Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε Φιλε γιατι μας ζαλιζεις τον ερωτα; πηρες το g2 αντε γεια, μην προσπαθεις να πεισεις εμας οτι εκανες την σωστη επιλογη αλλα τον ευατο σου

 

Εσύ...γιατί τσιμπάς...:lol::lol::lol::lol::lol: βάλε λίγο χιούμορ στη ζωή σου....κανε λίγη πλάκα..εγώ πήρα το χειρότερο ο.κ. ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ...γιατί τσιμπάς...:lol::lol::lol::lol::lol: βάλε λίγο χιούμορ στη ζωή σου....κανε λίγη πλάκα..εγώ πήρα το χειρότερο ο.κ. ;)

 

Να σου πω κατι, για τα λεφτα του ναι ειναι χειροτερο.

Εγω με αυτα τα λεφτα θα επερνα το OPO

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι, για τα λεφτα του ναι ειναι χειροτερο.

Εγω με αυτα τα λεφτα θα επερνα το OPO

 

Έτσι βάλε λίγο χιούμορ...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η miui v6 τρέχει απροβλημάτιστα....η προβληματίζει όσους την έχουν...????:lol:

 

Καλημέρα μόλις έβαλα την τελευταία φέτα εεε beta ήθελα να πω και μπαίνει το Μi3 φέτα στις στροφές τοσο γρήγορα που νομίζω ότι στην επόμενη αναβάθμιση του ανθρώπου πρέπει να έχουμε έξι δάχτυλα σε κάθε χέρι :yahoo:

DF
Link to comment
Share on other sites

Έτσι βάλε λίγο χιούμορ...!!!

 

Φιλε μου χωρις παρεξηγηση το μονο που κανεις ειναι να σπαμαρεις και να γεμιζεις το thread με αχρηστα μηνυματα που δυσκολευουν αυτους που πραγματικα ενδιαφερονται για το κινητο η ψαχνουν να λυσουν καποιο προβλημα.

 

Στο θεμα μας τωρα,

@gdimitris μη σε προβληματιζουν καθονται πολυ καλα,στο λεω γιατι εχω μικρα καναλια στα αυτια μου και παντα χρησιμοποιω τα μικρα 'σφουγκαρακια' (τα μικρα tips απο συλικονη που ερχονται με τα ακουστικα) στα ακουστικα που μπαινουν μεσα στο αυτι.Το ιδιο και στα πιστον,εβαλα τα ποιο μικρα που ειχε και ολλα κομπλε,οποτε αφου κανουν σε μενα που εχω 'παιδικα' αυτια θα κανουν και σε σενα με τα νορμαλ.

 

Κατι ακομα σε οσους πειραν το τελευταιο update,

εχθες το βραδι που ρυθμισα το ξυπνητηρι παρατηρησα οτι οταν κανεις σκρολ πανω στα λεπτα και στις ωρες πηγαινουν παρα πολυ αργα σαν να καλανε αντι να κανουν γρηγορη κινηση.

Το παρατηρησε κανεις αλλος η μονο εγω εχω το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα σε οσους πειραν το τελευταιο update,

εχθες το βραδι που ρυθμισα το ξυπνητηρι παρατηρησα οτι οταν κανεις σκρολ πανω στα λεπτα και στις ωρες πηγαινουν παρα πολυ αργα σαν να καλανε αντι να κανουν γρηγορη κινηση.

Το παρατηρησε κανεις αλλος η μονο εγω εχω το προβλημα;

 

Μόλις το δοκίμασα το κάνει και σε εμένα...

DF
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως μπορω να βλεπω στης επαφες μου κ της επαφες του fb??κ κατι αλλο εσβησα ολες της επαφες της σιμ κατα λαθος κ μου εμειναν ευτηχως στο viber,πως μπορω απο εκει να της περασω κ στην σιμ??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως μπορω να βλεπω στης επαφες μου κ της επαφες του fb??κ κατι αλλο εσβησα ολες της επαφες της σιμ κατα λαθος κ μου εμειναν ευτηχως στο viber,πως μπορω απο εκει να της περασω κ στην σιμ??

Συγχρονίζεις το κινητό με τον λογαριασμό σου στο FB. Οι επαφές και να τις σβύσεις, μπορείς να τις επαναφέρεις είτε από τον MI λογαριασμό σου, είτε από τον google λογαριασμό σου. Τίποτα δεν χάνεται.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίζεις το κινητό με τον λογαριασμό σου στο FB. Οι επαφές και να τις σβύσεις, μπορείς να τις επαναφέρεις είτε από τον MI λογαριασμό σου, είτε από τον google λογαριασμό σου. Τίποτα δεν χάνεται.... ;)

 

το εχω κανει αλλα τιποτα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αλλα τιποτα!!!!!!!!!!!

Θέλεις να βλέπεις γενικώς τις επαφές που έχεις στο FB ή στις επαφές σου μέσα και ποιοες είναι στο FB. Για το πρώτο κάνεις αυτό που είπα πιο πάνω, για το δεύτερο δοκίμασε το Contacts+ της Google

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να βλέπεις γενικώς τις επαφές που έχεις στο FB ή στις επαφές σου μέσα και ποιοες είναι στο FB. Για το πρώτο κάνεις αυτό που είπα πιο πάνω, για το δεύτερο δοκίμασε το Contacts+ της Google

 

ευχαρηστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έπαιρνα απο εδώ πάντως...

http://www.xiaomishop.com/110-touch-screen-and-lcd-for-xiaomi-mi3.html

 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που προτείνεις το site αυτό? Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω με frame, που από ό,τι φαίνεται είναι πάρα πολύ απλό να επισκευαστεί, απλά όταν το παρήγγειλα πρώτη φορά δεν ήξερα...

 

Βρήκα κι αυτά:

 

http://www.ebay.com/itm/New-Full-Black-Frame-Touch-Digitizer-LCD-Display-Assembly-For-Xiaomi-MI-3-MI-3W-/321497888966?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4adac478c6

http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Digitizer-touch-Screen-FOR-Xiaomi-m3-mi3-xiao-mi-Assembly-with-front-frame/1593196482.html

http://www.ebay.com/itm/New-Xiaomi-MI-3-Mi3-W-Black-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Frame-/291222800250?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item43ce3b477a

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν εχω παραλαβει και δεν ξερω πολλα απο miui εχω καποιες ερωτησεις

1)Γιατι αναβαθμιζετε καθε εβδομαδα το λειτουργικο σας αφου προκειπτουν συνεχως νεα bugs και δεν μενεται σε κατι stable?

2)To κινητο το ζητησα unroot και μονο με αγγλικα, ετσι λοιπον θα μου ερθει με stable rom ή οχι?

3)Το wipe το εχουν μονο οι root συσκευες ή ολες?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)Γιατι αναβαθμιζετε καθε εβδομαδα το λειτουργικο σας αφου προκειπτουν συνεχως νεα bugs και δεν μενεται σε κατι stable?

2)To κινητο το ζητησα unroot και μονο με αγγλικα, ετσι λοιπον θα μου ερθει με stable rom ή οχι?

3)Το wipe το εχουν μονο οι root συσκευες ή ολες?

 

1) Πρόκειται για minor updates, αν είσαι ευχαριστημένος δεν αναβαθμίζεις.

2) Με ότι και να σου έρθει, βάζεις όποια stable έκδοση θέλεις εύκολα.

3) Εδώ μάλλον δεν είσαι σίγουρος τι ρωτάς αλλά ναι, το wipe γίνεται ανεξαρτήτως root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας πάμε σε σοβαρότερα προβλήματα.. Στα προτιμωμενα δίκτυα, αν επιλέξω "προτιμήστε τα δίκτυα 3g", τότε με ανοιχτά δεδομένα δε μεταπηδά πότε σε 3g ενώ πιάνει στη περιοχή..

 

Αν επιλέξω "μόνο δίκτυα 3g", τότε πάει καλά στο ίντερνετ με τα δεδομένα αλλά μες στο σπίτι πχ δεν έχει το ίδιο καλό σήμα της προηγούμενης ρύθμισης...

 

 

Μολις ειδα εδω οτι στις αναβαθμισεις της καινουριας rom για Miui v6 αναφερεται και το προβλημα μου πιθανοτατα.. οποτε ας κανω υπομονη κανα μηνα λεω κ ας το αφησω ως εχει προς το παρων..

 

''Διόρθωση του προβλήματος με την σύνδεση στο 3G''

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που προτείνεις το site αυτό? Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω με frame, που από ό,τι φαίνεται είναι πάρα πολύ απλό να επισκευαστεί, απλά όταν το παρήγγειλα πρώτη φορά δεν ήξερα...

 

Βρήκα κι αυτά:

 

http://www.ebay.com/itm/New-Full-Black-Frame-Touch-Digitizer-LCD-Display-Assembly-For-Xiaomi-MI-3-MI-3W-/321497888966?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4adac478c6

http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Digitizer-touch-Screen-FOR-Xiaomi-m3-mi3-xiao-mi-Assembly-with-front-frame/1593196482.html

http://www.ebay.com/itm/New-Xiaomi-MI-3-Mi3-W-Black-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Frame-/291222800250?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item43ce3b477a

Γιατί μπλέκεις τα μπούτια σου και δεν διαβάζεις τις τελευταίες σελίδες για να μην πω όλο το νήμα για να δεις από που το έχουμε ψωνίσει όλοι;;

 

Αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω που κάνετε πολλοί

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που προτείνεις το site αυτό? Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω με frame, που από ό,τι φαίνεται είναι πάρα πολύ απλό να επισκευαστεί, απλά όταν το παρήγγειλα πρώτη φορά δεν ήξερα...

 

Βρήκα κι αυτά:

 

http://www.ebay.com/itm/New-Full-Black-Frame-Touch-Digitizer-LCD-Display-Assembly-For-Xiaomi-MI-3-MI-3W-/321497888966?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item4adac478c6

http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Digitizer-touch-Screen-FOR-Xiaomi-m3-mi3-xiao-mi-Assembly-with-front-frame/1593196482.html

http://www.ebay.com/itm/New-Xiaomi-MI-3-Mi3-W-Black-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Frame-/291222800250?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item43ce3b477a

O μόνος λόγος ρίναι οι μούφες που μπορεί να φάς στο ebay εδώ έφαγα ολόκληρο mi3 μούφα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα το κάνει και σε εμένα...

 

Σε μενα δεν το κανει αλλα γινεται σκρολ κανονικα,εχω κατεβασει την 4-9-5 οχι την ελληνικη

ROM αλλα την ευρωπαικη version.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, ετοιμάζομαι να παραγγείλω το κινητό απο το vickmall και έχει 2 επιλογές, Multilaguage ή μόνο κινέζικα και αγγλικά. αν το κάνω root απο το site και μετά βγαίνει μια αναβάθμιση, θα μπορώ να την κάνω έστω μόνος μου; ή θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με αυτό; νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι κάποιος που το πήρε με multilanguage δεν μπόρεσε να τα περάσει μετά πάνω. ισχύει κάτι τέτοιο; ελπίζω πως όχι :)
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν ειδες πιο πανω που ξεκινησα το θεμα.. οταν ειχα μονιμα το ''μονο 3g'' δε μου ειχε καλο σημα για κλησεις τηλεφωνιας σε πολλα σημεια..

 

δε ξερω αν εγω το ειδα ετσι η' αν πραγματικα ειναι ετσι.. ειμαι σχεδον σιγουρος αλλα κραταω κ μια πισινη παντα.. ας μας διαβεβαιωσει καποιος που γνωριζει απο δικτυα κινητης οτι ετσι εχουν τα πραματα, αν ειναι να το αποδεχτουμε απλα...

 

τωρα φιλος jabaman -η' οποιος γνωριζει- οταν λες οτι ειναι γνωστο το προβλημα, εννοεις της ελληνικης rom 3.13 η' του mi3?

 

Του Mi3. Στην MIUI 6 δεν μου έχει συμβεί ακόμα. Στην 5 όμως το είχα έντονα αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, ετοιμάζομαι να παραγγείλω το κινητό απο το vickmall και έχει 2 επιλογές, Multilaguage ή μόνο κινέζικα και αγγλικά. αν το κάνω root απο το site και μετά βγαίνει μια αναβάθμιση, θα μπορώ να την κάνω έστω μόνος μου; ή θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα με αυτό; νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι κάποιος που το πήρε με multilanguage δεν μπόρεσε να τα περάσει μετά πάνω. ισχύει κάτι τέτοιο; ελπίζω πως όχι :)

 

Αποψη μου να το πάρεις με αγγλικσ/κινεζικα δλδ τη stable που έρχεται απο μαμά. Αυτή η multilanguage που βάζουν δεν ξέρουμε τι έίναι.

Μόλις το παραλάβεις θα κατεβάσεις τη τρέχουσα ελληνική απο το miui.gr θα την αποθηκεύσεις σε φάκελο downloaded_rom στο κινητό , θα ανοίξεις την εφαρμογή updater --->select update package και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου να το πάρεις με αγγλικσ/κινεζικα δλδ τη stable που έρχεται απο μαμά. Αυτή η multilanguage που βάζουν δεν ξέρουμε τι έίναι.

Μόλις το παραλάβεις θα κατεβάσεις τη τρέχουσα ελληνική απο το miui.gr θα την αποθηκεύσεις σε φάκελο downloaded_rom στο κινητό , θα ανοίξεις την εφαρμογή updater --->select update package και τελείωσες.

 

φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. αυτό περίμενα για να κάνω την παραγγελία :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπλέκεις τα μπούτια σου και δεν διαβάζεις τις τελευταίες σελίδες για να μην πω όλο το νήμα για να δεις από που το έχουμε ψωνίσει όλοι;;

 

Αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω που κάνετε πολλοί

 

Έχω διαβάσει ΟΛΟ το νήμα (όλες τις σελίδες). Αν σου πω ότι δε θυμάμαι να έχω δει να ψωνίζουν άλλοι οθόνη εκτός από κάποιον που παρήγγειλε εκτός από μένα? Και πάλι, δε μπορείς να έχεις την απαίτηση κάποιος να θυμάται τα πάντα. Άλλο είναι να ρωτάς πράγματα του στυλ "από ποιο μαγαζί αγοράζετε" και άλλο το εξεζητημένο του frame, της οθόνης κλπ. Από εκεί και πέρα, αν θυμάσαι, έχω γράψει ένα σχόλιο στο οποίο λέω ότι θα έπρεπε στην πρώτη σελίδα να υπάρχουν βασικές πληροφορίες. Και δεν απάντησε κανείς. Θα μας γλίτωνε από πάρα πολύ χρόνο και χώρο αν οι ίδιοι ξεχωρίζαμε τα βασικά και τα βάζαμε στην πρώτη σελίδα. Να είσαι σίγουρος ότι δε θα ρωτούσα κάτι για το οποίο ξέρω την απάντηση και έχω την ιδια άποψη μαζί σου για όσους επαναλαμβάνονται και σπαμάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που προτείνεις το site αυτό? Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω με frame, που από ό,τι φαίνεται είναι πάρα πολύ απλό να επισκευαστεί, απλά όταν το παρήγγειλα πρώτη φορά δεν ήξερα...

 

Κανε μια αναζήτηση ΕΝΤΟΣ νήματος, με την λέξη digitizer

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...