Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους!είμαι σε σκέψη για αγορά κινητού και είμαι αναμεσα στο Lenovo s820 και το Xiaomi Red Rice.Τι προτεινετε;Επίσης φαίνεται καλο και το Huawei Honor 3C αλλα δεν έχει διαθεσιμότητα μέχρι στιγμης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω ένα τηλέφωνο με απροβλημάτιστο wifi καλή κάμερα και αυτονομία.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Φθηνες και αξιοπιστες λυσεις.

 

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-wcdma-3g-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

 

μονοκαρτο http://www.to2c.com/zte-geek-v975-32gb-tf-card-free-item-atomz2580-cpu-2gb-ram-8mp-camera-with-5-0-inch-ogs-screen-smartphone.html

 

Η επαγγελματικη σειρα της lenovo με τεραστια μπαταρια http://www.to2c.com/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp-2581.html

 

και ριξε και μια ματια και σε αυτο http://www.to2c.com/lenovo-s820-smartphone-android4-2-quad-core-1-2ghz-with-4-7-inch-hd-3g-wcdma-13-0mp-2442.html

Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα του my forum. Είμαι σχετικά νέο μέλος του φόρουμ.

Ύστερα από αρκετή μελέτη στα θέμα του φόρουμ τα περί smartphone από Κίνα πλευρά. Αποφάσισα να προβώ στην αγορά του

iNew V3 Ultrathin Smartphone With 5.0 Inch Gorilla Glass OGS Screen Quad Core 1GB 16GB 3G NFC OTG

από το http://www.minideal.net/inew-v3-ultrathin-smartphone-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-quad-core-1gb-16gb-3g-nfc-otg.html

στην τιμή των 189$, πάνω κάτω στα 150 ευρώ.

Ευελπιστώ μόλις το λάβω να μοιραστώ μαζι σας την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο μοντέλο.

Διότι ψάχνοντας ένα τηλέφωνο με 5αρα οθόνη, με βάση τα χαρακτηριστικά που διαθέτει και συγκρίνοντάς τα αντίστοιχα μοντέλα:

1)ZOPO ZP700 4.7 Inch Unlocked Android4.2 1.3GHz Quad Core 1GB+4GB

2)THL W200 SmartPhone MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 With 5.0inch IPS screen

3)Xiaomi Hongmi SmartPhone Android 4.2 MTK6589T 1.5GHz WCDMA 3G Dual Sim With 4.7 Inch IPS Capacitive

κατέληξα σ'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα το παρακατω email στο Geekbuying και μυνημα μεσα απο το case του Paypal και περιμενω απάντηση

 

Dear Geekbuying

i remind you,the package with the phone has arrived on to your service at the address you gave me with the RMA but has failed to be delivered to someone

 

Please contact to the service to specify the reason we do not receive it

 

Please look for the parcel to the local post office in order to receive it, to check and refund me the phone and shipping fee together.

Here it is the trace of tracking

16.12.2013 08:31 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΤΑ Accepted from sender

16.12.2013 11:00 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΛΤΑ Left postal office

16.12.2013 16:34 Μ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Left postal office

19.12.2013 01:56 Athens Amu Send item abroad (Export) China

05.01.2014 09:52 Beijing Import (Item arrived at country of destination)

12.01.2014 15:43 518031 Unsuccessful delivery attempt. Retained at Office

12.01.2014 15:43 Ips Unsuccessful delivery attempt. Recipient absent

中国邮政: RE223892350GR

E-mail: feedback@chinapost.com.cn, Phone: 8610 11185

Track at official postal site

Date Zipcode Location Event Weight Additional

19.12.2013 01:56 Athens Amu Send item abroad (Export) China

05.01.2014 09:52 Beijing Import (Item arrived at country of destination)

12.01.2014 15:43 518031 Unsuccessful delivery attempt. Retained at Office

 

Απο οτι βλεπω η το δεμα παραλήφθηκε στις 15/01/2014

15.01.2014 16:25 Post Item delivered.

Τους εστειλα μυνημα (και μεσα απο το case στπ paypal αλλά και με email ) οτι θα πρεπει να επισπευσουν τον έλεγχο ωστε να μου επιστεψουν γιατί μεχρι 19/01/2014 θα πρέπει να κανω claim στο Paypal αλλά δεν πήρα καμία απάντηση

 

Θα τους στείλω μια τελευταία ειδοποιηση και αν μεχρι αυριο το μεσημερι δεν εχω απάντση τι να κάνω ? να τους επιστευτώ και να περιμένω η να κάνω claim ?

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω η το δεμα παραλήφθηκε στις 15/01/2014

15.01.2014 16:25 Post Item delivered.

Τους εστειλα μυνημα (και μεσα απο το case στπ paypal αλλά και με email ) οτι θα πρεπει να επισπευσουν τον έλεγχο ωστε να μου επιστεψουν γιατί μεχρι 19/01/2014 θα πρέπει να κανω claim στο Paypal αλλά δεν πήρα καμία απάντηση

 

Θα τους στείλω μια τελευταία ειδοποιηση και αν μεχρι αυριο το μεσημερι δεν εχω απάντση τι να κάνω ? να τους επιστευτώ και να περιμένω η να κάνω claim ?

 

Σου κάνουν το Κινέζο μάλλον. Περίμενε μέχρι αύριο το μεσημέρι (αν και δεν το βλέπω) και κάνε claim. Εξοδα αποστολής πάντως δεν βλέπω να παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με ένα clone I5C καινούργιο μόλις το παρέλαβα δουλεύει μια χαρά αλλά το έβαλα να φορτώσει και ενώ δείχνει ότι φορτίζει αντί να ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταρίας αυτή κατεβαίνει το δοκίμασα και με τις δύο μπαταρίες που έχει και με άλλο φόρτιση της μπορεί να φταίει??? Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το κινητο εχετε καμια ιδεα;

Καμια γνωμη, καμια προταση;

 

Unlocked HTM H9503 Cell Phone Android 4.2 MTK6572 5.0'' Screen AT&T 1.3GHz 3G

 

 

Το λινκ: http://www.ebay.com/itm/301004407650?var=600163114957&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Το ειχα παρει απο αλλο σαιτ αλλα ειχε ενα σκουπιδακι μεσα στην καμερα και το δωσα.Αν καιγεσαι για 3καρτο παρτο απο Geekbuying που το χει και φθηνοτερα.Δεν ειναι αθλιο.Ειναι αρκετα υποφερτο αλλα δεν προλαβα να χρησιμοποιησω και τις 3 καρτες.Η oθονη και το touch παλευεται,η καμερα μετρια και η μπαταρια σχετικα καλη.Ο επεξεργαστης κλασσικα γρηγορος.Σαν κατασκευη ψιλοποιοτικη.Δεν το περιμενα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.παιδια θελω απλα γνωμες..ειμαι αναμεσα σε xiaomi Μi3, vivo xplay 3s, meizu mx3. τουμπανα και τα 3 οπως και ακριβα.κλεινω προς το xiaomi .

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.παιδια θελω απλα γνωμες..ειμαι αναμεσα σε xiaomi Μi3, vivo xplay 3s, meizu mx3. τουμπανα και τα 3 οπως και ακριβα.κλεινω προς το xiaomi .

 

Το vivo xplay 3s εχει βγει στην αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Για το zopo zp998 τι γνώμη έχετε;

 

Φαίνεται τούμπανο, ενα φιλαράκι σκέφτεται απο αρχές του μήνα να το φέρει. Απο review που έχω διαβάσει δείχνει καλό. Υπάρχει σχετικό θεμα στην κατηγορία Λοιπά Κινητά , Μπες και διάβασε και εκει τι λένε τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Από την εταιρεία etotalk.com έχει πάρει κανείς; ξέρουμε τίποτα;

 

Εχει πολυ ακριβα μεταφορικα διχως λογο.Αποφυγε την.Προτιμησε minideal geekbuying ή to2c που ειναι τα πλεον αξιοπιστα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ ακριβα μεταφορικα διχως λογο.Αποφυγε την.Προτιμησε minideal geekbuying ή to2c που ειναι τα πλεον αξιοπιστα.

 

Ευχαριστώ φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.παιδια θελω απλα γνωμες..ειμαι αναμεσα σε xiaomi Μi3, vivo xplay 3s, meizu mx3. τουμπανα και τα 3 οπως και ακριβα.κλεινω προς το xiaomi .

 

Σωστά κλίνεις προς τα εκεί. Πιστεύω και εγω ότι είναι το καλυτερο, βεβαια δεν ξέρω αν υπάρχει πλέον γιατι κάπου διαβασα ότι είναι out of stock στα περισσότερα μαγαζια, whatever αυτό μπορείς να το ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνουν το Κινέζο μάλλον. Περίμενε μέχρι αύριο το μεσημέρι (αν και δεν το βλέπω) και κάνε claim. Εξοδα αποστολής πάντως δεν βλέπω να παίρνεις.

 

Ρε παιδια το ξεχασα!!!!!!!!!

Μου ετυχε κατι εκτακτο και πάνω στην αναμπουμπουλα το ξεχασα

 

Η υποθεση εκλεισε αυτοματα χωρίς να κανω claim και αυτο που με ανυσηχεί ειναι οτι παρα τα απανωτα email και πμ που τους εστειλα και τους ελεγα οτι ενω το δεμα εφτασε στα γραφεια τους και θα πρέπει να το ελεγξουν γρηγορα γιατι θα πρέπει να κάνω claim πριν τις 19/1/2014 δεν ιδρωσε το αυτί τους και ι μου στέλνουν και ενα μυνημα να τους στειλω το κινητό προς ελεγχο (αντε παλι απο την αρχή) νομιζοντας πως προκειτε για νεα υπόθεση ενω το τηλεφωνο το εχουν στα χερια τους ?

Τι κάνουμε λοιπον τωρα?

Προκειτε για το Geekbuying. Ειναι αξιπιστο η θα χασω τα λεφτα μου και το κινητό (W450 Προβληματικο δεν φορτιζει)?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ξεχασα!!!!!!!!!

Μου ετυχε κατι εκτακτο και πάνω στην αναμπουμπουλα το ξεχασα

 

Η υποθεση εκλεισε αυτοματα χωρίς να κανω claim και αυτο που με ανυσηχεί ειναι οτι παρα τα απανωτα email και πμ που τους εστειλα και τους ελεγα οτι ενω το δεμα εφτασε στα γραφεια τους και θα πρέπει να το ελεγξουν γρηγορα γιατι θα πρέπει να κάνω claim πριν τις 19/1/2014 δεν ιδρωσε το αυτί τους και ι μου στέλνουν και ενα μυνημα να τους στειλω το κινητό προς ελεγχο (αντε παλι απο την αρχή) νομιζοντας πως προκειτε για νεα υπόθεση ενω το τηλεφωνο το εχουν στα χερια τους ?

Τι κάνουμε λοιπον τωρα?

Προκειτε για το Geekbuying. Ειναι αξιπιστο η θα χασω τα λεφτα μου και το κινητό (W450 Προβληματικο δεν φορτιζει)?

 

Είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε. Αυτό όπως λέει είναι η CDMA έκδοση. ΔΕΝ δουλεύει στα δικά μας 3G WCDMA δίκτυα, το λέει και στα χαρακτηριστικά κάτω

Connectivity Technology: GSM + CDMA2000(Single Micro Simcard)

Network Band: GSM 850/900/1800/1900MHz + CDMA EVDO 800/1900MHz

Data Technology: GPRS/CDMA 1X/ EVDO rev.A

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε. Αυτό όπως λέει είναι η CDMA έκδοση. ΔΕΝ δουλεύει στα δικά μας 3G WCDMA δίκτυα, το λέει και στα χαρακτηριστικά κάτω

Connectivity Technology: GSM + CDMA2000(Single Micro Simcard)

Network Band: GSM 850/900/1800/1900MHz + CDMA EVDO 800/1900MHz

Data Technology: GPRS/CDMA 1X/ EVDO rev.A

 

Ευχαριστώ φίλε μου... Τελικά παράγγειλα το Lenovo k910 vibe z

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ξεχασα!!!!!!!!!

Μου ετυχε κατι εκτακτο και πάνω στην αναμπουμπουλα το ξεχασα

 

Η υποθεση εκλεισε αυτοματα χωρίς να κανω claim και αυτο που με ανυσηχεί ειναι οτι παρα τα απανωτα email και πμ που τους εστειλα και τους ελεγα οτι ενω το δεμα εφτασε στα γραφεια τους και θα πρέπει να το ελεγξουν γρηγορα γιατι θα πρέπει να κάνω claim πριν τις 19/1/2014 δεν ιδρωσε το αυτί τους και ι μου στέλνουν και ενα μυνημα να τους στειλω το κινητό προς ελεγχο (αντε παλι απο την αρχή) νομιζοντας πως προκειτε για νεα υπόθεση ενω το τηλεφωνο το εχουν στα χερια τους ?

Τι κάνουμε λοιπον τωρα?

Προκειτε για το Geekbuying. Ειναι αξιπιστο η θα χασω τα λεφτα μου και το κινητό (W450 Προβληματικο δεν φορτιζει)?

 

 

Μπορείς να κάνεις και στην τράπεζα σου αμφισβήτηση συναλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά!!! Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω rom για Hummer H1 με ελληνικά??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Hardware : MT6572

Model : HUMMER H1+

Build number : ALPS.JB3.MP.V1.6

Build date UTC : 20131218-072651

Android v : 4.2.2

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1, 2013/12/11 00:00

Kernel v : 3.4.5 (root@tianlong) (gcc version 4.6.x-google 20120106

(prerelease) (GCC) ) #1 SMP Wed Dec 18 15:24:07 CST 2013

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...