Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το ακυρωσα απο minideal μου ειπαν οτι ηταν ετοιμο για αποστολη και μετα μου ειπαν οτι σε καμια 10 μερες

Σ'αυτη την περίπτωση τα χρήματα σού γυρνάνε άμεσα?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'αυτη την περίπτωση τα χρήματα σού γυρνάνε άμεσα?

 

Και εγώ αυτό έχω πάθει. Στην σελίδα τους ακόμα και αυτή τη στιγμή λέει ότι είναι διαθέσιμο. Τα χρήματα τα επιστρέφουν αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το τσίμπησα στα 409$ στις 3 του γενάρη και είναι shipped από τις 7, να φοβάμαι ότι θα σκάσει Tegra;;;

Η παραγγελία είναι για Snapdragon ασφαλώς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το τσίμπησα στα 409$ στις 3 του γενάρη και είναι shipped από τις 7, να φοβάμαι ότι θα σκάσει Tegra;;;

Η παραγγελία είναι για Snapdragon ασφαλώς...

 

ενας παντως που παρηγγειλε snapdragon παρελαβε πριν λιγες μερες tegra...

 

για του λογου το αληθες...ποστ 356

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Να ρωτήσω η έκδοση στην με τον tegra μόνο το 3g δεν είναι συμβατό κατά τα άλλα λειτουργεί κανονικά στα δίκτυα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

ναι το 2g λειτουργει κανονικα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ναι το 2g λειτουργει κανονικα..

 

ok ευχαριστώ, με ενδιαφέρει το κινητό και γενικά τα xiaomi αλλά διστάζω για παραγγελία προς το παρόν δεν έχω καταλήξει ακόμη πουθενά

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ, με ενδιαφέρει το κινητό και γενικά τα xiaomi αλλά διστάζω για παραγγελία προς το παρόν δεν έχω καταλήξει ακόμη πουθενά

 

Δεν εισαι ο μονος φιλαρακι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος φιλαρακι.

 

Πέρα των κινδύνων/ρίσκων η αγορά από Κίνα , είναι και τόσα πολλά που χάνεσαι.

Μα και αυτή η εταιρεία έχει αργήσει πάρα πολύ , μα δεν μπορεί να κάνει ένα online shop όπως η oppo?

Εγώ λέω, αν είναι να διαθέσω τόσα χρήματα θα πάω μόνο για το MI3.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω preorder τα 64GB, παίζει καμία αξιόπιστη σελίδα/μαγαζί αυτή την στιγμή, γιατί βλέπω μόνο τα 16GB να κυκλοφορούν :(
Link to comment
Share on other sites

Το εχει παραλαβει κανεις με snap να μας πει εντυπωσεις? :)
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω preorder τα 64GB, παίζει καμία αξιόπιστη σελίδα/μαγαζί αυτή την στιγμή, γιατί βλέπω μόνο τα 16GB να κυκλοφορούν :(

 

Σχεδόν όλες οι σελίδες έχουν κλείσει τα preorders για το 64άρι.... Θα ανοίξουν όταν ανακοινωθεί το πότε θα βγει....

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν υπαρχει το 16αρι,θα υπαρχει το 64αρι;Σε επικοινωνια με το μαγαζι που εχω κανει προπαραγγελια μου ειπαν οτι εστειλαν ελαχιστα κομματια σε ολους τα οποια εξαφανιστηκαν αμεσως.Περιμενουν νεα παρτιδα κατα τα μεσα του μηνα απο οτι λενε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εστειλα παραγγελια 5/1 στο to2c,την επομενη το πρωι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει σε μαυρο που ηθελα παρα μονο σε ασημενιο.Τους εδωσα το ΟΚ και Δευτερα 13/1 ηταν εδω (με DHL,χωρις τελωνειο).Με Snapdragon,οποτε δεν υπηρξε θεμα με το συγκεκριμενο τουλαχιστον μαγαζι.

Στα λεφτα του (~310Ε),δεν υπαρχει κατι με τα specs του.Ειναι διπλα διπλα με ενα S4 στη δουλεια,και πιο πολλοι χαζευουν το Μι3.Κατα τη γνωμη μου ειναι πανεμορφο (αν και ελαφρως μεγαλο,βεβαια εκει που εχουν φτασει δεν εχει σχεδον καμια σημασια τα 1-2 χιλιοστα διαφορας κατα τη γνωμη μου),σφαιρα κτλ (36κ στο antutu στα χερια μου,για τους αριθμολαγνους).

Με 3 μερες χρησης,δεν εχω πολλα να πω.Φρικαρα λιγο στην αρχη,γιατι μετα την 1η φορτιση η μπαταρια επεφτε αρκετα γρηγορα,αλλα ηδη απο τη 2η βγαζει μια μερα (1 ωρα παιχνιδια,μερικα μνμτα,καμια ωριτσα σερφαρισμα και wi-fi/data,gps μονιμα ανοικτα,κανα δυο τηλεφωνα μονο :p ).Η οθωνη του ειναι απλα υπεροχη,και το gloves mode τα σπαει αν ζειτε καπου που κανει κρυο.

Δεν ηρθε rooted (δεν το ζητησα),αγγλικα εχει.Επρεπε να του βαλω εγω Google Play Store γιατι εχει μονο το Μi Market (αν δεν ηταν φουλ στα κινεζικα...),αλλα ηταν πολυ απλο.

 

Με δεδομενο οτι το εχω μονο 3 μερες,εκ των οποιων πολυ πολυ λιγο ελευθερο χρονο,δεν εχω συναντησει απολυτως κανενα προβλημα και το καλο που του θελω ειναι να μην συναντησω :D

Τα μονο που μου απασχολουν αμεσα ειναι 1)να το ρουταρω ,2)θηκη και screen protector γιατι πραγματικα ποναει να το βλεπεις λερωμενο,ποσο μαλλον να το γδαρω :cry: και τα κινζομαγαζα κανουν 1 μηνα να στειλουν τετοια,ελπιζω συντομα να βρω σε κανα amazon/ebay απο ευρωπη,γιατι 1 μηνα θα πεσει πολυ αγχος.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιος και ευχαριστουμε για το feedback!η τιμη του to2c ηταν πολυ καλη για ενα τετοιο τηλέφωνο που εχεις τις καλυτερες επιδοσεις αυτη τη στιγμη απο τα περισσοτερα "επωνυμα".

περιμένουμε με αγωνια να μας κανεις ενα αναλυτικο review της συσκευης αν σου ειναι ευκολο με εντυπωσεις για οθονη, μπαταρία, καμερα, κατασκευη, εμπειρια χρησης, gps κλπ..δεν νομιζω να ζητησα πολλα :D :lol:

καλοδουλευτο και να το χαρεις!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω και εγω απο ibuygou.Ομως το μαυρο γιατι δεν μου αρεσει το γκρι και μαλλον πρεπει να περιμενω παρα πολυ

το εχει ηδη συναδελφος.

 

φοβερη οθονη,πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,δυνατο ηχειο στην ομιλια(στο αυτι)

 

36χιλ antutu με την μια....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εστειλα παραγγελια 5/1 στο to2c,την επομενη το πρωι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει σε μαυρο που ηθελα παρα μονο σε ασημενιο.Τους εδωσα το ΟΚ και Δευτερα 13/1 ηταν εδω (με DHL,χωρις τελωνειο).Με Snapdragon,οποτε δεν υπηρξε θεμα με το συγκεκριμενο τουλαχιστον μαγαζι.

Στα λεφτα του (~310Ε),δεν υπαρχει κατι με τα specs του.Ειναι διπλα διπλα με ενα S4 στη δουλεια,και πιο πολλοι χαζευουν το Μι3.Κατα τη γνωμη μου ειναι πανεμορφο (αν και ελαφρως μεγαλο,βεβαια εκει που εχουν φτασει δεν εχει σχεδον καμια σημασια τα 1-2 χιλιοστα διαφορας κατα τη γνωμη μου),σφαιρα κτλ (36κ στο antutu στα χερια μου,για τους αριθμολαγνους).

Με 3 μερες χρησης,δεν εχω πολλα να πω.Φρικαρα λιγο στην αρχη,γιατι μετα την 1η φορτιση η μπαταρια επεφτε αρκετα γρηγορα,αλλα ηδη απο τη 2η βγαζει μια μερα (1 ωρα παιχνιδια,μερικα μνμτα,καμια ωριτσα σερφαρισμα και wi-fi/data,gps μονιμα ανοικτα,κανα δυο τηλεφωνα μονο :p ).Η οθωνη του ειναι απλα υπεροχη,και το gloves mode τα σπαει αν ζειτε καπου που κανει κρυο.

Δεν ηρθε rooted (δεν το ζητησα),αγγλικα εχει.Επρεπε να του βαλω εγω Google Play Store γιατι εχει μονο το Μi Market (αν δεν ηταν φουλ στα κινεζικα...),αλλα ηταν πολυ απλο.

 

Με δεδομενο οτι το εχω μονο 3 μερες,εκ των οποιων πολυ πολυ λιγο ελευθερο χρονο,δεν εχω συναντησει απολυτως κανενα προβλημα και το καλο που του θελω ειναι να μην συναντησω :D

Τα μονο που μου απασχολουν αμεσα ειναι 1)να το ρουταρω ,2)θηκη και screen protector γιατι πραγματικα ποναει να το βλεπεις λερωμενο,ποσο μαλλον να το γδαρω :cry: και τα κινζομαγαζα κανουν 1 μηνα να στειλουν τετοια,ελπιζω συντομα να βρω σε κανα amazon/ebay απο ευρωπη,γιατι 1 μηνα θα πεσει πολυ αγχος.

 

Ακούω από πολλούς να λένε ότι με DHL σίγουρα πληρώνεις τελωνείο. Πως τα κατάφερες και δεν πλήρωσες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εστειλα παραγγελια 5/1 στο to2c,την επομενη το πρωι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει σε μαυρο που ηθελα παρα μονο σε ασημενιο.Τους εδωσα το ΟΚ και Δευτερα 13/1 ηταν εδω (με DHL,χωρις τελωνειο).Με Snapdragon,οποτε δεν υπηρξε θεμα με το συγκεκριμενο τουλαχιστον μαγαζι.

Στα λεφτα του (~310Ε),δεν υπαρχει κατι με τα specs του.Ειναι διπλα διπλα με ενα S4 στη δουλεια,και πιο πολλοι χαζευουν το Μι3.Κατα τη γνωμη μου ειναι πανεμορφο (αν και ελαφρως μεγαλο,βεβαια εκει που εχουν φτασει δεν εχει σχεδον καμια σημασια τα 1-2 χιλιοστα διαφορας κατα τη γνωμη μου),σφαιρα κτλ (36κ στο antutu στα χερια μου,για τους αριθμολαγνους).

Με 3 μερες χρησης,δεν εχω πολλα να πω.Φρικαρα λιγο στην αρχη,γιατι μετα την 1η φορτιση η μπαταρια επεφτε αρκετα γρηγορα,αλλα ηδη απο τη 2η βγαζει μια μερα (1 ωρα παιχνιδια,μερικα μνμτα,καμια ωριτσα σερφαρισμα και wi-fi/data,gps μονιμα ανοικτα,κανα δυο τηλεφωνα μονο :p ).Η οθωνη του ειναι απλα υπεροχη,και το gloves mode τα σπαει αν ζειτε καπου που κανει κρυο.

Δεν ηρθε rooted (δεν το ζητησα),αγγλικα εχει.Επρεπε να του βαλω εγω Google Play Store γιατι εχει μονο το Μi Market (αν δεν ηταν φουλ στα κινεζικα...),αλλα ηταν πολυ απλο.

 

Με δεδομενο οτι το εχω μονο 3 μερες,εκ των οποιων πολυ πολυ λιγο ελευθερο χρονο,δεν εχω συναντησει απολυτως κανενα προβλημα και το καλο που του θελω ειναι να μην συναντησω :D

Τα μονο που μου απασχολουν αμεσα ειναι 1)να το ρουταρω ,2)θηκη και screen protector γιατι πραγματικα ποναει να το βλεπεις λερωμενο,ποσο μαλλον να το γδαρω :cry: και τα κινζομαγαζα κανουν 1 μηνα να στειλουν τετοια,ελπιζω συντομα να βρω σε κανα amazon/ebay απο ευρωπη,γιατι 1 μηνα θα πεσει πολυ αγχος.

Φίλε μου πες μου εντυπώσεις απο σερφαρισμα γενικώς με wifi και 3g. Ειναι γρήγορο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Group Buy απο Κινα πιστευω υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να περασει τελωνειο.

Και αν περασει , επειδη παραληπτης θα φαινεται μονο ενας τοτε θα του πουν οτι κανει εμποριο, συν τι αλλο θα ζητησουν μετα.

 

'Αποψή μου ειναι αυτη. Λογικα ολο και καποιος εδω μεσα θα μπορεσει να σου απαντησει στα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Μου φαίνεται όσοι πήρατε στα χερια σας το MI3...το πήρατε....Οι υπολοιποι θα περιμένουμε για καιρό...:cry::cry: Σύμφωνα με σημερινη ενημερωση που μου έστειλαν απο το Ibuygou το τηλ. είναι πλέον Out Of Stock. Mου πρότειναν ειτε να αλλάξω με καποιο ZTE ή ενα Gionee ή ακόμα και να περιμένω αν κ όταν γίνει διαθέσιμο. Εγώ προσωπικά -τουλάχιστον για την ώρα- επέλεξα να περιμένω.....Κρίμα και υπομονή....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...