Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποιο απο τα δυο προτεινετε με τον ιδιο επεξεργαστη και 5,5 ιντσες;

1. Lenovo k3 lemon note.

2. Meizu m1 note.

 

Για μενα το 1ο + sd και αποσπωμενη μπαταρια.

Το 2ο πολυ δημοφιλες.

Ιση τιμη.

Ευχαριστω.

Το 2ο γιατί είναι απροβλημάτιστο και με τρελή μπαταρία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ποιο απο τα δυο προτεινετε με τον ιδιο επεξεργαστη και 5,5 ιντσες;

1. Lenovo k3 lemon note.

2. Meizu m1 note.

 

Για μενα το 1ο + sd και αποσπωμενη μπαταρια.

Το 2ο πολυ δημοφιλες.

Ιση τιμη.

Ευχαριστω.

Την ιδια τιμη που την ειδες?20$ φθηνοτερο τo Lenovo.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι αν'αμεσα σε 2 κινητα, διαθετω γυρω στα 200Ε, οπότε Meizu M1 ή Jiayu s3 ??

Κανουν μηπως ροοτ σε vickmall ή gearbest? ευχαριστώ

Root μη σε απασχολεί, και με τα 2 είναι πολύ εύκολο (στο Jiayu απλώς το ενεργοποιείς από μενού στις ρυθμίσεις, στο Meizu κάνεις ένα λογαριασμό στη Meizu και το ενεργοποιείς μέσα από κει).

 

Και τα 2 πολύ αξιόλογες προτάσεις.

Στο Meizu υπολόγισε στα συν ένα μάλλον καλύτερο "όνομα" (με ό,τι αυτό συνεπάγεται) από της Jiayu, και εξαιρετική αυτονομία (μπαταρία).

Στα μείον (και συν για το Jiayu) τη μη αφαιρούμενη μπαταρία στο Meizu και τη μη υποστήριξη για κάρτα SD.

Κάτι που για άλλους θεωρείται συν και για άλλους πλην είναι το customised Android της Meizu, το FlyMe. Αν είσαι οπαδός του "στάνταρντ" Android, αυτό θα σε χαλάσει, και επίσης δεν υπάρχουν ούτε καν ανεπίσημες (από τρίτους) ROMs σαν εναλλακτική.

Από την άλλη, όσοι το χρησιμοποιούν, και μετά από ένα διάστημα προσαρμογής, έχουν να πουν τα καλύτερα γι' αυτό, θεωρώντας το εύχρηστο, σχετικά απροβλημάτιστο και με πολλές έξτρα δυνατότητες για ρυθμίσεις.

Αυτό στο Jiayu αν και επίσης ελαφρά "πειραγμένο" (για πρώτη φορά σε Jiayu!) είναι γενικά πολύ κοντά σε AOSP Android, ενώ ήδη έχουν βγεί και εναλλακτικές (pure AOSP, MIUI κλπ) από τρίτους.

 

Κατά τα άλλα, οι 2 συσκευές είναι, νομίζω, απολύτως συγκρίσιμες -όπως άλλωστε υποδεικνύουν και οι όμοιες προδιαγραφές τους- και συνολικά αρκετά καλές ώστε να μη μετανιώσεις όποια κι αν προτιμήσεις τελικά.

 

Ζυγίζεις τα παραπάνω, βάζεις και το θέμα του προσωπικού γούστου (ως προς το αισθητικό μέρος) και αποφασίζεις...

 

(υποψιάζομαι βέβαια ότι δε σε βοήθησα και πολύ τελικά, καταλήγοντας σε ένα "κλασσικό" συμπέρασμα του τύπου "και τα δύο καλά είναι", αλλά τι να γίνει, όντως έτσι νομίζω πως είναι τελικά... :p)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εντοπίσει το coolpad f1 διαθέσιμο κάπου ?

EDIT: Μόλις το βρήκα στο vickmall, έχει κάτι λίγα κομματάκια ακόμα

Edited by cybernec
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αρη εχεις δικιο μαλιστα τωρα που βλεπω τιμες εχουν 30$ διαφορα.

Τι λες για το lemon note; Το προτεινεις; Ευχαριστω.

 

Το Lemon Note δεν εχει κυκλοφορησει ακομα ενω για το Meizu εχουμε κατοχους.Παντως εχει ενδιαφερον να δουμε και το εξτρα ηχειο στην πλατη τι θα προασφερει.Διαβασε τα θεματα των συσκευων και αποφασισε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έχω μείνει στο Lenovo A806 ως ένα από τα καλύτερα VFM μέχρι τα 150 €, ποιες άλλες εναλλακτικές έχουμε αυτήν την εποχή για αυτό το επίπεδο των χρημάτων;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έχω μείνει στο Lenovo A806 ως ένα από τα καλύτερα VFM μέχρι τα 150 €, ποιες άλλες εναλλακτικές έχουμε αυτήν την εποχή για αυτό το επίπεδο των χρημάτων;

Mlais M52 note, Ulefone be pro, Elephone p6000 από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Volanis. Με λίγο ζόρι το κασέ μπορεί να ανέβει οριακά στα 180 €. Κάθε επιπλέον πρόταση πολύ ευπρόσδεκτη...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Volanis. Με λίγο ζόρι το κασέ μπορεί να ανέβει οριακά στα 180 €. Κάθε επιπλέον πρόταση πολύ ευπρόσδεκτη...

 

Δες το ECOO E04 Aurora Plus στο φορουμ υπαρχει νημα.. τουμπανακι! απλα περιμενε να δεις review απο καποιο μελος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Volanis. Με λίγο ζόρι το κασέ μπορεί να ανέβει οριακά στα 180 €. Κάθε επιπλέον πρόταση πολύ ευπρόσδεκτη...

 

Elephone P3000s (6752) στα 189,99$ στο Vickmall

 

Νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερη προσφορά κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δες το ECOO E04 Aurora Plus στο φορουμ υπαρχει νημα.. τουμπανακι! απλα περιμενε να δεις review απο καποιο μελος

 

Και το leagoo elite 2nd παρά πολύ καλο

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας.

ψαχνω για κινητο 5 ιντσων

με καλη φωτογραφικη,αξιοπιστο,

χωρις να μπλεξω με παραμετροποιησεις κλπ,

μεχρι 220€

καθε προταση δεκτη.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φωτα σας.

ψαχνω για κινητο 5 ιντσων

με καλη φωτογραφικη,αξιοπιστο,

χωρις να μπλεξω με παραμετροποιησεις κλπ,

μεχρι 220€

καθε προταση δεκτη.

ευχαριστω.

Zte blade s6 με λιγότερα και πάρα πολύ καλό σε όλα.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/elephone-p3000s-4g-lte-3gb-ram-mtk6752-octa-core-64bit-1-7ghz-android-4-4-smartphone-5-0-inch-fhd-screen-black.html

 

Νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερη προσφορά κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

 

Τι κάρτα γραφικών έχει?

Στις εικόνες λέει Mali-T760 η οποία είναι τούμπανο αλλά στην καρτέλα κάτω με τα χαρακτηριστικά λέει Mali-400 ή οποία είναι αρκετά παλιά πια..

Η έκδοση με τα 2g ram έχει Mali-450 η οποία είναι η κλασική gpu για το 2014.

Link to comment
Share on other sites

Root μη σε απασχολεί, και με τα 2 είναι πολύ εύκολο (στο Jiayu απλώς το ενεργοποιείς από μενού στις ρυθμίσεις, στο Meizu κάνεις ένα λογαριασμό στη Meizu και το ενεργοποιείς μέσα από κει).

 

Και τα 2 πολύ αξιόλογες προτάσεις.

Στο Meizu υπολόγισε στα συν ένα μάλλον καλύτερο "όνομα" (με ό,τι αυτό συνεπάγεται) από της Jiayu, και εξαιρετική αυτονομία (μπαταρία).

Στα μείον (και συν για το Jiayu) τη μη αφαιρούμενη μπαταρία στο Meizu και τη μη υποστήριξη για κάρτα SD.

Κάτι που για άλλους θεωρείται συν και για άλλους πλην είναι το customised Android της Meizu, το FlyMe. Αν είσαι οπαδός του "στάνταρντ" Android, αυτό θα σε χαλάσει, και επίσης δεν υπάρχουν ούτε καν ανεπίσημες (από τρίτους) ROMs σαν εναλλακτική.

Από την άλλη, όσοι το χρησιμοποιούν, και μετά από ένα διάστημα προσαρμογής, έχουν να πουν τα καλύτερα γι' αυτό, θεωρώντας το εύχρηστο, σχετικά απροβλημάτιστο και με πολλές έξτρα δυνατότητες για ρυθμίσεις.

Αυτό στο Jiayu αν και επίσης ελαφρά "πειραγμένο" (για πρώτη φορά σε Jiayu!) είναι γενικά πολύ κοντά σε AOSP Android, ενώ ήδη έχουν βγεί και εναλλακτικές (pure AOSP, MIUI κλπ) από τρίτους.

 

Κατά τα άλλα, οι 2 συσκευές είναι, νομίζω, απολύτως συγκρίσιμες -όπως άλλωστε υποδεικνύουν και οι όμοιες προδιαγραφές τους- και συνολικά αρκετά καλές ώστε να μη μετανιώσεις όποια κι αν προτιμήσεις τελικά.

 

Ζυγίζεις τα παραπάνω, βάζεις και το θέμα του προσωπικού γούστου (ως προς το αισθητικό μέρος) και αποφασίζεις...

 

(υποψιάζομαι βέβαια ότι δε σε βοήθησα και πολύ τελικά, καταλήγοντας σε ένα "κλασσικό" συμπέρασμα του τύπου "και τα δύο καλά είναι", αλλά τι να γίνει, όντως έτσι νομίζω πως είναι τελικά... :p)

 

χαχαχαχ βοηθησες αρκετα!! προτιμώ το meizu απλα το jiayu εχει καλυτερη καμερα και 3gb ram. η διαφορα στη ραμ κανει μεγαλη διαφορα? αν οχι εχω παρει το μιζού

Link to comment
Share on other sites

Αν και παμε προς τα 3 γιγα, πρακτικά ακόμα δε νομιζω να φανει. Δλδ με μια καλη ρομ και 2 γιγα, οτι και να ανοίξω εφαρμογες/παιχνιδια δεν παει πανω απο 70%

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ βοηθησες αρκετα!! προτιμώ το meizu απλα το jiayu εχει καλυτερη καμερα και 3gb ram. η διαφορα στη ραμ κανει μεγαλη διαφορα? αν οχι εχω παρει το μιζού

Η κάμερα του Jiayu είναι καλή στα χαρτιά. Ο αισθητήρας συνοδεύεται από πολλές... περγαμηνές, αλλά (μάλλον εξαιτίας της εφαρμογής που έχει πάνω - δεν ξέρω τι γίνεται αν δοκιμάσει κανείς με άλλη εφαρμογή κάμερας), το αποτέλεσμα είναι κάτω του μετρίου.

Αντιθέτως, διάφορα δείγματα φωτογραφιών που έχουν ανεβάσει κάτοχοι του Meizu στο σχετικό νήμα εδώ φαίνονται κάτι παραπάνω από καλά, οπότε μπορείς να... διαγράψεις άλλον έναν ενδοιασμό που μπορεί να είχες! :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/elephone-p3000s-4g-lte-3gb-ram-mtk6752-octa-core-64bit-1-7ghz-android-4-4-smartphone-5-0-inch-fhd-screen-black.html

 

Νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερη προσφορά κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

 

Εντελώς φιλικά, δεν το γράφω αποκλειστικά για εσένα.

Γράψτε στο ποστ σας για ποιό μοντέλο/τηλέφωνο λέτε και βάλτε και λινκ.

Πχ στο ποστ σού μπορούσες να γράψεις το Elephone P3000S στα $189.99 στο τάδε κατάστημα και λινκ.

Έτσι οι ενδιαφερόμενοι ή όσοι ψάχνουν ευκαιρίες θα ήξεραν τι θα δουν. Από την άλλη πλευρά υπάρχουν και αυτοί πού δεν ενδιαφέρονται καθόλου για το τηλέφωνο (οποίο τηλέφωνο και αν ήταν αυτό) και δεν θα έκαναν κλικ καθόλου στο λινκ.

 

Μίας και ο γραπτός λόγος "χάνει" επαναλαμβάνω, μην το πάρεις Προσωπικά

 

 

Το να παραθέτετε links ξεκάρφωτα, χάρη στους Κινέζους κάνετε και φυσικά κανένα πρόβλημα στο forum μας δεν φέρνετε. Προτιμήστε να βάζετε το ΟΝΟΜΑ της εκάστοτε συσκευής, από το να μιλάτε με κωδικές URL ονομασίες του στιλ πήγα στο http://www.myphone.gr/ και διάβασα την παρουσίαση του http://www.myphone.gr/d/evolveo/strongphone-q4.442/hands-on/ και μετά του http://www.myphone.gr/d/evolveo/strongphone-d2.443/hands-on/ μπλα μπλα, αφού μόνο μπέρδεμα προσφέρετε σε όσους θέλουν να ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ το θέμα, να ενημερωθούν με ένα γρήγορο πέρασμα κλπ.

 

Με λίγα λόγια, προτιμήστε να γράφετε το ΟΝΟΜΑ της συσκευής, να γνωρίζει ο άλλος για τι μιλάτε, χωρίς απαραίτητα να πρέπει να πάει σε έναν κινέζο για να το δει. Τα links τα βάζετε αν θέλετε, απλά όχι και να καταντήσει το κάθε topic σαν φόρμα παράθεσης συνδέσμων! Τα forums είναι για ανταλλαγή απόψεων, συνομιλιών, αλληλοβοήθεια λοιπόν. Μην το εκμεταλλεύεστε αυτό και φτάνετε στο άλλο άκρο.

 

Συνεχίστε στο θέμα παρακαλώ με αναφορά σε συσκευές και links αν είναι απαραίτητο. Ξεκάρφωτοι σύνδεσμοι κλπ. δεν έχουν νόημα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με το leagoo ειμαι μ εχει κεντρίσει το ενδιαφέρον κ το εχω ηδη παραγγειλει

Κι εγω το παρήγγειλα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Μετα απο 5 παραγγελίες άλλες λιγότερο κι άλλες πιο πετυχημένες θελω παλι τα φωτα της κοινότητας!

Ψάχνω κινητο για φίλο 5,5 με τις παρακάτω προτεραιότητες:

Χρήση ει δυνατόν out of the box ,χωρίς <σκάλισμα> ουτε καν <γρατσούνισμα>

Πολυ καλό gps καθότι το θελει για πλοήγηση

WiFi για facebook και παιχνίδια εντος facebook, και λιγο σερφαρισμα κάνα σκορ κλπ

Οπως καταλαβαίνετε πιο σημαντικά αυτονομία , ευκολία ,ποιότητα και ΟΧΙ απαραίτητα τρελλά σπεκς , δυνατότητες αναβάθμισης κλπ

Τιμη περι τα 150 (τώρα μη ρωτήσει κανείς ΤΙ 150 γιατι είναι πλέονμια η άλλη και θα πικραθούμε Πασχαλιάτικα!)

Edited by bostonian
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Μετα απο 5 παραγγελίες άλλες λιγότερο κι άλλες πιο πετυχημένες θελω παλι τα φωτα της κοινότητας!

Ψάχνω κινητο για φίλο 5,5 με τις παρακάτω προτεραιότητες:

Χρήση ει δυνατόν out of the box ,χωρίς <σκάλισμα> ουτε καν <γρατσούνισμα>

Πολυ καλό gps καθότι το θελει για πλοήγηση

WiFi για facebook και παιχνίδια εντος facebook, και λιγο σερφαρισμα κάνα σκορ κλπ

Οπως καταλαβαίνετε πιο σημαντικά αυτονομία , ευκολία ,ποιότητα και ΟΧΙ απαραίτητα τρελλά σπεκς , δυνατότητες αναβάθμισης κλπ

Τιμη περι τα 150 (τώρα μη ρωτήσει κανείς ΤΙ 150 γιατι είναι πλέονμια η άλλη και θα πικραθούμε Πασχαλιάτικα!)

Το πολύ καλό GPS παραπέμπει ή σε snapdragon, οπότε κοιτάτε προς Xiaomi Redmi Note 4G (λίγο... παλιό πλέον),

ή στους καινούριους 64-bitους MT67XX της Mediatek. Μαζί με την τιμή (και τις ίντσες), αυτό φωτογραφίζει δύο συσκευές που πρότεινα και σε προηγούμενες σελίδες:

Ulefone Be Pro, 5.5" ΜΤ6732 (quad core, αλλά ταχύτερος από τους 8-core της αμέσως προηγούμενης γενιάς!), το έχει πλέον αρκετός κόσμος (μεταξύ των οποίων και ένας φίλος μου, οπότε το βλέπω τακτικά!) και μπορώ να πω ότι το θεωρώ εξαιρετικά αξιοπρεπές.

Ή την... 'έκπληξη' (σε ό,τι αφορά cost/performance) της περιόδου αυτής, το Mlais M52 Note, με 8-πύρηνο MT6752 και λοιπές προδιαγραφές αρκετά ακριβότερων συσκευών. Λίγοι έχουν προλάβει ακόμα να το πάρουν στα χέρια τους, αλλά οι πρώτες εντυπώσεις, όπως και τα πρώτα reviews (π.χ. gizchina) είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά.

 

Και τα δύο παίζουν γύρω στα $150, αλλά αν κάνεις μια... βόλτα στο γειτονικό νήμα του GearBest, θα βρεις και κουπόνια που κατεβάζουν την τιμή ακόμα περισσότερο - κάτω από τα $150 (και το μαγαζί αυτό μέχρι στιγμής έχει δώσει μάλλον καλά δείγματα από πλευράς υποστήριξης πελατών κλπ).

 

Από αυτονομία, το μεν Ulefone έχει μπαταρία 'μόλις' 2600mAh, αλλά μπορώ να πιστοποιήσω ότι η αυτονομία του είναι *απόλυτα* ικανοποιητική,

το δε Mlais έχει κατηγορηθεί ότι ίσως στην πραγματικότητα η μπαταρία του είναι μικρότερη από τα διαφημιζόμενα 3200mAh, τα σχόλια πάντως που φαίνεται να αποκομίζει για την αυτονομία του είναι επίσης ιδιαίτερα θετικά.

 

Από GPS, έχοντας στην παρέα το Ulefone Be Pro του φίλου που ανέφερα (MT6732), το δικό μου Jiayu S3 (MT6752) και ένα Xiaomi Redmi Note (Snapdragon 400), μπορώ να πω ότι το GPS των Mediatek SoC δεν έχει φτάσει ακόμα αυτό των Qualcomm, είναι όμως πλέον πολύ κοντά (και με απόλυτα κριτήρια θα το έλεγα πολύ καλό), και πραγματικά η μέρα με τη νύχτα με αυτά της προηγούμενης γενιάς των Mediatek (ΜΤ6589, ΜΤ6582, ΜΤ6592), που ήθελαν... τεχνητή αναπνοή για να βρουν (και να κρατήσουν) στίγμα.

 

Τέλος, από λειτουργικό, περιβάλλον κλπ, όλα τα παραπάνω είναι... unpack and play! Δουλέυουνε out of the box, χωρίς να χρειάζονται σκάλισμα, προσθήκες κλπ, έχουν google play και όλα τα σχετικά, ενώ οι κατασκευαστές παρέχουν και σχετικά συχνές over the air ενημερώσεις του λειτουργικού.

Για τα 2 με το Mediatek SoC δε, προβλέπεται σύντομα και αναβάθμιση σε Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς φιλικά, δεν το γράφω αποκλειστικά για εσένα.

Γράψτε στο ποστ σας για ποιό μοντέλο/τηλέφωνο λέτε και βάλτε και λινκ.

Πχ στο ποστ σού μπορούσες να γράψεις το Elephone P3000S στα $189.99 στο τάδε κατάστημα και λινκ.

Έτσι οι ενδιαφερόμενοι ή όσοι ψάχνουν ευκαιρίες θα ήξεραν τι θα δουν. Από την άλλη πλευρά υπάρχουν και αυτοί πού δεν ενδιαφέρονται καθόλου για το τηλέφωνο (οποίο τηλέφωνο και αν ήταν αυτό) και δεν θα έκαναν κλικ καθόλου στο λινκ.

 

Μίας και ο γραπτός λόγος "χάνει" επαναλαμβάνω, μην το πάρεις Προσωπικά

 

Έχεις δίκιο και διορθώθηκε με το που το είδα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι κάρτα γραφικών έχει?

Στις εικόνες λέει Mali-T760 η οποία είναι τούμπανο αλλά στην καρτέλα κάτω με τα χαρακτηριστικά λέει Mali-400 ή οποία είναι αρκετά παλιά πια..

Η έκδοση με τα 2g ram έχει Mali-450 η οποία είναι η κλασική gpu για το 2014.

 

Στο devicespecifications λέει ότι έχει την Mali-T760

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...