Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε σε μένα βγαίνουν οι φατσούλες στο ημερολόγιο, παρόλο που το αναβαθμίζω κάθε εβδομάδα με την τελευταία developer Miui.

Μήπως το έχεις βάλει εσύ από τις ρυθμίσεις σου κάτι τέτοιο άθελα σου, ή έχεις κάποιο worm

 

Υπόψιν στο κινητό έχω περάσει καθαρή ελληνική rom. Πήγα να βάλω μία οθόνη κλειδώματος και κόλλησε. Αναγκάστηκα να κάνω wipe/delete και να βάλω την ελληνική που είχα μέσα. Τώρα στο κινητό έχω 2 ημερολόγια. Σε αυτό που βλέπετε, το εικονίδιο δείχνει την σημερινή ημερομηνία. Στο άλλο ημερολόγιο δεν είναι έτσι, είναι πολύ απλό. Worm δεν νομίζω, αν και έχω βάλει και εκτός google προγράμματα. Επίσης όταν έχω κάποια υπένθυμιση, δείχνει μίοα κουκίδα επάνω από την ημερομηνία

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48621&stc=1&d=1408362986

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι φατσουλες ειναι οι χαρουμενες αργιες και οι μη χαρουμενες εργασιμες.

Αν θυμαμαι καλα αναφερεται στις κινεζικες εργασιμες και εργιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, βοηθεια!!!!

Εδωσα το Mi3 μου στον αδελφο. Καναμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων+καθαρισμο dalvik & cache. Προηγουμενως, ειχα περασμενη ελληνικη miui (cancro) κι ελληνικη γλωσσα ως default. Στη συνεχεια, σεταριστηκε απο την αρχη στα αγγλικα κι εμφανιστηκε ειδοποιηση για OTA update. Ολα καλα μεχρι εδω...

Αφου κατεβηκε το σχετικο αρχειο και ξεκινησε η διαδικασια αναβαθμισης, το τηλεφωνο επανεκκινησε και "κολλησε" στο mi logo!!! Εγινε προσπαθεια επαναφορας μεσα απο recovery mode, αλλα το τηλεφωνο μοιαζει σα να ειναι τελειως αδειο απο δεδομενα!!

Εχει κανεις καποια ιδεα, σχετικα με το τι μπορει να εχει συμβει κι αν/πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο???

Καθε ιδεα-->δεκτη με ιδιαιτερη χαρα!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, βοηθεια!!!!

Εδωσα το Mi3 μου στον αδελφο. Καναμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων+καθαρισμο dalvik & cache. Προηγουμενως, ειχα περασμενη ελληνικη miui (cancro) κι ελληνικη γλωσσα ως default. Στη συνεχεια, σεταριστηκε απο την αρχη στα αγγλικα κι εμφανιστηκε ειδοποιηση για OTA update. Ολα καλα μεχρι εδω...

Αφου κατεβηκε το σχετικο αρχειο και ξεκινησε η διαδικασια αναβαθμισης, το τηλεφωνο επανεκκινησε και "κολλησε" στο mi logo!!! Εγινε προσπαθεια επαναφορας μεσα απο recovery mode, αλλα το τηλεφωνο μοιαζει σα να ειναι τελειως αδειο απο δεδομενα!!

Εχει κανεις καποια ιδεα, σχετικα με το τι μπορει να εχει συμβει κι αν/πως μπορω να επαναφερω το τηλεφωνο???

Καθε ιδεα-->δεκτη με ιδιαιτερη χαρα!!!:O

 

Διάβασε το ποστ 2672,είχα παρόμοιο θέμα. Απλά βάλτο να μπουταρει από το system 1(αν default είναι το system 2)

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Διάβασε το ποστ 2672,είχα παρόμοιο θέμα. Απλά βάλτο να μπουταρει από το system 1(αν default είναι το system 2)

 

Ευχαριστω κατ' αρχας για τη βοηθεια.

Το θεμα ειναι πως πλεον, δε μου δινει επιλογη αναμεσα σε system 1 και system 2 κι εχω πελαγωσει, μπορω να πω!!! Καποια αλλη προταση??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ευχαριστω κατ' αρχας για τη βοηθεια.

Το θεμα ειναι πως πλεον, δε μου δινει επιλογη αναμεσα σε system 1 και system 2 κι εχω πελαγωσει, μπορω να πω!!! Καποια αλλη προταση??? :cry:

 

μαλλον πας για εγκατασταση απο fastboot https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5186-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF/

 

παντως πριν το αρχησεις κανε μια ερωτηση στο ελληνικο miui φορουμ μηπως υπαρχει τροπος και το γλυτωσεις(οτι και να κανεις παντως γραψε την λυση εδω να την ξερουμε;))

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πας για εγκατασταση απο fastboot https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5186-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF/

 

παντως πριν το αρχησεις κανε μια ερωτηση στο ελληνικο miui φορουμ μηπως υπαρχει τροπος και το γλυτωσεις(οτι και να κανεις παντως γραψε την λυση εδω να την ξερουμε;))

 

αυτο βλεπω κι εγω...:mad: θα το παλεψω και θα σας ενημερωσω, αρκει να βγαλω ακρη....:blink::thanks:

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα, σκευτομαι να αγοράσω την συσκευή και θα ήθελα να δω πως σας φαίνεται εσάς που το έχετε ηδη. Αξίζει τα λεφτά του; είχα νωρίτερα το ascend p6, το οποίο δυστοιχως μου έπεσε κ έσπασε. Δεν θέλω να δώσω πολλά, αλλά ουτε να μου κακοφανει αργότερα. Σκευτομαι επίσης και το huawei honor 6. Αλλά δεν ξέρω αν θα κερδίσω κατι απο τον 8core του huawei. Σαν κατασκευή πως σας φαίνεται; συγνώμη που ρωταω πραγματα που προφανώς έχετε γράψει ξανά, αλλά δεν μπορω να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχετε γράψει.
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που ρωταω πραγματα που προφανώς έχετε γράψει ξανά, αλλά δεν μπορω να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχετε γράψει.

 

Αγαπητέ φίλε αν θέλεις γενικά μια άποψη δεν είναι πρόβλημα να ρωτάς. Εγώ προσωπικά γκρινιάζω όταν φίλοι ρωτάνε πράγματα τα οποία έχουν απαντηθεί πολλάκις στις προηγούμενες σελίδες.

 

Κατ'εμέ το κινητό είναι κορυφαίο ενώ σε συνδυασμό με την τιμή του (τώρα το βρίσκεις στα 210 ευρώ) είναι εύκολα στις καλύτερες vfm επιλογές. Εγώ το έχω 1,5 μήνα και είμαι καταευχαριστημένος. Μάλιστα εχθές παρήγγειλα 3ο για φίλο.

 

Ίσως θα έπρεπε να μπει σαν δυνατότητα στο φορουμ, να υπάρχει μια ψηφοφορία στην αρχή για κάθε νήμα συσκευής για τους κατόχους (αυστηρά) στα πρότυπα της αξιολόγησης των κινεζομάγαζων. Να μπορούμε να βλέπουμε ποσοστιαία πόσοι κάτοχοι είναι ευχαριστημένοι και αν όχι για ποιον λόγο δεν είναι (με 3-4 επιλογές).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως θα έπρεπε να μπει σαν δυνατότητα στο φορουμ, να υπάρχει μια ψηφοφορία στην αρχή για κάθε νήμα συσκευής για τους κατόχους (αυστηρά) στα πρότυπα της αξιολόγησης των κινεζομάγαζων. Να μπορούμε να βλέπουμε ποσοστιαία πόσοι κάτοχοι είναι ευχαριστημένοι και αν όχι για ποιον λόγο δεν είναι (με 3-4 επιλογές).

 

Και αυτό το (αυστηρά) ποιος θα το εξασφαλίσει; Δεν το γλυτώνεις το μπάχαλο. Το κακό είναι ότι όσοι αναζητούν πληροφορίες, δεν διαβάζουν καθόλου στο θέμα και ακολουθούν την εύκολη λύση της ίδιας και της ίδιας ερώτησης με αποτέλεσμα να γεμίζει ένα θέμα με ανούσια πληροφορία. Συνεχίζουμε στα της συσκευής...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι τυχών προβλήματα στον ήχο π.χ, στις κλήσεις, έχει καλό σήμα γενικότερα; με το ίντερνετ δεν αντιμετωπισατε κάποιο πρόβλημα π.χ να χάνει το wi-fi κτλ. Εμφανισιακά είναι πολύ ομορφο και νομιζω οτι θα είναι το επόμενο κινητό μου ☺απλα θέλω να φύγουν καποιες τελευταίες φοβίες. Ευχαριστώ πολύ για τον χρονο σας ☺
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι τυχών προβλήματα στον ήχο π.χ, στις κλήσεις, έχει καλό σήμα γενικότερα; με το ίντερνετ δεν αντιμετωπισατε κάποιο πρόβλημα π.χ να χάνει το wi-fi κτλ. Εμφανισιακά είναι πολύ ομορφο και νομιζω οτι θα είναι το επόμενο κινητό μου ☺απλα θέλω να φύγουν καποιες τελευταίες φοβίες. Ευχαριστώ πολύ για τον χρονο σας ☺

 

Μη φοβασε τίποτα κανένα ψεγάδι σε όλα του!!!!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πραγματικά τόσο καλό, που δεν μπαίνω σε σκέψεις για το Μι4. Νομίζω και οι υπόλοιποι κάτοχοι θα συμφωνήσουν και θα καταλάβουν τι εννοώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να πας σε κάτι πιο δυνατό από το mi3 από την στιγμή που δεν υπάρχει καμια εφαρμογή και κανένα παιχνίδι που να 'κολλάει' στο mi3..

Γιατί να πας σε κάτι πιο δυνατό από την στιγμή που ήδη μπορείς να κανεις τα πάντα με αυτό που έχεις..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για αγορά, τη Παρασκευή στο happy hour του pandawill οι 5 γρηγορότεροι θα το πάρουν στα 260 δολάρια

 

******** του pandawill είναι αυτά δεν πρόκειται να το πάρεις ποτέ εκεί πριν πάει 0 ο χρόνος έχει γίνει soldout

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πας για εγκατασταση απο fastboot https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5186-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF/

 

παντως πριν το αρχησεις κανε μια ερωτηση στο ελληνικο miui φορουμ μηπως υπαρχει τροπος και το γλυτωσεις(οτι και να κανεις παντως γραψε την λυση εδω να την ξερουμε;))

 

Τελικα, μονο με fastboot καταφεραμε να περασουμε ROM. Αρχιζει παλι το "στησιμο" απο την αρχη!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Ρ6 και σου λεω ότι το Μι3 είναι επιπέδου Galaxy S5 σε δυνατότητες και το Ρ6 Galaxy S3...

Πρόβλημα σήματος wifi εδώ απλά δεν υπάρχει gps σε...3 δευτερόλεπτα μπαταρία νομίζω μετά τα tablet ότι καλύτερο...

Το μόνο που μου έχει λήψει απο το p6 είναι οι κοντινές φωτο που έβγαζε.

Η συσκευή έχει τέτοια υποστήριξη από την εταιρία με συνεχείς αναβαθμίσεις που θα εντυπωσιαστείς.

Και τέλος ξεχνάς τη λέξη lag και να ξέρεις ότι δεν θα μείνει αν υπάρχει κανένα bug άλυτο λόγω των συνεχών αναβαθμίσεων.

Αυτά ελπίζω πραγματικά να το πάρεις και να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αυτη η θηκη

http://www.ebay.com/itm/181462651815?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=480428370157&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

σχετικα γρηγορα αν εξαιρεσω την καθυστερηση των ΕΛΤΑ ....πολυ καλη και δεν βλεπω να "κοβει" το σημα οπως καποιες αλλες ...ειχα μια ανησυχια με αυτα που διαβαζα αλλα ευτυχως κανενα προβλημα...σημα "καμπανα" :p

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αυτη η θηκη

http://www.ebay.com/itm/181462651815?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=480428370157&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

σχετικα γρηγορα αν εξαιρεσω την καθυστερηση των ΕΛΤΑ ....πολυ καλη και δεν βλεπω να "κοβει" το σημα οπως καποιες αλλες ...ειχα μια ανησυχια με αυτα που διαβαζα αλλα ευτυχως κανενα προβλημα...σημα "καμπανα" :p

Ωραία φαίνεται...την αγόρασα και εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...