Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εταιρία πάει τάχιστα για φούντο

 

θα μας πεις τη πηγη της πληροφοριας ?

 

Eιναι γνωστο, ψαξε στο google, εχει δικιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταία εξέλιξη είναι ότι μετά το ουσιαστικό κλείσιμο του παραρτήματος στην Αμερική, κλείσιμο καταστημάτων στη Ρωσία, απώλειες και στην ίδια την Κίνα κλπ, μέτρα λαμβάνονται και προσωπικά κατά του ιδρυτή και διευθύνοντος συμβούλου - π.χ: https://gr.gizchina.com/2017/12/15/o-idrytis-tis-leeco-bike-stin-lista-megalon-ofileton-tis-kinas/

Κρίμα, γιατί έβγαλαν κάποιες πολύ ενδιαφέρουσες συσκευές - και αν δεν είχαν πάρει φόρα να κάνουν τόσα ανοίγματα (και θεαματικά ανοίγματα, μάλιστα) μαζεμένα, νομίζω ότι θα είχαν όλες τις προοπτικές με το μέρος τους...

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά Vkworld τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Για τον πατέρα το θέλω:happy::happy:Ψάχνω να βρω αν αξίζουν, για βαριά χρήση το θέλω
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά Vkworld τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Για τον πατέρα το θέλω:happy::happy:Ψάχνω να βρω αν αξίζουν, για βαριά χρήση το θέλω

 

Για τα σκουπίδια.

 

Οτι vk πήρα βγήκε άχρηστο σε ενα μήνα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά Vkworld τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Για τον πατέρα το θέλω:happy::happy:Ψάχνω να βρω αν αξίζουν, για βαριά χρήση το θέλω

 

προτιμησε καποιο απο τα γνωστα κινητα απο Κινα,μην περιμενεις σπο τριτοτεταρτες εταιρειες να αποδωσουν σε βαριες συνθηυκες,θα τα τιναξει το κινητο συντομα

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εταιρεία είναι καλή;Πολύ διαφορά στην τιμή αν το πάρω απευθείας από Κίνα:wacko: το 1/3 από ότι εδώ.

 

Xiaomi,με καλη υποστηριξη,μετα υπαρχουν και αλλες,δες πρωτα τι θες και μετα να συγκρινεις τιμες εδω,λογικα ειναι φθηνοτερα στην Κινα,να κοιτας στο Banggood,me priority mail για να αποφυγεις προβληματα και δασμους

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εταιρεία είναι καλή;Πολύ διαφορά στην τιμή αν το πάρω απευθείας από Κίνα:wacko: το 1/3 από ότι εδώ.
Δεν υπάρχουν τέτοιες διαφορές με Ελλάδα.

Ίσως 40-80€ διαφορά ανάλογα το κομμάτι.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi δεν βγάζει κάποιο ανθεκτικό κινητό.

Όσο για την διαφορά

https://www.ebay.com/itm/VKworld-New-Stone-V3-Quad-Band-Unlock-Phone-Russian-Keypad-2-4-IP68-Power-Bank/292131225538?hash=item440460bfc2:m:mGxBXoWTXAC6eYrg1K1uGkg

Κ εδώ Ελλάδα έχει

https://www.centralshop.com.gr/vkworld-new-stone-v3-anthektiko-kinito-tilefono-ip68-kai-powerbank-me-elliniko-menoy

Σε ποια εταιρεία να κοιτάξω;με κουμπιά,ανθεκτικό,δικαρτο κ με καλή μπαταρία ψάχνω:(

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi δεν βγάζει κάποιο ανθεκτικό κινητό.

Όσο για την διαφορά

https://www.ebay.com/itm/VKworld-New-Stone-V3-Quad-Band-Unlock-Phone-Russian-Keypad-2-4-IP68-Power-Bank/292131225538?hash=item440460bfc2:m:mGxBXoWTXAC6eYrg1K1uGkg

Κ εδώ Ελλάδα έχει

https://www.centralshop.com.gr/vkworld-new-stone-v3-anthektiko-kinito-tilefono-ip68-kai-powerbank-me-elliniko-menoy

Σε ποια εταιρεία να κοιτάξω;με κουμπιά,ανθεκτικό,δικαρτο κ με καλή μπαταρία ψάχνω:(

 

Δες ενα review για το NO1 A9 http://www.myphone.gr/d/no1/a9.570/hands-on/

Αξιοπιστο θεωρειται και το iMAN S2 https://www.banggood.com/IMAN-S2-2-inch-2200mAh-Dual-SIM-Card-Bluetooth-2MP-IP68-Waterproof-Outdooors-Mobile-Phone-p-1171444.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN (με Priority Direct Mail για αποφυγη τελωνειου)...

 

Δεν βλεπω να εχουν ελληνικο μενου...

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα φθηνό κινητό για πιτσιρικι αλλα επίδη το θελει για παιχνίδια θα πρεπει να εχει και μεγάλη μνήμη, έχετε κατι υπόψη καμια βοηθεια?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα φθηνό κινητό για πιτσιρικι αλλα επίδη το θελει για παιχνίδια θα πρεπει να εχει και μεγάλη μνήμη, έχετε κατι υπόψη καμια βοηθεια?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Φίλε μου, πριν 20 χρόνια λέγανε την χωρητικότητα 'μνημη', τώρα θέλω να πιστεύω ότι ο μέσος Έλληνας είναι λίγο πιο μορφωμένος τεχνολογικά.

 

Ως μνήμη αναφέρουμε τη ram μόνο πια

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ενα φθηνό κινητό για πιτσιρικι αλλα επίδη το θελει για παιχνίδια θα πρεπει να εχει και μεγάλη μνήμη, έχετε κατι υπόψη καμια βοηθεια?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_904433.html?wid=11

Link to comment
Share on other sites

 

θα ππερασει τελωνειο...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, πριν 20 χρόνια λέγανε την χωρητικότητα 'μνημη', τώρα θέλω να πιστεύω ότι ο μέσος Έλληνας είναι λίγο πιο μορφωμένος τεχνολογικά.

 

Ως μνήμη αναφέρουμε τη ram μόνο πια

 

Φίλε μου, διάβασε αυτά που εσύ ο ίδιος γράφεις στην υπογραφή σου... Και μετά ξαναδιάβασέ τα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, διάβασε αυτά που εσύ ο ίδιος γράφεις στην υπογραφή σου... Και μετά ξαναδιάβασέ τα...

 

Τα σωστα ειναι χωρος αποθηκευσης ή αποθηκευτικος χωρος, storage ή storage space αγγλιστί.

 

Ως μνημη (memory) ανεφεραν οι γονεις μας την χωρητικοτητα σε παιχνιδια τη δεκαετια του 90

 

Εν ετη 2017 ειναι... περιεργο να χρησιμοποιουμε λαθος λεξεις ακομα. Σε άλλο θεμα καποιος μιλαγε για την οθονη και την ανέφερε ως καντραν :lol:, λες και μιλαγε για κανα zastava

 

Ή το πιο συνηθες, να καποιοι ρωτανε ποση ωρα να φορτώσουν το κινητο :lol:

 

Αυτά ολα καλο ειναι να τα διορθωνουμε, γιατι διαιωνιζονται και εξελισσεται η γλωσσα προς το χειροτερο.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Τα σωστα ειναι χωρος αποθηκευσης ή αποθηκευτικος χωρος, storage ή storage space αγγλιστί.

 

Ως μνημη (memory) ανεφεραν οι γονεις μας την χωρητικοτητα σε παιχνιδια τη δεκαετια του 90

 

Εν ετη 2017 ειναι... περιεργο να χρησιμοποιουμε λαθος λεξεις ακομα. Σε άλλο θεμα καποιος μιλαγε για την οθονη και την ανέφερε ως καντραν :lol:, λες και μιλαγε για κανα zastava

 

Ή το πιο συνηθες, να καποιοι ρωτανε ποση ωρα να φορτώσουν το κινητο :lol:

 

Αυτά ολα καλο ειναι να τα διορθωνουμε, γιατι διαιωνιζονται και εξελισσεται η γλωσσα προς το χειροτερο.

 

φιλτατε απο ποτε οι αγγλικες λεξεις ειναι εξελιξη της ελληνικης γλωσσας ?? ...

Link to comment
Share on other sites

φιλτατε απο ποτε οι αγγλικες λεξεις ειναι εξελιξη της ελληνικης γλωσσας ?? ...

 

Δεν σε εννοω.

Το να χρησιμοποιεις Αγγλικους όρους δεν ειναι κακο (προσωπικα τους προτιμω), το κακο ειναι οταν χρησιμοποιεις λαθος όρους.

Link to comment
Share on other sites

... και κυρίως εντός θέματος (ή on topic αγγλιστί, αν δεν άλλαξε στο ενδιάμεσο η ορολογία και έμεινα εκτός εξελίξεων :rolleyes:) ...
Link to comment
Share on other sites

Κάνα κινητό έχετε να πρωτηνετε για τον πιτσιρακα μου και αφήστε την κόντρα. Εμείς οι λιγο μεγαλύτεροι εκφραζομαστε όπως θέλουμε
Link to comment
Share on other sites

Κάνα κινητό έχετε να πρωτηνετε για τον πιτσιρακα μου και αφήστε την κόντρα. Εμείς οι λιγο μεγαλύτεροι εκφραζομαστε όπως θέλουμε

 

Σωστος.

Θα ειχες περισσοτερες πιθανοτητες παντως να παρεις απαντηση αν γινοσουν πιο σαφης ( μεγεθος, τιμη, ραμ) και ισως αν εγραφες ιδιο ποστ στο αντιστοιχο θεμα που υπαρχει (επιλογη κινητου).

Ιδεες και προταςεις θα υπαρξουν, να εισαι σιγουρος. :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

φθηνα βρισκεις πολλα απο Κινα. Τα ελληνικα βραδυδρομεια απο την αλλη ειναι σε περιοδο συγχησης, οπως καθε χρονο τετοια εποχη. Επελεξα το παραπανω ως φθηνο και συναμα τιμιο. Αλλα αν θες να προσδιορισεις τιμη, μνημη, οθονη τοτε θα μπορουμε να βοηθησουμε παραπανω. Τωρα αν θα περασει τελωνειο, ειναι μια παραμετρος που πρεπει να λαβεις σοβαρα υποψη

 

ΥΓ επιτρεψτε μου να λεω την Ram μνημη. Γιατι πολυ απλα ειναι μνημη. Η μηπως να την λεω. ΜΤΠ, Μνήμη τυχαίας προσπέλασης;

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...