Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι μου βγάζει ότι βρέθηκε αναβάθμιση, την κατεβάζει κάπου 965ΜΒ και μετά αφού

έχει κατεβεί δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση.

Κι ένα άλλο, κατεβάζω το Kies την τελευταία έκδοση κάνω εγκατάσταση (windows 10 64bit)

πάω ν' ανοίξω την εφαρμογή και εισπράττω ένα σφάλμα και δεν ανοίγει η ρημάδα.

Τι ...... φταίει και στις δύο περιπτώσεις; Μήπως γνωρίζει κάποιος;

Για την πρώτη ερώτηση σου, μήπως είσαι ρούτ; Αν είσαι δεν πρόκειται να μπεί η ενημέρωση. Αν πάλι δεν είσαι, έλεγξε τον αποθηκευτικό χώρο του tablet και άν είναι μικρός ο διαθέσιμος ελάφρωσε τον.

Για το δεύτερο ερώτημα, να υποθέσω ότι κατεβάζεις το kies3;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την πρώτη ερώτηση σου, μήπως είσαι ρούτ; Αν είσαι δεν πρόκειται να μπεί η ενημέρωση. Αν πάλι δεν είσαι, έλεγξε τον αποθηκευτικό χώρο του tablet και άν είναι μικρός ο διαθέσιμος ελάφρωσε τον.

Για το δεύτερο ερώτημα, να υποθέσω ότι κατεβάζεις το kies3;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν κοίταξα το χώρο, θα το κάνω να δοκιμάσω. Όχι το ταμπλετ δεν το έχω πειράξει καθόλου εδώ και δύο χρόνια που το χω μόνο τις επίσημες ενημερώσεις έχω κάνει. Στο κομπιούτερ είτε την έκδοση 3 βάζω ή την απλή δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Βέβαια στο kies σκέτο ανοίγει η εφαρμογή κανονικά συνδέω το ταμπλετ αλλά δεν το βλέπει, το κομπιούτερ όμως το αναγνωρίζει κανονικά. Μετά το kies μου ζητάει να κατεβάσω ένα άλλο πρόγραμμα νομίζω switch Swift, δε το θυμάμαι καλά, το κατεβάζω κάνει εγκατάσταση αλλά πάλι όταν πάει να ανοίξει η εφαρμογή μου βγάζει μήνυμα σφάλματος όπως στο kies. Απόγνωση. ..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση το kies , reboot το pc και δοκίμασε πάλι εγκατάσταση του kies3.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα και εγω update στο p605 με OTA (ειχε ερθει εδω και 4 ημερες) ! Πρωτες εντυπωσεις : 10-15% περισσότερο SOT , λιγο ταχυτερο, μικρες αλλαγες που θελουν λιγο χρονο να τις συνηθίσεις. Δυο πραγματα που λειπουν και με "χαλασαν" : το weekly alarm που με βολευε παρα πολύ και η μπαρα των ηχων διπλα σε αυτη της φωτεινοτητας. Επειδη το χρησιμοποιω κυριως στη δουλεια θα ποσταρω εντυπωσεις για το πενακι μετα απο 2-3 μερες...
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω root στο p605 με τη lollipop που εβαλα ;

 

Με αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-sm-p600-p601-p605-running-5-t3289740

Εκανα root την συσκευη αλλα δεν μπορω να απεγκαταστησω καποιες εργοστασιακες εφαρμογες

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω root στο p605 με τη lollipop που εβαλα ;

 

Με αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-sm-p600-p601-p605-running-5-t3289740

Εκανα root την συσκευη αλλα δεν μπορω να απεγκαταστησω καποιες εργοστασιακες εφαρμογες

Xρειάζεται κάποιο root Explorer πχ με es Explorer (δώσε root permission ....πλοήγηση στο αντίστοιχο φάκελο ..system app η priv-app η στο data /app και διαγραφεις ότι θέλεις)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης με 5.1.1 , μπορω να πω οτι εχει γενικα εχει γινει ταχυτερο και το πενακι εχει καλύτερη αποκριση . Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι παρουσιαστηκε παλι το προβλημα με την φορτιση. Εδω και πεντε ημερες σταματα να φορτίζει εαν δεν ειναι ενεργοποιημενη η οθονη (stay awake during charge). Ακομη και κλειστο , απο 30% στις 23.00 φτανει μονο στο ~85% στις 7.00 . Εαν η οθονη ειναι συνεχεια awake κανενα προβλημα. Νεα εφαρμογη δεν εχω εγκαταστησει, φοβαμαι μηπως γινεται απο update καποιας εφαρμογης μια και που εχω δοκιμασει και πολλους διαφορετικους φορτιστές και καλωδια......
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Xρειάζεται κάποιο root Explorer πχ με es Explorer (δώσε root permission ....πλοήγηση στο αντίστοιχο φάκελο ..system app η priv-app η στο data /app και διαγραφεις ότι θέλεις)

 

Χρησιμοποιησα το root unistall και δεν δουλεύει αλλά με το unistall app δούλεψε κανονικά δεν ξέρω γιατί

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης με 5.1.1 , μπορω να πω οτι εχει γενικα εχει γινει ταχυτερο και το πενακι εχει καλύτερη αποκριση . Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι παρουσιαστηκε παλι το προβλημα με την φορτιση. Εδω και πεντε ημερες σταματα να φορτίζει εαν δεν ειναι ενεργοποιημενη η οθονη (stay awake during charge). Ακομη και κλειστο , απο 30% στις 23.00 φτανει μονο στο ~85% στις 7.00 . Εαν η οθονη ειναι συνεχεια awake κανενα προβλημα. Νεα εφαρμογη δεν εχω εγκαταστησει, φοβαμαι μηπως γινεται απο update καποιας εφαρμογης μια και που εχω δοκιμασει και πολλους διαφορετικους φορτιστές και καλωδια......

 

To Πιστοποιώ και γω για την καλύτερη απόδοση από το πενάκι γιατί το χρησιμοποιώ καθημερινά. Επίσης για την μπαταρία έχω να πω οτι είδα τεράστια διαφορά προς το καλύτερο....Γενικά το ταμπλετακι βελτιώθηκε σε όλους τους τομείς.... κάποια λαγκαρίσματα που είχε που και που εξαφανίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχω βαλει ειναι τα τελευταια και τα καλυτερα η οχι ?

 

Εκδοση βασικου φασματος

P605XXU1E0I5

 

Εκδοση kernel

3.4.0-5849447

dpi@SWHD7411 #1

Sat Sep 19 14:07:29 KST 2015

 

Αλλαξα firmware εβαλα το ελληνικο μεσω Odin3 v3.10.7.

Πρεπει να αλλαξω τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Εχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση σε lollipop, στην εφαρμογή S NOTE οτι πλέον δεν υπάρχει η επιλογή με το συννεφάκι που επέτρεπε την μετατροπή χειρόγραφης σημέιωσης σε ψηφιακούς χαρακτήρες και σχέδια ?

Πως μπορώ να το επαναφέρω αυτό το χαρακτηριστικό?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς υπόψη κάποιον καλό βίντεο player που να υποστηρίζει όλα τα formats και κυρίως να παίζει σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους?

 

Έχω εγκαταστήσει τον vlc αλλά δεν παίζει σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Εχει παρατηρήσει κανείς μετά την αναβάθμιση σε lollipop, στην εφαρμογή S NOTE οτι πλέον δεν υπάρχει η επιλογή με το συννεφάκι που επέτρεπε την μετατροπή χειρόγραφης σημέιωσης σε ψηφιακούς χαρακτήρες και σχέδια ?

Πως μπορώ να το επαναφέρω αυτό το χαρακτηριστικό?

Στο s note σου εμφανιζει ενα συννεφακι, το πατας, επιλεγεις το κειμενο που θες να μεταφρασεις και μετα σου βγαζει τις επιλογες για formula , text κ.α.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχει κανείς υπόψη κάποιον καλό βίντεο player που να υποστηρίζει όλα τα formats και κυρίως να παίζει σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους?

 

Έχω εγκαταστήσει τον vlc αλλά δεν παίζει σωστά τους ελληνικούς υπότιτλους.

MX Player , επελεξε το auto για subs codecs θα παίζει τα παντα ;) ;)

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Στο s note σου εμφανιζει ενα συννεφακι, το πατας, επιλεγεις το κειμενο που θες να μεταφρασεις και μετα σου βγαζει τις επιλογες για formula , text κ.α.

 

Αυτή η επιλογή πλέον δεν υπάρχει. Το συνεφάκι κάνει μονο αντιγραφή -μετακίνηση-αλλαγή μεγέθους.

Οι επιλογές που είχαμε πρίν ( μετατροπή- βελτιωση σχήματος-αναγνώριση και μετατροπή χειρόγραφου) δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πατήσεις κάτω δεξιά - επεξεργασία σαν αρχείο S-note και μετά συννεφάκι

Σωστος!!! Το θεωρησα δεδομενο οτι το επεξεργαζομαστε ως s-note file!!!!

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Σωστος!!! Το θεωρησα δεδομενο οτι το επεξεργαζομαστε ως s-note file!!!!

 

Μιλάμε για το ίδιο θέμα?

 

Ρωτάω το εξής:

Ανοιγω ενά νέο αρχείο snote

Αρχίζω με το πενάκι να γράφω χειρόγραφα μια λέξη.

Πρίν την αναβάθμιση μπορούσα να κυκλώσω/επιλέξω με το συννεφάκι τη λέξη και είχα τις επιλογές να μετατρέψω τη χειρόγραφη λέξη σε text, ή εαν εφτιαχνα ενα απλό σχήμα να το μετατατρέψει και αυτό ( οι εντολές ήταν :βελτιωμένο κείμενο , βελτιωμένο σχήμα , βελτιωμένο κείμενο και σχήμα).

Αυτό πλέον δεν υπάρχει.

Οταν λέτε να πατήσω κάτω δεξιά, τι ακριβώς εννοείτε? Σε ποιό σημείο βγάζει κάποια τέτοια εντολή ?

Link to comment
Share on other sites

Που κολλας? Αφου τα κανεις σωστα! Κυκλωνεις με το συννεφακι και σου εμφανιζει ενα παραθυρο με 4 επιλογες. Η δευτερη ειναι "transform into" , το πατας και σου βγαζει τις επιλογες που θες!
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Που κολλας? Αφου τα κανεις σωστα! Κυκλωνεις με το συννεφακι και σου εμφανιζει ενα παραθυρο με 4 επιλογες. Η δευτερη ειναι "transform into" , το πατας και σου βγαζει τις επιλογες που θες!

πνίγεται σε μια κουταλιά νερό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...