Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω αρχίσει να ανησυχώ... Στο Singapure Post tracking, βάζω τον κωδικό και μου βγάζει:

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF231242943SG 31-05-2014 31-05-2014 Received from Customer

 

Τι εννοεί ο ποιητής;;; Το δέμα απεστάλει στις 27/05....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω αρχίσει να ανησυχώ... Στο Singapure Post tracking, βάζω τον κωδικό και μου βγάζει:

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF231242943SG 31-05-2014 31-05-2014 Received from Customer

 

Τι εννοεί ο ποιητής;;; Το δέμα απεστάλει στις 27/05....

Nα μην ανησυχεις, μια χαρα τα λεει

Εδω θα μαθεις πως θα το παρακολουθεις το δεμα σου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

την ανέβασαν τώρα,πριν 302 ήταν

 

Ναι, κάνουν διάφορα promo από ό,τι είδα σήμερα, δύο κάθε μέρα. Μόλις πιάσουν ένα συγκεκριμένο αριθμό παραγγελιών ή ωρών που το προϊόν είναι σε προσφορά, τότε ξεκινά δεύτερος γύρος με λίγο υψηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα θέμα, έκανα παραγγελία το 64αρι από ibuygou στις 27/5 μου έδωσαν tracking στις 28/5 αλλά ακόμα να εμφανιστεί το δέμα, όλο μου λέει item not found σε όλα τα traking sites, ακόμα και στο official τον nlpost. Έχει καθυστερήσει και σε εσάς να εμφανιστεί τόσο η εμφανίστηκε αμέσως; Σε επικοινωνια μου μαζί τους το Σάββατο μου είπαν να μην ανησυχώ αλλά ακόμα και με singpost μετά από 3 μέρες έδειχνε κάτι.
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Από πού αξίζει να το αγοράσουμε?Για το 16άρι ενδιαφέρομαι!

Δίνουν από κάπου δώρο τα pistons και καμιά θηκούλα ωραία?Με ενδιαφέρουν περισσότερο τα pistons, θήκη καλύτερα να ψάξω μόνος μου :)

Link to comment
Share on other sites

Nα μην ανησυχεις, μια χαρα τα λεει

Εδω θα μαθεις πως θα το παρακολουθεις το δεμα σου

 

Σε ευχαριστώ.. Είχα διαβάσει το θέμα, αλλά δεν είχα φτάσει στο σημείο των.. ΕΛΤΑ.. Θεώρησα πως έχω μέχρι να φτάσει εκεί... Σημερινό status λέει πως έχει φύγει από Κίνα.. Να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα θέμα, έκανα παραγγελία το 64αρι από ibuygou στις 27/5 μου έδωσαν tracking στις 28/5 αλλά ακόμα να εμφανιστεί το δέμα, όλο μου λέει item not found σε όλα τα traking sites, ακόμα και στο official τον nlpost. Έχει καθυστερήσει και σε εσάς να εμφανιστεί τόσο η εμφανίστηκε αμέσως; Σε επικοινωνια μου μαζί τους το Σάββατο μου είπαν να μην ανησυχώ αλλά ακόμα και με singpost μετά από 3 μέρες έδειχνε κάτι.

 

http://springglobalmailtracker.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα θέμα, έκανα παραγγελία το 64αρι από ibuygou στις 27/5 μου έδωσαν tracking στις 28/5 αλλά ακόμα να εμφανιστεί το δέμα, όλο μου λέει item not found σε όλα τα traking sites, ακόμα και στο official τον nlpost. Έχει καθυστερήσει και σε εσάς να εμφανιστεί τόσο η εμφανίστηκε αμέσως; Σε επικοινωνια μου μαζί τους το Σάββατο μου είπαν να μην ανησυχώ αλλά ακόμα και με singpost μετά από 3 μέρες έδειχνε κάτι.

ρε φιλε σε μια μερα τι να προλαβουν να κανουν οι ανθρωποι, θα εμφανιστει 10000000000%

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε, όλα θέλουν τον χρόνο τους...

Εγώ παράγγειλα από Merimobiles το 64άρι στις 15/5

Επειδή μου ζήτησαν να γίνει EMS, απαντούσαν μία φορά την ημέρα, μέχρι να τα βρούμε, το κινητό έφυγε (shipped) 23/5

Το http://trackitonline.ru/ (που φαίνεται πολύ καλό και αναλυτικό) βγάζει....

23.05.2014 09:11 Speedpost Electronic notification of shipment - Greece

26.05.2014 11:25 Elta EMS Arrival at international place of exchange Singapore O2

26.05.2014 11:47 Speedpost Sorting -

26.05.2014 12:29 Elta EMS Accepted from sender

26.05.2014 12:29 Elta EMS Accepted from sender Ips

26.05.2014 13:29 Elta EMS Send item abroad (Export) Singapore O2 GREECE

26.05.2014 17:15 Speedpost Arrival at Airport -

26.05.2014 23:19 Speedpost Update item information -

27.05.2014 13:00 Speedpost Handed over to Airline/Transporter -

27.05.2014 23:00 Speedpost Send item abroad (Export) -

 

Τώρα περιμένω να αλλάξει το στάτους, ώστε να το παραλάβω μετά από 2-3 ημέρες :D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Maddoctor που δεν ρίσκαρες από άλλο κατάστημα, όπως εγώ που την πάτησα από το ibuymi.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τσίμπησα κι εγώ εν τέλει (64gb)! Έπεισα και ένα φίλο να αγοράσει το mi2s (32gb) και έδωσα παραγγελία χθες βράδυ. Merimobiles κι εγώ και μάλιστα έβγαινε τελικά φθηνότερο από άλλα που πωλούν και τα 2 συγκεκριμένα μοντέλα στις συγκεκριμένες χωρητικότητες. Αρχίζει η αναμονή!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας ,να το παρω απο το coolicool που εχει την καλυτερη τιμη στα 303$?? δεν εχει επιλογη στην αγορα για root klp..
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα εγω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την εβαλα εγω...

 

την 4.5.30..

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα εγω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την 4.5.30..

 

και τι λεει; δουλευουν ολα ;

Link to comment
Share on other sites

και τι λεει; δουλευουν ολα ;

 

μεχρι στιγμης δεν αντιμετώπισα καποιο προβλημα.. ελπιζω να παει ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκλεισε. Παραγγέλνω σήμερα αύριο. Έψαξα αρκετά και θεωρώ πως σήμερα είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την κατηγορία τιμής.

Περίμενα μπας και πέσουν οι τιμές λόγω του επερχόμενου mi3s αλλά ακόμα τίποτα.

 

Η διαφορά ανάμεσα στο έμπιστο (βάσει μαρτυριών και wot) ibuygou και στο coolicool που έχει την καλύτερη τιμή είναι 9 ευρώ περίπου (όσο μια θήκη και ζελατίνα).

 

Οπότε εσείς που το έχετε πάρει από το coolicool είστε ευχαριστημένοι ή όχι; Αξίζει να γλιτώσω 9 ευρώ ή όχι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκλεισε. Παραγγέλνω σήμερα αύριο. Έψαξα αρκετά και θεωρώ πως σήμερα είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την κατηγορία τιμής.

Περίμενα μπας και πέσουν οι τιμές λόγω του επερχόμενου mi3s αλλά ακόμα τίποτα.

 

Η διαφορά ανάμεσα στο έμπιστο (βάσει μαρτυριών και wot) ibuygou και στο coolicool που έχει την καλύτερη τιμή είναι 9 ευρώ περίπου (όσο μια θήκη και ζελατίνα).

 

Οπότε εσείς που το έχετε πάρει από το coolicool είστε ευχαριστημένοι ή όχι; Αξίζει να γλιτώσω 9 ευρώ ή όχι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μπορεις να μιλησεις και με vickmall εγω το πειρα απο εκει (το περιμενω να ερθει σε 10 μερες περιπου) και το δινουν μαζι με θηκη στα $317,μιλα μαζι τους στο chat και ρωτα τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα την αγορα απο ibuygou με το live chat σε βοηθαει σε οτι ερωτημα εχεις. θα ερθει με ολανδικο ταχυδρομειο ..ξερουμε περιπου ποσες μερες κανει??τι sim παιρνει το τηλεφωνο κακονικη η mini?
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε, όλα θέλουν τον χρόνο τους...

Εγώ παράγγειλα από Merimobiles το 64άρι στις 15/5

Επειδή μου ζήτησαν να γίνει EMS, απαντούσαν μία φορά την ημέρα, μέχρι να τα βρούμε, το κινητό έφυγε (shipped) 23/5

Το http://trackitonline.ru/ (που φαίνεται πολύ καλό και αναλυτικό) βγάζει....

23.05.2014 09:11 Speedpost Electronic notification of shipment - Greece

26.05.2014 11:25 Elta EMS Arrival at international place of exchange Singapore O2

26.05.2014 11:47 Speedpost Sorting -

26.05.2014 12:29 Elta EMS Accepted from sender

26.05.2014 12:29 Elta EMS Accepted from sender Ips

26.05.2014 13:29 Elta EMS Send item abroad (Export) Singapore O2 GREECE

26.05.2014 17:15 Speedpost Arrival at Airport -

26.05.2014 23:19 Speedpost Update item information -

27.05.2014 13:00 Speedpost Handed over to Airline/Transporter -

27.05.2014 23:00 Speedpost Send item abroad (Export) -

 

Τώρα περιμένω να αλλάξει το στάτους, ώστε να το παραλάβω μετά από 2-3 ημέρες :D

 

Μου στείλαν και μένα να το κάνω EMS... Τι θα πεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλαν και μένα να το κάνω EMS... Τι θα πεί αυτό;

 

Κι εμένα, εγώ όμως είχα βάλει ασφάλεια στο πακέτο, με 5 δολάρια έξτρα. Οπότε τους είπα ότι δε θέλω να αναβαθμίσω. Το EMS απλά σου έρχεται πιο γρήγορα, οι ίδιοι μου το είπαν.

 

Από το διάλογό μας πριν παραγγείλω:

"oh, what is the difference between ems and singapore post, or free shipping?

 

merimobiles: free shipping is via china post which takes 20-35 business days sometimes 45 days at most. singapore post takes 9-16 business days and ems takes 6-8 business days only"

 

Εγώ πιστεύω ότι θα έρθει πιο σύντομα από 20-35 εργάσιμες, αλλά αυτοί θέλουν τα 24$.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα, εγώ όμως είχα βάλει ασφάλεια στο πακέτο, με 5 δολάρια έξτρα. Οπότε τους είπα ότι δε θέλω να αναβαθμίσω. Το EMS απλά σου έρχεται πιο γρήγορα, οι ίδιοι μου το είπαν.

 

Από το διάλογό μας πριν παραγγείλω:

"oh, what is the difference between ems and singapore post, or free shipping?

 

merimobiles: free shipping is via china post which takes 20-35 business days sometimes 45 days at most. singapore post takes 9-16 business days and ems takes 6-8 business days only"

 

Εγώ πιστεύω ότι θα έρθει πιο σύντομα από 20-35 εργάσιμες, αλλά αυτοί θέλουν τα 24$.

A, ok! Έχω πάρει και εγώ την ασφάλεια :p :p

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα την αγορα απο ibuygou με το live chat σε βοηθαει σε οτι ερωτημα εχεις. θα ερθει με ολανδικο ταχυδρομειο ..ξερουμε περιπου ποσες μερες κανει??τι sim παιρνει το τηλεφωνο κακονικη η mini?

 

Κανονική σιμ πέρνει. Εμένα έκανε 8 εργάσιμες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...