Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Εδω και ενα μηνα περιπου ειμαι νεος κατοχος του mi3.

Αγοραστηκε απο to2c και εφτασε καλα πακεταρισμενο και σε ευλογο χρονικο διαστημα. Ηρθε rooted και με multilunguage.

Το google calendar δεν δουλευε απο την αρχη, κρασαρε οταν πηγαινα να το ανοιξω και δεν ανοιγε καθολου.

Δεν ειχα καλο σημα σε μερη που η αλλη μου απλη συσκευη ειχε μια με δυο γραμμες.

Το δουλεψα περιπου μια εβδομαδα και ξαφνικα ενα απογευμα πριν λιγες μερες, εσβησε και δεν ξανα-αναβε με τιποτα. Προσπαθησα να το φορτισω...τιποτα, το συνεδεσα στο λαπτοπ και δεν το βλεπει.

 

Προσπαθησα να επικοινωνησω με το καταστημα, βρισκονταν σε διακοπες για μια σχεδον εβδομαδας λογω αργιας, σημερα το πρωι καταφερα να επικοινωνησω μαζι τους και μου ζητησαν βιντεο του κινητου για να αποδειξω οτι δεν δουλευει και να το στειλω πισω να το ωσουν στον κατασκευαστη για να δει αν και κατα ποσο επισκευαζεται. Η επιστροφη με δικο μου κοστος. Δεν δινουν καμια εκτιμηση του ποσο καιρο μπορει να κρατησει αυτη η διαδικασια. Εντομεξυ εγω ειμαι χωρις κινητο, δεν εχω τροπο να επανακτησω αρχεια, βιντεο, φωτογραφιες, νουμερα...τιποτα.

 

Εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι τετοιο?

Το συγκεκιμενο καταστημα...τι εντυπωσεις υπαρχουν μεχρι τωρα...πως αντιδραει σε τετοιες περιπτωσεις?

 

Ευχαριστω πολυ ολους σας.

Πολύ περίεργο! Πόσους κύκλους φόρτισης του έχεις κάνει: Το google calendar κρασάρει λογικά λόγω της rom που έχεις. Δώσε περισσότερες πληροφορίες μήπως είναι κάτι απλό και το γλιτώσουμε. Όταν έσβησε ήταν λόγω μπαταρίας:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπω το 64άρι που έχω ακρίβυνε! Από 280€ που το αγόρασα τον ιούνιο, τώρα στο coolicool έχει πάει 312.9€ και στο vickmall 308.15€ :(
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το 64άρι που έχω ακρίβυνε! Από 280€ που το αγόρασα τον ιούνιο, τώρα στο coolicool έχει πάει 312.9€ και στο vickmall 308.15€ :(

 

Δυστυχώς βλέπω ότι σε όλα τα κινητά η τιμή έχει πάρει την ανιούσα. Και η έκδοση με τα 16GB ακρίβυνε επίσης! Παιχνιδάκια των κινεζομάγαζων: Μετά την εβδομάδα αργίας τους, που είχαν βάλει προσφορές τώρα έκαναν αύξηση στις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές των κινητών έχουν ανέβει , προφανώς επειδή έχει πέσει το ευρώ έναντι του δολαρίου.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βλέπω ότι σε όλα τα κινητά η τιμή έχει πάρει την ανιούσα. Και η έκδοση με τα 16GB ακρίβυνε επίσης! Παιχνιδάκια των κινεζομάγαζων: Μετά την εβδομάδα αργίας τους, που είχαν βάλει προσφορές τώρα έκαναν αύξηση στις τιμές.

 

Κανενα απολυτως παιχνιδι απλα το δολλαριο εχει ανεβει εναντι του ευρω

με απλα λογια στις 3/9 με 1$ αγοραζα 0,73€ ενω σημερα με 1$ αγοραζω 0,8€

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Με την πρόσφατη αναβάθμιση, σας παρουσίαζει κανένα προβλημα;

Στο δικο μου,κάποιες φορές, με πετάει εξω απο τα προγράμματα που ανοίγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Με την πρόσφατη αναβάθμιση, σας παρουσίαζει κανένα προβλημα;

Στο δικο μου,κάποιες φορές, με πετάει εξω απο τα προγράμματα που ανοίγω.

σβήσε τα δεδομένα τους (μάλλον δεν θα δουλέψουν)

απεγκατάσταση και εγκατάσταση των εφαρμογών , (θα δουλέψουν)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Κανενα απολυτως παιχνιδι απλα το δολλαριο εχει ανεβει εναντι του ευρω

με απλα λογια στις 3/9 με 1$ αγοραζα 0,73€ ενω σημερα με 1$ αγοραζω 0,8€

Μάλλον ανάποδα το εννοείς.... :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ανάποδα το εννοείς.... :p

 

οχι καλα το λεω το ευρω ειναι πιο ισχυρο

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το συνιστουσα, καποια modules του xposed μπορει να παιζουν αλλα μπορει να εχεις παρενεργειες, αν θες να ασχοληθεις με xposed και gravity καλυτερα βαλε aosp rom

εχει δοκιμασει κανεις aosπ/cyanogen/κτλ; εχουν θεματα; ειναι πληρως λειτουργικες;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις aosπ/cyanogen/κτλ; εχουν θεματα; ειναι πληρως λειτουργικες;

 

Μπες να ενημερωθείς στην επίσημη ελληνική σελίδα μας...

http://www.xiaomi-miui.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις aosπ/cyanogen/κτλ; εχουν θεματα; ειναι πληρως λειτουργικες;

με aosp ειμαι εδω και καιρο, μονο μια ειναι λειτουργικη πληρως, η οποια την εχει φτιαξει developer μεσα απο την xiaomi, που ειχε και τα kernel sources για να γινει σωστα η δουλεια, τωρα για θεματα στην συγκεκριμενη μπορεις να βαλεις με ενα module του xposed το HK theme manager, αλλα τα βρισκεις μονο σου και δεν εχει την ποικιλια της miui

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσεις bugs? ή τρέχει απροβλημάτιστα;

ολα κομπλε και σουπερ γρηγορη, 1100mb ελευθερη μνημη ανοιγοντας το τηλ. και ποτε κατω απο 600-700 MB οτι και αν κανεις, πολυ καλη αυτονομια επισης, παραθετω φωτο antutu και μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχα διαβάσει προβλήματα με την δόνηση, υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

οχι, ουτε στην κληση ουτε στο πατημα των κουμπιων ουτε οταν γραφεις στο πληκτρολογιο, εκτος αν εννοεις προβλημα οτι η δονηση ειναι δυνατη, αυτο ναι

Link to comment
Share on other sites

Δώστε τα λινκ...

 

Πως έβαλε θερμοκρασία και μνήμη εκεί δεξιά πάνω πάνω;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να την περάσω και εγώ.. Την 18 έκδοση έχεις;

 

την 26 φιλε

 

Δώστε τα λινκ...

 

Πως έβαλε θερμοκρασία και μνήμη εκεί δεξιά πάνω πάνω;;;

 

με cool tool, ειναι module απο το xposed

Link to comment
Share on other sites

την 26 φιλε

 

 

 

με cool tool, ειναι module απο το xposed

 

Σε MIUI ROM πως μπαίνει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω ειναι ολα τα link που θα χρειαστειτε για οποιον θελει να την βαλει: http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/ivans-rom-based-original-google-sources-t2893635

 

Επισης να εχετε εγκατεστημενη cwm recovery, και το true dual boot απενεργοποιημενο πριν ξεκινησετε, η ρομ πρεπει να εγκατασταθει στο system 1, και να γινουν ολα τα wipes, (wipe data, wipe cache, wipe dalvik) και στα 2 system, οποτε φουλ backup πριν κανετε οτιδηποτε

 

πρωτα φλασαρετε την 4.9.18 μετα απο πανω την 4.9.26 μετα τα gapps (εγω εδω ξανακανω και ενα wipe cache και wipe dalvik για καλο και για κακο) και τελος reboot to system

 

ΥΓ. το φλασαρισμα της ρομ αυτης αργει, μπορει να κανει και πανω απο 10 λεπτα, αφηστε το και θα τελειωσει, μην νομιζετε οτι κατι δεν παει καλα

 

 

Σε MIUI ROM πως μπαίνει;;

 

δεν νομιζω να παιζει σε miui φιλε αλλα δεν το εχω δοκιμασει

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Στο xda λενε οτι δε θα δωσει αλλη αναθμιση ο ivan

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν βρίσκουν την Ελληνική γλώσσα για την φωνητική αναζήτηση -πληκτρολόγηση πρέπει να εγκατασταθεί πρώτα το google now και μετά να ξανά βάλουν την Ελληνική από το μενού ρυθμίσεις γλώσσα ομιλία... Έτσι μόνο μπαίνει
Link to comment
Share on other sites

Στο xda λενε οτι δε θα δωσει αλλη αναθμιση ο ivan

 

ναι αυτο το διαβασα... ιδωμεν :) μωρε ας δωσουν τα sources και θα σου πω τι θα γινει μετα απο custom rom :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...