Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.themrgadget.gr/

 

Μοναστήριου 157 απέναντι από την νταβανοπουλο...

Έχει πολλά αξεσουάρ για το κινητό μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τετάρτη έχει συναντήσει στο καφέ σαλονικ ιασωνιδου με Εγνατία η xiaomi-miui.gr hellas όσοι μπορούν ας έρθουν να γνωριστούμε...

 

τι ώρα?

 

Τετάρτη 10 Σεπτεμβρίου στις 7:30 το απόγευμα....

Κάντε εγγραφή στην κοινότητα για πολλές ακόμα λεπτομέρειες και βοήθειες όπου χρειάζεστε...

 

https://xiaomi-miui.gr/

Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ώρα?

 

Τετάρτη 10 Σεπτεμβρίου στις 7:30 το απόγευμα....

Κάντε εγγραφή στην κοινότητα για πολλές ακόμα λεπτομέρειες και βοήθειες όπου χρειάζεστε...

 

https://xiaomi-miui.gr/

Δεν μπορουσατε ρε παιδια πιο μετα μεσα στην εξεταστικη μας πετυχατε

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο εδω χθες -πολυ καλη ποιοτητα κ συσκευασια μεταλλικη!- αλλα δε πολυπετυχα την εφαρμογη του λογο λαθους μου..

 

την εβγαλα 2 φορες με αποτελεσμα στην 3η εγκατασταση, η γωνια κατω δεξια που σηκωνα για να τη βγαλω, να εχει στραβωσει ισως ελαφρως κ να μαζευει λιγο αερα..

 

προτεινεται κατι για αυτη τη περιπτωση ωστε να μεινει 'κολλημενη' κατω κ να φαινεται κομπλε οπως το υπολοιπο???

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο εδω χθες -πολυ καλη ποιοτητα κ συσκευασια μεταλλικη!- αλλα δε πολυπετυχα την εφαρμογη του λογο λαθους μου..

 

την εβγαλα 2 φορες με αποτελεσμα στην 3η εγκατασταση, η γωνια κατω δεξια που σηκωνα για να τη βγαλω, να εχει στραβωσει ισως ελαφρως κ να μαζευει λιγο αερα..

 

προτεινεται κατι για αυτη τη περιπτωση ωστε να μεινει 'κολλημενη' κατω κ να φαινεται κομπλε οπως το υπολοιπο???

 

Μαλλον ξεχασες να βαλεις λινκ γιατι δε βλεπω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την miui v6, ποιός είναι ο πιο ασφαλής τρόπος να γυρίσω στην 3.21 την ελληνική όμως;
Link to comment
Share on other sites

Ας πάμε σε σοβαρότερα προβλήματα.. Στα προτιμωμενα δίκτυα, αν επιλέξω "προτιμήστε τα δίκτυα 3g", τότε με ανοιχτά δεδομένα δε μεταπηδά πότε σε 3g ενώ πιάνει στη περιοχή..

 

Αν επιλέξω "μόνο δίκτυα 3g", τότε πάει καλά στο ίντερνετ με τα δεδομένα αλλά μες στο σπίτι πχ δεν έχει το ίδιο καλό σήμα της προηγούμενης ρύθμισης...

Link to comment
Share on other sites

Ας πάμε σε σοβαρότερα προβλήματα.. Στα προτιμωμενα δίκτυα, αν επιλέξω "προτιμήστε τα δίκτυα 3g", τότε με ανοιχτά δεδομένα δε μεταπηδά πότε σε 3g ενώ πιάνει στη περιοχή..

 

Αν επιλέξω "μόνο δίκτυα 3g", τότε πάει καλά στο ίντερνετ με τα δεδομένα αλλά μες στο σπίτι πχ δεν έχει το ίδιο καλό σήμα της προηγούμενης ρύθμισης...

 

Γνωστό πρόβλημα. Σε κάποια δεν κάνει άμεσα εναλλαγή δικτύων. Μπορείς να επιλέξεις "μονο δίκτυα 3g" για να σου κάνει την αλλαγή και μετά να το επαναφέρεις στο "προτιμήστε δίκτυα 3g". Μπακάλικη λύση δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα βλέποντας βίντεο να αποσυναρμολογήσω το κινητό για να αλλάξω την οθόνη του.

 

Στο ένα βίντεο http://v.pps.tv/play_3BF3IR.html απλά ανοιγοκλείνει την πίσω πλευρά του κινητού ξεβιδώνοντας και πειράζοντας διάφορα. χωρίς όμως να ασχολείται με την οθόνη. Ξεκίνησα ξεβιδώνοντας από πίσω και τρεις βίδες δεν ξεβιδώνουν.

 

Σε αυτό το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=shd9XVISdCU σπάει την οθόνη και τη βγάζει κομμάτι κομμάτι.

 

Εύκολο δε φαίνεται και είμαι σε περίεργη φάση γιατί δε θέλω να κάνω λάθος και να χαλάσει κάτι. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Έχω αγοράσει αυτό: http://www.ebay.com/itm/231300178192

 

Το έδωσα σε έναν θείο μου που ξέρει από ηλεκτρονικά αλλά έκανε ένα λάθος. Το κινητό άνοιξε, η οθόνη άναψε, αλλά δεν αποκρινόταν. Μετά που το άνοιξε πάλι για να το ξαναδεί πρόσεξε ότι κόπηκε το καλώδιο της αφής. Μετά όπως το έπιανε, είπε ότι το κινητό υπερθερμάνθηκε. Απορία: Αξίζει να ξαναγοράσω οθόνη ή μπορεί να έχει πάθει τίποτα περισσότερο λόγω της υπερθέρμανσης?

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα σε έναν θείο μου που ξέρει από ηλεκτρονικά αλλά έκανε ένα λάθος. Το κινητό άνοιξε, η οθόνη άναψε, αλλά δεν αποκρινόταν. Μετά που το άνοιξε πάλι για να το ξαναδεί πρόσεξε ότι κόπηκε το καλώδιο της αφής. Μετά όπως το έπιανε, είπε ότι το κινητό υπερθερμάνθηκε. Απορία: Αξίζει να ξαναγοράσω οθόνη ή μπορεί να έχει πάθει τίποτα περισσότερο λόγω της υπερθέρμανσης?

 

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα σε έναν τεχνικό, όπως ο (gerstavros2) - ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ- Experts Mobiles

Εμένα που μου είχε φύγει ένα βύσμα ηχείου , μου το έφτιαξε αμέσως.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα. Σε κάποια δεν κάνει άμεσα εναλλαγή δικτύων. Μπορείς να επιλέξεις "μονο δίκτυα 3g" για να σου κάνει την αλλαγή και μετά να το επαναφέρεις στο "προτιμήστε δίκτυα 3g". Μπακάλικη λύση δυστυχώς.

 

Χωρις να ξερω πολλα επι του θεματος αλλα δεν μπορεις να εχεις μονιμα σε δυκτια 3g και οταν τελειωνεις την δουλεια σου απλα να κλεινεις τα δεδομενα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα σε έναν τεχνικό, όπως ο (gerstavros2) - ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ- Experts Mobiles

Εμένα που μου είχε φύγει ένα βύσμα ηχείου , μου το έφτιαξε αμέσως.

 

Το συζήτησα και μαζί του, και αν δεν τα κατάφερνε ο θείος που έχει όντως γνώσεις πάνω στο θέμα, θα το έδινα σε εκείνον. Τελικά, δεν έχω πια οθόνη... Σαν επόμενο βήμα, τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω πολλα επι του θεματος αλλα δεν μπορεις να εχεις μονιμα σε δυκτια 3g και οταν τελειωνεις την δουλεια σου απλα να κλεινεις τα δεδομενα

 

 

δε ξερω αν ειδες πιο πανω που ξεκινησα το θεμα.. οταν ειχα μονιμα το ''μονο 3g'' δε μου ειχε καλο σημα για κλησεις τηλεφωνιας σε πολλα σημεια..

 

δε ξερω αν εγω το ειδα ετσι η' αν πραγματικα ειναι ετσι.. ειμαι σχεδον σιγουρος αλλα κραταω κ μια πισινη παντα.. ας μας διαβεβαιωσει καποιος που γνωριζει απο δικτυα κινητης οτι ετσι εχουν τα πραματα, αν ειναι να το αποδεχτουμε απλα...

 

τωρα φιλος jabaman -η' οποιος γνωριζει- οταν λες οτι ειναι γνωστο το προβλημα, εννοεις της ελληνικης rom 3.13 η' του mi3?

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση σημερα δεν εχουμε; ειμαι με την 4.8.29..μπας και φτιαξουν τα Widgets..
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

τωρα φιλος jabaman -η' οποιος γνωριζει- οταν λες οτι ειναι γνωστο το προβλημα, εννοεις της ελληνικης rom 3.13 η' του mi3?

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις το αντίστοιχο firmware του xiaomi.eu (με full wipe πρώτα).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να φύγει η ελληνική ρομ και να μπει ποια συγκεκριμένη? Υπάρχει 3.13 stable στο site της εταιρείας? Full wipe εννοείς όπως όταν πέρασα αυτή τη ρομ με τον δεύτερο τρόπο και είχες κάποιες επιλογες για wipe, να κάνω σε όλα τα πεδία που αναφέρονταν? Η miui v6 που περιμένουμε δε θα χει λυμένα αυτά τα θέματα?
Link to comment
Share on other sites

Το συζήτησα και μαζί του, και αν δεν τα κατάφερνε ο θείος που έχει όντως γνώσεις πάνω στο θέμα, θα το έδινα σε εκείνον. Τελικά, δεν έχω πια οθόνη... Σαν επόμενο βήμα, τι προτείνετε?

Εγώ θα το έπαιρνα απο εδώ πάντως...

http://www.xiaomishop.com/110-touch-screen-and-lcd-for-xiaomi-mi3.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις.

1)το κινητο τι σιμ παιρνει κανονικη 'η την μικρη

2) επειδη δεν θελω να παρω τα pistons εχετε να προτεινετε HANDS FREE κυριος απο μαγαζια τυπου public και τετοια ωστε να τα δω απο κοντα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησεις.

1)το κινητο τι σιμ παιρνει κανονικη 'η την μικρη

2) επειδη δεν θελω να παρω τα pistons εχετε να προτεινετε HANDS FREE κυριος απο μαγαζια τυπου public και τετοια ωστε να τα δω απο κοντα

 

Παιρνει κανονικη σιμ(η μινι σιμ οπως λεγεται).

 

Θα σου πρωτεινα να παρεις τα piston γιατι σε ηχητικη ποιοτητα δε θα βρεις τιποτα σε αυτη τη τιμη που να τα πλησιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει κανονικη σιμ(η μινι σιμ οπως λεγεται).

 

Θα σου πρωτεινα να παρεις τα piston γιατι σε ηχητικη ποιοτητα δε θα βρεις τιποτα σε αυτη τη τιμη που να τα πλησιαζει.

 

Ομως τα πιστονς θα καθονται καλα στο αυτι οπως αυτα που εχουν μαξιλαρακια? Επισης δεν πονανε τα αυτια με τετοιου ειδους ακουστικα(φυτευτα?)

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η miui v6 που περιμένουμε δε θα χει λυμένα αυτά τα θέματα?

 

H miui v6 έχει έρθει σε beta φάση και έχει ήδη πολλά θέματα να λύσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η miui v6 τρέχει απροβλημάτιστα....η προβληματίζει όσους την έχουν...????:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η miui v6 τρέχει απροβλημάτιστα....η προβληματίζει όσους την έχουν...????:lol:

 

Ρε Φιλε γιατι μας ζαλιζεις τον ερωτα; πηρες το g2 αντε γεια, μην προσπαθεις να πεισεις εμας οτι εκανες την σωστη επιλογη αλλα τον ευατο σου

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...