Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τοσο γρηγορα??με το post nl??ολοι λενε για 20-30 μερες?

 

Μαλλον για ems μιλαει ο φιλος.

Παντως μην αγχωνεσται,διαβαστε τον πολυ καλο οδηγο αποστολων που υπαρχει στο φορουμ(για να μη γεμιζει το νημα με ασκοπα και ασχετα σχολια),καντε υπομονη 15 μερες(το λιγοτερο) και ολλα θα ερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για ems μιλαει ο φιλος.

Παντως μην αγχωνεσται,διαβαστε τον πολυ καλο οδηγο αποστολων που υπαρχει στο φορουμ(για να μη γεμιζει το νημα με ασκοπα και ασχετα σχολια),καντε υπομονη 15 μερες(το λιγοτερο) και ολλα θα ερθουν.

Το EMS τουλάχιστον για Merimobiles λένε ότι κάνει 6-8 εργάσιμες ημέρες. Εγώ σήμερα 8η εργάσιμη και ακόμα τίποτα! :mad: Τους ζήτησα να μου γυρίσουν πίσω το έξτρα 10$ που έδωσα για να έρθει πιο γρήγορα η παραγγελία μου, αφού δεν ήρθε βάση με αυτά που γράφουν στο site τους!

Link to comment
Share on other sites

Το EMS τουλάχιστον για Merimobiles λένε ότι κάνει 6-8 εργάσιμες ημέρες. Εγώ σήμερα 8η εργάσιμη και ακόμα τίποτα! :mad: Τους ζήτησα να μου γυρίσουν πίσω το έξτρα 10$ που έδωσα για να έρθει πιο γρήγορα η παραγγελία μου, αφού δεν ήρθε βάση με αυτά που γράφουν στο site τους!

 

έξτρα 10$? εμένα γιατί μου ζήτησαν 24? :P

Link to comment
Share on other sites

έξτρα 10$? εμένα γιατί μου ζήτησαν 24? :P

30$ έχω δώσει συνολικά για μεταφορικά (2 κινητά) +5$ για ασφάλεια.

Πάντως απάντησαν στο θέμα τους ότι τον τελευταίο καιρό καθυστερούν τα ελληνικά τελωνεία και το έχουν προσέξει. Ναι, αλλά αφού το ξέρεις ....γιατί μου ζητάς τότε να πληρώσω παραπάνω λεφτά και να είσαι ασυνεπείς ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

30$ έχω δώσει συνολικά για μεταφορικά (2 κινητά) +5$ για ασφάλεια.

Πάντως απάντησαν στο θέμα τους ότι τον τελευταίο καιρό καθυστερούν τα ελληνικά τελωνεία και το έχουν προσέξει. Ναι, αλλά αφού το ξέρεις ....γιατί μου ζητάς τότε να πληρώσω παραπάνω λεφτά και να είσαι ασυνεπείς ! :mad:

 

Η ems δεν είναι μονο για να ερθει πιο γρήγορα αλλά και για ασφάλεια τού αντικειμένου περισσότερο απο το απλό ταχυδρομείο, αλλά εντάξει δύσκολα βγαζεις ακρη με τους κινεζους , το καλό είναι οτι τουλαχιστον έρχονται και είναι αυτό που αγοραζεις και οχι μαιμουδιες απο τους συγκεκριμενους

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Η ems δεν είναι μονο για να ερθει πιο γρήγορα αλλά και για ασφάλεια τού αντικειμένου περισσότερο απο το απλό ταχυδρομείο, αλλά εντάξει δύσκολα βγαζεις ακρη με τους κινεζους , το καλό είναι οτι τουλαχιστον έρχονται και είναι αυτό που αγοραζεις και οχι μαιμουδιες απο τους συγκεκριμενους

 

Την ασφάλεια μας ζήτησαν να την καλύψουμε με 5$ για φουλ αποζημίωση αν πάθει κάτι. Κι εγώ από ό,τι βλέπω, θεωρείται από τα πιο αξιόπιστα και ευτυχώς στην παραγγελία που έκανα ήταν το πιο φθηνό, δεν το περίμενα! Εν τω μεταξύ, τους είπα ότι δε θέλω ems μου λένε, "θα δούμε αν μπορούμε να το στείλουμε με ταχυδρομείο". Τι θα πει θα δούμε? Γιατί μου έδωσαν την επιλογή τότε? χαχα Τους είπα τότε ότι θα ακυρώσω την παραγγελία, αν επιμείνουν και ότι αν καθυστερήσει η παράδοση επειδή με καθυστερούν αυτές τις μέρες, θα ζητήσω αποζημίωση.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια αγορασμενο από merimobiles μου ηρθε με ems την 8η ή 9η εργασιμη δεν θυμαμαι ακριβως (εδινε ως χρονικο οριο 6-9 εργασιμες) οποτε είμασταν μεσα στο οριο.:D

είναι γεγονος ότι σε σχεση με το απλο ταχυδρομειο ανεβηκε η τελικη τιμη του κοντα στα 30 δολλαρια (εκτος από το ems ηταν κ η εξτρα ασφαλεια) αλλα θεωρω ότι όταν κανει αγορες 200-300 ευρω δεν λεει κ τιποτα να δωσεις 5-10 ευρω παραπανω προκειμενου να εισαι σιγουρος για την αγορα σου.;)

παντως εγω από merimobiles,ο κολλητος μου από ibyugou,εχουμε μεινει κ οι 2 πολύ ευχαριστημένοι από τα συγκεκριμενα μαγαζια.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα θέμα, έκανα παραγγελία το 64αρι από ibuygou στις 27/5 μου έδωσαν tracking στις 28/5 αλλά ακόμα να εμφανιστεί το δέμα, όλο μου λέει item not found σε όλα τα traking sites, ακόμα και στο official τον nlpost. Έχει καθυστερήσει και σε εσάς να εμφανιστεί τόσο η εμφανίστηκε αμέσως; Σε επικοινωνια μου μαζί τους το Σάββατο μου είπαν να μην ανησυχώ αλλά ακόμα και με singpost μετά από 3 μέρες έδειχνε κάτι.

 

Ολα καλα κι ωραια, περιπου 12 μερες εκανε σε μενα να ελθει, το ιδιο ακριβως προιον.

Αρχικα, τσεκαρεις στο http://springglobalmailtracker.com/ και μετα απο περιπου μια βδομαδα, στο http://www.17track.net, αυτο εκανα, δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα με το συγκεκριμενο store.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μολις εκανα την αγορα απο ibuygou με το live chat σε βοηθαει σε οτι ερωτημα εχεις. θα ερθει με ολανδικο ταχυδρομειο ..ξερουμε περιπου ποσες μερες κανει??τι sim παιρνει το τηλεφωνο κακονικη η mini?

 

Σε μενα, εκανε ακριβως 12 μερες απο την ημερομηνια αποστολης του, με τον ιδιο τροπο αποστολης.

Link to comment
Share on other sites

Την ασφάλεια μας ζήτησαν να την καλύψουμε με 5$ για φουλ αποζημίωση αν πάθει κάτι. Κι εγώ από ό,τι βλέπω, θεωρείται από τα πιο αξιόπιστα και ευτυχώς στην παραγγελία που έκανα ήταν το πιο φθηνό, δεν το περίμενα! Εν τω μεταξύ, τους είπα ότι δε θέλω ems μου λένε, "θα δούμε αν μπορούμε να το στείλουμε με ταχυδρομείο". Τι θα πει θα δούμε? Γιατί μου έδωσαν την επιλογή τότε? χαχα Τους είπα τότε ότι θα ακυρώσω την παραγγελία, αν επιμείνουν και ότι αν καθυστερήσει η παράδοση επειδή με καθυστερούν αυτές τις μέρες, θα ζητήσω αποζημίωση.

 

οταν λεω ασφαλεια εννοω οτι ειναι πιο ασφαλες το πακετο να σταλει με ems απο το απλο ταχυδρομειο, με ems ειναι λιγοτερες οι πιθανοτητες να παθει αυτο το κατι, εμενα αυτο που μου ειπε η merimobiles ειναι οτι επειδη το ποσο της παραγγελιας μου ειναι μεγαλο ειναι καλυτερα να σταλει με ems για πιο ασφαλεια, μονο αυτο

 

εμενα παιδια αγορασμενο από merimobiles μου ηρθε με ems την 8η ή 9η εργασιμη δεν θυμαμαι ακριβως (εδινε ως χρονικο οριο 6-9 εργασιμες) οποτε είμασταν μεσα στο οριο.:D

είναι γεγονος ότι σε σχεση με το απλο ταχυδρομειο ανεβηκε η τελικη τιμη του κοντα στα 30 δολλαρια (εκτος από το ems ηταν κ η εξτρα ασφαλεια) αλλα θεωρω ότι όταν κανει αγορες 200-300 ευρω δεν λεει κ τιποτα να δωσεις 5-10 ευρω παραπανω προκειμενου να εισαι σιγουρος για την αγορα σου.;)

παντως εγω από merimobiles,ο κολλητος μου από ibyugou,εχουμε μεινει κ οι 2 πολύ ευχαριστημένοι από τα συγκεκριμενα μαγαζια.

 

εμενα εκανε γυρω στις 10 εργασιμες να ερθει, εμενα αυτο που με ενδιαφερει βασικα ειναι "να ερθει" :lol: και να ειναι αυτο που εχω παραγειλλει :D και οχι κατι αλλο, σε αυτον τον τομεα αλλα και στις τιμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο merimobiles μετα απο αρκετες παραγγελιες και δεν βλεπω τον λογο να αλλαξω μαγαζι για 10 δολλαρια πιο κατω που μπορει να βρω αλλου

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το (Xiaomi-mi3 - 64 MB) - Silver και τα ακουστικά Piston με EMS με συνολικό κόστος (300,75 €) ή (409,68 $).

Για να δούμε πως θα έρθει. !!!!!!!

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε φωνή ούτε ακρόαση. !!! Που δήλωνε ότι θα μας ενημέρωνε με εκτενείς εντυπώσεις για το κινητό.!!!

 

Πάντως πρέπει όσοι κάνουν δοκιμές σε Software ή αλλαγές πάνω στην συμπεριφορά του κινητού, πρέπει να γράφει ο καθένας εδώ σ΄αυτό το νήμα, ώστε να γνωρίζουμε όλοι μας τις δυνατότητες του κινητού μας.

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα την αγορα απο ibuygou με το live chat σε βοηθαει σε οτι ερωτημα εχεις. θα ερθει με ολανδικο ταχυδρομειο ..ξερουμε περιπου ποσες μερες κανει??τι sim παιρνει το τηλεφωνο κακονικη η mini?

 

Τι σημαίνει θα έρθει με ολανδικο ταχυδρομείο;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για ems μιλαει ο φιλος.

Παντως μην αγχωνεσται,διαβαστε τον πολυ καλο οδηγο αποστολων που υπαρχει στο φορουμ(για να μη γεμιζει το νημα με ασκοπα και ασχετα σχολια),καντε υπομονη 15 μερες(το λιγοτερο) και ολλα θα ερθουν.

 

Με postnl το πηρα απο ibuygou και εκανε αν οχι 8 10 μερες το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Με postnl το πηρα απο ibuygou και εκανε αν οχι 8 10 μερες το πολυ.

 

ναι με postnl που ειναι ολλανδικο εννοουσα!!ελπιζω να ερθει γρηγορα αν και χθες το παρηγγειλα και σημερα ακομη δεν εχει φυγει ..για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πριν 2-3 σελίδες είχα ρωτήσει για το σήμα του Μι3 επειδή μέσα στο σπίτι δυσκολεύεται το Ν8 που έχω τώρα... πως τα πάει το Μι3 έχει κάλο σήμα ή να γκρεμίσω κάνα τοίχο ; :p

Επίσης πριν λίγο πήρα τηλέφωνο σε ένα Ελληνικό Site που βρήκα το Μι3 να ρωτήσω τιμή και μου είπαν 350 € το μαύρο :hypno:

DF
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πριν 2-3 σελίδες είχα ρωτήσει για το σήμα του Μι3 επειδή μέσα στο σπίτι δυσκολεύεται το Ν8 που έχω τώρα... πως τα πάει το Μι3 έχει κάλο σήμα ή να γκρεμίσω κάνα τοίχο ; :p

Επίσης πριν λίγο πήρα τηλέφωνο σε ένα Ελληνικό Site που βρήκα το Μι3 να ρωτήσω τιμή και μου είπαν 350 € το μαύρο :hypno:

 

http://www.themrgadget.gr/eshop/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=173&virtuemart_product_id=1917

 

ευκαιρια μεγαλη!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πριν 2-3 σελίδες είχα ρωτήσει για το σήμα του Μι3 επειδή μέσα στο σπίτι δυσκολεύεται το Ν8 που έχω τώρα... πως τα πάει το Μι3 έχει κάλο σήμα ή να γκρεμίσω κάνα τοίχο ; :p

Επίσης πριν λίγο πήρα τηλέφωνο σε ένα Ελληνικό Site που βρήκα το Μι3 να ρωτήσω τιμή και μου είπαν 350 € το μαύρο :hypno:

 

Το σήμα του με COSMOTE που έχω όπως και πριν ειναι με s3 και s4 που είχα σε κάποια σημεία ίσως και καλυτερο, δεν θα εχεις προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά ο τύπος παει να βγάλει απο την μύγα ξυγκι, δεν είναι οτι δεν αξίζει αυτά τα λεφτά το κινητό με τα δεδομένα των ελληνικών τιμων , εδώ ισάξια και κατώτερα κινητά κοστίζουν τόσο αλλά γιατί να το πάρεις τόσο απο εδώ ενω μπορείς να το πάρεις στην μισή τιμη

Link to comment
Share on other sites

Από περίπου ελληνικό κατάστημα υπάρχει και σε τέτοια τιμή:

http://icell4u.eu/Xiaomi%20Mi3%20M3%20Phone%20Qualcomm%20800%20CPU%202.3GHz%20Quad%20Core%205.0%22%20FHD%2013.0Mp%20WCDMA%20TD-SCDMA?filter_name=mi3 + 5 χρόνια εγγύηση, όπως υπόσχονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως Ίσως θα έχεις θέμα μιας και τα Nokia έχουν εξαιρετικούς πομποδεκτες..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες :-)

Σίγουρα θα πουλάνε πολλά κομμάτια σε τέτοιες τιμές :lol:

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι αν το πάρει κάποιο μαγαζί με τα τελωνεία του τα σεα του τα μεα του κάνα 300αρι το πολύ πες ότι παλεύεται άλλα ΟΧΙ και 480!!!

DF
Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε ανώτερο το mi3 από το nexus 5?επειδή γλυτώνω ΦΠΑ ουσιαστικά μου έρχονται στην ίδια; Τιμή..τι λέτε ?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε ανώτερο το mi3 από το nexus 5?επειδή γλυτώνω ΦΠΑ ουσιαστικά μου έρχονται στην ίδια; Τιμή..τι λέτε ?

 

Καλησπερα το Μι3 εχει μεγαλυτερη αυτονομια λογω μπαταριας 3050 mAh (2300 mAh το NExus)

Θεωρητικα εχει λιγο καλυτερες φωτο (λογω specs) εχει FM Radio (το Nexus οχι) βασικο για μενα

και επειδη μου εχει κανει κλικ χωρις να το εχω κρατησει στα χερια μου θα παω για Μι3 αν μπορεσω!

Κατα τα αλλα το ιδιο chip φορανε πανω κατω ιδιες δυνατοτητες και τα δυο πολυ καλα :-)

Ισως η αγορα απο Ελλαδα αφου το βαζεις στα εξοδα να ειναι καλυτερη (και λογω εγγυησης) στην περιπτωση σου :p

DF
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

για το ράδιο δε με ενδιαφέρει καθόλου, η μπαταρία, είναι αρκετά μεγαλύτερη με 3050 εναντι 2300 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει αντίκτυπο στο πόσο κρατάει το καθε ένα..

Αν έχετε και καμιά άλλη γνώμη, ακούω :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

για το ράδιο δε με ενδιαφέρει καθόλου, η μπαταρία, είναι αρκετά μεγαλύτερη με 3050 εναντι 2300 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει αντίκτυπο στο πόσο κρατάει το καθε ένα..

Αν έχετε και καμιά άλλη γνώμη, ακούω :)

 

το nexus βγάζει δεν βγάζει τη μέρα με 3G ανοιχτό ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...