Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδια,

κατεβασα το phone info της Samsung, και κατω απο το ΙΜΕΙ στο DEVICE ID δεν γραφει τιποτα...

να ανησυχησω;;

Το ίδιο και το δικό μου.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και το δικό μου.

ποια έκδοση του Phone info έχεις ;

Με Phone info+ (plus) έκδοση 3.3.10 (με root συσκευή ,lte η έκδοση μου )

ΙΜΕΙ ....... μου δείχνει κανονικά αριθμό

Android Serial number........μου δείχνει κανονικά αριθμό

Samsung Serial number... μου δείχνει κανονικά αριθμό

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πείτε μου σας παρακαλώ , το 4g δίκτυο της wind, υποστηρίζεται κανονικά από το τάμπλετ;

Υπάρχει περιορισμός σε σχέση με τα υπόλοιπα δίκτυα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και υποστηριζεται. Το εχω εδω και μηνες.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι άλλο.

Το τελευταίο καιρό η οθόνη φλασάρει ξαφνικά για ένα δύο δευτερόλεπτα, και σταματάει.

Δεν έχω καταλάβει αν το κάνει σε συγκεκριμένες συνθήκες ή το κάνει γενικά.

Πάντως επειδή μου έχει συμβεί στα δικά μου μάτια 1 φορά, και κανα 3 με 4 φορές στα μέλη της οικογένειας δε μπορώ να βγάλω ακόμα συμπέρασμα.

Έχει συμβεί και σε εσάς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χρειάζομαι βοήθεια γιατί τις τελευταίες μέρες η οθόνη παγώνει και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Τελικά αναγκάζομαι να κάνω reset από τον συνδυασμό των πλήκτρων. Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή και να λυθεί με εργοστασιακή επαναφορά ή είναι hardware πρόβλημα και να το πάω στην αντιπροσωπεία;

Είναι 11 μηνών αγορασμένο από πλαίσιο σε καλή κατάσταση χωρίς παρεμβάσεις, μόνο επίσημες αναβαθμίσεις και εφαρμογές, παιχνίδια από playstore.

Ευχαριστώ πολύ

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χρειάζομαι βοήθεια γιατί τις τελευταίες μέρες η οθόνη παγώνει και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Τελικά αναγκάζομαι να κάνω reset από τον συνδυασμό των πλήκτρων. Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή και να λυθεί με εργοστασιακή επαναφορά ή είναι hardware πρόβλημα και να το πάω στην αντιπροσωπεία;

Είναι 11 μηνών αγορασμένο από πλαίσιο σε καλή κατάσταση χωρίς παρεμβάσεις, μόνο επίσημες αναβαθμίσεις και εφαρμογές, παιχνίδια από playstore.

Ευχαριστώ πολύ

Ξεκινά με μια εργοστασιακή επαναφορά (δεν το νομίζω ότι είναι hardware το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χρειάζομαι βοήθεια γιατί τις τελευταίες μέρες η οθόνη παγώνει και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Τελικά αναγκάζομαι να κάνω reset από τον συνδυασμό των πλήκτρων. Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή και να λυθεί με εργοστασιακή επαναφορά ή είναι hardware πρόβλημα και να το πάω στην αντιπροσωπεία;

Είναι 11 μηνών αγορασμένο από πλαίσιο σε καλή κατάσταση χωρίς παρεμβάσεις, μόνο επίσημες αναβαθμίσεις και εφαρμογές, παιχνίδια από playstore.

Ευχαριστώ πολύ

Αρχικά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού πρώτα πάρεις αντίγραφα των αρχείων σου γιατί θα διαγραφούν τα πάντα. Όταν ανοίξει το tablet, ΧΩΡΊΣ να βάλεις κάποια τρίτη εφαρμογή, το αφήνεις για ένα χρονικό διάστημα ώστε να δεις αν στο ξανακάνει. Αν λοιπόν σου ξανασυμβεί το πρόβλημα, το πας σε service. Αν όμως δεις ότι δουλεύει σωστά, τότε βάζεις μια-μια τις εφαρμογές σου ελέγχοντας κάθε φορά τη συμπεριφορά της συσκευής, ώστε να εντοπίσεις ποιά σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα.

Ειμαι κάτοχος του Ρ600.

Επειδή δεν εχει εχει ερθει η αναβαθμιση για την 5.1.1 και τελευταια τρωει την μπαταρία σε αναμονη με τρελους ρυθμους θα προχωρησω σε επαναφορά. Επι της ευκαιριας θα ηθελα να περασω την 5.1.1.

Αν δεν ειναι κόπος σε καποιον να ποσταρει παρακαλω απο που την κατεβαζουμε

και αναλυτικα τις κανουμε μετα με odin.

To εχω κανει μια φορα παλιοτερα (ακολουθωντας παλι οδηγιες βημα βήμα) αλλα δεν το θυμάμαι.

 

Κορυφαιο ταμπλετ, απαραδεκτο λογισμικο απο SAMSUNG.

Οτι βγαζουν το παρατανε στην τύχη του.

Για τον λογο (και για τις τιμες που τις εχει παει στο Θεο) θα το σκεφτω πολυ να την ξαναπροτιμήσω σαν εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος ενος tab note 2014 edition lte απο περσυ. απο τοτε που το πηρα δεν εχω παρει καμια αναβαθμιση ειμαι με κιτ κατ οποτε παω στο software update μου βγαζει δεν υπαρχει τιποτα, ειναι ενταξει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινά με μια εργοστασιακή επαναφορά (δεν το νομίζω ότι είναι hardware το πρόβλημα)

 

Αρχικά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού πρώτα πάρεις αντίγραφα των αρχείων σου γιατί θα διαγραφούν τα πάντα. Όταν ανοίξει το tablet, ΧΩΡΊΣ να βάλεις κάποια τρίτη εφαρμογή, το αφήνεις για ένα χρονικό διάστημα ώστε να δεις αν στο ξανακάνει. Αν λοιπόν σου ξανασυμβεί το πρόβλημα, το πας σε service. Αν όμως δεις ότι δουλεύει σωστά, τότε βάζεις μια-μια τις εφαρμογές σου ελέγχοντας κάθε φορά τη συμπεριφορά της συσκευής, ώστε να εντοπίσεις ποιά σου δημιουργεί το πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω ποια εκδοση official firmware 5αρη να κατεβασω για να βαλω στο note 10.1 2014 lte. Μπορει καποιος να μου στειλει καποιο λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω ποια εκδοση official firmware 5αρη να κατεβασω για να βαλω στο note 10.1 2014 lte. Μπορει καποιος να μου στειλει καποιο λινκ?

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/61982/P605XXU1EOI5_P605DBTEOJ1_DBT/

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ επιτυχώς στην Γερμανική 5.1.1, σαν καινούργιο τάμπλετ έγινε. Θέλω όμως να του κάνω root ....... υπάρχει τρόπος και αν ΝΑΙ που θα βρω οδηγίες ?????????:confused:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-sm-p600-p601-p605-running-5-t3289740

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα κι εγώ επιτυχώς στην Γερμανική 5.1.1, σαν καινούργιο τάμπλετ έγινε. Θέλω όμως να του κάνω root ....... υπάρχει τρόπος και αν ΝΑΙ που θα βρω οδηγίες ?????????:confused:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-sm-p600-p601-p605-running-5-t3289740

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

 

Τι είπες τώρα ρε φίλε ..... ψάχνω όλη μέρα στο Google ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ να σε καλά φιλαράκι :happy::D:lol::cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κι εγώ. Εμένα είναι αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ και νομίζω ότι φοράει ROM 4.4.2 (KOT49H.P605XXUDOB1). Δεν έχει έρθει ακόμα update για 5.1.1 βέβαια.

Συνεπώς, αν πάω να περάσω μόνος μου τη Γερμανική που προτείνετε εδώ θα είμαι εντάξει (όχι προβλήματα, υποστήριξη ελληνικών, κλπ); Η διαφορά με την Ιταλική Vodafone που βλέπω ότι κυκλοφορεί στο διαδίκτυο ποια είναι (μήπως συμφέρει, με την έννοια ότι έχω vodafone και έχω extra sim μόνιμα στο τάμπλετ).

Ευχαριστώ!

Edited by brath
Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα ρε φίλε ..... ψάχνω όλη μέρα στο Google ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ να σε καλά φιλαράκι :happy::D:lol::cool:

Το root στη 5.1.1 έγινε ;-)

Xposed συμβατό υπάρχει. :O

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Το root στη 5.1.1 έγινε ;-)

Xposed συμβατό υπάρχει. :O

Φυσικά και υπάρχει !!

http://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-samsung-lollipop-t3180960

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κι εγώ. Εμένα είναι αγορασμένο από ΠΛΑΙΣΙΟ και νομίζω ότι φοράει ROM 4.4.2 (KOT49H.P605XXUDOB1). Δεν έχει έρθει ακόμα update για 5.1.1 βέβαια.

Συνεπώς, αν πάω να περάσω μόνος μου τη Γερμανική που προτείνετε εδώ θα είμαι εντάξει (όχι προβλήματα, υποστήριξη ελληνικών, κλπ); Η διαφορά με την Ιταλική Vodafone που βλέπω ότι κυκλοφορεί στο διαδίκτυο ποια είναι (μήπως συμφέρει, με την έννοια ότι έχω vodafone και έχω extra sim μόνιμα στο τάμπλετ).

Ευχαριστώ!

 

η ιταλική είναι branded....θα βάλεις την γερμανικη με odin,έχει ελληνικά,knox για θέμα εγγύησης 0χ0....βάλτην χωρίς φόβο,θ αλλάξει το ταμπλετάκι προς το καλύτερο.:dance:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...