Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παιζει μεσω imei να μαθουμε ποτε βγηκε το κινητο και ποσο εγγυηση εχει ακομα και απο που?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την τελευταια ROM (141202) το προγραμμα GoSms δεν λαμβανει τα μηνυματα

που μου στελνουν,επισης δεν υπαρχει στα προγραμματα το default προγραμα της

miui για messaging.

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια ROM (141202) το προγραμμα GoSms δεν λαμβανει τα μηνυματα

που μου στελνουν,επισης δεν υπαρχει στα προγραμματα το default προγραμα της

miui για messaging.

Eυχαριστω

Δοκιμασε να ξανακατεβασεις το αρχειο και συγκρινε τα, μηπως υπήρξε λάθος(?) Ειμαι απο κινητο και δεν μπαινω εύκολα να διαβασω, αλλά η τελευταια επισημη ειναι η 4.11.28. Τα ονοματα των Ελληνικών ΡΟΜ ακουλουθούν πια τις επίσημες. Η 4.12.02 δεν ξερω από που βγαίνει.

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ξανακατεβασεις το αρχειο και συγκρινε τα, μηπως υπήρξε λάθος(?) Ειμαι απο κινητο και δεν μπαινω εύκολα να διαβασω, αλλά η τελευταια επισημη ειναι η 4.11.28. Τα ονοματα των Ελληνικών ΡΟΜ ακουλουθούν πια τις επίσημες. Η 4.12.02 δεν ξερω από που βγαίνει.

 

Ειναι η επομενη της 4.11.28. "Κανονικα" καθε προσφατη ROM ειναι μετα απο μια εβδομαδα απο την

προηγουμενη,θα επρεπε η επομενη απο την 4.11.28 να ειναι 4.12.05,τωρα γιατι βγηκε νωριτερα

δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση τα pistons τα εχει κανενας σας; Οταν τα συνδέεται στο mi3 σας και απλα παιζεται με το κινητο(browsing και αλλα) ακούτε ενα θορυβο χςςςςςςςς που αμα καθως ασχοληστε με το κινητο;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Κοίταξα λίγο το νήμα για ένα θέμα που έχω με το facebook (εφαρμογή). Θέλω να ανοίγω τα μηνύματα από το tab μηνύματα της εφαρμογής. Πατάω σε μια συνομιλία και ενώ δείχνει σαν να διαβάστηκε, δε μου ανοίγει το παράθυρο της συνομιλίας. Ο μόνος τρόπος να διαβάσω μήνυμα είναι να πάω στην αρχική οθόνη και μετά να επιλέξω την εφαρμογή του messenger. Με τη v5 μου άνοιγαν οι συνομιλίες και μέσα από τα μηνύματα. Πήγα και έβαλα δικαιώματα αυτόματης εκκίνησης (αν και δεν το θέλω) και στο facebook και στο messenger, αλλά δε γίνεται κάτι. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

κεντρο ασφαλειας- δικαιωματα-εφαρμογες-messenger-κατω κατω επέτρεψε τα pop up

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση τα pistons τα εχει κανενας σας; Οταν τα συνδέεται στο mi3 σας και απλα παιζεται με το κινητο(browsing και αλλα) ακούτε ενα θορυβο χςςςςςςςς που αμα καθως ασχοληστε με το κινητο;

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα αλλά μέχρι την 4.11.21 συνομιλούσα κανονικά από την 4.11.24 και μετά εγώ ακούω κανονικά η συνομιλητές μου όχι. Γύρισα στην 4.11.21 και όλα ήταν πάλι ρολόι, έχουμε φθάσει στην 4.12.05 και λύση δεν δόθηκε και το έχω αναφέρει ως bugs στο xiaomi.eu.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει μεσω imei να μαθουμε ποτε βγηκε το κινητο και ποσο εγγυηση εχει ακομα και απο που?

IMEI: http://order.mi.com/service/imei

Ξυνεις πίσω απο την συσκευασία,βρίσκεις το 20ψηφιο και το βάζεις εδώ http://order.mi.com/service/scode

Link to comment
Share on other sites

IMEI: http://order.mi.com/service/imei

Ξυνεις πίσω απο την συσκευασία,βρίσκεις το 20ψηφιο και το βάζεις εδώ http://order.mi.com/service/scode

Eχασα την μπαλα με τα κινεζικα:wacko:

Eντωμεταξυ για ενα ανεξηγητο λογω ενω στο ota update μου βγαζει ενημερωση για αναβαθμιση δεν μπορω να κανω ληψη ουτε ετσι ουτε μεσω της αναβαθμισης..οταν ξεκιναει να κανει ληψη κολαει και στο τελος βγαζει σφαλμα...ξερουμε γιατι?

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση με την τελευταια dev μπορει το google maps να σας εντοπισει μεσω wifi?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση με την τελευταια dev μπορει το google maps να σας εντοπισει μεσω wifi?

Μόλις το δοκίμασα και με βρίσκει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και με βρίσκει κανονικά

 

Γιατι δεν με βρισκει εμενα? Χτες μολις την περασα με flash tools,

οταν λες τελευταια φανταζομαι εννοεις την 4.12.5

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση με την τελευταια dev μπορει το google maps να σας εντοπισει μεσω wifi?

privacy>locations και γενικα δες αν εχεις επιτρεψει τα google aps να μπορουν να βρισκουν την θεση σου

Link to comment
Share on other sites

privacy>locations και γενικα δες αν εχεις επιτρεψει τα google aps να μπορουν να βρισκουν την θεση σου

 

χωρις να πειραξα κατι σημερα με βρισκει δεν ξερω τι να πω αναλογα με τις κ@υλ.... του ειναι

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Mi 3W (multilanguage ROM, MIUI v6, kit-kat) πρόσφατα (τέλος 11/14) και σκοπεύω να εγκαταστήσω KASPERSKY internet protection.

Το πρώτο ερώτημα είναι αν κάνω καλά ή υπάρχει κάποια καλύτερη λύση για Internet protection / antivirus.

Το δεύτερο ερώτημα είναι αν κάποιος χρησιμοποιεί KASPERSKY και μπορεί να μοιρασθεί την εμπειρία του / παρατηρήσεις.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Mi 3W (multilanguage ROM, MIUI v6, kit-kat) πρόσφατα (τέλος 11/14) και σκοπεύω να εγκαταστήσω KASPERSKY internet protection.

Το πρώτο ερώτημα είναι αν κάνω καλά ή υπάρχει κάποια καλύτερη λύση για Internet protection / antivirus.

Το δεύτερο ερώτημα είναι αν κάποιος χρησιμοποιεί KASPERSKY και μπορεί να μοιρασθεί την εμπειρία του / παρατηρήσεις.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αφαου εχει μεσα antivirus,

οσον αφορα τον φιλο που λεει γιατι να βαρενεις το κινητο ενταξη δεν νομιζω ενα τετοιο τερας να βαρενει απο antivirus απλα θα πεσει η μπαταρια παραπανω

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μελλοντικός κάτοχος και εγώ,μιας και το παρήγγειλα εχθές από Το2c.com στα 256 ευρώ το 64gb.

Ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος από την συσκευή από όσα διάβασα εδώ.

Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο περίπου κάνει να φθάσει Ελλάδα?Υπάρχει ενδεχόμενο να παραλάβω πρίν τα Χριστούγεννα.?

Link to comment
Share on other sites

Μελλοντικός κάτοχος και εγώ,μιας και το παρήγγειλα εχθές από Το2c.com στα 256 ευρώ το 64gb.

Ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος από την συσκευή από όσα διάβασα εδώ.

Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο περίπου κάνει να φθάσει Ελλάδα?Υπάρχει ενδεχόμενο να παραλάβω πρίν τα Χριστούγεννα.?

 

Εγώ έχω παραλάβει από coolicool & vickmall σε 18 (μιλάω για τις πιο γρήγορες παραλαβές).

 

Δεδομένου ότι μιλάμε για Χριστούγεννα το βλέπω πολύ δύσκολο έως ανέφικτο να το έχεις μέχρι τα Χριστούγεννα (χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω).

 

Πάντως η συσκευή θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο ειναι καταπληκτικο.

Το εχω 3 μηνες τωρα, το εχω 'λιωσει' και το εχω ερωτευτει!!

Εξαιρετικη αγορα και για τα λεφτα του.

Εχω το 16αρι (αν θυμαμαι καλα τοχα παρει 217€) και οτι εφαρμογες εχω βαλει μου αφηνει και 4,5gb ελευθερα.

Συνηθως κανει 17-20μερες να ελθει αλλα λογο εορτων πιστευω και εγω οτι θα παραλαβεις το νεο ετος..:X

Αν πεσει ΠΟΛΥ η τιμη του Mi4 ισως σκεφτω να το αντικαταστησω...

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο διαστημα δεν μπορω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα οταν

εχω επιλεξει data και οχι wifi.Ειμαι στην cosmote και δυστυχως δεν μπορεσαν

να βοηθησουν.Αν ξερει καποιος φιλος αν χρειαζονται καποιες ειδικες

ρυθμισεις η οτιδηποτε που θα μπορουσε να βοηθησει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο διαστημα δεν μπορω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα οταν

εχω επιλεξει data και οχι wifi.Ειμαι στην cosmote και δυστυχως δεν μπορεσαν

να βοηθησουν.Αν ξερει καποιος φιλος αν χρειαζονται καποιες ειδικες

ρυθμισεις η οτιδηποτε που θα μπορουσε να βοηθησει.

Ευχαριστω

 

What do you mean? Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος.

Κατ'αρχας πες μου ποια ρομ εχεις.

Επισης αν καταλαβα καλα καποιες φορες που εχεις data προσπαθεις να μπεις γενικα στο ιντερνετ και δεν μπορεις?

Αν συμβαινει αυτο το ειχα αντιμετωπισει και εγω στο παρελθον αλλα τωρα με την νεα ρομ δεν εχω θεμα.

Ο τροπος για να το λυσεις ειναι να ανοιγοκλεινες συνεχεια(2 με 3) φορες το data και μετα να το ξαναανειξεις και νομιζω θα εισαι κομπλε(δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω)

 

Βασικα μπορει να μην εχεις καλο σημα(ασχετα που γραφει H+ δεν ειναι παντα real time)

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

What do you mean? Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος.

Κατ'αρχας πες μου ποια ρομ εχεις.

Επισης αν καταλαβα καλα καποιες φορες που εχεις data προσπαθεις να μπεις γενικα στο ιντερνετ και δεν μπορεις?

Αν συμβαινει αυτο το ειχα αντιμετωπισει και εγω στο παρελθον αλλα τωρα με την νεα ρομ δεν εχω θεμα.

Ο τροπος για να το λυσεις ειναι να ανοιγοκλεινες συνεχεια(2 με 3) φορες το data και μετα να το ξαναανειξεις και νομιζω θα εισαι κομπλε(δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω)

 

Βασικα μπορει να μην εχεις καλο σημα(ασχετα που γραφει H+ δεν ειναι παντα real time)

Aυτα ειναι τα settings της cosmote αλλα δεν βρηκα το DNS

 

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

DNS: - 195.167.065.194

 

Σε ευχαριστω φιλε,δοκιμασα αυτο που προτεινες,δεν δουλεψε.Με αλλο φιλο που μιλαγα μου προτεινε να

βαλω τα settings απο την αρχη,της cosmote,εκει στο APN κλπ.Ολα ηταν οπως επρεπε να ειναι,το μονο setting που

δεν βρηκα στα settings του τηλεφωνου για να αλλαξω ,ηταν το DNS. Δεν υπαρχει αυτη η επιλλογη,αν ξερεις απο που

αλλαζει αυτο.Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταει.Κατεβασα τη εφαρμογη APN απο το play store αλλα δεν

"τρεχει" λογω version του android που εχω.

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...