Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ένας φίλος μόλις παρέλαβε το 16αρι τέλειο πολύ καλό.Προσπαθει να συνδέσει το mikey που του στείλανε δώρο αλλά το αναγνωρίζει σαν handsfree το ίδιο και στο δικο μου xiaomi note.Και τα δυο με multi.Καμμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι.

Όχι.

Όχι.

Δες εδώ.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, καθώς από τις 50 τελευταίες σελίδες του thread που διάβασα ζαλίστηκα λίγο (υπάρχουν σε πολλά σημεία χρήσιμες πληροφορίες, απλώς κάποιες καταλήγουν να είναι και αντικρουόμενες ειδικά όσον αφορά επιλογή rom και κατάστημα παραγγελίας).

Επιφυλάσσομαι βεβαίως να τις διαβάσω όλες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μια βδομαδα χρησης να καποια πρωτα συμπερασματα.

1.Το κινητο ειναι απιστευτα γρηγορο.Οτι και να του βαλεις ανοιγει πολυ γρηγορα.Τη λεξη lag την εχω ξεχασει.

2.Την ποιοτητα του κινητου θα τη ζηλευαν πολλοι κατασκευαστες.

3.Η μπαταρια κραταει ανετα μια μερα και αμμα δεν το πολυπειραζεις φτανει και τη μιαμιση.

4.Η καμερα του ειναι καλη την ημερα αλλα τη νυχτα ειναι μονο για κοντινες φωτο

5.Η οθονη του ειναι καλη και βλεπεις κατω απο τον ηλιο

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον κινεζο αν και πιστευω οτι θα μπορουσε να ειναι λιγο μικροτερο.

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μόλις παρέλαβε το 16αρι τέλειο πολύ καλό.Προσπαθει να συνδέσει το mikey που του στείλανε δώρο αλλά το αναγνωρίζει σαν handsfree το ίδιο και στο δικο μου xiaomi note.Και τα δυο με multi.Καμμία ιδέα;

 

πρέπει να περάσεις την εφαρμογή mikey στη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και γω σήμερα από Vickmall με Singapure Post. Συγκεκριμένα, παρήγγειλα αυτό. Το σωστό είναι, δηλαδή θα λειτουργούν 3G κλπ. έτσι; Επίσης υπάρχει περίπτωση να ρθει σε λιγότερο από 10 μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και γω σήμερα από Vickmall με Singapure Post. Συγκεκριμένα, παρήγγειλα αυτό. Το σωστό είναι, δηλαδή θα λειτουργούν 3G κλπ. έτσι; Επίσης υπάρχει περίπτωση να ρθει σε λιγότερο από 10 μέρες;

Ναι από xiaomiworld.com έρχεται από Ευρώπη με DHL αλλά με λίγο τσιμπημένα μεταφορικά. Σε 3-4 εργάσιμες είναι στην πόρτα σου ;);)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και γω σήμερα από Vickmall με Singapure Post. Συγκεκριμένα, παρήγγειλα αυτό. Το σωστό είναι, δηλαδή θα λειτουργούν 3G κλπ. έτσι; Επίσης υπάρχει περίπτωση να ρθει σε λιγότερο από 10 μέρες;

 

πολυ σπανιο αλλα εχει συμβει,συνηθως κανει 12-20 μερες να ερθει,και τωρα Αυγουστο με τα ελτα να κοιμουνται........

Link to comment
Share on other sites

πολυ σπανιο αλλα εχει συμβει,συνηθως κανει 12-20 μερες να ερθει,και τωρα Αυγουστο με τα ελτα να κοιμουνται........

Ας το ελπίσουμε γιατί γυρίζω 12 και μου χει τύχει δυο-τρεις φορές να αφήσουν το δέμα στην εξώπορτα της πολυκατοικίας επειδή δεν ήταν κανείς σπίτι. Στα τέτοια τους.

Link to comment
Share on other sites

Ας το ελπίσουμε γιατί γυρίζω 12 και μου χει τύχει δυο-τρεις φορές να αφήσουν το δέμα στην εξώπορτα της πολυκατοικίας επειδή δεν ήταν κανείς σπίτι. Στα τέτοια τους.

 

αυτο ειναι συστημένο..(το κινητο) αν δεν βαλεις υπογραφη δεν το αφηνει πουθενα!

οποτε αραξε

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ποιος είπε πως θα σταματήσουν την υποστήριξη στο mi2s??? Εδώ ακόμα συνεχίζουν και βγάζουν ρομς για το mi1....!

 

Στο φορουμ της xiaomi στο θεμα για την τελευταια εκδοση της miui ολοι οι κάτοχοι παραπονιούνται για bugs, οτι σταμάτησαν να υποστηρίζουν το mi2. Αυτο που μου 'εκανε εντυπωση ειναι η αναφορα απο πολλους οτι υπάρχουν ακόμη σοβαρα bugs στο mi2 αλλα η xiaomi δεν φρόντισε να τα διορθώσει ποτέ, απεναντίας έδινε τοσο καιρό update για ανούσια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι συγκεκριμένο, πέρα του να βάλεις την σιμ μέσα. Υπόψην, η συσκευή δεν υποστηρίζει 4G, κι επίσης για να υποστηρίζει έστω το 3G πρέπει να αγοράσεις την έκδοση με τον snapdragon 800, και ΟΧΙ αυτή με τον tegra.

Επίσης, θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις το play store, αν δεν θα το έχει ήδη κάνει το κατάστημα από το οποίο θα το αγοράσεις, μέσω μιας απλής διαδικασίας. Το Root σου δίνει δικαιώματα διαχειριστή, αλλά δεν είναι απαραίτητο να το κάνεις.

 

Σ ευχαριστω εισουν σαφεστατος, Να υποθεσω πως το καλυτερο μαγαζι απ οτι καταλαβα ή μαλλον ενα απο τα καλυτερα για αγορα του mi3 ειναι τα: vickmall και το xiaomishop europe (αν και λιγο ακριβο) το 4g το κρινεις απαραιτητο στην Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θα θελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιο link πως περνανε τα εληνικη rom στο m3 γιατι ειμαι λιγο ασχετος!!εβαλα τα εληνικα απο το μενου αλλα δεν υποστηρηζει ολα τα προγραματα.ευχαρηστω!!

 

Εαν κατάλαβα καλά χρειάζεσαι αυτό απο την ελληνική κοινότητα

το δικό μου δεν είχε updater εγκατεστημένο και το έκανα με το δεύτερο τρόπο

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5460-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-VIDEO-1-M%CE%AD%CF%83%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-M/

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως το καλυτερο μαγαζι απ οτι καταλαβα ή μαλλον ενα απο τα καλυτερα για αγορα του mi3 ειναι τα: vickmall και το xiaomishop europe (αν και λιγο ακριβο) το 4g το κρινεις απαραιτητο στην Ελλαδα;

 

ολα καλα ειναι τα μαγαζια, δεν θα εχεις θεμα απλα το vickmall και το minideal ταα πρωτημαμε σε αυτο το forum για το mi3.

 

Οσον αφορα το 4g προσωπικα πιστευω οτι το 3g που πιανει το mi3 νομιζω 40κατι mbps ειναι υπεραρκετο απο την αποψη οτι ουτε το adsl σπιτι μας δεν ειναι τοσο γρηγορο, αρα απο την στιγμη που εχουμε μονο 1-2 gb διαθεσιμα και οχι απειρα απο τον παροχο μας δεν θα καταλαβεις καποια διαφορα, αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν θα κατεβασεις ποτε καποια ταινεια απο το internet του κινητου σου, το πολυ να δεις κανα βιντεο στο youtube που ειμαι σιγουρος οτι δεν θα καταλαβεις αν χρησιμοποιεις το 3g της xiaomi ή το πιο γρηγορο 4g του κοσμου

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πόσο αντέχει σε εσάς η μπαταρία και με τη χρήση..? εγώ έχω ξενερώσει λίγο γιατί κάθε βράδυ θέλω φόρτιση...με πολύ χρήση αλλά 3000μπατ ήλπιζα 1 μέρα άνετα.. official αγγλική την τελευταία έχω και balanced με αυτόματο φωτισμό 60%
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλαβει και εγω εδω και μια εβδομαδα απο vickmall με την αγγλικη εκδοση. Αφου παιδευτηκα να βαλω το google play, γιατι το store της miui δε με αφηνε να εγγραφω, ανακαλυψα, αν και ισως θα πρεπε να το ξερω, οτι ειμαι unrooted αλλα σε αυτη την εκδοση του λογισμικου που ειχα (stable) δεν μπορω να επιλεξω root access. Μετα απο αλλο λιγο καψιμο βρηκα, τελικα, οτι θελω cmw και flash του superuser και το εκανα, με επιπτωση αμυδρα μικροτερη ταχυτητα -που νομιζω εφτιαξε με κανα δυο restart- και 400κατι ποντους κατω στο antutu μειον.

 

Root ηθελα για να βαλω mi tools. Το βαζω λοιπον και βλεπω οτι δε λειτουργει ΚΑΜΙΑ επιλογη τους, παροτι με root checker ειμαι οντως rooted, αρα τα μηνυματα παραμενουν με 70 χαρακτηρες.

Ακομα χειροτερα συνειδητοποιω οτι δεν εχω updates. Οι αυτοματες ενημερωσεις δε λειτουργουν. Μου βγαζει οτι εχω την τελευταια stable ενω εχουν βγει αλλες δυο.

 

Τοσο φοβερο κινητο απο ταχυτητα και κατασκευη και εχω σπαταλησει τοση ωρα απο τη ζωη μου που οριακα ειμαι να μετανιωσω που το πηρα.

 

Ξερετε, λοιπον, πώς μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες, τι παιζει με τις ενημερωσεις και με τα mi tools;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλαβει και εγω εδω και μια εβδομαδα απο vickmall με την αγγλικη εκδοση. Αφου παιδευτηκα να βαλω το google play, γιατι το store της miui δε με αφηνε να εγγραφω, ανακαλυψα, αν και ισως θα πρεπε να το ξερω, οτι ειμαι unrooted αλλα σε αυτη την εκδοση του λογισμικου που ειχα (stable) δεν μπορω να επιλεξω root access. Μετα απο αλλο λιγο καψιμο βρηκα, τελικα, οτι θελω cmw και flash του superuser και το εκανα, με επιπτωση αμυδρα μικροτερη ταχυτητα -που νομιζω εφτιαξε με κανα δυο restart- και 400κατι ποντους κατω στο antutu μειον.

 

Root ηθελα για να βαλω mi tools. Το βαζω λοιπον και βλεπω οτι δε λειτουργει ΚΑΜΙΑ επιλογη τους, παροτι με root checker ειμαι οντως rooted, αρα τα μηνυματα παραμενουν με 70 χαρακτηρες.

Ακομα χειροτερα συνειδητοποιω οτι δεν εχω updates. Οι αυτοματες ενημερωσεις δε λειτουργουν. Μου βγαζει οτι εχω την τελευταια stable ενω εχουν βγει αλλες δυο.

 

Τοσο φοβερο κινητο απο ταχυτητα και κατασκευη και εχω σπαταλησει τοση ωρα απο τη ζωη μου που οριακα ειμαι να μετανιωσω που το πηρα.

 

Ξερετε, λοιπον, πώς μπορω να στειλω μηνυμα με 160 χαρακτηρες, τι παιζει με τις ενημερωσεις και με τα mi tools;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5540610#post5540610

και 2 3 ποστ πιο κάτω έχω γράψει πως να βάλεις το google play

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Play store εβαλα κανονικα. Developper rom με τοσα bug σε καμια περιπτωση δε βαζω αν εννοεις αυτο ως προταση. Με τα ota updates ξερεις κατι;

 

εγώ στην developer δουλεύουν όλα οκ τα updates τα κάνω κανονικά αυτόματα από το updater μπαμ μπαμ.. πια bugs λες γιατί εγώ δεν έχω προσέξει τίποτα....?

Link to comment
Share on other sites

Για developper εχω διαβασει διαφορα σε site. Στη stable δεν υποστηριζεται δηλαδη το αυτοματο update;

 

Τελικα βρηκα οτι τα updates στη stable γινονται σε ακανονιστα διαστηματα, αλλα και παλι εχει μεινει πισω το updater.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω εισουν σαφεστατος, Να υποθεσω πως το καλυτερο μαγαζι απ οτι καταλαβα ή μαλλον ενα απο τα καλυτερα για αγορα του mi3 ειναι τα: vickmall και το xiaomishop europe (αν και λιγο ακριβο) το 4g το κρινεις απαραιτητο στην Ελλαδα;

 

To 4g προσωπικά το θεωρώ ψιλοαχρείαστο για αυτά που κάνουμε σαν μέσοι χρήστες στις κινητές συσκευές. Εκτός από αυτό, στην Ελλάδα είναι κι ένας λόγος παραπάνω να αδιαφορήσεις, λόγω χαμηλού σήματος.

 

Εγώ έχω πάρει από το to2c και το ibuygou ο,τι έχω πάρει από Κίνα, κι ήταν όλα μια χαρά. Τα περισσότερα έμπιστα καταστήματα εκ Κίνας θα τα βρεις σε ένα excel στην υπογραφή του Maddoctor. Μερικά από αυτά έχουν αποθήκη εντός ΕΕ, απ όπου μπορείς να παραλάβεις σε πολύ λιγότερο χρόνο και χωρίς να έχεις τον φόβο να πληρώσεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. μελλοντικος κατοχος του κινητου σας και εχω μια ερωτηση. Ξερω οτι παιρνει κανονικη σιμ. εγω τωρα που στο αλλο κινητο εχω micro -sim υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου καπως στο Xiaomi Mi3 στην καινουργια κανονικη σιμ που θα παρω ? το +30 που θελει για να αναγνωριζει τις επαφες το εχω κανει ηδη με το number fixer πολυ ευκολα. (ανροιντ ειναι και το αλλο τηλεφωνο). Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. μελλοντικος κατοχος του κινητου σας και εχω μια ερωτηση. Ξερω οτι παιρνει κανονικη σιμ. εγω τωρα που στο αλλο κινητο εχω micro -sim υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες μου καπως στο Xiaomi Mi3 στην καινουργια κανονικη σιμ που θα παρω ? το +30 που θελει για να αναγνωριζει τις επαφες το εχω κανει ηδη με το number fixer πολυ ευκολα. (ανροιντ ειναι και το αλλο τηλεφωνο). Ευχαριστω

 

Καλησπερα και σε σενα!

Δε χρειαζεται ν' αλλαξεις SIM, μ' εναν ανταπτορα (απο micro SIM σε SIM), μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτην που εχεις ηδη.

Οσον αφορα τη μεταφορα των επαφων σου, κανε ενα συγχρονισμο τους, στο παλιο σου τηλεφωνο, με το λογαριασμο Google, που (λογικα) εχεις, κι οταν (με το καλο) σου ελθει το καινουριο, τις επαναφερεις σ' αυτο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε σενα!

Δε χρειαζεται ν' αλλαξεις SIM, μ' εναν ανταπτορα (απο micro SIM σε SIM), μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτην που εχεις ηδη.

Οσον αφορα τη μεταφορα των επαφων σου, κανε ενα συγχρονισμο τους, στο παλιο σου τηλεφωνο, με το λογαριασμο Google, που (λογικα) εχεις, κι οταν (με το καλο) σου ελθει το καινουριο, τις επαναφερεις σ' αυτο.:rolleyes:

 

σε ευχαριστω για την απαντηση. τον συγχρονισμο που λες με το Google+ τον εχω κανει ηδη απλα δεν ηξερα αν θα μπορω να τις επαναφερω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...