Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα.

Μια φιλη ψαχνει κινητο ταβανι 100 ευρω?

Υπαρχει καποια αξιοπιστη προταση?

 

Ευχαριστω

Ουκιτελ 4000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.

Μια φιλη ψαχνει κινητο ταβανι 100 ευρω?

Υπαρχει καποια αξιοπιστη προταση?

 

Ευχαριστω

 

Αυτό και Octa core βεβαίως βεβαίως μείον μόνο ότι είναι One sim card κάνει τρελές πωλήσεις στα $106.99 και θα το βρεις εδώ http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνω το ίδιο κινητό αλλά από κατάστημα που θεωρώ πιο αξιόπιστο στην κάλυψη εγγύησης και με ελαφρώς καλύτερη τιμή. Άσε που οι γυναίκες αρέσκονται στα λευκά κινητά ;)

http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Θα προτείνω το ίδιο κινητό αλλά από κατάστημα που θεωρώ πιο αξιόπιστο στην κάλυψη εγγύησης και με ελαφρώς καλύτερη τιμή. Άσε που οι γυναίκες αρέσκονται στα λευκά κινητά ;)

http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-white-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

 

Άγγελε δεν λειτουργεί το link αν και νομίζω ότι δεν οδηγεί στο vickmall (δες το σηματάκι δίπλα στο όνομα του site στην καρτέλα που ανοίγει, δεν είναι το μπλε V)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το σηματάκι είναι του Magento.

Copy-Paste από το site τους πήρα τον σύνδεσμο, αλλά ή το Magento (η e-shop πλατφόρμα τους) «τα 'παιξε» ή απλώς κατέβασαν την σελίδα του λευκού Α806.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Μια φιλη ψαχνει κινητο ταβανι 100 ευρω?

Υπαρχει καποια αξιοπιστη προταση?

 

Ευχαριστω

Homtom Ht5. Στιβαρο, καλή οθόνη, Σούπερ μπαταρία, δεν κολλάει, πρωτότυπη σχεδίαση.Τίμια κάμερα. Καπου στα 80 Ευρω σε καποια κααστηματα online. Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by dimitrisxoust
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Πρόσφατα είδα 2 φιλους να χρησιμοποιούν ενα Jiayu G2 και το elephone p9000. έμεινα εντυπωσιασμένος γι αυτό άρχισα να ψάχνω μπας και βρω κάτι στα μέτρα μου. Έπεσα στην μεγάλη κοινότητα σας :) .

Θα ήθελα τη γνώμη σας και πρόταση σας για ένα κινητό με budget -250euro για χρήση κυρίως browsing, internet chatting, social networks και λιγότερο gaming. Θα ήθελα να μην ξεπερνάει τις 5.5inches η οθόνη του και να μην μπλέξω με roots, flashes κ.α. που δεν γνωρίζω(έβλεπα π.χ. οτι πολλά κινητά δεν έχουν Google Play Store και δεν θέλω να μπλέξω).

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Πρόσφατα είδα 2 φιλους να χρησιμοποιούν ενα Jiayu G2 και το elephone p9000. έμεινα εντυπωσιασμένος γι αυτό άρχισα να ψάχνω μπας και βρω κάτι στα μέτρα μου. Έπεσα στην μεγάλη κοινότητα σας :) .

Θα ήθελα τη γνώμη σας και πρόταση σας για ένα κινητό με budget -250euro για χρήση κυρίως browsing, internet chatting, social networks και λιγότερο gaming. Θα ήθελα να μην ξεπερνάει τις 5.5inches η οθόνη του και να μην μπλέξω με roots, flashes κ.α. που δεν γνωρίζω(έβλεπα π.χ. οτι πολλά κινητά δεν έχουν Google Play Store και δεν θέλω να μπλέξω).

 

Ευχαριστώ πολύ

Ψάξε κάτι σε xiaomi και meizu

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρότεινα Xiaomi Redmi Note 3 εξαιτίας της έλλειψης OTA αναβαθμίσεων στην ελληνοποιημένη ρομ ή Google και ελληνικών στην αυθεντική.

Αν το Huawei Ascend P8 Lite 4G έχει Google Play χωρίς ρουτάρισμα (δλδ μέσα από το app store Huawei), πιστεύω ότι θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρότεινα Xiaomi Redmi Note 3 εξαιτίας της έλλειψης OTA αναβαθμίσεων στην ελληνοποιημένη ρομ ή Google και ελληνικών στην αυθεντική.

Αν το Huawei Ascend P8 Lite 4G έχει Google Play χωρίς ρουτάρισμα (δλδ μέσα από το app store Huawei), πιστεύω ότι θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

 

P8lite από Ελλάδα

Κορυφαίο σε ολα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Πρόσφατα είδα 2 φιλους να χρησιμοποιούν ενα Jiayu G2 και το elephone p9000. έμεινα εντυπωσιασμένος γι αυτό άρχισα να ψάχνω μπας και βρω κάτι στα μέτρα μου. Έπεσα στην μεγάλη κοινότητα σας :) .

Θα ήθελα τη γνώμη σας και πρόταση σας για ένα κινητό με budget -250euro για χρήση κυρίως browsing, internet chatting, social networks και λιγότερο gaming. Θα ήθελα να μην ξεπερνάει τις 5.5inches η οθόνη του και να μην μπλέξω με roots, flashes κ.α. που δεν γνωρίζω(έβλεπα π.χ. οτι πολλά κινητά δεν έχουν Google Play Store και δεν θέλω να μπλέξω).

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Με 250€ παίρνεις πολλά αξιόλογα κινητά και από εδώ και όχι απαραίτητα κινέζικα.

Αν επιμένεις όμως θα σου πρότεινα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Με 250€ παίρνεις πολλά αξιόλογα κινητά και από εδώ και όχι απαραίτητα κινέζικα.

Αν επιμένεις όμως θα σου πρότεινα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Λέει ο άνθρωπος ότι δεν θέλει να μπλέξει με rooting/flashing και του προτείνεις το ΧΙΑΟΜΙ που με το καλημέρα θέλει άλλη ρομ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί θέλει άλλη ρομ άμα γνωρίζεις αγγλικά;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέει ο άνθρωπος ότι δεν θέλει να μπλέξει με rooting/flashing και του προτείνεις το ΧΙΑΟΜΙ που με το καλημέρα θέλει άλλη ρομ;

 

Για να μπει να ψάξει και να ρωτήσει, πιστεύω πως είναι αναπόφευκτο. Και από τη στιγμή που θέλει να διαθέσει ένα σεβαστο ποσό, καλύτερα να αγοράσει μια ανώτερη συσκευή. Θα μπορούσα να προτείνω και το mx5...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το MX5 (16gb) που το βρίσκεις από Κίνα στην τιμή των 220 ευρώ, είναι πολύ πιο vfm από το MX4 PRO (16gb) που το βρίσκεις από Κίνα στην τιμή των 180 ευρώ? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ψαχνω για ενα φθηνο 5.5" φθηνο για χρηση εντελως τυπικη. Ειμαι αναμεσα στα HT7 και Cubot S Note. Η διαφορα τους ειναι περιπου στο εικοσαρικο, ενω το δευτερο εχει 2gb μνημη.

Καποια αποψη, τοποθετηση θα βοηθουσε. Μη

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ψαχνω για ενα φθηνο 5.5" φθηνο για χρηση εντελως τυπικη. Ειμαι αναμεσα στα HT7 και Cubot S Note. Η διαφορα τους ειναι περιπου στο εικοσαρικο, ενω το δευτερο εχει 2gb μνημη.

Καποια αποψη, τοποθετηση θα βοηθουσε. Μη

 

Cubot

To άλλο είναι γεμάτο ιους

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το MX5 (16gb) που το βρίσκεις από Κίνα στην τιμή των 220 ευρώ, είναι πολύ πιο vfm από το MX4 PRO (16gb) που το βρίσκεις από Κίνα στην τιμή των 180 ευρώ? :blink:

 

Εξαρτάται πως το βλέπεις το πράγμα. Αν εσύ θεωρείς ότι το mx4 pro είναι καλύτερο από το mx5, είναι δικό σου πρόβλημα. Αν πάλι διαλέγεις όχι και τόσο αξιόπιστα μαγαζιά και πάλι είναι δικό σου πρόβλημα. Επίσης οι τιμές που παραθέτεις είναι ελαφρώς τσιμπημένες.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

H ερώτησή μου ήταν "πραγματική" και όχι "επιθετική".

Εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω, σε αντίθεση με σένα που την ανέφερες αυτή τη λέξη για μένα, όχι μια φορά, αλλά δις.

 

Τo θέμα των αξιόπιστων μαγαζιών πως προέκυψε? Δεν τον καταλαβαίνω πραγματικά το συλλογισμό σου....:blink:

Αυτό για παράδειγμα,

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-pro-samsung-exynos-5430-octa-core-1-8ghz-4g-lte-smartphone-3gb-16gb-5-5inch-gorilla-glass-2k-screen-20-70mp-camera-otg-nfc-grey.html

το θεωρείς αναξιόπιστο μαγαζι?

 

Ψάχνομαι και θέλω να κάνω την καλύτερη επιλογή γιατί έχω κουραστεί να....ψάχνω.

 

Λοιπόν πάμε πάλι με πραγματική ερώτηση και αν θα μπορούσες, δώσε μου μια κανονική απάντηση....:p

 

Αν έπαιρνες συσκευή αυτή τη στιγμή, θα προτιμούσες το MX5 στα 220 ή το MX4 PRO στα 180?

Ο λόγος που ρωτάω είναι πως δε βλέπω τρομακτικές διαφορές υπέρ του νεώτερου MX5, εκτός του νεώτερου προφανώς επεξεργαστή, κάμερα έχουν ίδια, γιατί σε ανάλυση οθόνης το MX4 PRO, σκίζει...

Link to comment
Share on other sites

αγορά κινητού dual sim +micro sd 5" 120-130euro πολύ καλή μπαταρία επίσης θα κυκλοφορήσει κάποιο μοντέλο σύντομα με αυτά τα χαρακτηριστικά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παραγγειλω απο pandawill το elephone m3,εχει παραγγειλει κανεις απο το συγκεκριμενο κινεζομαγαζο ειναι αξιοπιστοι?
Link to comment
Share on other sites

H ερώτησή μου ήταν "πραγματική" και όχι "επιθετική".

Εγώ κανένα πρόβλημα δεν έχω, σε αντίθεση με σένα που την ανέφερες αυτή τη λέξη για μένα, όχι μια φορά, αλλά δις.

 

Τo θέμα των αξιόπιστων μαγαζιών πως προέκυψε? Δεν τον καταλαβαίνω πραγματικά το συλλογισμό σου....:blink:

Αυτό για παράδειγμα,

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-pro-samsung-exynos-5430-octa-core-1-8ghz-4g-lte-smartphone-3gb-16gb-5-5inch-gorilla-glass-2k-screen-20-70mp-camera-otg-nfc-grey.html

το θεωρείς αναξιόπιστο μαγαζι?

 

Ψάχνομαι και θέλω να κάνω την καλύτερη επιλογή γιατί έχω κουραστεί να....ψάχνω.

 

Λοιπόν πάμε πάλι με πραγματική ερώτηση και αν θα μπορούσες, δώσε μου μια κανονική απάντηση....:p

 

Αν έπαιρνες συσκευή αυτή τη στιγμή, θα προτιμούσες το MX5 στα 220 ή το MX4 PRO στα 180?

Ο λόγος που ρωτάω είναι πως δε βλέπω τρομακτικές διαφορές υπέρ του νεώτερου MX5, εκτός του νεώτερου προφανώς επεξεργαστή, κάμερα έχουν ίδια, γιατί σε ανάλυση οθόνης το MX4 PRO, σκίζει...

αν βάλεις και τον παράγοντα "αυτονομία" νομίζω ότι το mx4 pro λόγω μεγάλης ανάλυσης οθόνης χάνει σε σχέση με το mx5. βέβαια, αυτό το λύνεις κουβαλώντας μαζί σου ένα powerbank.

Link to comment
Share on other sites

Aμα βαλεις ενα mx4 pro με flyme 5.1.3.0 διπλα σε mx5 με 4.7.1 εχουν την ιδια αυτονομια.

Μην ξεχνατε ποτε τις εκδοσεις που φοραει το καθε ενα...Αλλο ο exynos αλλο ο ΜΤΚ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...