Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατρέ μου μας έφτιαξες. Εγώ περιμένω και ο κινέζος (coolicool) το δείχνει unshipped.

Βέβαια η παραγγελία μπήκε την Παρασκευή (βράδυ) οπότε μέχρι στιγμής δεν έχουμε σοβαρές καθυστερήσεις.

 

Φίλε gkouk74 βάσει αυτών που μας μεταφέρει ο maddoctor ίσως θα πρέπει να σκεφτείς να φορέσεις την ίδια rom και να ησυχάσεις.

 

απο ποιο site ηρθε με 4.4.2;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο ποιο site ηρθε με 4.4.2;

Κοίταξα τα μηνύματα του, το αγόρασε ... από merimobiles...

 

Από εδώ γίνεται σίγουρα, και γίνεται και αποστολή από EU warehouse:

http://www.xiaomishop.com/71-xiaomi-3-mi-3-23ghz-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-5-inch-ips-13mp-camera-black.html

 

Το καλό είναι ότι επιτέλους τα καταστήματα άρχισαν να προσφέρουν το κινητό με νεότερες εκδόσεις του λογισμικού... σε πολλά ήδη αναγράφουν την 4.3 και στα δύο παραπάνω από ότι φαίνεται δίνεται με 4.4+

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το ΜΙ3 αυτή την εποχή σε σχέση με τα λεφτά του και τον ανταγωνισμό; Ή να περιμένω μήπως πέσει η τιμή αν βγει νέο μοντέλο; Αυτό το μαγαζί που στέλνει από Ευρώπη είναι αξιόπιστο; Να το πάρω με κούριερ αν είναι...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να υποστηρίζουμε αυτό το νήμα, με παρουσιάσεις από το κινητό μας και αλληλοβοήθεια στα προβλήματα και τις απορίες που προκύπτουν.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το ΜΙ3 αυτή την εποχή σε σχέση με τα λεφτά του και τον ανταγωνισμό; Ή να περιμένω μήπως πέσει η τιμή αν βγει νέο μοντέλο; Αυτό το μαγαζί που στέλνει από Ευρώπη είναι αξιόπιστο; Να το πάρω με κούριερ αν είναι...

Σε αυτά τα χρήματα ο μόνος ανταγωνιστής του mi3 είναι το ZTE Grand S II, μάλιστα μπήκε πριν λίγο καιρό στην αγορά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393122

 

Αν συνυπολογίσεις οτι ο ανταγωνισμός θα ενταθεί και επιπλέον αναμένουμε κάποια στιγμή το mi3s πιστεύω ότι θέμα χρόνου οι τιμές να πέσουν κάτω από τα 300$.

 

Για το μαγαζί δεν ξέρω, αλλά αν κάνεις αγορά από κινεζομάγαζα μόνο μέσω paypal...

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το με τον music player και κάνε ορισμό ως ήχο κλήσης

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ειχα θεσει ενα ερωτημα σχετικα με το find my phone σε προηγουμενη σελιδα,αν ξερει καποιος να μου απαντησει.

Επισης αξιζει να περασουμε την miui v5 developer?Τι bugs θα συναντησουμε;Ειναι γρηγορη οσο την 4.3 που εχω;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πως κάνω ενα mp3 ήχο κλήσης !? Επίσης ομάδες επαφών φτιάχνει !?

 

Πας ρυθμισεις/ηχος/ηχος κλησης και εκει που σου λεει τοπικα κατω κατω εχει μια επιλογη "Αλλα" μπαινεις εκει και σου λεει επιλογη τραγουδιου, για τις επαφες, μπαινοντας μεσα πρεπει να σου λεει πανω πανω οι ομαδες μου, μπαινεις εκει και τις φτιαχνεις οπως θες

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και νέα αναβάθμιση....

 

Η τελευταία είναι η 4.6.6 και αύριο θα κάνει την εμφάνισή της η 4.6.13.

Οι developers βγαίνουν κάθε βδομάδα και η αρίθμηση είναι ημερολογιακη.

4 για 2014

6 για τον Ιούνη

6 για την 6η μέρα του μήνα.

 

Αν έχουν αργία μόνο δεν βγάζουν ή αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα τελευταία στιγμή - λίγο μετά την δημοσίευση.

Link to comment
Share on other sites

Άντε και εγώ έχω μείνει με το s3 και περιμένω mi3s να βγει γύρω στα 320 $

 

Θα περιμενεις πολυ,

σιγουρα μετα το Σεπτεμβριο και σιγουρα στα 400+.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπεριζω την κοινοτητα , ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας για την αγορα του mi3 16gb . Τι πρεπει να προσεξω , και ποιο μαγαζι να επιλεξω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπεριζω την κοινοτητα , ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας για την αγορα του mi3 16gb . Τι πρεπει να προσεξω , και ποιο μαγαζι να επιλεξω. Ευχαριστω.

 

Καλώς ήρθες φίλε,

 

Επειδή όσο και να προσπαθήσει κάποιος δεν θα μπορέσει να σου δώσει πλήρη εικόνα θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις την ανάγνωση από την σελίδα 60 και μετά (ίσως και παρακάτω 70) ώστε να σχηματίσεις μόνος άποψη για το τι συμβαίνει, ποια μαγαζιά έχουν προτιμηθεί και γιατί κτλ. Θα σου πάρει 15-20 λεπτά να διαβάσεις σχόλια 30+ ανθρώπων.

 

Εγώ αποφάσισα να το παραγγείλω πριν 10 μέρες οπότε είμαστε στα ίδια σχεδόν. Μπήκα διάβασα και κατέληξα. Τώρα περιμένω. Επίσης στο φόρουμ υπάρχουν ανοιχτά θέματα με τα πιο γνωστά και αξιόπιστα καταστήματα από Κίνα. Για επιπλέον πληροφορίες (αν καταλήξεις σε 2-3) μπορείς να δεις και εκεί ποιος ανταποκρίνεται πιο γρήγορα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπεριζω την κοινοτητα , ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας για την αγορα του mi3 16gb . Τι πρεπει να προσεξω , και ποιο μαγαζι να επιλεξω. Ευχαριστω.

 

Καλησπερα και γω καινουργιος ειμαι αλλα απ την μικρη εμπειρια που απεκτησα σου προτεινω Merimobiles παντα με ems και παντα πληρωμη με paypal με αναμονη 20 ημερων περιπου απο Κινα (εγω περιμενω απο 24-05 να μου ρθει) η αλλιως απο Xiaomishop μεσω eu warehouse με αναμονη 2-5 μερες με λιγο τσιμπημενη τιμη σε σχεση με τους αλλους αλλα παραλαμβανεις αμμεσα και χωρις φοβο τελωνιου (εχουν παρει 2 φιλοι μου και με χουν :p στο δουλεμα).Μολις παραγγειλεις ζητα τους να στο στειλουν ως δωρο mp3 αξιας 30ε ξερουν αυτοι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπεριζω την κοινοτητα , ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια σας για την αγορα του mi3 16gb . Τι πρεπει να προσεξω , και ποιο μαγαζι να επιλεξω. Ευχαριστω.

 

Καλησπερα και γω καινουργιος ειμαι αλλα απ την μικρη εμπειρια που απεκτησα σου προτεινω Merimobiles παντα με ems και παντα πληρωμη με paypal με αναμονη 20 ημερων περιπου απο Κινα (εγω περιμενω απο 24-05 να μου ρθει) η αλλιως απο Xiaomishop μεσω eu warehouse με αναμονη 2-5 μερες με λιγο τσιμπημενη τιμη σε σχεση με τους αλλους αλλα παραλαμβανεις αμμεσα και χωρις φοβο τελωνιου (εχουν παρει 2 φιλοι μου και με χουν :p στο δουλεμα).Μολις παραγγειλεις ζητα τους να στο στειλουν ως δωρο mp3 αξιας 30ε ξερουν αυτοι.

 

Εγώ θα έλεγα να προσέχουμε λίγο σχετικά με το τρόπο τον οποίο προτρέπουμε κάποιον να κάνει την αγορά του.

Καταρχάς υπάρχει αυτός ο υπερπλήρης οδηγός για αποστολές από Κίνα, όπως επίσης και αυτό το thread, σχετικά με τα Κινέζικα μαγαζιά που υπάρχουν εκεί έξω. Παραθέτονται εμπειρίες από τους χρήστες, πολύ χρήσιμες στο να βοηθήσουν κάποιον να αποφασίσει.

@CRISPAF77 που προτείνεις "πάντα με ems", το ξέρεις ότι με ems υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πληρώσεις τελωνείο ;

Το αν δεν πλήρωσες εσύ δεν λέει και πολλά.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

gbuster εαν ξαναδιαβασεις το μηνυμα μου θα παρατηρησεις τα εξης: αναφερω οτι ειμαι καινουργιος με μικρη εμπειρια και γω οποτε σιγουρα θα διαβασεις και δευτερη και τριτη και οσες αποψεις επιθυμεις ωστε να αποφασισεις για το τι θα κανεις.Προτεινω τα ανωτερω οποτε υπαρχει και η επιλογη της απορριψης, δεν προτρεπω... και τελος απ τη στιγμη που παραγγελνουμε απο το εξωτερικο για τιποτα δεν ειμαστε σιγουροι και παντα υπαρχει ο φοβος μη με γελασουνε,κοροιδεψουνε η ακομα και να κλεψουνε.Οπως και να χει σεβαστη η αποψη σου και την ασπαζομαι με τις καλυτερες προθεσεις.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα όλη μέρα την έσκισα την μπαταρία. Μόλις έκλιεσε το κινητό με 3% μπαταρία. Στο iphone δεν θα κρατούσε ούτε ώρα. Τα σχολιά μου μέχρι στιγμής...

1) Ακόμα μου βγάζει αναβαθμίσεις...κατεβαίνουν κανον ικά χωρίς πρόβλημα. Αυτή την στιγμή κατεβάζω την 4.5.30 :)

2) Δοκίμασα την φωτογραφική μηχανή + βίντεο. Τραβάει ωραίες φωτό. Το μόνο θέμα που έχει είναι ότι εάν θέλεις να πάρεις βίντεο με ζουμ, πρέπει πρώτα να ζουμάρεις σε φωτό, να σταθεροποιηθεί ο φακός και μετά να το γυρίσεις σε βίντεο. Αλλιώς είναι όλα θολά. Δεν ξέρω εάν φτιάχνει στις μετέπειτα εκδόσεις, θα το τσεκάρω όταν σταματήσουν οι αναβαθμίσεις

3) GPS, πιάνει αμέσως και εύκολα. Του έβαλα το Navigon και δουλεύει πολύ καλά.

4) Δεν έχω προλάβει να φτιάξω ομάδες/ήχους κλήσεις ανά ομάδα....ελπίζω αύριο.

 

Το κινητό πάντως είναι φοβερό! :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανείς που εχει πρόβλημα με το micloud??? Δεν μπορούσα να μπω με τίποτα στον λογαριασμό μου απο το pc αλλα μετα από 3 μέρες επιτέλους μου στειλε το authentication code με sms και μπήκα χθες το βραδυ..αλλα μόνο απο το pc απο το τηλέφωνο τιποτα μου ζητούσε και αυτό τον κωδικό που παραγεται λεει απο την ΜΙ....Σήμερα παλι πριν λιγο πηγα να μπω και παλι απο το pc μια απο τα ίδια τιποτα...ξανα μου ζηταει να κανει την διαδικασία με την ταυτοποίηση των 2 βημάτων αλλα δεν στελνει παλι το sms....και απο το τηλέφωνο μια απο τα ίδια....Τι γινεται???το εχει δει κανείς ???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι κανείς που εχει πρόβλημα με το micloud??? Δεν μπορούσα να μπω με τίποτα στον λογαριασμό μου απο το pc αλλα μετα από 3 μέρες επιτέλους μου στειλε το authentication code με sms και μπήκα χθες το βραδυ..αλλα μόνο απο το pc απο το τηλέφωνο τιποτα μου ζητούσε και αυτό τον κωδικό που παραγεται λεει απο την ΜΙ....Σήμερα παλι πριν λιγο πηγα να μπω και παλι απο το pc μια απο τα ίδια τιποτα...ξανα μου ζηταει να κανει την διαδικασία με την ταυτοποίηση των 2 βημάτων αλλα δεν στελνει παλι το sms....και απο το τηλέφωνο μια απο τα ίδια....Τι γινεται???το εχει δει κανείς ???

 

Θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεσαι, εδώ αρκεί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την ελληνική MIUI. Όχι την τελευταία, την προηγούμενη. Μια χαρά η διαδικασία παρόλο που δεν είχα το Updater.

 

Τα θέματα που κατεβάζω ως *.mtz και που τα βάζω στο MIUI/Themes, γιατί δεν τα βλέπει;; π

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεσαι, εδώ αρκεί...

 

Η επανάληψη εχει νόημα....Εχω και τα τρία τηλέφωνα και δεν μπορώ να μπω και στα τρία..στον λογαριασμό μου οπου ειχα αρχεία σημαντικα..Και επειδή χάνω τις φωτογραφίες μου νομίζω ειναι σημαντικό να μάθω οσα περισσότερα γίνεται και απο τους χρήστες και των τριών τηλεφώνων....Μπορεί καποιος που εχει πχ το hongmi να του εχει τύχει και να μου δώσει λύση. Εγω αυτή την στιγμή καίγομαι να βρω τις σημαντικές φωτογραφίες που εχασα και γιαυτό το κανα......Ειναι σαν να σου χτυπαει ο σκληρός δίσκος και να εχεις μεσα χιλιαδες φωτογραφίες απο τις γενήσεις των παιδιών σου, βαφτίσια και ολες τις σημαντικές στιγμές...Γιαυτό εβαλα τα ιδια σε τρία νήματα. Δεν θα το κανα για αλλο λογο....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο πριν 3 μέρες. Πετάει απλά. Είχα το galaxy s2 πριν. Καλό τηλέφωνο αλλά αυτό τα σπάει. Σήμα καμπάνα με 3g πάντα ανοιχτό. Δεν κολλάει πουθενά, κάμερα κάτσε καλά και μπαταρία αφού το πίνω όλη μέρα χαλαρά μέχρι το βράδυ με 30% υπόλοιπο. Αυτά κατά τα άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βαλει καποιος αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm και να μας δωσει ss με τα στατιστικα της μπαταριας ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...