Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομαδα !

 

Ψάχνω δίκαρτο με επέκταση μνήμης (2 καρτες σιμ + καρτα μνημης) με μεγαλη μπαταρία.

Ψαχνω ψυλλους στ αχυρα? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Από που και διατιθέμενο ποσόν δεν γράφεις ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην ομαδα !

 

Ψάχνω δίκαρτο με επέκταση μνήμης (2 καρτες σιμ + καρτα μνημης) με μεγαλη μπαταρία.

Ψαχνω ψυλλους στ αχυρα? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

με βαση τα στοιχεια που παραθετεις τοτε αυτο

https://www.banggood.com/LEAGOO-KIICAA-Power-5_0-Inch-4000mAh-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6580A-1_3GHz-Quad-Core-3G-Smartphone-p-1238227.html?rmmds=category&cur_warehouse=HK

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και αυτό αν και δεν έχει νομίζω την γνωστή μπάντα B20

https://m.banggood.com/Asus-Zenfone-3-Max-ZC520TL-4100mAh-3GB-RAM-32GB-ROM-MediaTek-MT6737M-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1299591.html?rmmds=search

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομαδα !

 

Ψάχνω δίκαρτο με επέκταση μνήμης (2 καρτες σιμ + καρτα μνημης) με μεγαλη μπαταρία.

Ψαχνω ψυλλους στ αχυρα? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

1. Μεχρι ποσα χρηματα διαθετεις;

2.Ιντσες;

 

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-S2-Global-Version-5_99-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1293571.html?rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

Θέλει 2 κάρτες και Κάρτα μνήμης ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

χρηματα εως 130

5,5 ιντσες .

 

Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρηματα εως 130

5,5 ιντσες .

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

χρηματα εως 130

5,5 ιντσες .

 

Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρηματα εως 130

5,5 ιντσες .

 

Ευχαριστω πολυ

 

132 ευρω μαζι με priority line, θα σου βγει αυτο που σου εγραψα.

Το μεγεθος μη το φοβασαι. Ειναι σαν 5,5αρι. Ειναι ακριβως οσο iphone 6plus σε διαστασεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομαδα !

 

Ψάχνω δίκαρτο με επέκταση μνήμης (2 καρτες σιμ + καρτα μνημης) με μεγαλη μπαταρία.

Ψαχνω ψυλλους στ αχυρα? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Εδω εισαι.

Το xiaomi redmi note 5a.

https://www.skroutz.gr/s/12749673/Xiaomi-Redmi-Note-5a-Prime-32GB.html

https://www.skroutz.gr/s/12749534/Xiaomi-Redmi-Note-5a-Standard-16GB.html

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

 

λεει το παιδι 2 σιμ+ καρτα μνημης. Απο οτι ξερω τα χιαομι αν και τουμπανακια δεν υποστηριζουν 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα και καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό του πρότεινα το Asus λίγο πιο πάνω... Ίσως και nubia m2 mini

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λεει το παιδι 2 σιμ+ καρτα μνημης. Απο οτι ξερω τα χιαομι αν και τουμπανακια δεν υποστηριζουν 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα και καρτα μνημης.

 

Τα note 5A έχουν ξεχωριστά υποδοχή για sd card. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

132 ευρω μαζι με priority line, θα σου βγει αυτο που σου εγραψα.

Το μεγεθος μη το φοβασαι. Ειναι σαν 5,5αρι. Ειναι ακριβως οσο iphone 6plus σε διαστασεις.

 

Και εγώ νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά το redmi 2s είναι η καλύτερη επιλογή αν δε σε ενοχλούν οι ίντσες (είναι λίγο μεγαλύτερο από ένα μέσο 5,5)

Link to comment
Share on other sites

λεει το παιδι 2 σιμ+ καρτα μνημης. Απο οτι ξερω τα χιαομι αν και τουμπανακια δεν υποστηριζουν 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα και καρτα μνημης.

 

Και τα δυο xiaomi που εγραψα ειναι 2 σιμ + καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

To Gome K1 https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-gome-k1 το γνωριζετε ? Το εχει αγωρασει κανεις?

Στα χαρτια δειχνει καλουτσικο https://www.kimovil.com/en/compare/cubot-note-plus,gome-k1,meizu-m6-3gb-32gb,xiaomi-redmi-5a-32gb αλλα αν το εχει καποιος να μου πει δυο λογια για την εμπειρια χρησης. Το σκεφτομαι για καποιον που θελει μαζεμενες διαστασεις

Link to comment
Share on other sites

Πηρα για την δουλεια το Blackview BV9000 PRO.Μπορω να πω το κινητο ειναι ποιοτικο δεν μοιαζει με φτηνη κινεζια.Τωρα εχει μεσα στο System Manager μια επιλογη που λεει Power Monitor αλλα δεν εξηγει τι κανει σου δινει να διαλεξεις ποιες εφαρμογες θελεις να βαλεις.Εχει κανεις ιδεα τι κανει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μεταξυ zte nubia m2 και zte nubia z17 lite ποιο ειναι καλυτερο και γιατι; Η ποιο πρωτεινεται μεχρι 150€

Ευχαριστω.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μεταξυ zte nubia m2 και zte nubia z17 lite ποιο ειναι καλυτερο και γιατι; Η ποιο πρωτεινεται μεχρι 150€

Ευχαριστω.

Επειδή τα κοίταζα πρόσφατα και τα 2 για να προτείνω σε κάποιους φίλους - εκτ ων οποίων οι 2 έχουν πάρει από ένα Μ2, νομίζω έχω αποκτήσει κάποια ιδέα, για να σου πω μια γνώμη.

Κατ' αρχήν, έχοντας δει από κοντά το Μ2, είναι μια αντυπωσιακά ποιοτική κατασκευή, τόσο σε ποιότητα της ίδιας της συσκευής, όσο και σε ποιότητα λειτουργίας γενικά. Φαντάζομαι ότι ανάλογο θα είναι και το Z17 Lite. H Nubia/ZTE ανέβηκε θεαματικά στην υπόληψή μου μετά απ' αυτό.

Το Μ2 έχει μια πολύ ωραία Amoled οθόνη, με ζωηρά χρώματα και... κατάμαυρα μαύρα, χαίρεσαι να τη βλέπεις (πρέπει επίσης να συμβάλλει και στη συνολική αυτονομία της συσκευής, η οποία, παρά την όχι εντυπωσιακή ονομαστική χωρητικότητα της μπαταρίας, είναι απλώς... κτηνώδης, αν και περισσότερο υποθέτω θα πρέπει να αποδοθεί σε καλό -υπόλοιπο- hardware και καλό optimization του λειτουργικού από τη ΖΤΕ - τα οποία περιμένω θα έχει και το Z17 Lite).

Το κακό, απ' ό,τι διαβάζω στο topic του M2 εδώ... δίπλα, είναι ότι φαίνεται πως η συσκευή έβγαλε σε αρκετό κόσμο προβλήματα, ειδικά μάλιστα με την οθόνη, και μάλιστα το Banggood σταμάτησε να δίνει εγγύηση για τη συσκευή(!)

Αυτό κάνει το Z17 να φαίνεται πιο ασφαλής επιλογή, ενώ έχει και ισχυρότερο hardware και νεώτερο λειτουργικό, και φαντάζομαι θα μοιράζεται και τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα του Μ2 -αν και δεν το έχω δει από κοντά- οπότε θα έλεγα να πας... καρφωτός γι' αυτό.

Πιθανότατα θα το έκανα κι εγώ τώρα, χωρίς πολλές... περιστροφές, αν ήμουν σε φάση αλλαγής συσκευής. Πρέπει να είναι εξαιρετική αγορά (και μάλλον ρίχνουν τις τιμές εν όψει ελεύσεως της καινούριας σειράς Ζ18, το οποίο όμως θεωρώ ότι ποσώς θα πρέπει να μας απασχολεί, όσο οι τρέχουσες συσκευές είναι τόσο καλές)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μεταξυ zte nubia m2 και zte nubia z17 lite ποιο ειναι καλυτερο και γιατι; Η ποιο πρωτεινεται μεχρι 150€

Ευχαριστω.

 

Eιχα το Μ2 και το επεστρεψα,εχω το Ζ17lite και το λατρεψα,καμια σχεση το ενα με το αλλο,κατ αρχην εχει πολυ καλυτερη φωτογραφικη,ειναι σχεδον borderless,πολυ γρηγορο,nfc και αλλα καλουδια,με 150 ευρω για 6 γιγα ραμ κ 64 ρομ δεν παιζει τιποτα,το μπλε χρωμα ειναι υπεροχο,το πηρα απο το geekmaxi σε προσφορα 149.99 σε 2 μερες παραλαβη απο Γερμανια,διαβασα ενα ελλατωματικο που εστειλε απο Κινα το Banggood,προσοχη

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Eιχα το Μ2 και το επεστρεψα,εχω το Ζ17lite και το λατρεψα

Μιας και είχες και τα δύο, ήταν μεγάλη η διαφορά από την amoled του Μ2 στην 'απλή' LCD (αλλά πολύ καλή, απ' ό,τι διαβάζω!) του Lite;

Ομολογώ ότι αν κάτι βγάζει μάτι (με την καλή έννοια!) στο Μ2 είναι αυτή η amoled...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχες και τα δύο, ήταν μεγάλη η διαφορά από την amoled του Μ2 στην 'απλή' LCD (αλλά πολύ καλή, απ' ό,τι διαβάζω!) του Lite;

Ομολογώ ότι αν κάτι βγάζει μάτι (με την καλή έννοια!) στο Μ2 είναι αυτή η amoled...

 

διαφορα δεν βλεπω,ειδικος δεν ειμαι,η οθονη ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την ενημερωση απο τα παιδεια. Χτυπαω z17 lite απο geekmaxi.
Αυτό έχει αποφυγη τελωνείου; είναι αξιόπιστο επειδή δεν το έχω ακουστά. Tωρα είδα λέει Γερμανία;. Από εκεί έρχεται; άρα και σύντομα φαντάζομαι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει αποφυγη τελωνείου; είναι αξιόπιστο επειδή δεν το έχω ακουστά. Tωρα είδα λέει Γερμανία;. Από εκεί έρχεται; άρα και σύντομα φαντάζομαι

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παραγγελνεις σημερα κι ερχεται αυριο η πολυ δυσκολα μεθαυριο,δεν εχει τελωνειο απο ε.ε.με κουριερ ερχεται

Link to comment
Share on other sites

παραγγελνεις σημερα κι ερχεται αυριο η πολυ δυσκολα μεθαυριο,δεν εχει τελωνειο απο ε.ε.με κουριερ ερχεται
Ενδιαφέρον... Δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...