Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο Skype το Skype status ήταν ξετσεκαρισμενο;

 

Όχι αλλά έπρεπε να το ενεργοποίησω από της πληροφοριες εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά το θέλω πολύ το κινητό αυτό αλλα κολλάω στο θέμα τις μπαταρίας που είναι ενσωματωμένη...

Εάν λέμε πάθει κάτι η μπαταρία μετά την εγγύηση τι γίνετε? πες ότι σου χαλάει πες ότι καίγεται λέμε τώρα γίνετε κάτι στην μπαταρία.

Πρέπει αναγκαστικά να σταλθεί το κινητό για service και σίγουρα θα ζητηθούν αρκετά λεφτά.

Εκτος αν κυκλοφορούν μπαταρίες και με κάποιο τρόπο μπορούμε με λίγο τρόπο να την αλλάξουμε και μονοι μας...?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το θέλω πολύ το κινητό αυτό αλλα κολλάω στο θέμα τις μπαταρίας που είναι ενσωματωμένη...

Εάν λέμε πάθει κάτι η μπαταρία μετά την εγγύηση τι γίνετε? πες ότι σου χαλάει πες ότι καίγεται λέμε τώρα γίνετε κάτι στην μπαταρία.

Πρέπει αναγκαστικά να σταλθεί το κινητό για service και σίγουρα θα ζητηθούν αρκετά λεφτά.

Εκτος αν κυκλοφορούν μπαταρίες και με κάποιο τρόπο μπορούμε με λίγο τρόπο να την αλλάξουμε και μονοι μας...?

Καλησπέρα φίλε,

 

Είναι πολύ εύκολο να αλλάξεις μπαταρία..., σα να αλλάζεις σε iphone 3G κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

 

Είναι πολύ εύκολο να αλλάξεις μπαταρία..., σα να αλλάζεις σε iphone 3G κλπ ;)

 

Α ωραία..βέβαια δεν έχω δει πουθενά μπαταρία του να πουλιέτέ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το θέλω πολύ το κινητό αυτό αλλα κολλάω στο θέμα τις μπαταρίας που είναι ενσωματωμένη...

Εάν λέμε πάθει κάτι η μπαταρία μετά την εγγύηση τι γίνετε? πες ότι σου χαλάει πες ότι καίγεται λέμε τώρα γίνετε κάτι στην μπαταρία.

Πρέπει αναγκαστικά να σταλθεί το κινητό για service και σίγουρα θα ζητηθούν αρκετά λεφτά.

Εκτος αν κυκλοφορούν μπαταρίες και με κάποιο τρόπο μπορούμε με λίγο τρόπο να την αλλάξουμε και μονοι μας...?

 

Υπάρχουν όλα τα ανταλλακτικά και αλλάζουν πολύ εύκολα. Το μόνο θέμα είναι να έχεις μεγάλη υπομονή στα θέματα αποστολής ανταλλακτικών γιατί έρχονται απο Κίνα και να πιάνουν και λίγο τα χέρια σου. Αν ψάξεις στο google θα βρείς εύκολα και φωτογραφίες για το πως γίνεται βίδες. Το κινητό είναι φοβερό σε χαρακτηριστικά και στην μισή τιμή (και περισσότερο) από άλλα παρόμοια σε χαρακτηριστικά κινητά που αν τα "στραβοκοιτάξεις" βγαίνουν και εκτός εγγύησης. Υποστήριξη / αναβαθμίσεις συνεχώς και φυσικά και μετά απο 18 μήνες :) Υπάρχει και Ελληνικό xiaomi forum εδώ.Το μόνο κακό για μένα είναι που δεν παίρνει κάρτα μνήμης αλλά υπάρχει και η 64gb έκδοση που με καλύπτει απόλυτα όπως φαντάζομαι και τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλα τα ανταλλακτικά και αλλάζουν πολύ εύκολα. Το μόνο θέμα είναι να έχεις μεγάλη υπομονή στα θέματα αποστολής ανταλλακτικών γιατί έρχονται απο Κίνα και να πιάνουν και λίγο τα χέρια σου. Αν ψάξεις στο google θα βρείς εύκολα και φωτογραφίες για το πως γίνεται βίδες. Το κινητό είναι φοβερό σε χαρακτηριστικά και στην μισή τιμή (και περισσότερο) από άλλα παρόμοια σε χαρακτηριστικά κινητά που αν τα "στραβοκοιτάξεις" βγαίνουν και εκτός εγγύησης. Υποστήριξη / αναβαθμίσεις συνεχώς και φυσικά και μετά απο 18 μήνες :) Υπάρχει και Ελληνικό xiaomi forum εδώ.Το μόνο κακό για μένα είναι που δεν παίρνει κάρτα μνήμης αλλά υπάρχει και η 64gb έκδοση που με καλύπτει απόλυτα όπως φαντάζομαι και τους περισσότερους.

Ντάξει από υπομονή όσο τίποτα μέχρι τώρα έχω πάρει 6 κινέζικα οπότε έμαθα να περιμένω! :-P για μένα μάλλον είναι οκ τα 16gb καθώς ποτέ δεν βάζω τραγούδια η πολλές φωτογραφίες οπότε μια χαρά είναι και εννοείτε τα χαρακτηριστικά του κινητού σε αυτήν την τιμή δεν παίζονται.. Ευχαριστώ παιδιά οπότε αύριο το παραγγέλνω καθώς ο μόνος φόβος μου ήταν το αλλαγμα της μπαταρίας εάν πάθει κάτι.. Σίγουρα θα προτιμήσω την official Rom μιας και δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά..και πιστεύω είναι πιο σταθερή(?)

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει από υπομονή όσο τίποτα μέχρι τώρα έχω πάρει 6 κινέζικα οπότε έμαθα να περιμένω! :-P για μένα μάλλον είναι οκ τα 16gb καθώς ποτέ δεν βάζω τραγούδια η πολλές φωτογραφίες οπότε μια χαρά είναι και εννοείτε τα χαρακτηριστικά του κινητού σε αυτήν την τιμή δεν παίζονται.. Ευχαριστώ παιδιά οπότε αύριο το παραγγέλνω καθώς ο μόνος φόβος μου ήταν το αλλαγμα της μπαταρίας εάν πάθει κάτι.. Σίγουρα θα προτιμήσω την official Rom μιας και δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά..και πιστεύω είναι πιο σταθερή(?)

 

Το ίδιο πράγμα είναι ουσιαστικά, με την διαφορά ότι στην multi και στην gr έχουν προστεθεί γλώσσες και έχουν αφαιρεθεί κυρίως κάποια από τα κινέζικα app της Xiaomi (πχ το market τους).

Τώρα στην ελληνική τα παλικάρια δουλεύουν σε κάποια πράγματα τα οποία τουλάχιστον για μας μπορούν να κάνουν την διαφορά όταν τελικά τα ενσωματώσουν στην public rom (πχ 160 χαρακτήρες στα sms).

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσες μερες μενει τελωνειο το πακετο εχτες μου ειπαν μπηκε τελωνειο και απο την στιγμη που μπηκε στο τελωνειο σε ποσες μερες παραλαμβανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε 1, 2 μέρες θα το έχεις.

 

Σε μια - δύο μέρες από τη στιγμή που βγαίνει από το τελωνείο, όχι που μπαίνει.

 

Τέλος πάντων αυτή η συζήτηση εδώ είναι off topic, έχουμε ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατά η μπαταρία σας με νορμάλ χρήση παιδιά?

με την δικια μου νορμαλ χρηση 3 μερες, wifi συνεχεια ανοικτο, λιγο δεδομενα, λιγο social, σερφαρισμα, αρκετη ομιλια, και μουσικη που και που, και καμια ωρα παιχνιδι την μερα, γενικα το φορτιζω 2 φορες την εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αποφάσισα να το παραγγείλω την Παρασκευή από merimobiles σε μαύρο 16g +''πιστόνια''+360 Click Quick Button.

Ερωτήσεις

1.Ποιόν τρόπο αποστολής να επιλέξω;(Μπερδεύτηκα με αυτά που διάβασα τελικά χαχαχαχαχα)

2.Να βάλω ασφάλεια πακέτου;

3.Να κάνω account ή σαν guest να παραγγείλω

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αποφάσισα να το παραγγείλω την Παρασκευή από merimobiles σε μαύρο 16g +''πιστόνια''+360 Click Quick Button.

Ερωτήσεις

1.Ποιόν τρόπο αποστολής να επιλέξω;(Μπερδεύτηκα με αυτά που διάβασα τελικά χαχαχαχαχα)

2.Να βάλω ασφάλεια πακέτου;

3.Να κάνω account ή σαν guest να παραγγείλω

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

απο την στιγμη που υπαρχει το vickmall δεν νομιζω να χρειαζεται να ασχοληθεις με το merimobiles...

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που υπαρχει το vickmall δεν νομιζω να χρειαζεται να ασχοληθεις με το merimobiles...

 

To2c.com είναι το πιο φθηνό μαζί με κάτι έξτρα δωράκια και καλά τσεκαρετο

Link to comment
Share on other sites

To2c.com είναι το πιο φθηνό μαζί με κάτι έξτρα δωράκια και καλά τσεκαρετο

 

που το ειδες οτι ειναι πιο φθηνο το to2c??αν βαλεις να σου ερθει με πακετο βγαινει 290 δολαρια..ενω το vickmall το εχει 286..τα ιδια δωρα ..μην το κανεις σε ευρω με ισοτιμια απο το καταστημα..δες ποσα δολαρια ειναι και μετα κανε με την ισοτιμια της τραπεζας που προκειται να παραγγειλεις...

παντως η τιμη ειναι χωμα πραγματικα απο οπου και να το παραγγειλεις...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως απενεργοποιειται η ηχογραφηση κλησης; θελω να βαλω αλλο προγραμμα γιατι αυτη που εχει μερικες φορες δεν κανει σωστα την δουλεια της και γραφει μονο την φωνη μου,οχι παντα αλλα το κανει..στις ρυθμισεις δεν εχει επιλογη και ουτε απεγκατασταση μπορω να κανω..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το παρακατω power bank ,το εχει δοκιμασει κανεις?

http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-brand-power-bank-10400mah.html

Link to comment
Share on other sites

Πειστηκα

 

Εχω και το 1s για τη γυναικα που ειναι σφαιρατο

Με τα miui του και ολα του

 

Ειναι μονοκαρτο αυτο;

 

Αν ναι κριμα

Να περιμενω να βγει δικαρτο;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...