεβάσεις την εφαρμογή Lumia Play to και να έχεις μια τηλεόραση με dlna ή ακόμη και κάποια συσκευή που να υποστηρίζει dlna και να συνδέεται με την τηλεόραση όπως ένα xbox 360, ps3 κλπ

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν γνώριζα οτι είχε δυνατότητα dlna, να σαι καλα.

Μετά την δοκιμή: Κάνει ακριβώς αυτο που ζητάω, δωρεαν κιόλας! Ευχαριστώ και παλι

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και μενα οι συνομιλητές δεν με ακούνε και πολύ καλά (αν και πάντα νομίζω ότι κάπου φταίει κι αυτό το "φίλτρο"-ότι είναι τεσπα, που μειώνει τον θόρυβο) ποια είναι τα τρία μικρόφωνα που λένε ότι έχει το 920 για να τα καθαρίσω κι εγώ..; Είναι οι τρύπες που έχει στα 2 ηχεία και από πάνω στη sim? Αν εχει κάπου αλλού, μπορεί κάποιος να βάλει διευκρινιστική φωτό; Ευχαριστώ :)
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που είπες είναι τα μικρόφωνα. 2 έχει... Ένα πάνω κι ένα κάτω.

Φίλτρα και ιστορίες δεν υπάρχουν και δεν επηρεάζουν τίποτα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Sorry είχα καιρό να τσεκάρω το thread

 

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω, αλλά με 820. Από το ίδιο κατάστημα.. Θυμάσαι πόσος καιρός πέρασε για να στο φτιάξουν;

Τίποτα 1 μέρα

 

Σε ποιο Nokia care πηγες;

Στη Κηφισιά. Πολύ κοντά στο Πλαίσιο είναι.

 

Που είχε μαζέψει βρώμα ;;

Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσουμε η πρέπει να πάει σε Nokia care ;;

Εγώ το προσπάθησα πρώτα μόνος μου αλλά χωρίς επιτυχία. Με καρφίτσα και σπρεύ αέρα.

 

Η συσκευή σου ήταν ευρωπαϊκή σωστά;

Ναι. Αν και δε νομίζω πως έχει σχέση.

 

Το κινητο οντως ειχε μαζεψει σκονη,το πηγα σε ενα καταστημα Nokia Care και τελικα πληρωσα 15 ευρω ενω ειναι στην εγγυηση.(:confused:)

τωρα ειναι ενταξει,περιμενουμε τα wp10

Γιατί σε βάλανε να πληρώσεις??

 

Επειδή και μενα οι συνομιλητές δεν με ακούνε και πολύ καλά (αν και πάντα νομίζω ότι κάπου φταίει κι αυτό το "φίλτρο"-ότι είναι τεσπα, που μειώνει τον θόρυβο) ποια είναι τα τρία μικρόφωνα που λένε ότι έχει το 920 για να τα καθαρίσω κι εγώ..; Είναι οι τρύπες που έχει στα 2 ηχεία και από πάνω στη sim? Αν εχει κάπου αλλού, μπορεί κάποιος να βάλει διευκρινιστική φωτό; Ευχαριστώ :)

 

Το μικρόφωνο στη πάνω μεριά είναι υπεύθυνο για το noise reduction. Αλλα καλύτερα να πας στο Nokia care. Εγώ είχα δοκιμασει να κάνω τον καθαρισμό μόνος μου με σπρευ αέρα, αλλα δεν άλλαξε τιποτα..

Edited by Rey_619
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!

Πως κάνω τη ρύθμιση για τα μηνύματα ώστε όταν στέλνω,να είναι ένα & όχι τρία τέσσερα; Έψαξα στο μενού αλλά δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ!

Edited by bill971
ορθογραφία
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως κάνω τη ρύθμιση για τα μηνύματα ώστε όταν στέλνω,να είναι ένα & όχι τρία τέσσερα; Έψαξα στο μενού αλλά δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ!

 

 

πας δίκτυο και βάζεις μειωμένο σου βάζω φοτοhttp://i.imgur.com/hAg5Owq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως κάνω τη ρύθμιση για τα μηνύματα ώστε όταν στέλνω,να είναι ένα & όχι τρία τέσσερα; Έψαξα στο μενού αλλά δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ!

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Πώς βάζω 160 χαρακτήρες σε SMS;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα κακα νεα: Ξαφνικα για πρωτη φορα μετα 1 χρονο η οθονη <παγωσε> και δεν ανταποκρινονταν στην αφη:(

Τα καλα νεα: Επανήλθε με soft reset:) Επισης για πρώτη φορα μετα απο soft reset επανηλθε στην κανονικη μερα κ ώρα και οχι στα αγαπημενα του για κάποιο λόγο 5 Μαίου απόγευμα αν θυμαμαι καλα:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχουμε κανένα νεότερο για τις επερχόμενες αναβαθμίσεις της συσκευής?

Θα πάρει τελικά Denim ή Windows 10?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχουμε κανένα νεότερο για τις επερχόμενες αναβαθμίσεις της συσκευής?

Θα πάρει τελικά Denim ή Windows 10?

 

Θα πάρει και Denim και Windows 10, όχι όλα τα χαρακτηριστικά όμως.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Η Denim κατέβηκε χθες βράδυ σε γερμανικό 920!!

 

Καλά νέα, περιμένουμε κι οι υπόλοιποι λοιπόν..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήρθε και σε μένα, Πολωνικό, τώρα κατεβάζει! :D

 

Τι να περιμένουμε από το Update, θα έχει τα πάντα όλα από τα specs της Denim? Την καινούρια εφαρμογή για κάμερα βασικά...

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Να ενημερώσω ότι το Lumia μου (920 φυσικά) πήρε χθες βραδυ την Denim με live folders κλπ. Σπεύσατε!! Ειμαι με ελληνικο country variant!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...