Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sharp Z2 vs Letv LeRee Le vs Nubia M2 Lite μεχρι 100ε @banggood

 

τι θα μου προτεινατε;

 

Το m2 lite εγω θα το απερριπτα απευθειας λογω hd και οχι fhd οθονης. Το le ree με κλειστα ματια λογω snapdragon 652 και καμερας, μπαταριας, b20, και γενικα εγω πηγα προς το le ree για κατι φιλους.

Το sharp ειναι 25 δολλαρια παραπανω και preorder.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το m2 lite εγω θα το απερριπτα απευθειας λογω hd και οχι fhd οθονης. Το le ree με κλειστα ματια λογω snapdragon 652 και καμερας, μπαταριας, b20, και γενικα εγω πηγα προς το le ree για κατι φιλους.

Το sharp ειναι 25 δολλαρια παραπανω και preorder.

 

εκπτωτικα κουπονια ειναι BGZ2DEALS για sharp τιμη 97 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

πριν παραγγειλω το Leree ειχα ψαξει και για το Sharp....φαινομενικα δεν φαινεται κακη επιλογη....αν θυμαμαι καλα (δεν ειμαι σιγουρος) πρεπει να ειναι ειναι κλωνος Letv κι αυτο αλλα με badge της Sharp. μια απλη αναζητηση στο google και βρηκα παραπονα σρο εξωτερικο για προβληματα υπερθερμανσης και με τη μπαταρια του.

αν κι εχω xiaomi, (το Leree δεν ηταν για μενα) το Leree αυτη τη στιγμη με τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα και σε τιμη κατω των 100 ευρω απο banggood (με κουπονι) ειναι σαν να κλεβεις ορφανοτροφειο...

snapdragon 650, διπλη καμερα 13 +13 (sony παρακαλω) , στιβαρη κατασκευη και κατα γενικη ομολογια ομιρφο....ειδικα το Gold και Rose Gold για δωρο σε γυναικα....ειναι οτι πρεπει!!! ημερα που ειναι σημερα.....καταλαβαινετε!!

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν παραγγειλω το Leree ειχα ψαξει και για το Sharp....φαινομενικα δεν φαινεται κακη επιλογη....αν θυμαμαι καλα (δεν ειμαι σιγουρος) πρεπει να ειναι ειναι κλωνος Letv κι αυτο αλλα με badge της Sharp. μια απλη αναζητηση στο google και βρηκα παραπονα σρο εξωτερικο για προβληματα υπερθερμανσης και με τη μπαταρια του.

αν κι εχω xiaomi, (το Leree δεν ηταν για μενα) το Leree αυτη τη στιγμη με τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα και σε τιμη κατω των 100 ευρω απο banggood (με κουπονι) ειναι σαν να κλεβεις ορφανοτροφειο...

snapdragon 650, διπλη καμερα 13 +13 (sony παρακαλω) , στιβαρη κατασκευη και κατα γενικη ομολογια ομιρφο....ειδικα το Gold και Rose Gold για δωρο σε γυναικα....ειναι οτι πρεπει!!! ημερα που ειναι σημερα.....καταλαβαινετε!!

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 

Φιλε μου ποιο κουπονι εχεις για το leree που γραφεις παραπανω απο το banggood;

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα, το LeRee φαίνεται να είναι... επανέκδοση του LeEco Cool1, τώρα που η συνεργασία με τη LeEco φαίνεται(?) να έχει στραβώσει...

Βλέπω τώρα ότι και το ίδιο το Cool1 πουλιέται σε ανάλογες (ξεφτίλα) τιμές.

Αν δε και το LeRee μπορεί να πάρει (όπως το Cool1) τις νέες JUI ROMs της Coolpad, είναι τρομερή αγορά (για όποιον τουλάχιστον δε φοβάται να λερώσει λίγο τα χέρια του με φλασαρίσματα)

Link to comment
Share on other sites

Σν θυμάμαι καλά το LeRee ειναι μια έκδοση του leeco cool1 που κυκλοφόρησε για τη Ρωσία με 800αρα. Λογικά παίρνουν τις ίδιες ρομ. Έχω κι εγώ το cool1 με Android 7,1. Απόλυτα ευχαριστημένος. Και το είχα πάρει στα 130 ευρω το καλοκαίρι

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να γραψουμε καμια συγκριση, καιρο εχουμε...

Meizu m6 note ή το 6ιντσο xiaomi redmi 5plus;

Και τα δυο 169 δολλαρια στο banggood.

Καμερα οθονη ηχος.

Link to comment
Share on other sites

@mark1979

https://m.banggood.com/Letv-LeRee-Le-3-Global-Version-5_5-Inch-Dual-13MP-Camera-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-652-Smartphone-p-1245810.html?rmmds=search

 

2BGR5PLUS

το ειχε στα 119 USD αρχικη τιμη

 

τωρα που ξανατσεκαρα το kimovil βλεπω οτι το εχει παει στα 187 αλλα πηγαινοντας στη σελιδα δειχνει ακομα 119.

απο την αλλη βλεπω οτι το ιδιο Leree το εχει βγαλει το coolicool με αρχικη 116 USD συν κουπονι.

ναι ειναι κλωνος του cool1, η JUI Rom που αναφερει καποιος φιλος ειναι καλυτερη απο τη stock? ειναι πιο σταθερη, εχει κατι παραπανω? σκοπευω να ξεκινησω κι εγω να φλασαρω .....αν και δεν ξερω...μεβτη βοηθεια σας βεβαια...κι οτι βρεξει ας κατεβασει.

το μονο που μ ανησυχει ειναι οτι ενα απλο ψαξιμο που εκανα στο ali βρηκα μονο κανα δυο-τρια μοντελα μπαταριες σε περιπτωση που χρειαστει αλλαγη, καμια οριτζιναλ η εστω καμια nohon που τις εχω δουλεψει και τις ξερω οτι ειναι αξιοπιστες. απο θηκες και τζαμακια υπαρχουν original ? οπως στα xiaomi ας πουμε? fastcharger ποιον προτεινεται , blitzwolf?

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σν θυμάμαι καλά το LeRee ειναι μια έκδοση του leeco cool1 που κυκλοφόρησε για τη Ρωσία με 800αρα. Λογικά παίρνουν τις ίδιες ρομ. Έχω κι εγώ το cool1 με Android 7,1. Απόλυτα ευχαριστημένος. Και το είχα πάρει στα 130 ευρω το καλοκαίρι

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

 

Τελικά να παιρνει τις νες Ρομ το Leree?

 

Οντως κτήνος.....

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

η JUI Rom που αναφερει καποιος φιλος ειναι καλυτερη απο τη stock? ειναι πιο σταθερη, εχει κατι παραπανω?

Μετά από κράξιμο που (πιθανολογώ ότι) φάγανε με όλες τις custom ROM, EUI και δε συμμαζεύεται, η JUI που έβγαλε η Coolpad είναι πλέον πρακτικά stock Android - χαράς ευαγγέλια για τους οπαδούς του είδους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι stock android σε καμία περίπτωση. Αυτή φοράω. Δεν είναι και eui βέβαια. Εγώ όμως προτιμούσα eui σαν αισθητική

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι stock android σε καμία περίπτωση. Αυτή φοράω. Δεν είναι και eui βέβαια. Εγώ όμως προτιμούσα eui σαν αισθητική

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Leree έχεις;

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Leree έχεις;

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το leeco cool1. Ίδια συσκευή, με μόνη διαφορά την 800αρα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το leeco cool1. Ίδια συσκευή, με μόνη διαφορά την 800αρα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Το.λυρι με καλή ρόμ απο XDA πχ

Θα πέταγε και σαν επενδυση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν το στέλνει στην Ελλάδα το είδες ;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω απο ευρωπαικη αποθηκη καποιο LeEco ?

Οποιοδηποτε με Mediatek ή 65χ

Μερσι!

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-4GB-32GB-Smartphone---Rose-Gold-388824.html

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Pro-3-X651-AI-Edition-4GB-32GB-Smartphone-Black-391255.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν εχει ομως αποθεμα..

Βρισκω μονο στο coolIcool απο ευρωπαικη αποθηκη,

Εχουμε εμπειριες, αξιοπιστοι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ομως αποθεμα..

Βρισκω μονο στο coolIcool απο ευρωπαικη αποθηκη,

Εχουμε εμπειριες, αξιοπιστοι;

 

μακριά από το coolicool

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα.Πήρα πρόσφατα το uhans i8 (και παίζει να μαι ο μόνος) και έχω μεγάλο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη.Ενώ για το gmail ερχονται κανονικα ειδοποιήσεις, για messenger viber κτλ δεν ερχονται,παρά μόνο αν μπω και ανοιξω τις εφαρμογές. Έψαξα στις ρυθμίσεις και στην μπαταρία έβαλα να μην κάνει βελτιστοποίηση σε αυτές τις εφαρμογές (μήπως εκλεινε απο κει) , εχω βάλει να είναι πάντα ανοιχτό το wi fi κτλ αλλά δεν...

Είμαι σε απογνωση , αν κάνεις έχει επίσης το uhans i8 και μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει γιατί θα το πετάξω στον τοίχο :angry:

 

Edit: Υπάρχει περίπτωση αν το κάνω root να στρώσει; Μόλις το χω πάρει και γι αυτό το σκέφτομαι

Edited by mathimatikos19
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...