Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατάλαβα. ελληνική ρόμ φαντάζομαι θα βρώ στις προηγούμενες σελίδες του φορουμ ε? έψαξα λίγο και το βρίσκω στο coolicool και απο ευρώπη και απο κίνα με free shipping και στις 2 περιπτώσεις απλά απο ευρώπη εχει περίπου 250 ενω απο κινα 233.Παιζει να το στέλνουν με καμια μεταφορική περίεργη οι ευρωπαίοι και να πληρώσει τελωνείο ο δικός μου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρεπει να βαλεις μονος σου ελληνικη ρομ μην ζητησεις να σου βαλλουν multi

Επισης φιλικη συμβουλη μην αγοραζεις εσυ κινητα για γνωστους περα απο πατεραδες μητεραδες αδερφια γιατι 1. Θα εχεις το αγχος αν γινει κατι με το ταχυδρομιο

2.θα σε πρηξουν ολη την ωρα που ειναι το κινητο και ποτε θα ερθει το ξέρω την εχω πατήσει Άπειρες φορες

3.Οτι προβλημα εχουν θα σου τηλεφωνουν και ειδικα αν ειναι ασχετοι την εβαψες

4. Αν χαλασει το κινητο και χρειαστει να το στηλεις πισω εσυ θα το στηθεις

 

Αποψη μου πες του γνωστου σου τις πληροφορίες που ζητα και πες του να το αγορασει μονος του

 

 

Ήθελα και εγώ να τους πω να βάλουν multilanguage γιατί λες όχι φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα και εγώ να τους πω να βάλουν multilanguage γιατί λες όχι φίλε μου

Γιατι δεν ξερεις τι rom ειναι αυτη που θα σου βαλλουν και αν μετα θες να την αλλαξεις μπορει να μην ξερεις πως, επισης ειμαι σιγουρος οτι updates δεν θα εχεις με την δικη τους multi σε αντιθεση με την ελληνικη miui.Gr + support απο ατομα που σου απαντανε στο λεπτο στο forum τους

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Πες τους να σου βάλουν την multi και όταν το πάρεις έλα στο ελληνικό φόρουμ της miui να βάλεις την ελληνική. Είναι πανεύκολο. Απλώς για να έχεις ένα κάποιο ελληνικό μενού να δουλεύεις.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ξερεις τι rom ειναι αυτη που θα σου βαλλουν και αν μετα θες να την αλλαξεις μπορει να μην ξερεις πως, επισης ειμαι σιγουρος οτι updates δεν θα εχεις με την δικη τους multi σε αντιθεση με την ελληνικη miui.Gr + support απο ατομα που σου απαντανε στο λεπτο στο forum τους

 

Δηλαδή να το πάρω όπως είναι όταν έρθει θα Λειτουργεί κανονικά ; να τους πω να το κάνουν root ; συγγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετος καταλάβετε πρώτη φορά πολύ άγχος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά θα λειτουργεί. Όπως και να σου έρθει θα είσαι σε θέση εύκολα να βάλεις όποια rom θέλεις και να είσαι και root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική developers. Πολύ καλή, σταθερή, με την τελευταία στο mi3 στο antutu χτυπάς 43-44000 και έχεις υποστήριξη. TDB λες για αυτή, γιατί δεν το κατάλαβα!?

 

http://Http://forum.xda-developers.com/mi-2/development/rom-kk-v6-smiui-4-10-31-initd-tdb-t2926604

 

 

ναι αυτη την αντιστοιψη για MI3 φυσικα.θελω να εχω 2 διαφορετικες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ξέρει κάποιος δείκτη ακτινοβολίας sar ;

 

The head SAR rating of the Xiaomi Mi 3 is 1.18W/kg, while its body SAR is 1.154W/g, which is well within the limits.

 

Πηγή

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

The head SAR rating of the Xiaomi Mi 3 is 1.18W/kg, while its body SAR is 1.154W/g, which is well within the limits.

 

Πηγή

 

Νομιζω οτι ενα παιδι ποιο πισω(μαλλον πολλες σελιδες ποιο πισω)εχει ποσταρει εικονα που λεει για 0,8w/kg τι απο τα 2 να ισχυει?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

15/12 Έφυγε από Σιγκαπούρη και 27/12 έφτασε Ελλάδα.

Για να δούμε από εδώ και πέρα πότε θα παραλάβω!!

Πάντως το περίμενα να φθάσει πολύ αργότερα,ευχάριστη έκπληξη εώς τώρα!!

31.12.2014 Ηρθε σήμερα η ειδοποίηση για παραλαβή από ταχυδρομείο

Η παραγγελία έγινε από To2c.com στίς 13.12.2014.

Συνολικά από την παραγγελία μέχρι σήμερα 17 ημέρες για παραλαβή.

Edited by Gorgolemis
ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ.ξαφνικα ενω κοιμομουν και το ειχα αφησει μια χαρα το κινητο οταν πηγα να πατησω το power για να ξεκλειδωσω την οθονη δεν ανοιγε,δεν αντιδρουσε το κινητο.πατησα το power και το up και εχει κολλησει σε ενα ανθρωπακι που λεει fastboot.τι κανω τωρα?εχει συμβει σε καποιον αλλον κατι παρομοιο?ειχα την ελληνικη ρομ αρχεσ δεκεμβριου αν δεν κανω λαθος.

 

 

Λυθηκε το θεμα με μια επανεκιννηση.Δεν ξερω τι μπορει να ηταν,δειχνει καλα παντως.Καλη χρονια.

Edited by nikfou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ.ξαφνικα ενω κοιμομουν και το ειχα αφησει μια χαρα το κινητο οταν πηγα να πατησω το power για να ξεκλειδωσω την οθονη δεν ανοιγε,δεν αντιδρουσε το κινητο.πατησα το power και το up και εχει κολλησει σε ενα ανθρωπακι που λεει fastboot.τι κανω τωρα?εχει συμβει σε καποιον αλλον κατι παρομοιο?ειχα την ελληνικη ρομ αρχεσ δεκεμβριου αν δεν κανω λαθος.

 

 

Λυθηκε το θεμα με μια επανεκιννηση.Δεν ξερω τι μπορει να ηταν,δειχνει καλα παντως.Καλη χρονια.

 

Προς ενημέρωση το fastboot ειναι το πιο χρήσιμο εργαλείο για να επαναφερουμε το κινητο μας σε περιπτωση που κατι κανουμε λαθος δεν ειναι κατι που πρεπει να ανυσηχεις αλλα να χαίρεσαι

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση το fastboot ειναι το πιο χρήσιμο εργαλείο για να επαναφερουμε το κινητο μας σε περιπτωση που κατι κανουμε λαθος δεν ειναι κατι που πρεπει να ανυσηχεις αλλα να χαίρεσαι

 

Ακόμα και εντελώς πεθαμένο να είναι, χωρίς fastboot/recovery (ίσως και όταν δεν φορτίζει αν είναι bricked) , ξαναζωντανεύει :)

 

Δεν έχει νέα ρομ αυτή την εβδομαδα;

 

Βγήκε Ελληνική σαν 5.1.3. Είναι η 4.12.26 με τις τελευταίες ενημερώσεις της Ελληνικής μετάφρασης.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την τελευταία κρασαρει ο task manager (πλήκτρο με τις 3 ορίζοντιες γραμμές)

ναι καποιο πρόβλημα με την ελληνικη γλωσσα είναι..εχουν απαντησει ηδη τα παιδια στο ελληνικο φορουμ,θα βγαλουν fix εως το βραδυ.:cool:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , εχω περάσει στο mi3w την τελευταια μεχρι χθες ελληνικη rom , εχω δυο ερωτήσεις, πρώτον δεν μπορώ να βρώ πως θα αλλάξω θεση στα εικονίδια στο μενου που κατεβαινει από πάνω με τους διακοπτες ( wifi, bluetooth,gps κτλ) , και δευτερον εχω ενα πρόβλημα με το google store error 497 , με wifi κατεβαζω κανονικά , με data δεν τσουλάει ... εκανα ολα τα γνωστά clear, unistall ,reinstall , clear cache , uninstall updates , disable download manager, download unlimited ktl alla τιποτα ,

εχει αντιμετωπισει κάποιος κατι παρόμοιο ;

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , εχω περάσει στο mi3w την τελευταια μεχρι χθες ελληνικη rom , εχω δυο ερωτήσεις, πρώτον δεν μπορώ να βρώ πως θα αλλάξω θεση στα εικονίδια στο μενου που κατεβαινει από πάνω με τους διακοπτες ( wifi, bluetooth,gps κτλ) , και δευτερον εχω ενα πρόβλημα με το google store error 497 , με wifi κατεβαζω κανονικά , με data δεν τσουλάει ... εκανα ολα τα γνωστά clear, unistall ,reinstall , clear cache , uninstall updates , disable download manager, download unlimited ktl alla τιποτα ,

εχει αντιμετωπισει κάποιος κατι παρόμοιο ;

 

Ρυθμίσεις -> γραμμή κατάστασης -> οργάνωση διακοπτών.

Το άλλο, μήπως έχεις βάλει περιορισμό να μην κατεβαίνουν με data!?

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει (ελλείψει θύρας υπερύθρων) εφαρμογή που καθιστά τη συσκευή τηλεχειριστήριο άλλων συσκευών (τηλεόρασης, αποκωδικοποιητή κλπ);
Link to comment
Share on other sites

μεσω wifi δες στο μαρκετ αναλογα την συσκευη tv υπαρχει για καθε εταιρεια, και χωρις να το εχω δοκιμασει εχω δει και αυτο:

http://goo.gl/PsaULP

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις smart tv, χρησιμοποιείς την εφαρμογή της εταιρείας από το playstore. Εγώ έτσι κάνω με την samsung. Αλλιώς, το mi4 έχει εφαρμογή ενσωματωμένη για τηλεχειριστήριο που στο mi3 δεν τρέχει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...