Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες, σου ανεβάζω μερικές κοντινές και κρίνεις.

 

:) - εαν εχεις την ευγενη καλοσυνη (!)

Ευχαριστω πολυ και τα αλλα παιδια για τις απαντησεις

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω παιδια.βιντεο ,φωτο,μερικες ταινιες για κατεβασμα gps,και ενα ληψη αποστολη μαιλ θελω.αντροιντ δουλεβω και κλασσικα το Ν8.εχω περασει απο ολες σχεδον τις ναυαρχιδες και ακομη το Ν8 τσακιζει σε καμερα ολα τα αντροιντ.ειδικα σε ηχο και νυκτερινες με φλας δεν υπαρχει συγκριση.Σε καμερα και browser με ενδιαφερει το 920.Να μην κουβαλαω 2 κινητα.βλεπω πολλα σε συγκριση με 1020 και δεν τρελαθηκα..... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια.βιντεο ,φωτο,μερικες ταινιες για κατεβασμα gps,και ενα ληψη αποστολη μαιλ θελω.αντροιντ δουλεβω και κλασσικα το Ν8.εχω περασει απο ολες σχεδον τις ναυαρχιδες και ακομη το Ν8 τσακιζει σε καμερα ολα τα αντροιντ.ειδικα σε ηχο και νυκτερινες με φλας δεν υπαρχει συγκριση.Σε καμερα και browser με ενδιαφερει το 920.Να μην κουβαλαω 2 κινητα.βλεπω πολλα σε συγκριση με 1020 και δεν τρελαθηκα.....

 

Αδερφέ, δε θέλω να σε μπερδέψω περισσότερο... Αλλά μάλλον θα το κάνω.. Θα σου πω την εμπειρία μου και μονο απο προσωπικής άποψης...

 

Απο Ν8 μεταπήδησα στο 920... Όταν πρωτοπήρα το κινητό, πριν πάρει την μεγάλη αναβάθμιση το λειτουργικό, αυτη που ήρθε κατά τον Αύγουστο, η κάμερα ήταν εντυπωσιακή τη νύχτα... Δεν είχα ξαναδεί τέτοιο πράγμα... Η πρωινή, δεν ήταν τιποτα το τρελό που θα μεινεις με το στόμα ανοιχτό και μάλιστα έκανε αυτό τη "θολούρα" που λέμε.. Ελάχιστα μεν, αλλά το μάτι εμας που είμαστε φαν της φωτογραφίας, το έπιανε.. Το λεγόμενο "noise".. Οποτε οπως καταλαβαίνεις νοστάλγησα το Ν8.. Αλλά μόνο στις πρωινές.. Με το Ν8 είχες και ένα αξιοπρεπές ζουμ, ενώ με το 920 δεν έχεις.. Μετά την αναβάθμιση, έχω την εντύπωση οτι -απο κει που λέγανε οτι θα βελτιωθούν οι "πρωινές" φωτογραφίες- χάλασε των νυχτερινών... Ενώ βελτιώθηκε ελάχιστα η πρωινή λήψη,, ίσα που έφυγε το "noise" που λέω πιο πάνω....

 

Γενικότερα έχω μπερδευτεί απίστευτα.. Δε ξέρω τι να πιστέψω πια για την ποιότητα της κάμερας του 920.. Σίγουρα έχεις τις ΑΠΕΙΡΕΣ δυνατότητες με τη κάμερα του 920.. Μιλάμε οτι μπορείς να κάνεις τα απίστευτα πράγματα.. Με την εφαρμογή Smart Cam κάνεις παπάδες.. Αυτό που έχω καταλάβει για να στο ξεδιαλύνω λίγο, είναι πως για να τραβήξεις μια ΠΟΛΥ καλη φωτογραφία με το 920, πρέπει να έχεις πολυ καλές γνώσεις απο τις δυνατότητες τις κάμερας και ένα απίστευτα σταθερό χέρι, στα όρια του "κουβαλάω πάντα στη τσέπη ένα μίνι τρίποδο για να τραβάω εκπληκτικές φωτογραφίες"....

 

Αυτό που θα πρέπει να θυμάσαι πάντα, είναι πως με το 920 στα χέρια σου, η φωτογραφία που μόλις τραβηξες, θα μπορούσες να την είχες βγάλει και καλύτερη μέσα απο το ίδιο το κινητό.. Αρκεί να ξέρεις να αλλάξεις τις ρυθμίσεις... Και θα συμφωνήσω με κάποιον, οτι η αρχική εφαρμογή κάμερας, τραβάει καλύτερες απο το NOKIA Camera... Κατά τη γνώμη μου, οι καλύτερες φωτογραφίες είναι απογευματό-σούρουπο... Μεταξύ 4-8 (καλοκαιρινή περίοδο).. Εκεί που δεν έχει ήλιο δυνατό, ούτε σκοτάδι..

 

Εν κατακλείδι... Απο το Ν8 σίγουρα δε θα σου λείψει τιποτα σαν κάμερα, αλλά άπαξ και πάρεις το 920, δύσκολα θα ξεχάσεις μια για πάντα το Ν8... Θα υπάρξουν στιγμές που θα πεις "το Ν8, το έκανε αυτό" ή "δεν το έκανε αυτό"...

 

Υ.Γ. Κανενα καλό τρίποδο που θα βρούμε να πάρουμε για το κινητό μας ρε παιδιά.. Μιας και το έφερε η κουβέντα δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως βάζουμε δικο μας ήχο στο ξυπνητήρι;;;

 

Έχω μια ωραία ηχογράφηση της κόρης μου ,που θέλω βαλω.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

:) - εαν εχεις την ευγενη καλοσυνη (!)

Ευχαριστω πολυ και τα αλλα παιδια για τις απαντησεις

 

Οι πρώτες είναι τραβηγμένες με την stock εφαρμογή της κάμερας και οι δεύτερες με την Nokia Camera Beta. :)

 

P.S.: Και όλες με Lumia 820, με το Amber Update.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

....οπως για παραδειγμα το Ν8 στις πολυ κοντινες βγαζει χειροτερα και απο το alcatel idol 6033 που εχω....καθε φωτοκινητο εχει τα συν και τα πλην....Στις βραδυνες το φλας του 920 ειναι πολυ πισω απο αυτο του Ν8.??ρωταω γιατι σε μερικα συγκριτικα στο tube 920 με 1020 σε μικρη αποσταση η διαφορα μολις που φαινεται....
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Κανενα καλό τρίποδο που θα βρούμε να πάρουμε για το κινητό μας ρε παιδιά.. Μιας και το έφερε η κουβέντα δηλαδή..

 

Δες αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό άρχισε να κάνει τα περίεργα του ,

 

Ενώ το minions rush έπαιζε μια χαρά τώρα δεν φορτώνει,μετά απο ανοιξε κλείσε έφτιαξε αλλα για ποσό ;;

 

Στο χαλαρό σκλοραρισμα στης ρύθμισης η στον internet explorer κάνει ένα σπαστικό τρέμουλο

 

Μετά απο άνοιξε κλείσε έφτιαξε αλλα το θέμα μου είναι ΓΙΑΤΙ τα κάνει αυτα υποτίθεται ότι είναι smooth OS χωρίς,τέτοια χαζά

 

Αν είναι δυνατόν να πρέπει να ανοιγοκλείνω το κινητό κάθε τρεις και λίγο μέσα στην ημέρα .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό άρχισε να κάνει τα περίεργα του ,

 

Ενώ το minions rush έπαιζε μια χαρά τώρα δεν φορτώνει,μετά απο ανοιξε κλείσε έφτιαξε αλλα για ποσό ;;

 

Στο χαλαρό σκλοραρισμα στης ρύθμισης η στον internet explorer κάνει ένα σπαστικό τρέμουλο

 

Μετά απο άνοιξε κλείσε έφτιαξε αλλα το θέμα μου είναι ΓΙΑΤΙ τα κάνει αυτα υποτίθεται ότι είναι smooth OS χωρίς,τέτοια χαζά

 

Αν είναι δυνατόν να πρέπει να ανοιγοκλείνω το κινητό κάθε τρεις και λίγο μέσα στην ημέρα .

 

Κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου εμενα δεν έχει κολλήσει ποτε και ούτε είχα ποτε τέτοια προβλήματα και το έχω 10 μήνες

μήπως πρέπει να κανεις κάνα format να στρώσει??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου εμενα δεν έχει κολλήσει ποτε και ούτε είχα ποτε τέτοια προβλήματα και το έχω 10 μήνες

μήπως πρέπει να κανεις κάνα format να στρώσει??

 

 

 

 

Φορματ σε 2 εβδομάδων συσκευή;;

 

Απο οτι διαβαζω πιο πολλά προβλήματα κάνει το φορματ απο ότι λύνει .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Φορματ σε 2 εβδομάδων συσκευή;;

 

Απο οτι διαβαζω πιο πολλά προβλήματα κάνει το φορματ απο ότι λύνει .

 

Για να σου κάνει τέτοια προβλήματα κάνα format θα θέλει εγώ που το έχω 10 μήνες δεν του έχω κάνει κανένα και όλα δουλεύουν άψογα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Διαβασα καμια 30αρια σελιδες και ειδα πολλους με προβληματα κουλα.τι παιζει?κυκλοφορουν πολλες ελλατωματικες συσκευες η ειναι θεμα σοφτγουερ?Ξενερωσα λιγο και το ζαχαρωνω το κινητακι....:(
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σήμερα το κινητό ενώ φορτισε πριν πάω για ύπνο, το πρωί είχε κλείσει από μπαταρία. Μετά το έβαλα για φόρτιση και καταεκαιγε. Βγαίνει από το φορτιστή και η μπαταρία έπεφτε σαν τρελή. Reboot κι έστρωσε. Με άλλα λόγια software το πρόβλημα. Μετά κρασαρε κι ο browser. Δε μας τα λένε καλά ms-nokia. Το κινητό ζήτημα αν έχει 3 εφαρμογές μέσα, whatsapp, Adobe pdf και box files. Έπαθε πλάκα η γυναίκα μου που είναι δικό της το κινητό, καθώς περίμενε τουλάχιστον τη σταθερότητα που είχε με nexus.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σήμερα το κινητό ενώ φορτισε πριν πάω για ύπνο, το πρωί είχε κλείσει από μπαταρία. Μετά το έβαλα για φόρτιση και καταεκαιγε. Βγαίνει από το φορτιστή και η μπαταρία έπεφτε σαν τρελή. Reboot κι έστρωσε. Με άλλα λόγια software το πρόβλημα. Μετά κρασαρε κι ο browser. Δε μας τα λένε καλά ms-nokia. Το κινητό ζήτημα αν έχει 3 εφαρμογές μέσα, whatsapp, Adobe pdf και box files. Έπαθε πλάκα η γυναίκα μου που είναι δικό της το κινητό, καθώς περίμενε τουλάχιστον τη σταθερότητα που είχε με nexus.

 

Τσέκαρε μήπως δεν συγχρονίζει κάποιος λογαριασμός email που έχεις βάλει, και κάνει το κινητό συνέχεια λούπα προσπαθώντας να συγχρονίσει, και τελικά σου τρώει την μπαταρία. Έχει συμβεί κάποιες φορές και σε όσους μας έτυχε έτσι βρήκαμε λύση.

 

Σβηνεις τον λογαριασμό αυτό και τον ξαναπερνάς εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μήπως δεν συγχρονίζει κάποιος λογαριασμός email που έχεις βάλει, και κάνει το κινητό συνέχεια λούπα προσπαθώντας να συγχρονίσει, και τελικά σου τρώει την μπαταρία. Έχει συμβεί κάποιες φορές και σε όσους μας έτυχε έτσι βρήκαμε λύση.

 

Σβηνεις τον λογαριασμό αυτό και τον ξαναπερνάς εκ νέου.

 

Ευχαριστώ, θα το έχω στο νου μου αν ξανασυμβεί. Το θέμα είναι ότι μόνο το live mail έχει μέσα, το οποίο δεν το χρησιμοποιεί καν. Όλα από μια ταμπλέτα android τα κάνει, το κινητό το έχει για κλήσεις, sms και whatsapp.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το έχω στο νου μου αν ξανασυμβεί. Το θέμα είναι ότι μόνο το live mail έχει μέσα, το οποίο δεν το χρησιμοποιεί καν. Όλα από μια ταμπλέτα android τα κάνει, το κινητό το έχει για κλήσεις, sms και whatsapp.

 

Ψυχραιμία...κάποια εφαρμογή έμεινε να δουλεύει στο παρασκήνιο...

 

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

Εδώ, θα σταματήσω το γράψιμο, γιατί όλο κρασαρει ο Safari του air και φοβάμαι μη χάσω οτι εγραψα:D

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία...κάποια εφαρμογή έμεινε να δουλεύει στο παρασκήνιο...

 

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

Εδώ, θα σταματήσω το γράψιμο, γιατί όλο κρασαρει ο Safari του air και φοβάμαι μη χάσω οτι εγραψα:D

 

Καλά, το ξέρω συμβαίνουν αυτά. Πάντως το τελευταίο πράγμα που έκανε χθες ήταν να μπει στο market, δεν ξέρω αν εκεί έγινε το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις φόρτιση το βράδυ το κλείνω,και το ανοίγω το πρωί,

 

Αν το έχω κλειστό και το βαλω στον φορτιστή κάνει boot up μόνο του έτσι γίνεται ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις φόρτιση το βράδυ το κλείνω,και το ανοίγω το πρωί,

 

Αν το έχω κλειστό και το βαλω στον φορτιστή κάνει boot up μόνο του έτσι γίνεται ;;

 

έτσι κάνει, απλώς ΜΗΝ το αφήνεις να ξεφορτίζει για να το φορτίσεις!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Διαβασα καμια 30αρια σελιδες και ειδα πολλους με προβληματα κουλα.τι παιζει?κυκλοφορουν πολλες ελλατωματικες συσκευες η ειναι θεμα σοφτγουερ?Ξενερωσα λιγο και το ζαχαρωνω το κινητακι....:(

 

Μη μασάς. Εδώ μέσα μπαίνουν και γράφουν περισσότερο αυτοί που έχουν προβλήματα παρά οι υπόλοιποι. Είναι σα τα συνεργεία αυτοκινήτων. :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

έτσι κάνει, απλώς ΜΗΝ το αφήνεις να ξεφορτίζει για να το φορτίσεις!!! ;)

 

Εγώ πάλι νόμιζα ότι είναι καλύτερα να το αφήνεις να ξεφορτίζει. Λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νόμιζα ότι είναι καλύτερα να το αφήνεις να ξεφορτίζει. Λάθος ;

 

διαβάζω παντού ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τη συσκευή μας να τελειώνει η μπαταρία.. Εμπειρικά πάντως σε iPhone 4 που το άφηνα να τελειώνει πριν το φορτίσω μια χαρά κρατάει ακόμη (σαν 2η συσκευή), όπως κάνω και στο 920 τώρα και είμαι ευχαριστημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας του σε σχέση με τις 2 πρώτες εβδομάδες που το είχα που τέλειωνε στη μια μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά,καλή χρονιά σε όλους!!Έχει κανείς πρόβλημα με το αισθητήρα φωτεινότητας;Σε σκοτεινούς χώρους όταν το ανοίγω η οθόνη τρεμοπαίζει για μερικά δευτερόλεπτα..Την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο,δεν μου το κανει μονο οταν εχω υψηλη φωτεινοτητα.Το τηλ. ήρθε μετά απο σέρβις,μου άλλαξαν αφή και το κάνει πάλι σε μικρότερο βαθμό..τι μου προτείνετε;;;

Μπορει καποιος να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω παντού ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τη συσκευή μας να τελειώνει η μπαταρία.. Εμπειρικά πάντως σε iPhone 4 που το άφηνα να τελειώνει πριν το φορτίσω μια χαρά κρατάει ακόμη (σαν 2η συσκευή), όπως κάνω και στο 920 τώρα και είμαι ευχαριστημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας του σε σχέση με τις 2 πρώτες εβδομάδες που το είχα που τέλειωνε στη μια μέρα!!!

 

Κι εγώ μια από τα ίδια.Δεν ασχολούμαι ιδιάιτερα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...