Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παραγγειλει το xiaomi hongmi. οι μαρκες που αναφερεις ναι ειναι ενταξει...σε βλεπω να ζοριζεσαι ομως και η αληθεια ειναι οτι η miui δεν ειναι και τοσο noob friendly δηλαδη για αρχαριους..αφου εισαι διατεθιμενος να δωσεις 300 γιατι δε βλέπεις nexus 4, huawei ascend p6 κλπ απο ελλαδα. ανοιξε ενα θεμα στο επιλογη συσκευης..

 

Μαλλον θα το αφησω το χιαομι,,,

Μου αρεσε το p6,,αλλα δεν παιρνει δευτερη μπαταρια..αλλα ισως να το ειχα παρει αν ηξερα για τη προσφορα του γερμανου..

 

Θα περιμενω λιγο να δω το thl t 100 πως θα δουλεψει στα χερια των παιδιων εδω στην Ελλαδα

 

Ευχαριστω κ παλι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις multi δεν υπάρχουν ota updates. Στις official αγγλικές το playstore μπαίνει εύκολα μέσα από το mi market δε χρειαζεται Ρουτ δηλαδή..

 

οσο παει γινετε και χειροτερο...google play δεν εχει,ελληνικα δεν εχει,αλλα θα παρει,αλλα αν το παρεις με ελληνικα χανεις τα updates..μια τρυπα στο νερο δλδ..

 

Ααα,,μονο τα xiaomi εχουν miui..?

 

Aν για παραδειγμα επιλεξω αυτο,,

 

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/Octa-Core_Android_4.2_Phone_thl_T100_-_5_Inch_1080p_HD_Screen_1.66GHz_CPU_NFC_13MP_Camera_2GB_RAM_32GB_Memory/

 

http://www.minideal.net/thl-t100-smartphone-mtk6592-octa-core-8-core-android-4-2-with-5-3-inch-fhd-screen-nfc-otg.html

 

και μαλλον φαινεται οτι εχει play store,,,

με μικρη χρηση παιχνιδιων και αρκετο σερφαρισμα,,,

η ακομη και αν επιλεξω το mi3 και κατεβασω 5-6 παιχνιδια απο εκει που λες,,και αρκετο σερφαρισμα στο ιντερνετ

δε θα κρατησoυν τα κινητα 1-2 χρονια οπως εχω xperia neo v ???

Τον adobe reader για τα pdf βρισκεται στο μαρκετ του xiaomi ?

 

τα Thl σε γενικες γραμμες ειναι πολυ αξιοπιστα κινητα.αυτο που ποσταρες ειναι καινουριο κινητο και δεν εχει κανενας εμπειρια..παντως αν ειναι σαν ολα τα αλλα thl που κυκλοφορουν παρτο με κλειστα τα ματια!!θα το χαρεις πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

οσο παει γινετε και χειροτερο...google play δεν εχει,ελληνικα δεν εχει,αλλα θα παρει,αλλα αν το παρεις με ελληνικα χανεις τα updates..μια τρυπα στο νερο δλδ..

 

 

 

τα Thl σε γενικες γραμμες ειναι πολυ αξιοπιστα κινητα.αυτο που ποσταρες ειναι καινουριο κινητο και δεν εχει κανενας εμπειρια..παντως αν ειναι σαν ολα τα αλλα thl που κυκλοφορουν παρτο με κλειστα τα ματια!!θα το χαρεις πολυ!!

 

Ευχαριστω φιλε μου..

θα διαβασες την ατυχια του παιδιου που δεν του ανοιγει το thl t100 ...

Αντε να δουμε τι θα γινει...

Τωρα αυτο γιατι δεν δουλεψε,,του εκανε ρουτ ο πωλητης για να του βαλει το play store και δεν εγινε καλο ρουταρισμα ?

Link to comment
Share on other sites

οσο παει γινετε και χειροτερο...google play δεν εχει,ελληνικα δεν εχει,αλλα θα παρει,αλλα αν το παρεις με ελληνικα χανεις τα updates..μια τρυπα στο νερο δλδ..

 

το google play το κάνεις εγκατάσταση όπως κάνεις εγκατάσταση 1 πρόγραμμα από το play store τόσο απλά. Μόλις το βάλεις κάνεις εγκατάσταση το morelocate2 και έχεις και ελληνικά. Υπόθεση 1 λεπτού και τα 2. Και έχεις και κανονικά ΟΤΑ updates.

Για ποιες τρύπες μιλάς?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα είναι γι αυτούς που δεν φοβούνται να πειραματιστούν.

Εγω δηλ που φοβαμαι η δεν ξερω να πειραματιστω αλλα δεν εχω η δεν θελω να ξοδεψω μερικα κατοσταρικα Ευρω για να παρω απο εδω κατι που να παλευεται (απο αποψη RAM, οθονης κλπ) τι κανω?

Ευχαριστω φιλε μου..

θα διαβασες την ατυχια του παιδιου που δεν του ανοιγει το thl t100

Εφ οσον εισαι νουμπας (οπως κι εγω..) και δεν σκαμπαζεις απο σκαλισματα και μοντιφιες, διαβασε τα διαφορα threads και παρε ενα κινητο δοκιμασμενο απο αλλους και απροβληματιστο και ασε τα πρωτοκυκλοφορουντα ThL T100 η και κινητα με MIUI να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Κι εγω οταν προκειται να αγορασω, ετσι κανω, ψαχνομαι σε μοντελα πανω απο 3-4 μηνες παλια.

 

οσο παει γινετε και χειροτερο...google play δεν εχει,ελληνικα δεν εχει,αλλα θα παρει,αλλα αν το παρεις με ελληνικα χανεις τα updates..μια τρυπα στο νερο δλδ..

Ετσι ειναι ολα τα Xiaomi, παρε καλυτερα ενα συμβατικο.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλ που φοβαμαι η δεν ξερω να πειραματιστω αλλα δεν εχω η δεν θελω να ξοδεψω μερικα κατοσταρικα Ευρω για να παρω απο εδω κατι που να παλευεται (απο αποψη RAM, οθονης κλπ) τι κανω?

 

Nexus 5 στα ίδια λεφτά.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

το google play το κάνεις εγκατάσταση όπως κάνεις εγκατάσταση 1 πρόγραμμα από το play store τόσο απλά. Μόλις το βάλεις κάνεις εγκατάσταση το morelocate2 και έχεις και ελληνικά. Υπόθεση 1 λεπτού και τα 2. Και έχεις και κανονικά ΟΤΑ updates.

Για ποιες τρύπες μιλάς?

 

το θεμα ειναι να δωσω 320 ευρω και να ειναι ετοιμο...αν ειναι αντι για φορτιστηκε στην οθονη να γραφει χρεωθηκε(το εγραφε στο zopo 980 που ειχα)τι να το κανω..το εχεις δοκιμασει το morelocate και κανει καλη δουλεια?σχημα λογου ηταν η τρυπα στο νερο...

 

Εγω δηλ που φοβαμαι η δεν ξερω να πειραματιστω αλλα δεν εχω η δεν θελω να ξοδεψω μερικα κατοσταρικα Ευρω για να παρω απο εδω κατι που να παλευεται (απο αποψη RAM, οθονης κλπ) τι κανω?

 

πας σε κατι δοκιμασμενο που δεν θελει πολλα πειραγματα..αλλα επειδη το εχουμε κανει μπαχαλο το θεμα πανε εδω και πες τον προβληματισμο σου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλ που φοβαμαι η δεν ξερω να πειραματιστω αλλα δεν εχω η δεν θελω να ξοδεψω μερικα κατοσταρικα Ευρω για να παρω απο εδω κατι που να παλευεται (απο αποψη RAM, οθονης κλπ) τι κανω?

Παρε ενα Moto g απο Amazon.Και φθηνο και καλο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να δωσω 320 ευρω και να ειναι ετοιμο...αν ειναι αντι για φορτιστηκε στην οθονη να γραφει χρεωθηκε(το εγραφε στο zopo 980 που ειχα)τι να το κανω..το εχεις δοκιμασει το morelocate και κανει καλη δουλεια?σχημα λογου ηταν η τρυπα στο νερο...

 

κανένα miui δεν είναι πλήρως μεταφρασμένη. Αν θες να δώσεις αυτά τα λεφτά αυτό σου λέω, δεν κοιτάς εδώ :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να δωσω 320 ευρω και να ειναι ετοιμο...αν ειναι αντι για φορτιστηκε στην οθονη να γραφει χρεωθηκε(το εγραφε στο zopo 980 που ειχα)τι να το κανω..το εχεις δοκιμασει το morelocate και κανει καλη δουλεια?σχημα λογου ηταν η τρυπα στο νερο...

 

 

 

πας σε κατι δοκιμασμενο που δεν θελει πολλα πειραγματα..αλλα επειδη το εχουμε κανει μπαχαλο το θεμα πανε εδω και πες τον προβληματισμο σου..

 

Αν κρινω απο το αβατάρ σου γνωρίζεις οτι κανένα κινεζικό δεν έχει επίσημα playstore αλλά ουτε και την υποστήριξη που έχει η miui..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα Moto g απο Amazon.Και φθηνο και καλο!!! :)

 

τι είπες τώρα!! θεός είσαι... Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό. Πόσο πιάνει?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλ που φοβαμαι η δεν ξερω να πειραματιστω αλλα δεν εχω η δεν θελω να ξοδεψω μερικα κατοσταρικα Ευρω για να παρω απο εδω κατι που να παλευεται (απο αποψη RAM, οθονης κλπ) τι κανω?

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.

Το "Εγω" που εγραψα ηταν σχημα λογου για να δειξω οτι συμμεριζομαι τις αμφιβολιες και τα ερωτηματικα του φιλου παραπανω. Εγω δεν επαψα να ειμαι ακομα "νουμπας", ομως καιρο τωρα εχω μπει στον "Κινεζικο χορο" αλλαζοντας απο το Μαιο 3 Android και περιμενοντας τωρα το τεταρτο..

Που θα παει, θα πιασω το ρυθμο του χορου..:):)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τους φιλους ποιο πανω που σας συμβουλευουν να κοιταξετε αλλου αν θελετε κατι ετοιμο απο το κουτι χωρις να πειραξετε τιποτα εσεις.

 

Η miui πιστευω σε θεματα παραμετροποιησης και δυνατοτητων ξεφευγει αρκετα απο το απλο android κατι που τη κανει 'βουνο' για τον αρχαριο και εργαλειο για τον εμπειρο.

 

Ακομα και αρχαριος ομως αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις και να μαθεις η κοινοτητα της ειναι αριστη και δε θα εχεις προβλημα.

 

Τελος με το off topic.

 

@vgls35

Μηπως εχεις νεοτερα για ποτε θα σου ερθει το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω απο το αβατάρ σου γνωρίζεις οτι κανένα κινεζικό δεν έχει επίσημα playstore αλλά ουτε και την υποστήριξη που έχει η miui..

 

α δεις το τηλεφωνο που εχω στο avatar μου ηρθε ετοιμο..δεν ξερω αν υποστηριζεται επισημα η zopo απο την google αλλα μολις το εβγαλα απο το κουτι εβαλα τον λογαριασμο μου στο play store και το τουμπανιασα στις εφαρμογες..

το xiaomi το σκεφτομαι τις τελευταιες μερες..ενταξει το play store δεν ειναι κατι σοβαρο..φταιχνεται.μακαρι η υποστηριξη που λες να μας φερει και ελληνικα!γιατι το morelocate που αναφερθηκε το κοβω google translate...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σου ήρθε rooted..κάνω λάθος; για το morelocale συμφωνω μαζί σου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

To more locale δεν βάζει μόνο του τα ελληνικά στην ρομ.Αν αυτά υπάρχουν θα τα εμφανίσει.Το πρόβλημα του "χρεώθηκε" που ανέφερες, δεν είναι μετάφραση του κινέζου αλλά έτσι το είχε κάνει η google στο android 4.2.1.Θυμάμαι που το είχα πρωτοδει στο επίσημο update του nexus 7 και γελούσα.Το πρόβλημα του κινέζου (της mtk βασικά) ειναι ότι στον mtk6589 έδωσε την 4.2.1 και κόλλησε εκεί.Aν δώσουν update στην 4.2.2 θα λυθεί αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σου ήρθε rooted..κάνω λάθος; για το morelocale συμφωνω μαζί σου..

 

Οχι δεν ηταν root,εγώ το ροοταρα..και αν δεις και τα κινητά που έχω στην υπογραφή μου κανένα δεν ήρθε ροοτ ..αλλα ολα είχαν Google play ακόμα και τα φθηνοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν root,εγώ το ροοταρα..και αν δεις και τα κινητά που έχω στην υπογραφή μου κανένα δεν ήρθε ροοτ ..αλλα ολα είχαν Google play ακόμα και τα φθηνοτερα..

 

Τότε μην κοιτάς το mi3 δεν έχει play store από την μάνα του. Πήγαινε σε κάποιο άλλο φθηνότερο που έχει :p.

Το miui από το http://en.miui.com/ το official δεν έχει play store.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς κανένα coupon για το Mi3 για ένα από τα παρακάτω site??

minideal

ibuygou

merimobiles ή οποιοδήποτε άλλο που να αξίζει?

 

Δε με νοιάζει αν είναι και preorder!

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τους φιλους ποιο πανω που σας συμβουλευουν να κοιταξετε αλλου αν θελετε κατι ετοιμο απο το κουτι χωρις να πειραξετε τιποτα εσεις.

 

Η miui πιστευω σε θεματα παραμετροποιησης και δυνατοτητων ξεφευγει αρκετα απο το απλο android κατι που τη κανει 'βουνο' για τον αρχαριο και εργαλειο για τον εμπειρο.

 

Ακομα και αρχαριος ομως αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις και να μαθεις η κοινοτητα της ειναι αριστη και δε θα εχεις προβλημα.

 

Τελος με το off topic.

 

@vgls35

Μηπως εχεις νεοτερα για ποτε θα σου ερθει το κινητο;

Δυστυχως δεν το εχουν ακομη στειλει,μου ειπαν μεσα στην εβδομαδα γιατι πρωτα τα περνανε απο ελεγχο,μετα τα κανουν ολα ρουτ και περνανε τις μουλτι ρομ,και θα τα στειλουν μαζικα.

Link to comment
Share on other sites

off the record πάλι.!Δηλαδή ρε παιδιά..κάποιος που θέλει το κινητό..και δεν ξέρει το miui..ή δεν ξέρει τόσα πολλά απο android,τον συμβουλευετε να μην το πάρει?

 

................................

Link to comment
Share on other sites

................................

 

Δεν ειναι πυρηνική φυσική...κινητό ειναι..δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται το spemall εχει βγαλει κουπονακι 3% για το mi3 Mikel3%

Και λιγο ακομη, καλα θα ηταν :clap:

Link to comment
Share on other sites

Και λιγο ακομη, καλα θα ηταν :clap:

Στειλε τους στο livechat τους ενα μυνημα οτι ενδιαφερεσαι για αυτο το κινητο,

και τι καλυτερο μπορουν να κανουν.Δεν εχεις να χασεις κατι,ολο και κατι θα κερδισεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...