Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα βεβαια αναρωτιεμαι γιατι να υπαρχει αυτη η καθυστεριση λογω της καρτας.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το youtube εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα!κανενα hard reset ισως..

 

Φίλε μου έχεις δίκιο. Μόλις επιδιορθώθηκε το πρόβλημα μετά από hard reset !!!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λόγω του μεγέθους της. 32 gb είναι αρκετά.

 

και με 16αρα που του εχω παλι καθυστερηση εχει!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Κατάφερα και άνοιξα το ταμπλετ χθες για να το τσεκάρω. Δεν είδα κάτι εμφανές ( καμένο pixel k.l.p) για καμια ώρα που μπόρεσα να ασχοληθώ. Είναι ελληνικό και δεν μου έβγαλε κάποιο update.

Θα προσπαθήσω να δοκιμάσω την microSIM και μια SDcard.

To penaki θέλει εκμάθηση..νόμιζα ότι δεν χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί για να βγάλει το κυκλικό μενού...

Δυο ερωτήσεις : Αυτή η θήκη που έχει το extrememobile ( book stand) είναι η στάνταρτ θήκη της samsung ή έχει βγάλει original θήκες και σε άλλα σχέδια ?

ΟΙ εφαρμογές μπορούν να αποθηκευτούν απευθείας στην SDkarta ?

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο.συνδεσε το με το samsung kies για firmware update.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο.σύνδεσε το με το samsung kies για firmware update.

Ευχαριστώ. Αυτό θέλει σύνδεση με υπολογιστή ε..?

Α και κάτι ακόμη στο πληκτρολόγιο που μου βγάζει μόνο σε κάποιες φάσεις δεν μου εμφανίζει την αλλαγή γλώσσας και μου έχει μόνο ελληνικά σαν επιλογή. φταίει ότι διάλεξα σαν γλώσσα στην αρχή τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε εργαλεια-s pen-αποσυνδεση πενας-επιλογες αποσυνδεσης πενας και επελεξε εντολη χωρις επαφη!καθε φορα που βγαζεις την πενα βγαινει και το κυκλικο μενου αυτοματα! Edited by Veltiwths
Link to comment
Share on other sites

No problem!Για την γλωσσα μπορεις να προσθεσεις οσες θελεις και να τις εναλλασεις στο πληκτρολογιο!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-εργαλεια-Γλωσσα και εισαγωγη,μπορεις να κατεβασεις οσες γλωσσες θελεις για διαφορετικες μεθοδους εισαγωγης!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα δευτερο πενακι για να μην εχω βγαλε βαλε και μια μαλακη θηκη-φακελο. Αυτο που ψαχνω ειναι μια θηκη σιλικονης που να προστατευει το note γυρω γυρω αλλα δεν εχω βρει κατι.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση…

 

Επειδή είναι να το παραλάβω σύντομα και θα είναι το πρώτο μου tablet, μιά ερώτηση σε όσους έχουν εμπειρία από tablets πολλά χρόνια. Απ΄ ότι ξέρω σε όλα τα tablets η μπαταρία είναι εσωτερική. Τι γίνεται με την μπαταρία του αν σε μερικά χρόνια θέλει αντικατάσταση; Αλλάζει εύκολα; Ανοίγει εύκολα για να τοποθετήσεις καινούργια; Το κόστος είναι χαμηλό ή είναι ασύμφορο και σε κάνει να προτιμάς να το πετάξεις και να πάρεις άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο youtube η αλλαγη μπαταριας ειβαι ευκολη γιατι ανοιγει το πισω καπακι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο youtube η αλλαγη μπαταριας ειβαι ευκολη γιατι ανοιγει το πισω καπακι.

 

Είσαι σε λάθος topic!!

.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος topic!!

 

Ναι οντως δεν ειναι για το 2014 αλλα δεν βρηκα κατι για το καινουργιο. Φανταζομαι οτι και στο καινουργιο θα αλλαζει καπως ετσι. Φιλικα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σ’ ευχαριστώ filipdent για το video. Στο προηγούμενο note τελικά είναι πολύ απλή η αντικατάσταση μπαταρίας. Υποθέτω πως και η ίδια εταιρεία αλλά και άλλες εταιρείες που θα βγάλουν αντίστοιχα kit για αλλαγή μπαταρίας στο note 2014, θα έχουν πλήρη περιγραφή, οπότε άδικα ανησυχώ…
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου παιδια!! πρεπει να φυγω να παω να παρω η αυτο η το ipad air.

διαβασα πριν κατι λαγκαρισματα κατι hard reset θα τα εχω αυτα ή θα τρεχει για 1 χρονο σφαιρα?

σημερα πρεπει να γινει η αγορα

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου παιδια!! πρεπει να φυγω να παω να παρω η αυτο η το ipad air.

διαβασα πριν κατι λαγκαρισματα κατι hard reset θα τα εχω αυτα ή θα τρεχει για 1 χρονο σφαιρα?

σημερα πρεπει να γινει η αγορα

 

αν σε συγκινει η υποθεση γραφιδα και θεωρεις ότι θα τη χρησιμοποιησεις προχωρα κατευθείαν σε αυτό. Αλλιως air...

Link to comment
Share on other sites

Το ενα εινα tablet και το αλλο επαγγελματικο εργαλειο!Κρινεις απο τις αναγκες σου και αποφασιζεις.
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα σε διάφορα forums όλο αυτό τον καιρό για το πόσο καταπληκτικό μηχανάκι είναι η νέα ταμπλέτα της Samsung, μέχρι που σήμερα το παρέλαβα και ασχολήθηκα μαζί του και μέσα σε 10 λεπτά ο ‘μύθος’ είχε καταρρεύσει…

 

Ας μην ασχοληθώ με το software που μου επιβεβαίωσε πως το android (μαζί και η Samsung) έχει πολύ δρόμο μπροστά του μέχρι να ενηλικιωθεί και να γίνει ένα σοβαρό λειτουργικό. Ας ασχοληθώ με το hardware τμήμα της συσκευής. Το ‘καταπληκτικό’ πάνελ οθόνης που φοράει με την απίστευτη ανάλυση των 299 ppi, στο θέμα του contrast θυμίζει άλλες εποχές. Θυμίζει τα πάνελς των τηλεοράσεων που είχαμε τουλάχιστον πρό 5ετίας. Υποτίθεται πως σε μια κορυφαία ταμπλέτα, βάζεις και ένα κορυφαίο πάνελ. Μόνο που το πάνελ αυτό έχει απαράδεκτο contrast και ακόμα πιο απαράδεκτες γωνίες θέασης. Για να έχεις σε ένα video μια ικανοποιητική εικόνα (λέμε τώρα…), χωρίς να έχεις κάποια περίεργα γυαλίσματα σε σκοτεινά πλάνα, πρέπει να έχεις κεντράρει το κεφάλι σου ακριβώς στο μέσο της εικόνας!

 

Έχω την εντύπωση πως οι μεγάλες εταιρείες με τα διάφορα μαρκετίστικα κόλπα τους, έχουν κάνει τους χρήστες των προϊόντων τους, να υπερεκτιμούν τα προϊόντα τους και να χάνουν την ουσία που σίγουρα δεν είναι στα διάφορα νούμερα που μοστράρουν οι εταιρείες, αλλά στην ποιότητα των προϊόντων που προσφέρουν όλες αυτές οι μεγαλόσχημες εταιρείες.

 

Τελειώνοντας θα ήθελα να διευκρινίσω πως είναι η πρώτη μου επαφή με ταμπλέτα (θέλω να ελπίζω πως όχι και η τελευταία) και η δεύτερη με το android, μιας και έχω το htc desire hd εδώ και 3 χρόνια που είμαι σχετικά ικανοποιημένος για την δουλειά που κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εσενα δε σου εκατσε στο ματι, δε γινεται ολοι να ειμαστε ικανοποιημενοι και να το πεταξουμε ξαφνικα απο μερικους που δεν τους αρεσε!Και απο πλευρα test το contrast του ειναι παρα πολυ καλο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...