Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

moviehunter2009

 

Το εβαλα αλλα τιποτα... το ιδιο με την γραμματοσειρά..

 

αρα παραμενω στην τελευταια του σεπτεμβριου..το μονο καλο της ολης υπόθεσης είναι ότι η ελληνικη κοινοτητα αποδεικνύεται καλυτερος μαθητης από το δασκαλο..;)

κ μενα με βλεπω να πηγαινω στην ελληνικη ρομ τελικα..:lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα παραμενω στην τελευταια του σεπτεμβριου..το μονο καλο της ολης υπόθεσης είναι ότι η ελληνικη κοινοτητα αποδεικνύεται καλυτερος μαθητης από το δασκαλο..;)

κ μενα με βλεπω να πηγαινω στην ελληνικη ρομ τελικα..:lol:

 

Εμενα να σου πω δε με χαλαει...καποια στιγμη θα το φτιαξουν....αν ειχε αλλα προβληματα βασικα, τοτε οκ θα πηγαινα σε προηγουμενη εκδοση....αγγλικη :rolleyes:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εμενα να σου πω δε με χαλαει...καποια στιγμη θα το φτιαξουν....αν ειχε αλλα προβληματα βασικα, τοτε οκ θα πηγαινα σε προηγουμενη εκδοση....αγγλικη :rolleyes:

Ρέθυμνο παιδιά τι έχει η ελληνική και δεν την βάζετε;; άρα με αυτόν τον τρόπο δεν στηρίζεται την ελληνική κοινότητα... Αυτό κατάλαβα εγώ... Τι παραπ5σας προσφέρει η αγγλικόκινέζικη;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 19/10 θα μαζευτούμε μερικοί κολλημένοι με την XIAOMI στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο καφέ Σαλονίκ στην Καμάρα (Εγνατίας με Ιασωνίδου). Θα μαζευτούμε στις 6 το απόγευμα για να μπορέσουμε να πιάσουμε τα καλά τραπέζια :lol:

Θα πούμε τον πόνο μας και οι παλιότεροι και εμπειρότεροι (με τα περισσότερα bricks ;) ) θα μεταφέρουν τις εμπειρίες τους στους νεότερους.

Θα γίνουν νέα bricks και unbricks και θα ανταλλαγούν πολλά προγράμματα. Θα γίνουν μετρήσεις και κοντρούλες, γι΄αυτό να είστε υπερφορτισμένοι και κρύοι (επιτρέπονται οι παγοκύστες :lol: )

Όσοι πιστοί προσέλθετε.

 

 

Μάλλον θαρθω.. Να μάθω και γω τίποτα σαν νεος στα xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Θήκη 100% αδιάβροχη (gorilla) για xiaomi mi3 απο που θα πάρω ρε παιδιά?

Πήρα μια απο ebay αλλά βάζει νερά ,δεν έχει Τζαμάκι πίσω στην κάμερα.

100% warerproof!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον google chrome πως μπορω όταν βγαινω να τον κλείνω όπως τον xiaomi browser που είχε κουμπί έξοδος και όταν τον φορτωνω να βγαίνει αρχική σελιδα αυτή που θέλω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μήπως κάποιος ξέρει να με βοηθήσει για ποιο λογο το calendar δεν ανοιγει ή ανοιγει και κλείνει ή οταν με αφήνει μου ζηταει να βαλω gmail το οποιο όμως δεν το δεχεται λέγοντας ότι έχουν προβλημα οι servers αυτή την στιγμή? Eπίσης μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να παρω τα sms απο το iphone στο mi3?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά στο δημιούργησε αυτό το πρόβλημα; Ή απο την αρχή το είχες;

 

 

Αφού τσεκάρεις ότι δεν έχεις 2 factor auth στο gmail, για μένα βάλε την official rom (ή την ελληνική) για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μπει στο ota updater η ελληνική ρομ! Αυτά προς απάντηση μερικών που λένε γιατί δεν βάζουμε την ελληνική ρομ. Η κινεζική εχει κανει ηδη ota update και χωρίς να κατεβαίνει όλη η Ρομ, αλλά τα απολύτως απαραίτητα όχι πανω απο 50-60mb τη φορά και πολυ λιγότερο μερικές φορες.<br />

<br />

Sent from my MI 3W using Tapatalk<br/>

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μπει στο ota updater η ελληνική ρομ! Αυτά προς απάντηση μερικών που λένε γιατί δεν βάζουμε την ελληνική ρομ. Η κινεζική εχει κανει ηδη ota update και χωρίς να κατεβαίνει όλη η Ρομ, αλλά τα απολύτως απαραίτητα όχι πανω απο 50-60mb τη φορά και πολυ λιγότερο μερικές φορες.<br />

<br />

Sent from my MI 3W using Tapatalk<br/>

δεν πρεπει να γινει δηλαδη καποια δουλεια μεχρι να βγει η ελληνικη; επισης λογικο ειναι αφου δεν χρησιμοποιει τον stock updater για ota updates να μην λειτουργει οπως το θελουμε αλλα απ'το να μην υπαρχει καθολου καλο ειναι, δηλαδη εσυ περιμενεις να βγαινει την ιδια ωρα με την original ? αμα την βαλω αυριο εγω που εχω ελληνικη θα γινει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Αστους να 'τρωνε' πρωτοι τα bug και μετα να γκρινιαζουν για διαφορα...

Στηριζουμε την ελληνικη κοινότητα!

 

 

Να το πω διαφορετικά...

Στην Κίνα είναι 300+ άτομα όπου στηρίζουν... Εδώ είναι μόνο 3 και για αυτό τους στηρίζουμε όσο μπορούμε... Εάν την θέλει κάποιος γρήγορα τότε να βοηθήσει στο compile...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ρέθυμνο παιδιά τι έχει η ελληνική και δεν την βάζετε;; άρα με αυτόν τον τρόπο δεν στηρίζεται την ελληνική κοινότητα... Αυτό κατάλαβα εγώ... Τι παραπ5σας προσφέρει η αγγλικόκινέζικη;;;

 

Δεν καταλαβα; να εχω και τυψεις που δεν στηριζω την ελληνικη κοινοτητα ? ασε ρε φιλε :lol: Αμα χρειαστω βοηθεια εχω ΑΥΤΗΝ την κοινοτητα και την "μαμα"..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα; να εχω και τυψεις που δεν στηριζω την ελληνικη κοινοτητα ? ασε ρε φιλε :lol: Αμα χρειαστω βοηθεια εχω ΑΥΤΗΝ την κοινοτητα και την "μαμα"..

 

Τι παραπάνω προσφέρει η αγγλικόκινέζικη αυτό ήθελα να; πω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω προσφέρει η αγγλικόκινέζικη αυτό ήθελα να; πω;;

 

Το απαντησες μονος σου ποιο πανω..."Να το πω διαφορετικά...

Στην Κίνα είναι 300+ άτομα όπου στηρίζουν... Εδώ είναι μόνο 3..."

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα; να εχω και τυψεις που δεν στηριζω την ελληνικη κοινοτητα ? ασε ρε φιλε :lol: Αμα χρειαστω βοηθεια εχω ΑΥΤΗΝ την κοινοτητα και την "μαμα"..

 

Τι άλλο να σας πούμε για την ελληνική κοινότητα (xiaomi-miui.gr), εάν δεν ξέρετε το συμφέρον σας και την χρησιμότητα της.!!!!!

Έπρεπε να τους βοηθούμε όσο μπορούμε όλοι οι κάτοχοι των xiaomi συσκευών και να τους ενισχύουμε οικονομικά, διότι πρέπει ν΄αγοράσουν μεγαλύτερα PC-μηχανήματα , ώστε να βγαίνουν ακόμη ποιο γρήγορα οι μεταφρασμένες αναβαθμίσεις που μας προσφέρουν δωρεάν σε όλους.

Τώρα αν κάποιοι προτιμούν και επιμένουν στην αγγλο-κινέζικη έκδοση, είναι δικαίωμά τους και είναι πάλι ευπρόσδεκτοι στην ελληνική κοινότητα της xiaomi , διότι εκεί μας λύνουν τα προσωπικά μας προβλήματα που προκύπτουν από την λειτουργία του κινητού μας.

Άρα κάποιος κάτοχος του xiaomi , πρέπει να φέρεται φιλικά και να αισθάνεται ευγνώμων , για τα μέλη της κοινότητας που μας δίνουν λύσεις στα ερωτήματα που τους θέτουμε.

 

Υ.Γ. Μην ανταγωνίζεσαι με έναν κουτό που δεν καταλαβαίνει, στο τέλος θα παραιτηθείς και θα σε νικήσει.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να σας πούμε για την ελληνική κοινότητα (xiaomi-miui.gr), εάν δεν ξέρετε το συμφέρον σας και την χρησιμότητα της.!!!!!

Έπρεπε να τους βοηθούμε όσο μπορούμε όλοι οι κάτοχοι των xiaomi συσκευών και να τους ενισχύουμε οικονομικά, διότι πρέπει ν΄αγοράσουν μεγαλύτερα PC-μηχανήματα , ώστε να βγαίνουν ακόμη ποιο γρήγορα οι μεταφρασμένες αναβαθμίσεις που μας προσφέρουν δωρεάν σε όλους.

Τώρα αν κάποιοι προτιμούν και επιμένουν στην αγγλο-κινέζικη έκδοση, είναι δικαίωμά τους και είναι πάλι ευπρόσδεκτοι στην ελληνική κοινότητα της xiaomi , διότι εκεί μας λύνουν τα προσωπικά μας προβλήματα που προκύπτουν από την λειτουργία του κινητού μας.

Άρα κάποιος κάτοχος του xiaomi , πρέπει να φέρεται φιλικά και να αισθάνεται ευγνώμων , για τα μέλη της κοινότητας που μας δίνουν λύσεις στα ερωτήματα που τους θέτουμε.

 

Υ.Γ. Μην ανταγωνίζεσαι με έναν κουτό που δεν καταλαβαίνει, στο τέλος θα παραιτηθείς και θα σε νικήσει.

 

Δεν καταλαβα τωρα ...θα το παιξουμε ελληνικη vs αγγλικη εδω μεσα τωρα; δεν νομιζω οτι ειναι αυτος ο σκοπος αυτου του νηματος..

Οπως και το "Έπρεπε να τους βοηθούμε όσο μπορούμε όλοι οι κάτοχοι των xiaomi συσκευών και να τους ενισχύουμε οικονομικά, διότι πρέπει ν΄αγοράσουν μεγαλύτερα PC-μηχανήματα" δικο σας προβλημα/θεμα..ετσι νιωθατε ετσι κανατε...αλλο παλι και αυτο..θα πρεπει να νιωθω υποχρεωση επειδη εσεις πληρωνατε για κατι που εγω και ισως και πολλοι αλλοι δεν χρησιμοποιουσα/σαμε; Μην τρελαθουμε κιολας. Ουτε σε dev στο xda δεν γινονται αυτα.. Αυτα ("να αισθάνεται ευγνώμων , για τα μέλη της κοινότητας που μας δίνουν λύσεις")να τα ζητησεται σε αυτους που βαζουν την ελληνικη εκδοση...

"Τώρα αν κάποιοι προτιμούν και επιμένουν στην αγγλο-κινέζικη έκδοση, είναι δικαίωμά τους" ετσι μπραβο...αν και δε βλεπω να το καταλαβαινουν ορισμενοι...

Αυτο ----->"Υ.Γ. Μην ανταγωνίζεσαι με έναν κουτό που δεν καταλαβαίνει, στο τέλος θα παραιτηθείς και θα σε νικήσει" επειδη το εβαλες σε δικο μου σχολιο ...τι ακριβως σημαινει γιατι δε σε "πιανω"...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο, ας βαλει ο καθενας οτι θελει, κινεζικη ελληνικη αγγλικη ταιβανεζικη και δεν ξερω τι αλλο, το θεμα ειναι τα παιδια απο την ελληνικη κοινοτητα που ειναι 3 ατομα να μην τα ακουνε και απο πανω :X για τυχον καθυστερεις για κατι που το κανουν αφιλοκερδως τρωγοντας πολυ απο τον προσωπικο του χρονο γιατι καποιοι εχουν μαθει να τα βρισκουν ολα ετοιμα και τζαμπα, ελεος δηλαδη... απλα ειναι τα πραγματα, βεβαια αυτο ειναι γενικο φαινομενο με τους devs, γι'αυτο και πολλοι σταματανε να ασχολουνται, αντι να λεμε ευχαριστω, εχουμε και απαιτησεις, βαλε εκει να πληρωσει οποιος θελει για custom rom να σου πω πως στρωνει μετα και σου μιλαει ωραια
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή. Την official έχω ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω το update.zip βγαζει μύνημα ότι δεν το βρίσκει ενώ το έχω αντιγράψει στο mi3 . Τι εννοιες 2 factor auth. Μου ζητάει να βαλω υφισταμενο λογαριασμο gmail βαζω και απανταει ότι είναι αδυνατη η συνδεση με τους servers. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαφνικά στο δημιούργησε αυτό το πρόβλημα; Ή απο την αρχή το είχες;

 

 

Αφού τσεκάρεις ότι δεν έχεις 2 factor auth στο gmail, για μένα βάλε την official rom (ή την ελληνική) για αρχή.

 

 

 

Από την αρχή. Την official έχω ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω το update.zip βγαζει μύνημα ότι δεν το βρίσκει ενώ το έχω αντιγράψει στο mi3 . Τι εννοιες 2 factor auth. Μου ζητάει να βαλω υφισταμενο λογαριασμο gmail βαζω και απανταει ότι είναι αδυνατη η συνδεση με τους servers. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο, ας βαλει ο καθενας οτι θελει, κινεζικη ελληνικη αγγλικη ταιβανεζικη και δεν ξερω τι αλλο, το θεμα ειναι τα παιδια απο την ελληνικη κοινοτητα που ειναι 3 ατομα να μην τα ακουνε και απο πανω :X για τυχον καθυστερεις για κατι που το κανουν αφιλοκερδως τρωγοντας πολυ απο τον προσωπικο του χρονο γιατι καποιοι εχουν μαθει να τα βρισκουν ολα ετοιμα και τζαμπα, ελεος δηλαδη... απλα ειναι τα πραγματα, βεβαια αυτο ειναι γενικο φαινομενο με τους devs, γι'αυτο και πολλοι σταματανε να ασχολουνται, αντι να λεμε ευχαριστω, εχουμε και απαιτησεις, βαλε εκει να πληρωσει οποιος θελει για custom rom να σου πω πως στρωνει μετα και σου μιλαει ωραια

 

Δε διαφωνω καθολου με τα λεγομενα σου...ο καθενας βαζει οτι γουσταρει...εγω θελω τα αγγλικα...δεν πιεσα κανεναν να βαλει αγγλικα..ουτε κλαψουρισα αν εχω βοηθησει τους ξενους οικονομικα ουτε θεωρω τον εαυτο μου εξυπνο και τους αλλους "κουτους" επειδη εγω βαζω την αγγλικη και τρεχει απο τα μπατζακια η εξυπναδα :p.. ..αν διαβασεις τα ποστ απο το τιποτα ξαφνικα μερικοι 8ελουν να νιωθουμε ενοχες επειδη αυτοι βαζουν ελληνικα και στηριζουν την ελληνικη κοινοτητα...φιλικα παντα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Σκεπτομαι να πουλησω δυο κινηταπου εχω το Huawei 3c+Coolpad 7320,το Xiaomi ειναι στις επιλογες μουγια επομενο,τωρα με το Μι4 ειναι καλυτερα να παω προς τα εκει η να προτιμησω το Μι3?Τιλενε οι χρηστες του?
Link to comment
Share on other sites

Σκεπτομαι να πουλησω δυο κινηταπου εχω το Huawei 3c+Coolpad 7320,το Xiaomi ειναι στις επιλογες μουγια επομενο,τωρα με το Μι4 ειναι καλυτερα να παω προς τα εκει η να προτιμησω το Μι3?Τιλενε οι χρηστες του?

Το μι3 πεταει τωρα το mi4 ειναι οπως και να το κανουμε πολυ καλυτερο σε ολες τις αποψεις

δες εδω ομως

 

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την MIUI γενικοτερα είναι ότι για δευτερη συνεχομενη εβδομαδα κραταει ένα bug ενώ παλιοτερα σε 7 μερες ηταν όλα οκ.εξαλλου η ταχυτητα διορθωσης σφαλματων ηταν ένα από τα χαρακτηριστικα γνωρίσματα της κ πλεονεκτήματα της σε σχεση με άλλες.για αυτο μου κακοφανηκε που δεν διορθωθηκε το πρόβλημα.

 

ΥΓ:πολλα συγχαρητηρια στα παιδια της ελληνικης κοινοτητας για το δυσκολο εργο τους :)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω εδω και καιρο το νημα και νομιζω πως ηρθε και η δικη μου ωρα να αποκτησω το mi3 64Gb . Ειμαι αναμεσα στο vickmall και στο minideal. Το minideal το εχει 375$ ενω το vickmall 395$ ομως απ οτι εχω καταλαβει απ τα σχολια σας ειναι το πιο αξιοπιστο. Σε συγκριση τιμης και αξιοπιστιας ποιο θα μου προτεινατε να επιλεξω? Επισης το vickmall προσφερει τη δυατοτητα αποστολης με Netherland Post-Registered Airmail. Εψαξα στο νημα αλλα δε βρηκα καπου να αναφερεται τι προσφερει αυτος ο τροπος αποστολης. Ισως γλιτωνεις σιγουρα το τελωνειο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...