Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς γιατί όταν τραβάω βίντεο ή φωτογραφίες δεν μπορώ να τις στείλω με μπλουτούθ σε άλλο τηλέφωνο παρά μόνο με σκαϊ ντραϊβ υπάρχει λύση ή εφαρμογή για αυτή την επιλογή ευχαριστώ

 

Πρώτα θ' ανοίξεις το Bluetooth, από τις ρυθμίσεις, και μετά θα πας στο βίντεο ή στη φωτογραφία που θέλεις να στείλεις και όταν πατήσεις αποστολή, θα έχεις διαθέσιμη και την επιλογή του Bluetooth.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτα θ' ανοίξεις το Bluetooth, από τις ρυθμίσεις, και μετά θα πας στο βίντεο ή στη φωτογραφία που θέλεις να στείλεις και όταν πατήσεις αποστολή, θα έχεις διαθέσιμη και την επιλογή του Bluetooth.

 

ώρε τι άσχετος είμαι ευχαριστώ ρε φίλε

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θ' ανοίξεις το Bluetooth, από τις ρυθμίσεις, και μετά θα πας στο βίντεο ή στη φωτογραφία που θέλεις να στείλεις και όταν πατήσεις αποστολή, θα έχεις διαθέσιμη και την επιλογή του Bluetooth.

 

Πολύ σπαστικό αυτό!

 

 

 

 

 

ώρε τι άσχετος είμαι ευχαριστώ ρε φίλε

 

Δεν είσαι άσχετος απλά θα μπορούσαν όταν ήθελες να κάνεις κάτι share να σου έδινε δυνατότητα να ενεργοποιήσεις και το BT και για να μη ψάχνεται ο απλός ή ο καινούργιος χρήστης σε 1 λειτουργικό που θέλει να λέγεται user friendly

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θ' ανοίξεις το Bluetooth, από τις ρυθμίσεις, και μετά θα πας στο βίντεο ή στη φωτογραφία που θέλεις να στείλεις και όταν πατήσεις αποστολή, θα έχεις διαθέσιμη και την επιλογή του Bluetooth.

 

μεγάλη βλακεια αυτό, ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι άσχετος απλά θα μπορούσαν όταν ήθελες να κάνεις κάτι share να σου έδινε δυνατότητα να ενεργοποιήσεις και το BT και για να μη ψάχνεται ο απλός ή ο καινούργιος χρήστης σε 1 λειτουργικό που θέλει να λέγεται user friendly

Σωστός...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) - καλησπερα και Καλη Χρονια, παιδια να ρωτησω απο τους χρηστες αυτου του κινητου: τι αποψη εχετε για τις κοντινες φωτογραφιες που βγαζει ? δεν μιλαω για πανοραμικες,τοπια ακομη και βιντεο (δεν με αγγιζουν τοσο) αλλα για κοντινα πλανα με zoom

Ρωταω γιατι ο φακος Carl Zeiss που εχει με δελεαζει, θα μου πεις γιατι δεν παιρνεις ψηφιακη μηχανη (αυτο ειναι σωστο αλλα δεν θελω και αλλη αυτη την στιγμη) ,εαν καποιος εχει αποψη εκ πειρας και μπορει να βοηθησει τον ευχαριστω (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:) - καλησπερα και Καλη Χρονια, παιδια να ρωτησω απο τους χρηστες αυτου του κινητου: τι αποψη εχετε για τις κοντινες φωτογραφιες που βγαζει ? δεν μιλαω για πανοραμικες,τοπια ακομη και βιντεο (δεν με αγγιζουν τοσο) αλλα για κοντινα πλανα με zoom

 

 

Ρωταω γιατι ο φακος Carl Zeiss που εχει με δελεαζει, θα μου πεις γιατι δεν παιρνεις ψηφιακη μηχανη (αυτο ειναι σωστο αλλα δεν θελω και αλλη αυτη την στιγμη) ,εαν καποιος εχει αποψη εκ πειρας και μπορει να βοηθησει τον ευχαριστω (!)

 

 

 

Καλή εφαρμογή για macro φωτογραφίες είναι η NOKIA REFOCUS

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή για macro φωτογραφίες είναι η NOKIA REFOCUS

 

για κοντινές με καλύπτει και η μαμίσια εφαρμογή. Είναι μια χαρά. Η Nokia camera δεν τραβάει καλές κοντινές.

 

Ξέρει κανένας πως βάζουμε αγαπημένα στο HERE?

 

Στους χάρτες κανείς παρατεταμένο πάτημα στο σημείο του χάρτη που σε ενδιαφέρει, πατάς στο μαύρο pop up εικονίδιο με την διεύθυνση και στη σελίδα που θα ανοίξει, πατάς το αστέρι στην application bar για να κάνεις προσθήκη. Καλό είναι να έχεις και λογαριασμό nokia για να τα έχεις συγχρονισμένα

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

για κοντινές με καλύπτει και η μαμίσια εφαρμογή. Είναι μια χαρά. Η Nokia camera δεν τραβάει καλές κοντινές.

 

:worry: - εχεις δοκιμασει το 920 σε πολυ κοντινες ? πχ θελω να τραβηξω τα χαρακτηριστικα ενος ελαστικου ή εναν αισθητηρα της μηχανης ή μια πλακετα, καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερει ηλιοβασιλεματα και τα σχετικα

Θελω εστιαση σε μικρα αντικειμενα να φαινεται καθαρα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - εχεις δοκιμασει το 920 σε πολυ κοντινες ? πχ θελω να τραβηξω τα χαρακτηριστικα ενος ελαστικου ή εναν αισθητηρα της μηχανης ή μια πλακετα, καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερει ηλιοβασιλεματα και τα σχετικα

Θελω εστιαση σε μικρα αντικειμενα να φαινεται καθαρα.

Δεν εχω δοκιμάσει κοντινές λήψεις αλλά ξέρω ότι και η camera των windows αλλά και η κάμερα της Nokia έχουν ρύθμιση για κοντινή λήψη (μακρο)...

Link to comment
Share on other sites

:worry: - εχεις δοκιμασει το 920 σε πολυ κοντινες ? πχ θελω να τραβηξω τα χαρακτηριστικα ενος ελαστικου ή εναν αισθητηρα της μηχανης ή μια πλακετα, καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερει ηλιοβασιλεματα και τα σχετικα

Θελω εστιαση σε μικρα αντικειμενα να φαινεται καθαρα.

 

Πάντως και η stock εφαρμογή της κάμερας, αλλά και η Nokia Camera Beta, τραβάνε πολύ καλές φωτογραφίες. Ακόμα και με την κάμερα του 820, που έχω. Φαντάζομαι, η κάμερα του 920 θα τραβάει καλύτερες, αφού είναι γενικότερα καλύτερη. :)

 

Αν θες, σου ανεβάζω μερικές κοντινές και κρίνεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

:worry: - εχεις δοκιμασει το 920 σε πολυ κοντινες ? πχ θελω να τραβηξω τα χαρακτηριστικα ενος ελαστικου ή εναν αισθητηρα της μηχανης ή μια πλακετα, καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερει ηλιοβασιλεματα και τα σχετικα

Θελω εστιαση σε μικρα αντικειμενα να φαινεται καθαρα.

 

Καλησπέρα καλη χρονιά σε όλο το κόσμο!

 

Αδερφέ, οι κοντινές, ειναι απλά ..EPIC! ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ... Όταν λέω κοντινές, εννοώ να πας το κινητό παράδειγμα πολυ κοντά σε ένα αντικείμενο και να τραβήξεις φωτογραφία.. ΟΧΙ ΝΑ ΖΟΥΜΑΡΕΙΣ.. Γιατί το ΖΟΥΜ του, ειναι χειρότερο απο το ζουμ του 3210 που δεν είχε κάμερα ποτέ!!

Αλλά σε κοντινές, να πλησιάσεις το κινητό σε ένα αντικείμενο και να το τραβηξεις, φιλε, θα πάθεις πλάκα... Trust me... Ειναι εντελώς ατμοσφαιρικό το σκηνικό σε μια πολυ κοντινη.. Μοιαζει λες και βγήκε απο επαγγελματικη φωτογραφικη μηχανη... Πραγματικά εκπληκτικό το αποτέλεσμα...

 

Υ.Γ. Ενα καλό τρίποδο που θα βρουμε να αγοράσουμε ρε παιδιά για το κινητάκι μας;;

Link to comment
Share on other sites

:worry: - εχεις δοκιμασει το 920 σε πολυ κοντινες ? πχ θελω να τραβηξω τα χαρακτηριστικα ενος ελαστικου ή εναν αισθητηρα της μηχανης ή μια πλακετα, καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερει ηλιοβασιλεματα και τα σχετικα

Θελω εστιαση σε μικρα αντικειμενα να φαινεται καθαρα.

 

Ναι έχω δοκιμάσει. Τέλειες!! Καλύτερες κι απ ότι κανονικές. Αλλα χρησιμοποίηση την stock εφαρμογή με την αντίστοιχη ρύθμιση βέβαια.

Με την εφαρμογή Nokia Camera δεν έμεινα και πολύ ευχαρηστημένος στις πολύ κοντινές λήψεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά,καλή χρονιά σε όλους!!Έχει κανείς πρόβλημα με το αισθητήρα φωτεινότητας;Σε σκοτεινούς χώρους όταν το ανοίγω η οθόνη τρεμοπαίζει για μερικά δευτερόλεπτα..Την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο,δεν μου το κανει μονο οταν εχω υψηλη φωτεινοτητα.Το τηλ. ήρθε μετά απο σέρβις,μου άλλαξαν αφή και το κάνει πάλι σε μικρότερο βαθμό..τι μου προτείνετε;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια παιδια.πατησα χτες κατα της 3 το μεσημερι στο lumia 920 να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και απο εκεινη την ωρα μεχρι και τωρα κανει ακομα επαναφορα.μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε?γιατι εχω μηνει μια μερα χωρις κινιτο και δεν ξερω το γιατι
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα με το nsu τι εννοεις φιλε μου?

 

Θα κατεβάσεις το Nokia Software Updater το οποίο θα ξαναεγκαταστήσει από την αρχή το λειτουργικό της συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα κάνεις soft reset. Αν δεν...

Θα κατεβασεις το NSU θα το εγκαταστήσεις κλπ, θα συνδέσεις την συσκευή σου στο pc και μετά θα πατήσεις το "My device does not boot up" και βλέπουμε...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η δημοσίευση συνδέσμων προς copyrighted υλικό
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.κλεινω τελικα προς το 920 σαν πρωτο μου wp8 κινητο και θελω απο την εμπειρια σας να σας ρωτησω γνωριζοντας τα νοκια στις καμερες αφου εκτος απο αντροιντ εχω ακομη το Ν8...βλεπω στο skroutz το 920 στα 263 ευρω και το 1020 στα 548.εχω δει ολα τα συγκριτικα βιντεο στο youtube.πιστευετε πραγματικα οτι αξιζει καποιος να σκασει 250 +ευρω διαφορα για το 1020 ?πλην του ξενον φλας δεν τρελενομαι κιολας.ευχαριστω.. Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια παιδια.πατησα χτες κατα της 3 το μεσημερι στο lumia 920 να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και απο εκεινη την ωρα μεχρι και τωρα κανει ακομα επαναφορα.μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε?γιατι εχω μηνει μια μερα χωρις κινιτο και δεν ξερω το γιατι

 

 

 

ίσως σε βοηθήσει η εμπειρία που έζησα εγώ εδώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5075666

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.κλεινω τελικα προς το 920 σαν πρωτο μου wp8 κινητο και θελω απο την εμπειρια σας να σας ρωτησω γνωριζοντας τα νοκια στις καμερες αφου εκτος απο αντροιντ εχω ακομη το Ν8...βλεπω στο skroutz το 920 στα 263 ευρω και το 1020 στα 548.εχω δει ολα τα συγκριτικα βιντεο στο youtube.πιστευετε πραγματικα οτι αξιζει καποιος να σκασει 250 +ευρω διαφορα για το 1020 ?πλην του ξενον φλας δεν τρελενομαι κιολας.ευχαριστω..

 

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να μην πας εξαρχής στο 1020 πριν δοκιμάσεις τα WP8. Εγώ για παράδειγμα αν και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από το hardware κομμάτι του κινητου (κατασκευή,ήχος,οθόνη,κάμερα κλπ), δεν μου "εκατσαν" καλά τα WP8 (παρόλο που η εμπειρία χρήσης είναι εντελώς lag free και δε νοείται καν το θέμα κολήματος) και τώρα είμαι πραγματικά σε δίλημμα για το αν θα κρατήσω τη συσκευή.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να μην πας εξαρχής στο 1020 πριν δοκιμάσεις τα WP8.

 

Κι εγώ, αν και είμαι 100% ευχαριστημένος από τα WP8 και δεν σκέφτομαι καν να επιστρέψω σε άλλο λειτουργικό, θα σου έλεγα αυτό που γράφει και ο φίλος. Δεν είναι για όλους τα WP. Κοίταξε πρώτα αν σου αρέσει το λειτουργικό με μια πιο budget αγορά και μετά προχώρα σε μια premium αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και να πάρεις το 920. Η διαφορά χρημάτων είναι τεράστια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...