Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσει σας.

Φίλε μου δεν ξέρω εάν είναι ζήτημα χρημάτων, αλλά μην πάρεις τηλέφωνο με 512MB RAM ...

Θα σου προτείνω αυτό: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_142373.html,

http://www.geekbuying.com/item/Doogee-LEO-DG280-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-4-5Inch-Smartphone-Android-4-4-OS-1GB-RAM-8GB-ROM-Dual-Cameras-3G-GPS---Black-339045.html

και ζήτησέ τους να σου κάνουν έκπτωση.

Φίλε μου δεν είναι τόσο ζήτημα χρημάτων και καταλαβαίνω για το πρόβλημα των 512mb ram, αλλά μόνο για τηλέφωνα το θέλει και μια στο τόσο για λίγο fB, οπότε δεν νομίζω να έχει πρόβλημα με 2-3 εφαρμογές που θα του βάλω.

Αυτό που ψάχνω είναι να μην βγάλει πρόβλημα

Όσο για το Doogee, δεν έχω διαβάσει και τα καλυτέρα για την εταιρία και από την άλλη δεν πρέπει να ξεφύγουμε με τίποτα πάνω από της 4.3¨.

Ulefone Be X στις 4.5 ιντσες.Κινηταρα!Πιο φθηνο απο το πολυ πετυχημενο G2F και καλυτερο.

Αυτό θα το πάρω κάποια στιγμή για μένα μου αρέσει αρκετά.

Τα 2 Jiayu ειναι αψογα ,εχουν πουλησει τρελα και ειναι απροβληματιστα.Φυσικα αν μπορεις παιρνεις το G2F (εχει βγει νεα εκδοση με 8GB ROM και η παλιοτερη με τα 4GB μπορει να την βρεις σε προσφορα) αλλα και το F1 ειναι εξαιρετικο κινητο για τα λεφτα του και με μια αυτονομια που θα την ζηλευαν και ... ναυαρχιδες..

 

Αν το θέλει για ένα fb και μόνο, πάρε το F1. Καλοφτιαγμένο και με μεγάλη διάρκεια. Κι αν το βάλεις να συνδέεται σε 2G λειτουργία μόνο, θα ξεχάσει και που έχει βάλει τον φορτιστή του.

Έχω το G2F, τετραπύρινο, 1GB ραμ, δυνατές επιδόσεις, αξιοπρεπέστατη κάμερα και ίδιες διαστάσεις με το F1 (1 χιλιοστό μεγαλύτερο). Αν έχει την τάση να το φορτίζει όλο το βράδυ, ίσως να το βρίσκει κολλημένο το πρωί (δεν του αρέσει η υπερφόρτιση).

Αν θέλει κάτι λεπτό, δοκιμάζει κάτι από τα άλλα 3.

 

Όποιο κι αν πάρεις, γράψε μας αν θέλεις την έκδοση λογισμικού που έχει, γιατί οι κινέζοι έχουν την τάση να μην ανακοινώνουν τις αναβαθμίσεις αλλά να τις μαθαίνουμε από τις καινούριες παρτίδες που κυκλοφορούν :)

Nα πω την αλήθεια και εγώ ανάμεσα στα 2 Jiayu είμαι αλλά και στο LEAGOO Lead 4 .

Μιας και έχεις το G2F, πέρα από το πρόβλημα της υπερφόρτισης (δεν αφήνουμε ποτέ συσκευές να φορτίζουν όλο το βράδυ) έχει κάποια αλλά θέματα ?

Όποιο πάρω δεν έχω σκοπό να το πειράξω θέλω απλά να δουλεύει απροβλημάτιστα (όσο γίνεται για κινέζικο) όπως είναι, τώρα ΑΝ χρειαστεί να περάσω κάποια καινούργια rom για να γίνει ποιο σταθερό, θα το κάνω , πάντα βέβαια με την βοήθεια σας .

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή με τους χάρτες του Google δεν είναι προεγκατεστημένη και συνήθως δεν δουλεύει, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους Here (Nokia).

Το GPS δεν είναι να βασίζεσαι πάνω του ιδιαιτέρως. Αργό και πρέπει να βλέπει ουρανό το κινητό.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις το G2F, πέρα από το πρόβλημα της υπερφόρτισης (δεν αφήνουμε ποτέ συσκευές να φορτίζουν όλο το βράδυ) έχει κάποια αλλά θέματα ?

Όποιο πάρω δεν έχω σκοπό να το πειράξω θέλω απλά να δουλεύει απροβλημάτιστα (όσο γίνεται για κινέζικο) όπως είναι, τώρα ΑΝ χρειαστεί να περάσω κάποια καινούργια rom για να γίνει ποιο σταθερό, θα το κάνω , πάντα βέβαια με την βοήθεια σας.

 

Το G2F το έχει η γυναίκα μου από τον Οκτώβριο. Πολύ καλή συσκευή και πανέμορφή (στο λευκό) για γυναίκα. Ένα ελάχιστο πρόβλημα είχε με κάποιες αποσυνδέσεις του wifi όταν το άφηνε για πολύ ώρα στη αδράνεια, αλλά δεν μπήκα στον κόπο να το ψάξω περαιτέρω με αλλαγές ΡΟΜ. Απλά ανοίγει το wifi όποτε το χρειάζεται για να τσεκάρει emails και μετά το έχει κλειστό για καλύτερη αυτονομία.

Και όσον αφορά την αυτονομία, με 5-6 τηλέφωνα την ημέρα, λίγο FB και τακτικός έλεγχος email της βγάζει 14-15 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου ευχαριστώ για την πληροφορία, με βλέπω να πηγαίνω προς G2F όλο και ποιο πολύ. Ειδικά μετά από αυτό που έγραψες για την αυτονομία 14-15 μέρες, με άφησες παγωτό.

Άμα είχε λίγο καλύτερη τιμή δεν το συζήταγα καθόλου, είναι το γαμοτο ότι με 100$ μπορείς να αγοράσεις πολύ ποιο ωραία και αξιόλογα τηλέφωνα στις 4.5¨ αλλά έχουμε το κόλλημα να μην είναι μεγάλο σε διαστάσεις, (άβυσσος η ψυχή της γυναίκας).

:!:
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου ευχαριστώ για την πληροφορία, με βλέπω να πηγαίνω προς G2F όλο και ποιο πολύ. Ειδικά μετά από αυτό που έγραψες για την αυτονομία 14-15 μέρες, με άφησες παγωτό.

Άμα είχε λίγο καλύτερη τιμή δεν το συζήταγα καθόλου, είναι το γαμοτο ότι με 100$ μπορείς να αγοράσεις πολύ ποιο ωραία και αξιόλογα τηλέφωνα στις 4.5¨ αλλά έχουμε το κόλλημα να μην είναι μεγάλο σε διαστάσεις, (άβυσσος η ψυχή της γυναίκας).

Σου προτείνω να βρείς από φίλο ένα των 4,5 και της το δείξεις γιά να δεί το μέγεθος. Η δική μου έλεγε τα ίδια, αλλά μόλις έπιασε στα χέρια της 5άρι δεν το αλλάζει με τίποτα ... :):lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να πάρω ενα leagoo είναι καλά;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Λεω να πάρω ενα leagoo είναι καλά;;;

 

σπέσιαλ!!!

leago lead 5!!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

σπέσιαλ!!!

leago lead 5!!!

 

Το 7 έχω βάλει στο μάτι

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το 7 έχω βάλει στο μάτι

 

έχοντας το 5 πιστεύω ότι θα είναι εξίσου καλό

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το 7 έχω βάλει στο μάτι

Εφ'όσον διαθέτεις τόσα χρήματα, σου προτείνω να δεις το leagoo elite.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να βρείς από φίλο ένα των 4,5 και της το δείξεις γιά να δεί το μέγεθος. Η δική μου έλεγε τα ίδια, αλλά μόλις έπιασε στα χέρια της 5άρι δεν το αλλάζει με τίποτα ... :):lol:

 

Αυτό έχω σκοπό να κάνω και εγώ φίλε μου για να τελειώνουμε…. ή για να αρχίσουμε να ψάχνουμε, ‘‘‘ αν τελικά τα βρούμε ’’’:X:cry: για ένα 4.5΄΄

:!:
Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον διαθέτεις τόσα χρήματα, σου προτείνω να δεις το leagoo elite.

Το είδα και αυτό πολύ ωραίο αλλά πολύ μεγαλο και εδώ στην Ελλάδα τα 8πύρινα μεγάλη διάφορα απο εξω στην τιμή.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Είχα να μπω να ενημερωθώ κάτι μήνες (σχεδόν χρόνο) και βλέπω πάλι ότι το Coolpad F1 προτείνεται...δεν έχει βγεί κάτι που να το ανταγωνίζεται? (ρωτάω γιατί θέλω να κάνω αγορά και εγώ).

 

δεν υπάρχει άλλη συσκευή να ανταγωνίζεται το Coolpad F1?

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και αυτό πολύ ωραίο αλλά πολύ μεγαλο και εδώ στην Ελλάδα τα 8πύρινα μεγάλη διάφορα απο εξω στην τιμή.

Εγώ έχω το Lead 1, το συνηθίζεις εύκολα και δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις να το πάρεις από εδώ ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Lead 1, το συνηθίζεις εύκολα και δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις να το πάρεις από εδώ ....

Έχω πάρει απο εξω ενα jiayu g4s πολύ καλό δε λέω μονο με το gps έχω πρόβλημα μια δουλεύει μια οχι..το κουτί απο εξω είχε άλλο imei το τηλ αλλο,ο φορτιστής τέρμα ψεφτικος φοβάμαι να το φόρτιση με εκείνο με άλλο το φορτιζω.focalprace.....

Αν η διαφορά ειναι 30-50€ καλά είναι να το πάρεις απο Ελλάδα θα έρθει σε μια μέρα και για τα leagoo εδώ το μαγαζί απο την Θεσσαλονίκη σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση...

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει απο εξω ενα jiayu g4s πολύ καλό δε λέω μονο με το gps έχω πρόβλημα μια δουλεύει μια οχι..το κουτί απο εξω είχε άλλο imei το τηλ αλλο,ο φορτιστής τέρμα ψεφτικος φοβάμαι να το φόρτιση με εκείνο με άλλο το φορτιζω.focalprace.....

Αν η διαφορά ειναι 30-50€ καλά είναι να το πάρεις απο Ελλάδα θα έρθει σε μια μέρα και για τα leagoo εδώ το μαγαζί απο την Θεσσαλονίκη σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση...

Δώσε το link του μαγαζιού ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://safesales.gr/index.php?osCsid=gkltvf0apq5nrb2okjvvoc43p5

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δώσε το link του μαγαζιού ... :)

 

http://safesales.gr/index.php?osCsid=gkltvf0apq5nrb2okjvvoc43p5

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

http://safesales.gr/index.php?osCsid=gkltvf0apq5nrb2okjvvoc43p5

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://safesales.gr/index.php?osCsid=gkltvf0apq5nrb2okjvvoc43p5

 

http://www.skroutz.gr/s/5720881/Leagoo-Lead-5-8GB.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει απο εξω ενα jiayu g4s πολύ καλό δε λέω μονο με το gps έχω πρόβλημα μια δουλεύει μια οχι..το κουτί απο εξω είχε άλλο imei το τηλ αλλο,ο φορτιστής τέρμα ψεφτικος φοβάμαι να το φόρτιση με εκείνο με άλλο το φορτιζω.focalprace.....

Αν η διαφορά ειναι 30-50€ καλά είναι να το πάρεις απο Ελλάδα θα έρθει σε μια μέρα και για τα leagoo εδώ το μαγαζί απο την Θεσσαλονίκη σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση...

Από τα 130 που το έχει με κουπόνι γιά τα μέλη του φόρουμ το http://vifocal.com μέχρι τα 219 που το έχουν εδώ είναι μεγάλη η διαφορά, παίρνεις και το lead 5 γιά ... ρεζέρβα !!! :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Από τα 130 που το έχει με κουπόνι γιά τα μέλη του φόρουμ το http://vifocal.com μέχρι τα 219 που το έχουν εδώ είναι μεγάλη η διαφορά, παίρνεις και το lead 5 γιά ... ρεζέρβα !!! :lol:

Το ξέρω φιλέ μου μεγάλη διάφορα εδώ στην Ελλάδα τα 8πυρινα δε ξέρω γιατί

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ρε παιδιά με αυτό το Meizu M1 Note mini γνωρίζουμε τί γίνετε;

 

Αν δεν κάνω λάθος είχαν ανακοίνωσει για Ιανουάριο - Φεβρουάριο στην αγορά και φτάνουμε Απρίλιο και δεν το βρίσκουμε ούτε προπαραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ρε παιδιά με αυτό το Meizu M1 Note mini γνωρίζουμε τί γίνετε;

 

Αν δεν κάνω λάθος είχαν ανακοίνωσει για Ιανουάριο - Φεβρουάριο στην αγορά και φτάνουμε Απρίλιο και δεν το βρίσκουμε ούτε προπαραγγελια.

 

Απο διπλανο νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6032495#post6032495

 

11/3 αποστολή του Μ1 ΝΟΤΕ από Κίνα με NL

23/3 Παραλαβή στην Μάλτα

 

Κορυφή το Vickmall ως συνήθως :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

UleFone Dare N1

http://www.digitallife.gr/ulefone-dare-n1-iphone-6-clone-85092

κοιταξτε τι βγαζει η ulefone

:D:D:D:D:D

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...